De lehet.
Ilyen a felek politikai viszonyai, és hadianyag támogatottsága.
Irán eredetileg, mármint 1953 óta az USA, és Anglia stratégiai fontosságú, és politikailag megbízható kliensállama volt. Ennek jegyében Iránnak mindig az elérhető legjobb haditechnikát engedték beszerezni. Papíron az F-4-es Phantom II jó gép volt. Ugyanúgy a Chieftain harckocsi is a papíron nagyon jó harckocsi lehetett volna. Csak a gyakorlatban már nem.
Annak ellenére, hogy Iránnak sikerült kimaradnia sokáig a környékbeli háborúkból, attól még igyekeztek haditechnika terén tartani a lépést, és továbbra is a legjobbnak kinézőket beszerezni. Az USA, és Anglia mellett még Izrael is baráti államnak számított. Izrael ugyan nem kapta meg a Chieftain-t, de attól még Iránnak is az annál való maradást javasolták az izraeli szakik.
Az F-4-es Phantom II utódjának az F-14-es Tomcat és az F-15-ös Eagle közül választhattak. És az F-5-ös Tiger II utódjának az F-16-os Falcon-t. Harckocsiknál viszont a brit vonalat választották, de érthetően. Az amerikaiak kockázatosnak találták a Chobham eladását, azonban sebaj, a britek Pageant-ra átkeresztelve adták volna el neki, aminek a hivatalos neve Shir-2 (Oroszlán-2) lett volna.
A Shir-2-es minő meglepő, egy Chieftain alapú, de teljesen új harckocsi volt.
Megtörtént az Iszlamista Forradalom, a Shir-2-es átadása kútba is dőlt, az F-16-osokat sem szállították le az amik.
Azonban a Shir-2-es nem halt hamvába, abból lett végül a Challenger 1-es. A brit harckocsiknál idővel szabály lett, hogy "C"-vel kell kezdődnie a nevüknek. Pedig volt egy csomó harckocsijuk, ami nem C-betűs: Independent, Hornet, Matilda, Avenger, Excelsior, Valiant, Tortoise, Black Prince
Irán az alapmodellű, és teljesen elavultnak számító Chieftain változatokkal ment háborúba, borítékolható eredményekkel. A Brit Hadsereg próbált átállni a Challenger 1-esre, de a gerincét még mindig a Chieftain adta, a nagy példányszáma okán. Azonban az ő Chieftain-jeiket próbálták alaposan modernizálni, hogy ne járjanak úgy, mint az irániak elavult példányai.
Az említett Iraki T-72M + 3BM15 vs Iráni Challenger 1 + L23 APFSDS párharcnak az előbb leírtak alapján lett is volna realitása.
A kérdés az, hogy Milyen eredményekkel ?