J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az orosz hajtóművet bő 20 éve üzemeltetik, míg a sajátot kb 8. Jóval több tapasztalatuk van vele mint a sajátjukkal.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Az orosz hajtóművet bő 20 éve üzemeltetik, míg a sajátot kb 8. Jóval több tapasztalatuk van vele mint a sajátjukkal.
Tehát ha valóban jobb lenne az a saját hajtómű, de minimum ugyan olyan, 8 év üzemeltetési tapasztalat nem elég? Ne már... Ezt én nem eszem meg...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A J-16 és J-11D-ket azokkal repülik be, a J-20-ná jobban óvatoskodnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mack az a hajtómű legalább 30 éves azaz még azt a színvonalat sem éri el a kínai hajtóműgyártás.

Szerintem nagyjából kezdi megközelíteni, vagy már megközelítette. De mivel ez nem olyan rég történt végtelenül óvatosak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
A J-16 és J-11D-ket azokkal repülik be, a J-20-ná jobban óvatoskodnak.
De mi lehet ennek a LOGIKUS oka? Most komolyan? Saját gyártmány, HA annyira jó lenne, akkor annál jobban nem bízhatnának SEMMIBEN a világon, pláne nem olyanban, amit nem ők gyártanak. Valami nem kerek ennél a hajtómű dolognál, nem tudom hogy mi az, de valami nem világos. Üzemeltetnek 8 éve egy hajtóművet, ami saját tervezés, saját gyártás, beépítették már saját gyártmányú gépekbe is. Aztán a top gépbe meg nem rakják bele. Valami zavart érzek én az erőben. Vagy a teljesítménye nem elég, vagy tudják hogy nem elég megbízható. Ezek a realitások, mert ha nem így lenne, gőzerővel tolnák már most a sajátot, hogy még inkább és hamarabb összeérjen a jövőbeli top vadászuk koncepciója.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
De mi lehet ennek a LOGIKUS oka? Most komolyan? Saját gyártmány, HA annyira jó lenne, akkor annál jobban nem bízhatnának SEMMIBEN a világon, pláne nem olyanban, amit nem ők gyártanak. Valami nem kerek ennél a hajtómű dolognál, nem tudom hogy mi az, de valami nem világos. Üzemeltetnek 8 éve egy hajtóművet, ami saját tervezés, saját gyártás, beépítették már saját gyártmányú gépekbe is. Aztán a top gépbe meg nem rakják bele. Valami zavart érzek én az erőben. Vagy a teljesítménye nem elég, vagy tudják hogy nem elég megbízható. Ezek a realitások, mert ha nem így lenne, gőzerővel tolnák már most a sajátot, hogy még inkább és hamarabb összeérjen a jövőbeli top vadászuk koncepciója.

A teljesítmény egyik esetben sem elég. Csak a WS-15-tel kapják meg az elvárt teljesítményt. Az AL-31-et azon kívül, hogy annyi ideje üzemeltetik, szervizelik is és üzemidő hosszebításra is képesek. Most jutottak el arra a pontra, hogy kezd beindúlni a hazai hajtóműgyártásuk és az új saját hajtóműveik kezdik kiszorítani az eddigi orosz hajtóműveket. De ez egy folyamat, ami nem olyan rég kezdődött és még jó ideig tartani fog. Még jó néhány évig párhuzamosan fogják használni úgy orosz mint saját hajtóműveket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Világos, értem, a teljesítményben igazad lehet, egyik sem elég. Attól függetlenül, ha nekem lenne egy valóban jó és megbízható cuccom, amit én gyártok, és üzemeltetem már 8 éve, azt használnám, csak ennyit állítok.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kikbe? Kínaiakba? Ehhez azt kéne tudni, hogy a legújabb kínai AAM milyen vezérléssel és érzékelővel bír. A szovjet és export R-73-asok mind FM modulált vezérléssel bírtak, még kettős detektor sincs. Ez a '70-es évek közepének az ópiuma. Ehhez képest már az Igla (SA-18) '80-as évek közepe kettős érzékelővel bír és a FM vezérlésnél jobbal. A Stinger B és C meg már programozható CPU-s, kettős érzékelős (UV az egyik!). Az AIM-9M és R-73M ezekkel szemben elavult volt. Ennek oka az volt, hogy a HH végetért és ez kicsit megborított a fejlesztéseket. A többit a HT összefoglalóban, ez is kis spoiler volt. ;)

Nem tudom milyen az új, de nem tudom, hogy ez mennyire releváns. A kérdés az, hogy van vagy négy rakétánk PL-9, PL-8, Matra R550 Magic és R-73. Mind a négy kb ugyanakkor került Kínába vagy lett kifejleszte és mind a négy hasonló kategóriájú fegyver, hasonló paraméterekkel.
Miért PL-8 és nem PL-9, Matra R550 vagy R-73? Ott van még a PL-5 amit szintén tovább reszelgettek és a JF-17 azt kapta meg.
???
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom milyen az új, de nem tudom, hogy ez mennyire releváns. A kérdés az, hogy van vagy négy rakétánk PL-9, PL-8, Matra R550 Magic és R-73. Mind a négy kb ugyanakkor került Kínába vagy lett kifejleszte és mind a négy hasonló kategóriájú fegyver, hasonló paraméterekkel.
Miért PL-8 és nem PL-9, Matra R550 vagy R-73? Ott van még a PL-5 amit szintén tovább reszelgettek és a JF-17 azt kapta meg.
???
Ezt a hasonló paramétereket honnan veszed? Ha meg tudod nekem mondani, hogy melyik AM és melyik FM vezérlésű, melyik milyen detekrotor és milyen kinematikai jellemzői vannak, akkor az jó lenne. Csak azért, mert valami hasonló méretű még nem lesz hasonló képességű....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Az, hogy hasonló egyáltalán nem jelent egyenlőt. Nyílván, hogy eltérő a képességük és gyanítható, hogy ezek miatt az eltérések adják meg a választ. Én ebből a felállásból arra következtetek, hogy a PL-8 "tetszett" nekik a legjobban. A felsorolt rakéták a nyolcvanas évek közepén és a kilencvenes évek elején kerültek az országba. Bőven volt idejük minden szempontból tesztelni őket és bármelyékre esett volna a választásuk simány gyárthatnák azt.
Kicsit bizonytalan vagyok, de kb olyasmi jelenthető ki, hogy képességek terén a PL-8 verte a többit.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
4 pótossal :)

anav4sffm2l6ksuvn4p4.jpg