1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Járványok, fertőzések

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - megazez által indítva @ 2020. január 29..

Címkék:
  1. sata

sata Well-Known Member

(Lehet,hogy már átléptük a tömeges fertőzést...Másod infó.Nem hivatalos,szóval pletyka..Ajkán csak 140 "gyanús" beteg van a kórházban)

tindalos and bejczi like this.
  2. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Ha te is keresztül kasul bejárnád a világot, minden nap rengeteg olyan emberrel találkozva, akik szintén rengeteget utaznak és találkozgatnak, akkor te is hamar elkapnád.

3. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Amekkora kereslet van most ezekre, nyugodtan lehet ajándéknak venni.

tindalos, tonyo and SilvioD like this.
  4. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Ajka az egyik kijelölt vidéki korona kórház. Sztem ebben az esetszámban benne van a fertőzött és a kórházi karanténos páciens is.

milagro, jurgenbauer and sata like this.
  5. Ocses

Ocses Well-Known Member

Törököktől mit vettünk/kaptunk? Lemaradtam róla

6. blogen

blogen Well-Known Member

Kezd úgy kinézni a helyzet, ahogy nem szerettük volna:

Leonidas, SilvioD and sata like this.
  7. tonyo

tonyo Well-Known Member

A visszatérteket tutira karanténba lökik. Még a környezetüket is. Egyébként se hiszem hogy csak úgy a hazaérkezés után lófrálnának otthon. Gondolom nyomatékosan felhívják a figyelmüket hogy maradjanak otthon. Ha nem teszik nem fognak szarozni. Nyugalom meg fogják oldani. A gond ott kezdődne ha a számok elé 1 es teszel. Egyébként szerintem minden hazaérkezettől mintát vesznek.
    Kb egy hónap és ezt is megoldják majd.

pöcshuszár likes this.
  8. tonyo

tonyo Well-Known Member

A képről az oxigén palackokat hiányolom.

gergo55 likes this.
  9. SilvioD

Alapanyagot szállítottak a maszkokhoz.

Ocses likes this.
  10. sata

sata Well-Known Member

Automatikusan 2 hét karantén mindenki.Valahol ezt olvastam itt.
    Nálunk Szhelyen, a kórházban is sok betegről pletykálnak..
    A háziorvosok jelezték a polgármesternek, egyre többen gyanús tünetekkel keresik fel őket.
    Most külön rendelőintézetet alakítanak ki gyorsan,hogy más jellegű betegekkel véletlen se érintkezzenek.

bejczi likes this.
  11. blogen

blogen Well-Known Member

Majd lesznek, de megértem, hogy halogatták a komoly intézkedéseket az első másfél hónapban. Nehéz ezzel a realitással úgy szembenézni, hogy ne akarja valaki elhárítani a gondolatot, de a vezetőket mégiscsak arra tartjuk, hogy időben megtegyék! Nem nyertünk annyi a gazdaságon ebben az utolsó hat hétben, mint amit vesztettünk a védekezésen.

12. SilvioD

Én szkeptikus vagyok. A lappangó betegeket szinte lehetetlen szűrni. És nekik most a világ összes országából érkezőket kellene.
    A gyorsteszt jelenleg vérvétel, ami csak a tüneteket produkáló betegeknél mutatja ki a fertőzést. A lappangó beteg szűrésére a normál teszt is csak 60-80%, ezért ismétlik meg háromszor.

13. Szittya

Szittya Well-Known Member

Alapanyagot a maszkokhoz. A kínaiak több tízezer maszkot vedoruhat és vefosuemuveget ajándékozott és garanciát hogy leszallitja amit rendeltünk.

jurgenbauer, Ocses and sata like this.
  14. SilvioD

Sztem van egy másik fontos kérdés is, a vedekezéshez szükséges készletek hatékony felhasználása. Erről nem adnak ki konkrét infót, de gyanítom feszesek a keretek. Több országnál, már súlyos készlethiányokba belefutottak. Orbán is tett rá utalást, hogy szükséges az észszerű felhasználás, mert hónapokra tervezünk.

Ha a héten a várt 9 kínai gép befut, akkor sztem nyár közepéig rendben vagyunk. Ha utána us még 2-3 hétig nem állítják le a szállítást, akkor idénre pipa. Mert azzal is számolni kell, hogy ősz közepén, ha nem lesz oltás újabb forduló lesz.... :confused:

Leonidas, jurgenbauer and blogen like this.
  15. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

Most indult tovább a felszerelést hozó kínai gép, itt dübörgött el a fejünk fölött.
    Viszont nem Kína felé vette az irányt, gondolom még máshova is visz a csomagokból.

gergo55, honved, Lelkeslaikus and 2 others like this.
  16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Álarcokat, alapanyagot ha jól tudom. Ők voltak az elsők akikről volt hír nyilvánosan hogy küldtek nekünk cumót!

Ocses likes this.
  17. SilvioD

Luxemburgba megy.
    Sztem Junckernek küld Orbán házipáleszt az isiászára.

18. blogen

blogen Well-Known Member

Az első lényeges problémát, a védőfelszerelés hiányát megoldották. Sajnos szakmailag nem lesz vállalható az elhasználódó felszerelés kockázata, de már nincs letolt gatya. Eddig tízből öt-hat eü dolgozónak nem volt esélye elkerülni a fertőzést, most tízből kilencnek van, ha rendesen viseli, a rendes felszerelést, ami immár, ffp3 maszk, védőruha és szemüveg meg kesztyű! Ez az első megnyert csata, tekintve az eü dolgozók átlagéletkorát.

Leonidas likes this.
  19. luperator

luperator Active Member

Nem akarok kötekedni de nem láttam sehol utalást rá, hogy milyen maszkok érkeztek pl.

20. ornagy

ornagy Well-Known Member

es a halottak szamaban is radikalis emelkedes sajnos, 743 halott a tegnapi nap merlege.

A korábbi csökkenés után ismét emelkedett Olaszországban az új típusú koronavírus-járványban elhunytak száma az elmúlt 24 órában, a 743 halottal 6820-ra emelkedett a betegség eddigi áldozatainak a száma - közölte kedd esti tájékoztatóján az olasz polgári védelmi hatóság. A diagnosztizált fertőzöttek száma tovább csökkent, de így is 3612 új beteget regisztráltak.

https://parameter.sk/meg-mindig-tombol-virus-olaszorszagban-ismet-emelkedett-halottak-szama

Ezen oldal megosztása