J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 754
113
Nadehát nem. :)
Nem állt le a Su-57... A projekt sem. :D
Lehet pl. trollkodni azon, hogy "Petrocelli háza hamarabb elkészül, mint a végleges széria változat vagy mondjuk az "első batch-nél több Gripen-ünk van"... De leállni nem állt le... Nem lehet máshogy írni, mint ez nem igaz. Eleve már a 2. batchről is volt szó. Innen valszeg csak gyorsulhat már, mivel eléggé esett a projekt prioritása, de leállítani biztos nem fogják, azt látszik azért sokmindenből.
Ennyi beleolt penz utan durva is lenne. En csak azt nem ertem hogy indiaval mit szivoznak. Nem hogy eladnak nekeik a p.csaba ahogy jelenleg van befolyt osszegbol meg egy updatet hajtananak vegre es kinyomatnanak egy masodik szeriat maguknak. /az indus valtozatbol meg minimalis db szamot rendszeresitenenek maguknak hogy lam lam nallunk is rendszerbe van amiket jol szetlehetne repulni. Kesobbi tesztekre hasznalni esetleg eladni a kesobbiekben./
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Hát ha abból indulunk ki, hogy a Su-57 lényebében leállt, addig a J-20-at már harci alakulatok is megkapták, a sorozatgyártás, ha lassú ütemben is, de folyamatos.

Azt hogy harci alakulatnál vannak a J-20-ak honnan tudjuk? A kínai sajtóból? Ja, és mind a 4 példány?! Mert ennél többet ezen a topikon egy fotón egyszerre én még nem láttam!! Szóval lehet hogy kevesebb van belőle mint a Szu-57-ből, amit még csak protonak tekintenek?!!
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
Bocs, de szerintem már kimondottan szánalmas lassan, hogy mindent, ami kínai, csuklóból valamilyen orosz cucchoz mérnek.

Engem kevés dolog zavar ezen a fórumon, de az "oroszok bezzeg milyen bénák" nagyon. Nem a hibák leírásával van bajom, hanem a gyerekes kárörvendéssel, amit rossz látni.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 028
113
Aki a világ legnagyobb atomarzenálja felett rendelkezik az katonai szuperhatalom.
Nem azért mert be fogja vetni hanem azértmert ez a tény megkerülhetetlenné teszi azzal együtt,hogy alig van pár ország a világon akinek modenebb hagyományos fegyverei lennének.
Így van, most okos voltam és az előtt hogy kb. ugyan ezt leírtam volna, továbbolvastam, csak like-olni kellett, köszi :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 028
113
@Szittya @dudi

Nem nézem le a kínaiakat, pont ezért írtam, hogy szerintem ők a másodikok a világon. Igazad van dudi, átfogalmazom, hagyományos fegyverzet és gazdaság terén Kína és USA a szuperhatalom.
Nincs olyan hogy hagyományos fegyverzetű katonai szuperhatalom!
Egy ilyet egy közepes katonai atomhatalom a valóságban ha konfrontáció lenne köztük, fél óra alatt tenne katonai újra botot használó kishatalommá.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@arbalest
"Bocs, de szerintem már kimondottan szánalmas lassan, hogy mindent, ami kínai, csuklóból valamilyen orosz cucchoz mérnek."

Annyiból mondjuk nem, hogy egyrész a know-how jelentős része az oroszoktól származik, illetve amcsi gépekhez pedig még eléggé necces lenne hasonlítgatni, mert ott már épp elégszer bebizonyosodott, hogy nem csak "papíron van" valami. (A kínai csodákra is azért inkább a "nem tudhatjuk" a jellemző, kivéve persze a jóval nagyobb gyártási kapacitást, mint amit Oo. fel tud jelenleg mutatni.)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
M

molnibalage

Guest
Hát ha abból indulunk ki, hogy a Su-57 lényebében leállt, addig a J-20-at már harci alakulatok is megkapták, a sorozatgyártás, ha lassú ütemben is, de folyamatos.

Szerintem nem függ tőle. Ha nem kapnának az oroszoktól hajtóművet, beletennék a sajátjukat. Az oroszt több ideje használják és jobban megbíznak benne, de enyhén túlzás a függő viszony.
Dehogy kapták meg. Mutasson már valaki belőle tizenx eltérő lajstromszámút...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 831
113

A Su-35-ből hány darab is volt legyártva, kitelepítve az alakulatokhoz, mikor a hivatalos rendszerbeállítást bejelentették?
Ezért mondom, hogy az oroszok más módon közelítik meg ezt a "rendszerbe állítás" dolgot

Ez nem multifunkci gép, nem kell belle annyi féle fegyvert integrálni stb. stb.

Erre Arbalest már válaszolt.

Viszont ha nem lenne orosz hatjómű akkor beletennék. Nem állna le a program.

Szerintem fontos, csak ugyebár ez egy olyen szegmense az iparnak ahol nagyon nehéz látványosan fejlődni.

Igen, fontos nekik, csak épp jelenleg, vagy eddig nem voltak képesek az AL-31 szintjét tartósan hozni tudó hajtóművet gyártani. Meglátjuk, milyen lesz a WS-20.

Mac!!!
A helyi vörös-valláskárosultak hitének megkérdőjelezése az ÉN feladatom itt! :D

Igazán megkímélhetnéd a fórumtársakat a lelki defektusaid nyilvánosságra hozatalától.

"Outside the three US services, which our data shows have a combined 264 F-35s in active use, nine other nations have now taken delivery of the type, boosting the global inventory beyond 350." - 2019, Jan 18. -án írt infó.
Ebben az esetben százas nagyságrendű F-35 lenne bevethető, beleértve kiképzett pilótákat, gyakorlott műszaikakat, felszerelt/áttelepülni képes földi kiszolgáló bázisokat, etb... de ezt Molni nyilván jobban követi.

Na pont ennek tudatában kérdeztem rá Mack és Roni hurráoptimizmusára a J-20-al kapcsolatban.
A választ olvashattuk mindannyian: A J-20 nem multifunkci gép...o_O

Igen de az hogy rendszerbe akarnak allitani valamit mihamarabb ha kell csokkent kepessegel nem jelenti azt hogy a vilag legjobb gepenek tartanak vagy mondanak.
De ha arra erted ezt hogy masok szemebe tundokoljenek mint x edik. Se igaz mert nem ez a cel. Ilyen bohockodason es jampizason kivul sokal nagyobb celjai vannak ezzel. /nem pavazni akarnak a j20 al./ egyebkent ugy haladnak vele ahogy terveztek /legalabbis amit tudunk eddig./ eloszeria kikepzok kikepzese harcaszat kidolgozasa... Majd jon a javitott valtozat amire a kikepzok atkepzodnek nagyhamar es kikepeznek... /minden gepukkel ezt csinaltak protok, eloszeria /kis volumemu gyartasba./ majd a javitott valtozat.... Ez a kinaiaknal nem ujdonsag...

Nem is mondtam, hogy ők(kínaiak) a legjobbnak akarják kikiáltani a J-20-at. És nem is annyira mások szemében akarnak ők tündökölni, mint inkább a saját népük szemében. Ezek a dolgok javarészt a kínai nép irányába mutatnak. Másodrészt pedig a "szomszédoknak".
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ennek azért némileg ellentmondanak a tények, melyek szerint a J-20-at, amiről azért jól tudható, hogy messze nincs még készen(hovatovább még saját hajtóművük sincs hozzá), mihamarabb igyekeztek hadrendbe állítani.
Azért nem hülyeség ez a korai hadrendbe állítás, ha üzembiztosan működik. Ha ténylegesen nem is bevethető, rengeteget lehet gyakorolni vele. Mire kijön a fullos változat, lessz hozzá ezer kiképzett személyzet.
Gondolom az amerikai tengerészgyalogság se sírja vizesre a párnát, mert az első batch F35B megy a bontóba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 386
77 078
113
Én elfogadom azt,hogy a kínaiak a sokkal nagyobb anyagi lehetőségeiknek köszönhetően gyorsabban befejezzenek egy 5.gen fejlesztési programot mint az oroszok.
Az viszont teljesen faszság,hogy ezt gyorsabban megtegyék mint az amerikaiak.Esszük nem esszük nem létezik olyan opció,hogy a kínaiak gyorsabban befejezzenek egy 5.gen. fejlesztési programot mint az amerikaiak.Márpedig ha valaki azt állítja,hogy rendszerbe állt a J-20 az azt állítja,hogy a kínaiak gyorsabban kifejlesztettek egy 5.gen gépet mint az amerikaiak.Ez pedig nyilvánvaló hülyeség!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ennyi beleolt penz utan durva is lenne. En csak azt nem ertem hogy indiaval mit szivoznak. Nem hogy eladnak nekeik a p.csaba ahogy jelenleg van befolyt osszegbol meg egy updatet hajtananak vegre es kinyomatnanak egy masodik szeriat maguknak. /az indus valtozatbol meg minimalis db szamot rendszeresitenenek maguknak hogy lam lam nallunk is rendszerbe van amiket jol szetlehetne repulni. Kesobbi tesztekre hasznalni esetleg eladni a kesobbiekben./
Nekem is van egy olyan gyanúm, hogy azért nem nyomatják a Szu57est ezerrel, mert valami bibi van vele, és rég a javított változatot tervezik.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Én elfogadom azt,hogy a kínaiak a sokkal nagyobb anyagi lehetőségeiknek köszönhetően gyorsabban befejezzenek egy 5.gen fejlesztési programot mint az oroszok.
Az viszont teljesen faszság,hogy ezt gyorsabban megtegyék mint az amerikaiak.Esszük nem esszük nem létezik olyan opció,hogy a kínaiak gyorsabban befejezzenek egy 5.gen. fejlesztési programot mint az amerikaiak.Márpedig ha valaki azt állítja,hogy rendszerbe állt a J-20 az azt állítja,hogy a kínaiak gyorsabban kifejlesztettek egy 5.gen gépet mint az amerikaiak.Ez pedig nyilvánvaló hülyeség!
Úgy, hogy a repült óraszámokat nem is tudjuk.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 326
17 478
113
Nincs olyan hogy hagyományos fegyverzetű katonai szuperhatalom!
Egy ilyet egy közepes katonai atomhatalom a valóságban ha konfrontáció lenne köztük, fél óra alatt tenne katonai újra botot használó kishatalommá.
Minden szuperhatalom hagyományos fegyverekkel vívja a háborúit, azon túl game over, minimum valakinek. Ezzel az erővel Észak-Korea is szuperhatalom.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 028
113
Minden szuperhatalom hagyományos fegyverekkel vívja a háborúit, azon túl game over, minimum valakinek. Ezzel az erővel Észak-Korea is szuperhatalom.
É -Korea olyan marha messze van a néhány darab kilotonnás primitív töltetével és pláne az azokat eljuttatni valahova pontosan képes? rakétáival mondjuk még a Franciáktól is, hogy csak na.

Szuperhatalmak meg egymással nem vívtak háborút hagyományos fegyverzettel sem a II. VH óta.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 326
17 478
113
@arbalest
"Bocs, de szerintem már kimondottan szánalmas lassan, hogy mindent, ami kínai, csuklóból valamilyen orosz cucchoz mérnek."

Annyiból mondjuk nem, hogy egyrész a know-how jelentős része az oroszoktól származik, illetve amcsi gépekhez pedig még eléggé necces lenne hasonlítgatni, mert ott már épp elégszer bebizonyosodott, hogy nem csak "papíron van" valami. (A kínai csodákra is azért inkább a "nem tudhatjuk" a jellemző, kivéve persze a jóval nagyobb gyártási kapacitást, mint amit Oo. fel tud jelenleg mutatni.)
Egy része onnan származik, egy része Nyugatról. Kína pénzügyi, ipari lehetőségei már messze túlléptek Oroszország keretein, lassan közelítik Amerikáét. A jelek arra mutatnak, hogy technológiai téren több területen beérték, akár lehagyták az oroszokat. Nem azért, mert az oroszok butábbak, azért, mert ennyivel több a pénzük, a szükséges iparuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 386
77 078
113
Minden szuperhatalom hagyományos fegyverekkel vívja a háborúit, azon túl game over, minimum valakinek. Ezzel az erővel Észak-Korea is szuperhatalom.

Az lesz ha lesz neki elég atomfegyvere hozzá.A szuperhatalom az aki (ha úgy dönt bármilyen oknál fogva)képes bármelyik országot a földön(igen,Amerikát vagy az oroszokat is)visszaröpíteni gyakorlatilag a kőkorba.Erre van egy nagyon jó meghatározás:a franciák azt mondják,hogy ha annyi atomfegyverük van amivel képesek atomsivatagot csinálni egy akkor területből mint Franciaország akkor bárkit képesek gyakorlatilag megsemmisíteni azaz mindenkivel szemben akkora elrettentőerejük van ami biztosítja Farnciaország sértetlenségét.
Nem csak az a szuperhatalom aki bárkit képes legyőzni hanem az is akit senki nem tud legyőzni anélkül hogy ő maga meg ne semmisülne.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 326
17 478
113
Dél Korea olyan marha messze van a néhány darab kilotonnás primitív töltetével és pláne az azokat eljuttatni valahova pontosan képes? rakétáival mondjuk még a Franciáktól is, hogy csak na.

Szuperhatalmak meg egymással nem vívtak háborút hagyományos fegyverzettel sem a II. VH óta.
Közvetlenül nem, proxyban többször is. Hogy milyen minőségű, mennyiségű hadfelszerelést tudsz a támogatottadnak eljuttatni, egyáltalán eltudod-e, az más kérdés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 028
113
Közvetlenül nem, proxyban többször is. Hogy milyen minőségű, mennyiségű hadfelszerelést tudsz a támogatottadnak eljuttatni, egyáltalán eltudod-e, az más kérdés.
Ezek a proxy-k szerintem nem mérvadók. Szíriából most pl. mit lehet leszűrni? Vietnamból? Arab - Izraeli háborúkból?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 326
17 478
113
Ezek a proxy-k szerintem nem mérvadók. Szíriából most pl. mit lehet leszűrni? Vietnamból? Arab - Izraeli háborúkból?
Szerintem igen. A felsorolásból pl pont leszűrhető, hogy mire képes egy szuperhatalom mennyiségi téren (plusz minőségi, hogy legalább részben esélyes legyen a támogatott).

De legyen, Oroszország szuperhatalom. Olyan, aki egy proxy háborúban már nem tudná életben tartani olyan szövetségest, akinek ellenfelébe az USA vagy Kína pumpálja a hadfelszerelést folyamatosan.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 028
113
Szerintem igen. A felsorolásból pl pont leszűrhető, hogy mire képes egy szuperhatalom mennyiségi téren (plusz minőségi, hogy legalább részben esélyes legyen a támogatott).

De legyen, Oroszország szuperhatalom. Olyan, aki egy proxy háborúban már nem tudná életben tartani olyan szövetségest, akinek ellenfelébe az USA vagy Kína pumpálja a hadfelszerelést folyamatosan.
Muahhahaha, erről Asszad tud :D ???
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and vpet