J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Volt most ez a kínai bemutató a szigeten. Valami onnan írogató orosz állítja, hogy ez a J-20as, vagy mi az 1.44es megszerzett rajzain alapul. Volt is valami cikk a VPK.name-n.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Volt most ez a kínai bemutató a szigeten. Valami onnan írogató orosz állítja, hogy ez a J-20as, vagy mi az 1.44es megszerzett rajzain alapul. Volt is valami cikk a VPK.name-n.
Szerintem is elképzelhető, hogy volt ott a MiG 1.44 felől a szellemi ráhatáson kívül is valami más is, de ha meg is vették a terveket a kínaiak azt nem csak szolgailag lemásolták, hanem alaposan át is dolgozták. Szóval itt már messze nem másolásról van szó, önálló ötletekkel jócskán belenyúltak az eredeti aerodinamikai kialakításba és szerkezetbe, ez már ránézésre is megállapítható ha a két típust összehasonlítjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Elég csak megnézni a két gépet. A hasonlóság ott merül ki, hogy mindkettő kacsaszárny elrendezésű és kéthajtóműves.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 889
113
Van a J-20 és a Mig-1.44 között egy elég komoly hasonlóság, de azér volt még mit faragni rajta mire a mostani állapotába került. Valószínűleg az oroszoknak is meglenne a maguk "F-22-ese" bejáratva és jóval nagyobb példányszámba, ha akkor nem lövik le a programot.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha minden igaz, akkor jelenleg már van 11 LRIP gép. Még egy és felállhat a század.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Képek a sorozatgyártású példányról
231422jqrojjqoajlqzq56.jpg

231425hx7dmjm5xm5m9515.jpg

231433vur8u6wu4zw80xj4.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha megvan egy századnyi LRIP gép, abból felállíthatsz egy kísérleti alakulatot. Ezzel már elkezdheted kidolgozni a különféle harceljárásokat, nem tudom rendesen lefordítani a "train the trainers program"-ot. Valami olyasmi, hogy kidolgozod azt az eljárást amivel oktatni fogod az új gépet a pilótanövendékeknek, de előbb akkor az oktatókat oktatod.
És mindezt a légierő keretén belül, tehát a gépeken rajta lesz a felségjel és az alakulat száma.
Nem 100% bevethető alakulatról van szó. Ebben nem látok semmi hihetettlent.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha megvan egy századnyi LRIP gép, abból felállíthatsz egy kísérleti alakulatot. Ezzel már elkezdheted kidolgozni a különféle harceljárásokat, nem tudom rendesen lefordítani a "train the trainers program"-ot. Valami olyasmi, hogy kidolgozod azt az eljárást amivel oktatni fogod az új gépet a pilótanövendékeknek, de előbb akkor az oktatókat oktatod.
És mindezt a légierő keretén belül, tehát a gépeken rajta lesz a felségjel és az alakulat száma.
Nem 100% bevethető alakulatról van szó. Ebben nem látok semmi hihetettlent.
Mentorképzés Mac. Én így fordítanám magyarra.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Jaja :D de nem csak a mentorokat képezed ki, hanem a "tankönyvet" is meg kell szerkeszd amiből oktatni fognak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nagyon érdekes amúgy ez a gép, mert nem tudom eldönteni, hogy most nagyon tetszik, vagy nagyon nem. Egyes szögekből marha jól néz ki, míg láttam már olyan szögből fényképet róla, ahol nagyon bumfordinak, kimondottan randának találtam. Nekem még ilyen egy vadászgépnél sem volt, azonnal tudom hogy nagyon tetszik, vagy nagyon nem. Érdekes egy szerzet a J-20 :D.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 586
79 774
113
A berepülési és tesztelési programmal sem végezhettek ennyi idő alatt.Bár abban biztos vagyok,hogy a PAK-FA és J-20 számítógépes tervezése sokat rövidít a folyamaton(de nem ennyit).
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ezeknél a gépeknél folyik a repcsióraszám nem úgy mint a pakfa gépnél:cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az az igazság hogy bár azthisszuk tudjuk hány j20 ön folyt a tesztelés valójában meg lovesunk sincs. Szerintem mire a guruloprobakrol ertsesultunk azok már rég le voltak zarodva. Nem tudjuk mennyit repültek a gépek és azt se hogy ami vagy kétszer háromszor annyi ember dolgozott a szetszereles megvizsgalas osszeszerelesbe mint az oroszoknal... kinanal nem meglepő hogy mire ertesulunk egy új gép megjeleneserol kiderül hogy ez nem tesztgep hanem már eloszerias példány... jl9 jf2000 a j10 is elég hirtelen jött ki a j10b k tesztelése első szakaszáról se tudtunk...
Én szerintem is az lehet amit Mack ír hogy kiképzést annak kidolgozását szolgálhatja az első széria. Természetesen meg biztos nincs minden integralva rá de lásd EF... biztos hogy nem ez a végleges szeria... a nagyüzemi gyartott majd kap egy b jelölést meg a finomitasokat. Akkor majd kap egy újabb lépcsőt a kiképzés mint ahogy f16 nál block40-42 ról képeznek át pilotakat blok 50-52 re. Csupán egy kis lépés és nem egy ugrás...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
A kínaiak szinte minden repulojukkel megjatszak ezt csinálnak egy kisszerias alapgepet majd rá egy két évre kezdik kitolni a b szeriat amit már nagy számban rendszeresitenek
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A berepülési és tesztelési programmal sem végezhettek ennyi idő alatt.Bár abban biztos vagyok,hogy a PAK-FA és J-20 számítógépes tervezése sokat rövidít a folyamaton(de nem ennyit).

Gyakorlatilag csak az amerikaiak tudják, hogy kell egy 5 gen. gépet használni. Azzal, hogy elkezdesz az előszéria gépekkel gyakorlatozni, növeled a repült óraszámot, kiderülhetnek a típus gyermekbetegségei és elkezded megtanulni, hogyan is kell használni a gépet.
Viszont ez már a légierő keretén belül fog történni.