J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Ennek semmi köze a Su-57-hez vagy a J-20-hoz. Ezek a fegyverek 4. gen gépeken is vannak, vagy épp nincsenek rendszeresítve. Nem határozzák meg sem az orosz sem a kínai 5. gen gépek fejlesztésének előrehaladottságát. Szóval nem sok értelme volt ezt a butaságot leírni sokadjára.

Ha már a "hol tart" a kérdés, akkor jobb összehasonlítási alap lenne a két gép rcs értékei, a hajtőművek paraméterei, elkészültségi foka, és mondjuk a repült órák száma.
Ezek közül mit tudunk?
Az rcs értékekről semmit. Csak tippelések, találgatások vannak. Kínai oldalon még az sem nagyon.
A hajtóművekről tudhatjuk, hogy az oroszké, már repül. A kínairól csak a szokásos ködösítés van/volt eddig.
A repült órák száma tekintetében tudható, hogy a Su-57 viszonylag kevés repült órával rendelkezik, legalább is az amcsi szinthez képest. A kínai oldalon erről is nagy a hallgatás. Nuku infó.
Ezek alapján a "sehol nem tart" kijelentés számomra picit meredek.o_O
Hát ha abból indulunk ki, hogy a Su-57 lényebében leállt, addig a J-20-at már harci alakulatok is megkapták, a sorozatgyártás, ha lassú ütemben is, de folyamatos.
Aha, értem. Az nem számít, hogy a kínai 5. gen program eddig kb. az oroszoktól vásárolt 20-30 éves hajtóművektől függ/függött. Lájkollak!:D
Szerintem nem függ tőle. Ha nem kapnának az oroszoktól hajtóművet, beletennék a sajátjukat. Az oroszt több ideje használják és jobban megbíznak benne, de enyhén túlzás a függő viszony.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Roni

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 475
113
Hát ha abból indulunk ki, hogy a Su-57 lényebében leállt, addig a J-20-at már harci alakulatok is megkapták, a sorozatgyártás, ha lassú ütemben is, de folyamatos.
Lemaradtam valamiről? Leállt a Szu-57? Arról hallottam, hogy visszavettek a programból, és a jövő évtized elejéig, közepéig nem várható nagyobb mennyiség.

Erről van itt szó kérem szépen !
És addig hány F-35 áll szolgálatba a Csendes túloldalán?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113
Hát ha abból indulunk ki, hogy a Su-57 lényebében leállt, addig a J-20-at már harci alakulatok is megkapták, a sorozatgyártás, ha lassú ütemben is, de folyamatos.

Nem állt le, csak az oroszok más állomások mentén, ha úgy tetszik, más "ösvényen" haladva fejlesztik a saját gépüket. Náluk nem elsődleges cél az, hogy a nagyvilág mihamarabb lássa az új gép rendszerbe állását. Ugyanakkor az orosz légierő is kap gépeket, mint az kiderült a hírekből. Legutóbb is volt hír, ha jól emlékszem 13 gép rendeléséről.

Igazából azt nem tudom felfogni, hogy mégis mire alapozva vagytok ilyen hurráoptimisták a J-20 "hadrendbe" állítása kapcsán, tekintve, hogy a "picit" előrébb tartó amcsi F-35 még most sincs 100%-ban bevethető állapotban.

Szerintem nem függ tőle. Ha nem kapnának az oroszoktól hajtóművet, beletennék a sajátjukat. Az oroszt több ideje használják és jobban megbíznak benne, de enyhén túlzás a függő viszony.

Szerinted beletennék. Szerintem meg ha az a hajtómű megfelelne a J-20 részére, akkor már beletették volna (nem csak egy-két példányba), de a WS-15 valószínűleg nem tudja azt, amit az AL-31. Papíron, próbapadon lehet, hogy igen, de a próbapad nem repül.
Gondoljunk csak bele. A kínaiaknak nagyon fontos, hogy mindenki láthassa, ők a második nemzet, akik rendszerbe állítanak egy saját fejlesztésű 5. gen gépet, de az már nem fontos nekik, hogy azt a gépet saját hajtómű reptesse? Vajon miért?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 731
113
Nem állt le, csak az oroszok más állomások mentén, ha úgy tetszik, más "ösvényen" haladva fejlesztik a saját gépüket. Náluk nem elsődleges cél az, hogy a nagyvilág mihamarabb lássa az új gép rendszerbe állását. Ugyanakkor az orosz légierő is kap gépeket, mint az kiderült a hírekből. Legutóbb is volt hír, ha jól emlékszem 13 gép rendeléséről.

Igazából azt nem tudom felfogni, hogy mégis mire alapozva vagytok ilyen hurráoptimisták a J-20 "hadrendbe" állítása kapcsán, tekintve, hogy a "picit" előrébb tartó amcsi F-35 még most sincs 100%-ban bevethető állapotban.



Szerinted beletennék. Szerintem meg ha az a hajtómű megfelelne a J-20 részére, akkor már beletették volna (nem csak egy-két példányba), de a WS-15 valószínűleg nem tudja azt, amit az AL-31. Papíron, próbapadon lehet, hogy igen, de a próbapad nem repül.
Gondoljunk csak bele. A kínaiaknak nagyon fontos, hogy mindenki láthassa, ők a második nemzet, akik rendszerbe állítanak egy saját fejlesztésű 5. gen gépet, de az már nem fontos nekik, hogy azt a gépet saját hajtómű reptesse? Vajon miért?
Csak egy tevedesre hivnam fel a figyelmed. A kinaiaknak abszolute de nem fontos hogy elso masodik xx edikek legyenek masok szemebe... !as a hozzaallasuk amibe hatranyuk van azt beismerik nem szokas vetiteniuk hogy ovek a legnagyobb leggyorsabb legjobb ha nem az...ha az is se verik a melluket e miatt /erdekes mod akkor is a hatranyaikat a meg meglevo lemaradasaikat hangsulyozzak /hogy min kell meg dolgozni./
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113
Csak egy tevedesre hivnam fel a figyelmed. A kinaiaknak abszolute de nem fontos hogy elso masodik xx edikek legyenek masok szemebe... !as a hozzaallasuk amibe hatranyuk van azt beismerik nem szokas vetiteniuk hogy ovek a legnagyobb leggyorsabb legjobb ha nem az...ha az is se verik a melluket e miatt /erdekes mod akkor is a hatranyaikat a meg meglevo lemaradasaikat hangsulyozzak /hogy min kell meg dolgozni./

Ennek azért némileg ellentmondanak a tények, melyek szerint a J-20-at, amiről azért jól tudható, hogy messze nincs még készen(hovatovább még saját hajtóművük sincs hozzá), mihamarabb igyekeztek hadrendbe állítani.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 731
113
Ennek azért némileg ellentmondanak a tények, melyek szerint a J-20-at, amiről azért jól tudható, hogy messze nincs még készen(hovatovább még saját hajtóművük sincs hozzá), mihamarabb igyekeztek hadrendbe állítani.
Igen de az hogy rendszerbe akarnak allitani valamit mihamarabb ha kell csokkent kepessegel nem jelenti azt hogy a vilag legjobb gepenek tartanak vagy mondanak.
De ha arra erted ezt hogy masok szemebe tundokoljenek mint x edik. Se igaz mert nem ez a cel. Ilyen bohockodason es jampizason kivul sokal nagyobb celjai vannak ezzel. /nem pavazni akarnak a j20 al./ egyebkent ugy haladnak vele ahogy terveztek /legalabbis amit tudunk eddig./ eloszeria kikepzok kikepzese harcaszat kidolgozasa... Majd jon a javitott valtozat amire a kikepzok atkepzodnek nagyhamar es kikepeznek... /minden gepukkel ezt csinaltak protok, eloszeria /kis volumemu gyartasba./ majd a javitott valtozat.... Ez a kinaiaknal nem ujdonsag...
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Lemaradtam valamiről? Leállt a Szu-57? Arról hallottam, hogy visszavettek a programból, és a jövő évtized elejéig, közepéig nem várható nagyobb mennyiség.
Ez így ebben a formában nem hangzott el, de lefordítva magyar nyelvre ezt jelenti.
Nem állt le, csak az oroszok más állomások mentén, ha úgy tetszik, más "ösvényen" haladva fejlesztik a saját gépüket. Náluk nem elsődleges cél az, hogy a nagyvilág mihamarabb lássa az új gép rendszerbe állását. Ugyanakkor az orosz légierő is kap gépeket, mint az kiderült a hírekből. Legutóbb is volt hír, ha jól emlékszem 13 gép rendeléséről.
Hát persze :)
Igazából azt nem tudom felfogni, hogy mégis mire alapozva vagytok ilyen hurráoptimisták a J-20 "hadrendbe" állítása kapcsán, tekintve, hogy a "picit" előrébb tartó amcsi F-35 még most sincs 100%-ban bevethető állapotban.
Ez nem multifunkci gép, nem kell belle annyi féle fegyvert integrálni stb. stb.
Szerinted beletennék. Szerintem meg ha az a hajtómű megfelelne a J-20 részére, akkor már beletették volna (nem csak egy-két példányba), de a WS-15 valószínűleg nem tudja azt, amit az AL-31. Papíron, próbapadon lehet, hogy igen, de a próbapad nem repül.
Viszont ha nem lenne orosz hatjómű akkor beletennék. Nem állna le a program.
Gondoljunk csak bele. A kínaiaknak nagyon fontos, hogy mindenki láthassa, ők a második nemzet, akik rendszerbe állítanak egy saját fejlesztésű 5. gen gépet, de az már nem fontos nekik, hogy azt a gépet saját hajtómű reptesse? Vajon miért?
Szerintem fontos, csak ugyebár ez egy olyen szegmense az iparnak ahol nagyon nehéz látványosan fejlődni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
Ne beszéljetek már hülyeségeket!Nyilván leállt a program ha van rá megrenselés meg a drón protójukkal vizsgálják az együttműködést...
Ha nem tudnak egy gyárat adni a projektjük alá amivel sorozatban tudják majd gyártani akkor az a program leállt. Innen már maszatolásba megy át az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: therob

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Hát ha abból indulunk ki, hogy a Su-57 lényebében leállt...
DdtGEtZU8AAaOym.jpg


Szerintem nem függ tőle. Ha nem kapnának az oroszoktól hajtóművet, beletennék a sajátjukat. Az oroszt több ideje használják és jobban megbíznak benne, de enyhén túlzás a függő viszony.
DdtGEtZU8AAaOym.jpg


Ha nem tudnak egy gyárat adni a projektjük alá amivel sorozatban tudják majd gyártani akkor az a program leállt. Innen már maszatolásba megy át az egész.
DdtGEtZU8AAaOym.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Bocsi, de ha pl. egy Roni trollkodik azon, hogy "ha-ha lassú oroszok", az még inkább csak megmosolyogtató, de ha már egy szerkesztőségi tag az ilyeneken túltéve olyat, hogy lefosom a bokám, akkor más már nem marad hátra... :D

Komoly volt amúgy vagy "vitaindító"? :p
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 475
113
Ez így ebben a formában nem hangzott el, de lefordítva magyar nyelvre ezt jelenti.
Ok, ha te mondod...
Ez nem multifunkci gép, nem kell belle annyi féle fegyvert integrálni stb. stb.
Ezt a kínaiak kerek-perec lenyilatkozták? Ez a stb, stb kicsit vicces, az amerikaiak elsősorban a minden korábbinál összetettebb elektronikával szívnak, nem a fegyverzetintegráció, vagy az elméretezett fékezőhorog volt a komoly hátráltató tényező. Persze lehet, hogy a kínaiak lazán kirázták ezt a kisujjukból.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 373
77 054
113
Ha nem tudnak egy gyárat adni a projektjük alá amivel sorozatban tudják majd gyártani akkor az a program leállt. Innen már maszatolásba megy át az egész.

Már megint butaságot mondasz.Nem azért nem gyártják sorozatban mert nincs gyár hanem azért mert nincs kész.Nem Kína hogy elkezdjék félkészen a bele tervezett hajtómű nélkül fosni a a gyárak!
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 334
13 697
113
Mac!!!
A helyi vörös-valláskárosultak hitének megkérdőjelezése az ÉN feladatom itt! :D

Lemaradtam valamiről? Leállt a Szu-57? Arról hallottam, hogy visszavettek a programból, és a jövő évtized elejéig, közepéig nem várható nagyobb mennyiség.


És addig hány F-35 áll szolgálatba a Csendes túloldalán?

Ez megint egy olyan dolog, hogy ma már nehéz megállapítani, mi számít hadrendben állónak. Bevethető az F-35 a sokat emlegetett korlátozásokkal - de sok hadrendben álló egyéb gép is korlátozásokkal repül a mai napig ilyen vagy olyan formában (korlátozások jönnek SB meg buletinek formájában a mai napig akár egy 30 éve üzemben álló gépre is). Én általában ezt praktikusan azzal ez elvvel szemlélem, hogy ha most lenne egy Pearl Harbor szerű csapás, a gépek mit tehetnének pár hónapon belül (vagyis költséget nem kímélve nekiesnének felkészíteni őket a felfejlődés folyamán).
"Outside the three US services, which our data shows have a combined 264 F-35s in active use, nine other nations have now taken delivery of the type, boosting the global inventory beyond 350." - 2019, Jan 18. -án írt infó.
Ebben az esetben százas nagyságrendű F-35 lenne bevethető, beleértve kiképzett pilótákat, gyakorlott műszaikakat, felszerelt/áttelepülni képes földi kiszolgáló bázisokat, etb... de ezt Molni nyilván jobban követi.

Szu-57 esetében a meglévő példányszámot figyelembe véve ez a szám sokkal alacsonyabb - és akkor még nem beszéltünk a sokkal fontosabb földi támogató hálózatról.

J20 meg egy vörös köd, de nagyon még őrjáratozó USA/Japán vadászok nem nagyon futotta össze vele, ami a field service lehetőségét eléggé lecsökkenti.
 
  • Tetszik
Reactions: wankel

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 475
113
Mac!!!
A helyi vörös-valláskárosultak hitének megkérdőjelezése az ÉN feladatom itt! :D



Ez megint egy olyan dolog, hogy ma már nehéz megállapítani, mi számít hadrendben állónak. Bevethető az F-35 a sokat emlegetett korlátozásokkal - de sok hadrendben álló egyéb gép is korlátozásokkal repül a mai napig ilyen vagy olyan formában (korlátozások jönnek SB meg buletinek formájában a mai napig akár egy 30 éve üzemben álló gépre is). Én általában ezt praktikusan azzal ez elvvel szemlélem, hogy ha most lenne egy Pearl Harbor szerű csapás, a gépek mit tehetnének pár hónapon belül (vagyis költséget nem kímélve nekiesnének felkészíteni őket a felfejlődés folyamán).
"Outside the three US services, which our data shows have a combined 264 F-35s in active use, nine other nations have now taken delivery of the type, boosting the global inventory beyond 350." - 2019, Jan 18. -án írt infó.
Ebben az esetben százas nagyságrendű F-35 lenne bevethető, beleértve kiképzett pilótákat, gyakorlott műszaikakat, felszerelt/áttelepülni képes földi kiszolgáló bázisokat, etb... de ezt Molni nyilván jobban követi.

Szu-57 esetében a meglévő példányszámot figyelembe véve ez a szám sokkal alacsonyabb - és akkor még nem beszéltünk a sokkal fontosabb földi támogató hálózatról.

J20 meg egy vörös köd, de nagyon még őrjáratozó USA/Japán vadászok nem nagyon futotta össze vele, ami a field service lehetőségét eléggé lecsökkenti.
Tökéletesen igazad van. Az összes kommentem lényege az volt (lehet, hogy nem jött át, nem tudom), hogy nem ártana végre leállni azzal, hogy minden kínai fejlesztést az oroszokhoz méricskélnek. "Ez-az van a J-20-al, de bezzeg a Szu-57... ez-az van a J-11/15/16-al, de bezzeg a Szu-30/35... ez-az van a Liaoninggel/Type 001A/002-vel, de bezzeg a szaros Kuznya... " Nem az orosz fejlesztéseket, problémákat akarom védeni, és nem a kínaiakat fikázni. Bocs, de szerintem már kimondottan szánalmas lassan, hogy mindent, ami kínai, csuklóból valamilyen orosz cucchoz mérnek. Nem Oroszország Kína ellenfele, hanem az USA. Oroszország sem katonailag, sem gazdaságilag nem szuperhatalom, Kína és az USA az. Nem ártana a kínai fejlesztéseket az USÁ-hoz hasonlítani, ők egy liga. Erre írtam, hogy állandóan az oroszokhoz méricskélni őket egy végtelenül kényelmes álláspont. Ennyit a vörös valláskárosultakról...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 731
113
Tökéletesen igazad van. Az összes kommentem lényege az volt (lehet, hogy nem jött át, nem tudom), hogy nem ártana végre leállni azzal, hogy minden kínai fejlesztést az oroszokhoz méricskélnek. "Ez-az van a J-20-al, de bezzeg a Szu-57... ez-az van a J-11/15/16-al, de bezzeg a Szu-30/35... ez-az van a Liaoninggel/Type 001A/002-vel, de bezzeg a szaros Kuznya... " Nem az orosz fejlesztéseket, problémákat akarom védeni, és nem a kínaiakat fikázni. Bocs, de szerintem már kimondottan szánalmas lassan, hogy mindent, ami kínai, csuklóból valamilyen orosz cucchoz mérnek. Nem Oroszország Kína ellenfele, hanem az USA. Oroszország sem katonailag, sem gazdaságilag nem szuperhatalom, Kína és az USA az. Nem ártana a kínai fejlesztéseket az USÁ-hoz hasonlítani, ők egy liga. Erre írtam, hogy állandóan az oroszokhoz méricskélni őket egy végtelenül kényelmes álláspont. Ennyit a vörös valláskárosultakról...
Ebbe igazad van. De ez azt is jelenti am hogy a kinaiak egyertelmuen szintet leptek. /amit meg a mai napig se kepesek eggyesek elismerni./mert ugye eleinte vietnamhoz volt merve sok sok eve aztan japanhoz koreahoz majd az oroszhoz./itt jon a zavar a keppbe mert sokan meg a mai napig korea japan szinten meri a kinaiakat./ mikozben mar usa hoz merhetoek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 373
77 054
113
Tökéletesen igazad van. Az összes kommentem lényege az volt (lehet, hogy nem jött át, nem tudom), hogy nem ártana végre leállni azzal, hogy minden kínai fejlesztést az oroszokhoz méricskélnek. "Ez-az van a J-20-al, de bezzeg a Szu-57... ez-az van a J-11/15/16-al, de bezzeg a Szu-30/35... ez-az van a Liaoninggel/Type 001A/002-vel, de bezzeg a szaros Kuznya... " Nem az orosz fejlesztéseket, problémákat akarom védeni, és nem a kínaiakat fikázni. Bocs, de szerintem már kimondottan szánalmas lassan, hogy mindent, ami kínai, csuklóból valamilyen orosz cucchoz mérnek. Nem Oroszország Kína ellenfele, hanem az USA. Oroszország sem katonailag, sem gazdaságilag nem szuperhatalom, Kína és az USA az. Nem ártana a kínai fejlesztéseket az USÁ-hoz hasonlítani, ők egy liga. Erre írtam, hogy állandóan az oroszokhoz méricskélni őket egy végtelenül kényelmes álláspont. Ennyit a vörös valláskárosultakról...

Aki a világ legnagyobb atomarzenálja felett rendelkezik az katonai szuperhatalom.
Nem azért mert be fogja vetni hanem azértmert ez a tény megkerülhetetlenné teszi azzal együtt,hogy alig van pár ország a világon akinek modenebb hagyományos fegyverei lennének.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 325
17 475
113
@Szittya @dudi

Nem nézem le a kínaiakat, pont ezért írtam, hogy szerintem ők a másodikok a világon. Igazad van dudi, átfogalmazom, hagyományos fegyverzet és gazdaság terén Kína és USA a szuperhatalom.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Mac!!!
A helyi vörös-valláskárosultak hitének megkérdőjelezése az ÉN feladatom itt! :D

Ez megint egy olyan dolog, hogy ma már nehéz megállapítani, mi számít hadrendben állónak.

Nadehát nem. :)
Nem állt le a Su-57... A projekt sem. :D
Lehet pl. trollkodni azon, hogy "Petrocelli háza hamarabb elkészül, mint a végleges széria változat vagy mondjuk az "első batch-nél több Gripen-ünk van"... De leállni nem állt le... Nem lehet máshogy írni, mint ez nem igaz. Eleve már a 2. batchről is volt szó. Innen valszeg csak gyorsulhat már, mivel eléggé esett a projekt prioritása, de leállítani biztos nem fogják, azt látszik azért sokmindenből.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7