J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Fegyverzetbe azért hozzá kell tenni a Derbyt ami a kinaiaknal más államokhoz képest jelentos számba rendszeresitve (nem masoltak a kínaiak valószínűleg mindent megvasaroltak...) vagy az R dater aminek a tervdokumentaciojat nagy valószínűséggel szintén megvasaroltak... ugy hiszem a 2 rakéta tökéletes alapot tudott biztosítani egy az r77 esnél potensebb raketa kialakítására... tehát a kinaiaknak bőven volt anyag hogy osszehozzanak valamint... az r darter és a derby méretre majdnem azonos hajtómű lokator és egyéb berendezések cseréje egy okból a másikba pakolasa elvileg lehetséges programot persze újat kell írni ...stb... de mégiscsak egyszerűbb lett volna mint egy új raketa a kinaiak mégis a pk12 mellett döntöttek... ami biztos rolls hogy potensebb mint az r darter és a derby különben most azokat gyártanak és mindenki mondaná hogy ezt is loptak...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 777
113
ÉN:
(Pl.: Honnan tudod, hogy a kínai aktív rakéta jobb az orosznál? Vagy, hogy jobbak az IR rakétáik?)
Roni:
"Papám én évekig olvastam az aranyasat és mindenütt azt olvastam hogyan picsázták el a szovjet gépeket a jenkik."

LOL
Papám, segíts már nekem kérlek. Ennek a kettő állításnak, hol van a közös keresztmetszete? De most komolyan :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Lenne mit beszerelni, csak ebbe jobban megbíznak. A WS-10 még viszonylag új és inkább a járt utat válasszák a járatlen helyett. De ha nem lenne orosz hajtómű akkor a sajátjukat tennék bele és kész.
Ezt lehet szépíteni, de akkoris orosz hajtóművel repülnek a kínai 5. gen vasak. Ha meg még a WS-10-ben sem bíznak meg annyira, hogy beleszereljék, akkor mikor lesz ebbők WS-15 a J-20-ban? Persze nem baj az orosz hajtómű, ha van belőle, csak nem kell verni a harci dobokat, hogy a kínaiak mindent megcsináltak és az oroszok sehol sincsenek.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nem tudjuk, hogy mi van a dudor alatt, viszont a külleme alapján mindjárt az F-35 képességeivel felruházni kicsit elhamarkodott dolog szerintem.
Egy dolog esetleg feltételezni valamit a megjelent képek alapján és más kijelenteni, hogy ez a gép már sokkal előrébb van, mint a másik. Miért is? Mert ott van valami, ami az F-35 IRST szenzorára hasonlít nagyon?
Nyilván van/lesz funkciója, de én ezt egyelőre fenntartással kezelem egy olyan világban, ahol az iphone6 kínai klónját hamarabb meglehetett rendelni a neten, minthogy az eredeti iphone6 megjelent volna a kereskedelmi forgalomban. :rolleyes:

Gyanítom, hogy valamilyen munkahengereket takarnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezt lehet szépíteni, de akkoris orosz hajtóművel repülnek a kínai 5. gen vasak. Ha meg még a WS-10-ben sem bíznak meg annyira, hogy beleszereljék, akkor mikor lesz ebbők WS-15 a J-20-ban? Persze nem baj az orosz hajtómű, ha van belőle, csak nem kell verni a harci dobokat, hogy a kínaiak mindent megcsináltak és az oroszok sehol sincsenek.

Úgy tevődött fel a kérdés, hogy egyáltalán nincs hozzá hajtóművük. Ha rá lennének kényszerülve, akkor lenne. Nagyobb rizikót vállalnának a dologgal, de nem állna le a fejlesztés.
A WS-15-tel kapcsolatban teljes a hírzárlat.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
(Pl.: Honnan tudod, hogy a kínai aktív rakéta jobb az orosznál? Vagy, hogy jobbak az IR rakétáik? Vagy honnan veszed, hogy egy kétes minőségű AESA radar jobb, mint egy első osztályú PESA ? Honnan tudod egyáltalán, hogy valóban lopakodik a kínai gép? És, hogy mennyire? Tudod egyáltalán miből készült? Sok kérdés, kevés a hiteles válasz szerintem....)

Vegyük sorba.
Nem tudod. Csak annyit tudsz, hogy a kínaiaknak van aktív radaros rakétájuk széles körben rendszerben, az oroszoknak nincs.
A kínaiaknak van új generációs IR rakétájuk, az oroszoknak nincs. Ugyanez a szitu az AESA radarral is. Nekik van rendszerben az oroszoknak nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
ÉN:
(Pl.: Honnan tudod, hogy a kínai aktív rakéta jobb az orosznál? Vagy, hogy jobbak az IR rakétáik?)
Roni:
"Papám én évekig olvastam az aranyasat és mindenütt azt olvastam hogyan picsázták el a szovjet gépeket a jenkik."

LOL
Papám, segíts már nekem kérlek. Ennek a kettő állításnak, hol van a közös keresztmetszete? De most komolyan :)
Bevallom, mikor olvastam, akartam rá reagálni azonnal, de aztán inkább lebeszéltem magam hogy trollkodjak ezzel kapcsolatban egy keményet. A lényeg azért annyi, hogy az plhéveréb azért amíg sok Roni -van, kitölt majd egy piaci űrt, van még jövője a lapnak :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Vegyük sorba.
Nem tudod. Csak annyit tudsz, hogy a kínaiaknak van aktív radaros rakétájuk széles körben rendszerben, az oroszoknak nincs.
A kínaiaknak van új generációs IR rakétájuk, az oroszoknak nincs. Ugyanez a szitu az AESA radarral is. Nekik van rendszerben az oroszoknak nincs.
Oszt ezt te honnan tudod? Mert egyikről van fénykép, a másikról meg nincs/nem annyi? Mert ezt írja a Sinodefence? Mac... Kínáé a jövő, 20 éven belül, te egy értelmes pali vagy alapvetően, de túl sok nálad is néha a kijelentő mód...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Fegyverzetbe azért hozzá kell tenni a Derbyt ami a kinaiaknal más államokhoz képest jelentos számba rendszeresitve (nem masoltak a kínaiak valószínűleg mindent megvasaroltak...) vagy az R dater aminek a tervdokumentaciojat nagy valószínűséggel szintén megvasaroltak... ugy hiszem a 2 rakéta tökéletes alapot tudott biztosítani egy az r77 esnél potensebb raketa kialakítására... tehát a kinaiaknak bőven volt anyag hogy osszehozzanak valamint... az r darter és a derby méretre majdnem azonos hajtómű lokator és egyéb berendezések cseréje egy okból a másikba pakolasa elvileg lehetséges programot persze újat kell írni ...stb... de mégiscsak egyszerűbb lett volna mint egy új raketa a kinaiak mégis a pk12 mellett döntöttek... ami biztos rolls hogy potensebb mint az r darter és a derby különben most azokat gyártanak és mindenki mondaná hogy ezt is loptak...
Vagy csak simán kellő minőségben nem tudták/nem éri meg nekik koppintani a fent említett rakétákat. Kb. ez a gondolatmenet egy a sok valós lehetőség közül, amit levezettél, de nem az egyetlen igaz és biztos verzió.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Oszt ezt te honnan tudod? Mert egyikről van fénykép, a másikról meg nincs/nem annyi?

Igen, például ezért.

Ami a légiharc raktákat illeti egy csomó olyan adat van amiből lehet következtetni.
Vegyük sorba a tényeket. Kína hozzájutott úgy a nyugati rakétatechnológiához, mint a keletihez. Ez tény.
Kína a nyugati rakétákat fejleszti tovább és azok terjednek el a saját gyártású gépein. Ez is tény.
Ebből mire következtetsz?
Maszkirovka mi? :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Igen, például ezért.

Ami a légiharc raktákat illeti egy csomó olyan adat van amiből lehet következtetni.
Vegyük sorba a tényeket. Kína hozzájutott úgy a nyugati rakétatechnológiához, mint a keletihez. Ez tény.
Kína a nyugati rakétákat fejleszti tovább és azok terjednek el a saját gyártású gépein. Ez is tény.
Ebből mire következtetsz?
Maszkirovka mi? :D
Bármi lehet mögötte. Azt tudja jobban lemásolni. A megszerzett nyugati adatok pontosabbak voltak, jobb alap a másoláshoz. A megszerzett nyugati eredetű fegyverrendszerek teljes értékű rendszerek voltak, a keleti eredetű rendszerek esetleg direkt nekik gyártott/általános kisebb harcértékű export rendszerek. Látok abban a felvetésben is esélyt amit a napokban dobott be valaki, hogy mivel a marketing erőssége a Kínaiaknak, az öbölháborúk/arab-izraeli háborúk/Szerbia után sokkal inkább felmagasztalt nyugati fegyverrendszerek jobb marketing erővel/csalogatóbb üzleti lehetőségekkel bírnak, mint az ezekben az egyébként marha egyenlőtlen haborúkban?(szerintem egyoldalú verés volt mind, nem egyenlő felek közt) tönkre pofozott ex Szu fegyverrendszerekben.

Szóval én még továbbra is tartom, hogy ezt a kétbites(Igen-Nem, fekete - fehér, vagy fut áram - vagy nem fut áram) szintű gondolkozást, és a kijelentő módban történő nagy kinyilatkoztatásokat marha mód el kéne felejtened...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Vegyük a PL-8 légiharc rakétát ami a legelterjedtebb IR rakéta a saját gépeiken. És igen, az arab-izraeli háborúk és a nyugati fegyverek sztárolása. A PL-8 az izraeli Phyton-3 licenc változata. A Phyton-3 rakétával meg 35-50 ellenséges gépet lőtt le a IAF 1982-bel a libanoni harcokban.
A másik oldalon meg ott van az szovjet/orosz R-73, amiből jócskán bevásároltak, de még csak meg sem próbálták lemásolni.
Szerinted miért? Csak sztárolásról lenne szó?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Vegyük a PL-8 légiharc rakétát ami a legelterjedtebb IR rakéta a saját gépeiken. És igen, az arab-izraeli háborúk és a nyugati fegyverek sztárolása. A PL-8 az izraeli Phyton-3 licenc változata. A Phyton-3 rakétával meg 35-50 ellenséges gépet lőtt le a IAF 1982-bel a libanoni harcokban.
A másik oldalon meg ott van az szovjet/orosz R-73, amiből jócskán bevásároltak, de még csak meg sem próbálták lemásolni.
Szerinted miért? Csak sztárolásról lenne szó?
Ismételten azt tudnám csak elmondani, amit fentebb írtam. Izrael simán lehet hogy eladta szőröstül-bőröstül a technológiát ami neki volt, butítás nélkül, mivel finoman szólva sem riválisa neki Kína. Nem egy súlycsoportban játszanak/nem szomszédok. Szemben mondjuk a volt SZU/jelen Rus ezt nem biztos hogy megteszi, hogy full meglévő technológiát butítás nélkül átad. Mert mondjuk vetélytársak, mert mondjuk vannak még vitatott területek is. Az hogy Izreal hány arab gépet lőtt le, pont leszarom, láthatjuk hogy az arab "mentalitás" mennyit számít pl. USA eredetű csúcs fegyverzettel mire mennek a szaudiak. Ebből is vonsz le messzemenő következtetéseket akkor?

Nem értelek néha, hogy hova akarod ezeket a gondolatokat kitolni, kinek és mit akarsz bebizonyítani. Beszélgetni lehet ilyen témákról, még azt sem mondom hogy amire utalsz, teljességgel valótlan, vagy ne lehetne valóságtartalma, csak miért kell mindig egyetlen egy vélt vagy valós igazsághoz ennyire ragaszkodni, axiómaként tekinteni rá, és védeni foggal körömmel? Ezek a dolgok amikről itt eszmét cserélünk, erősen hiányos/megkérdőjelezhető/direkt dezinfókra épülő forrásból származó hadi titkok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nézd, vannak tények. A tényekből meg következtethetsz. Hogy helytelenül vonsz le következtetéseket az benne van a pakliban. Viszont itt van ugyebár egy olyan szitu miszerint a kínai repipar kezdi sok téren beérni az oroszt. Vannak olyan területek ahol beérték őket, vannak olyanok ahol lemaradásban vannak. Ennek meg vannak jelei.
Elektronika és rakétafegyverzet terén utólérték, viszont hajtóművek terén lemaradásban vannak.
Szerinted nem tudhatjuk, meg nem állíthatjuk biztosan, mert keveset tudunk. Szerintem meg, ami nyíltan hozzáférhető információ van abból erre nyugodtan lehet következtetni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nézd, vannak tények. A tényekből meg következtethetsz. Hogy helytelenül vonsz le következtetéseket az benne van a pakliban. Viszont itt van ugyebár egy olyan szitu miszerint a kínai repipar kezdi sok téren beérni az oroszt. Vannak olyan területek ahol beérték őket, vannak olyanok ahol lemaradásban vannak. Ennek meg vannak jelei.
Elektronika és rakétafegyverzet terén utólérték, viszont hajtóművek terén lemaradásban vannak.
Szerinted nem tudhatjuk, meg nem állíthatjuk biztosan, mert keveset tudunk. Szerintem meg, ami nyíltan hozzáférhető információ van abból erre nyugodtan lehet következtetni.
Következtetni lehet, biztosat kinyilatkoztatni botorság. Tények vannak, amelyeknek 100% ban én biztosan nem, és csak sejtem hogy te sem vagy birtokában, mivel a nyíltan elérhető forrás sokszor pont annyit is ér, amilyen nehéz volt hozzájutnod...

Arra következtetek én is, hogy közel azonos szinten van a Kínai és Orosz rakétafegyerzet/avionika, úgy ahogy mondod. Akkor sem lennék meglepve, ha az derülne ki, hogy már Kína jár előrébb ezeken a területeken, mert simán benne van. A hajtómű gyártással is kb. úgy vagyok ahogy írod, igen, még Orosz előnyt tippelek, de ott is jönnek fel a Kínaiak.

Alapvetően a legtöbb dologban mi egyet értünk ám, csak ezek a sokszor manipulált és/vagy agitprop fényképekre, meg a ki mit másolt le (izraeli-Usa-Szu/Rus) dolgokra alapozó logikák levezetéséből egyértelmű kinyilatkoztatások/kijelentő módok zavarnak.

Amiben magam részéről meg vagyok győződve, az az, hogy Kínáé a jövő. A gyártási kapacitás mindenek felett, ha a civil/ha a katonai képességeket nézzük, náluk hihetetlen méreteket öltött.
 
M

molnibalage

Guest
És ezt miből szűrted le, hogym majdnem meg van...? Mennyi a J-20 flotta teljes repórája? Egyébként meg AL-31 szintű hajtóművel a gép repteljesítménye közelében nem lesz az végleges hajtóműves PAK-FA-nak...
 
M

molnibalage

Guest
Azért az F-35 egy "cseppet" nehezebb, mint egy F-16. Közelharcban nem biztos, hogy lenne ott "elpicsázás" :cool:
Az F-35 még a GE F110 hajtóművel is igencsak bajban lenne. Talán még a Gripennél is harmatosabb lenne. Tessék már legalább a fékpadi tolóerőt megnézni. A legerősebb F110 változat közelében nincs az F-35-nek pedig méretre majdnem azonosak. Az F135 fajlagos paraméterei brutálisak. Nem véletlenül jár szinte mindenki előtt egy generációval hajtómű terén az USA. Az EF erőforrása az, ami valamennyire közel van hozzá.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Az F-35 még a GE F110 hajtóművel is igencsak bajban lenne. Talán még a Gripennél is harmatosabb lenne. Tessék már legalább a fékpadi tolóerőt megnézni. A legerősebb F110 változat közelében nincs az F-35-nek pedig méretre majdnem azonosak. Az F135 fajlagos paraméterei brutálisak. Nem véletlenül jár szinte mindenki előtt egy generációval hajtómű terén az USA. Az EF erőforrása az, ami valamennyire közel van hozzá.

Ennyire közel sem értek hozzá, mint te, ezért sem mertem túl durván fogalmazni. A lényeg, hogy kb ezt gondolom én is.
 
M

molnibalage

Guest
Ja csak Már ez mutatja hogy modernebb avionika van benne mint a pakfa gépbe
+ csak jól látom hogy az f-35 orra alatt lévő felderítő szenzor a j-20 alatt is ott van ami célmegjelölésre is szolgál?:)
És te küllemről megmondod, hogy mit tud a vas? Meg azt is, hogy a szofver készen van hozzá? Vagy azt, hogy egyáltalán a burkolat alatt ott van cucc vagy csak most egy plexi dóm van és valójában nincs ott semmi...? Még az F-35-ön sem működik a DAS + EOTS kettőse, majd talán 2017 végétől, de lesz abból 2018 is..

Hát igen ez vanhttps://htka.hu/2015/12/09/pl-10-legiharc-raketa/
"A gyártó szerint a PL-10 légiharc-rakéta világszínvonalat képvisel, zavarvédett keresőfejjel rendelkezik, szuper manőverezésre képes, együttműködik a legújabb sisakcélzó berendezésekkel"
Remek, erre 30 éve képes volt az R-73. Az is TVC-s volt. A PL-10 milyen infrafejjel bír? Frekvencia modulált? Dual érzékelős? Képalkotós?


Nehogy megmagyarázd már a hülyeséget mikor már a z-10 helikopter olyan sisakcélzóval bírnak hogy még a jenki Apache pilóta is megkívánná tőlük az oroszok meg csak álmodozhatnak róla .:confused:

https://thaimilitaryandasianregion.wordpress.com/2015/10/19/caic-z-10-attack-helicopter/
Erős kétségeim vannak, hogy jenki AH-64 vagy bármilyen más gép pilótája kínai sisakcélzóról álmodna...


X év alatt nem tudtak rendszeresíteni állítani egy kibaxott r-77 a 4 gen gépeikre ! Kínába már az is múlté.
Ez kb. az egyetlen valid pont. ARH rakéta van kínai gépeken, oroszon meg mutatóba is alig.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Python
M

molnibalage

Guest
Minden orosz fan ezekkel dobálózik.

Csak nyugi az oroszok még a pakfa hajótművét is elfogják nekik adni csak fizessenek érte mert úgy kell a pénz mint egy falalt kenyér.
És ezt miből vezetted le? Mert én semmiféle orosz segítőkészséget nem látok hajtómű terén. Akkor nem szopna kína már évtizedet egy 40 éves szovjet hajtóművel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Python