J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 896
47 661
113
Asszadnak Izrael ellen kellett háborúznia? Az IS ellen elég volt az orosz segítség, amiben masszívan benne volt az oroszok tényleges beavatkozása, Izrael ellen tudta volna kellően támogatni? Erről pofáztam.
Az IS -t nem támogatták szerinted masszívan évekig külföldről? Hát az SDF-et, FSA-t? Tow2 meg a Toyota az terem a sivatagban?

Izrael légicsapásokat mert végrehajtani szórványosan, pedig hivatalosan hadban áll a mai napig Szíriával úgy, hogy állításuk szerint élet-halál ellenségük Irán vonul fel a határaik mellé csapás távolságon belülre, s mégis hagyják.
Szerinted miért van ez? Pusztán azért mert jóindulatú és türelmes az Izraeli hadvezetés? Hirtelen filantrópok lettek?
Hogy látod ezt?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 462
18 028
113
Az IS -t nem támogatták szerinted masszívan évekig külföldről? Hát az SDF-et, FSA-t? Tow2 meg a Toyota az terem a sivatagban?

Izrael légicsapásokat mert végrehajtani szórványosan, pedig hivatalosan hadban áll a mai napig Szíriával úgy, hogy állításuk szerint élet-halál ellenségük Irán vonul fel a határaik mellé csapás távolságon belülre, s mégis hagyják.
Szerinted miért van ez? Pusztán azért mert jóindulatú és türelmes az Izraeli hadvezetés? Hirtelen filantrópok lettek?
Hogy látod ezt?
Mocskos gerilla háború volt, nem mondtam, hogy nem. Volt az IS-nek modern légiereje, ahol a veszteségeket "raktárról" pótolták? Volt komoly, közepes, nagy hatótávolságú légvédelmi rendszere, aminek a veszteségeit a pártfogó pótolja? Voltak modern páncélos erők, MBT, IFV, stb, szintén folyamatosan pótolt veszteségekkel? Ezrével, tízezrével átadott kézifegyverek? Az proxy háború. Szíria kurvára nem az volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 896
47 661
113
Mocskos gerilla háború volt, nem mondtam, hogy nem. Volt az IS-nek modern légiereje, ahol a veszteségeket "raktárról" pótolták? Volt komoly, közepes, nagy hatótávolságú légvédelmi rendszere, aminek a veszteségeit a pártfogó pótolja? Voltak modern páncélos erők, MBT, IFV, stb, szintén folyamatosan pótolt veszteségekkel? Ezrével, tízezrével átadott kézifegyverek? Az proxy háború. Szíria kurvára nem az volt.
Rendben. Ha ez nem proxyháború, akkor mi volt utoljára az?
'82 Izrael? Vietnam?
Izrael a végén legyőzte az ellenségeit, vagy csak megelőzte hogy elpusztítsák? Sikeresen védekezett...
Vietnam? Ott tényleg tolta mindenki a saját oldalát mint süket a csengőt, melyik oldal kullogott haza?

Szíria amúgy szerintem proxy a javából, de akkor ne értünk egyet...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 462
18 028
113
Rendben. Ha ez nem proxyháború, akkor mi volt utoljára az?
'82 Izrael? Vietnam?
Izrael a végén legyőzte az ellenségeit, vagy csak megelőzte hogy elpusztítsák? Sikeresen védekezett...
Vietnam? Ott tényleg tolta mindenki a saját oldalát mint süket a csengőt, melyik oldal kullogott haza?

Szíria amúgy szerintem proxy a javából, de akkor ne értünk egyet...
Az utolsó nagy proxy háború szerintem Vietnám volt. 82-ben az látszódott nagyon, hogy mi történik, ha az egyik támogatott fél jelentősen korszerűtlenebb fegyverzettel rendelkezik.

Értem, hogy miért sorolod Szíriát proxynak, korrekt jelentés szerint az. Egy lapon viszont nem említhető Koreával, Vietnámmal, a mondandóm lényege ez volt. Hasonló minőségű, nagy mennyiségű hadfelszerelést folyamatos biztosítása.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 896
47 661
113
Az utolsó nagy proxy háború szerintem Vietnám volt. 82-ben az látszódott nagyon, hogy mi történik, ha az egyik támogatott fél jelentősen korszerűtlenebb fegyverzettel rendelkezik.

Értem, hogy miért sorolod Szíriát proxynak, korrekt jelentés szerint az. Egy lapon viszont nem említhető Koreával, Vietnámmal, a mondandóm lényege ez volt. Hasonló minőségű, nagy mennyiségű hadfelszerelést folyamatos biztosítása.
Világos, ha Korea, Vietnam amit alapul lehet venni, akkor egyrészt olyan nagyon régen volt, hogy az ma már semmilyen szinten nem jó következtetési alap. Profi haderő főleg élethivatásként fő foglalkozásban képzett katonáival ütközött meg egy tömeghadsereg kényszersorozott parasztokból pár hónap alatt lérakost, vadászpilótát csináló rendszerrel. Hatalmas veszteségek árán, de Vietnamban a vörösök akarata érvényesült a kékekkel szemben még így is. Korea meg patthelyzet volt.
Az arab-izraeli háborúkban meg szerintem hatalmas az "arab" faktor, arról nem is beszélve hogy az összes proxy-ról teljesen eltérő statisztikák és értelmezések vannak, főleg attól függően hogy melyik oldal írta.
Én azt látom, hogy Szíriában jelenleg meg az oroszok akarata fog érvényesülni, és lassan akik magyarázták sok évvel ezelőtt hogy "Assad must go", azoknak lett időközben "go", Asszad meg maradt, pedig igen sok nagy hatalmú ország vezetője gózott...

Oroszország vitán felül gazdasági középhatalom, és katonai szuperhatalom a mai napig. Ez majd lehet hogy idővel megváltozik, de amíg nem gond nekik leporolni ennyi harckocsit, bombát, bármit és átdobni a közelkeletre néhány légvédelmi komplexumot, kitárazni néhány kaliber szalvót, addig bizony megkerülhetetlenek ők még az atomarzenáljuk nélkül is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Már megint butaságot mondasz.Nem azért nem gyártják sorozatban mert nincs gyár hanem azért mert nincs kész.Nem Kína hogy elkezdjék félkészen a bele tervezett hajtómű nélkül fosni a a gyárak!
Ilyen logika mentén a J-10-et sem kellett volna rendszerbe állítsák. Mikor ez megtörtén nemhogy AESA, de még aktív radaros légiharcrakéta sem volt hozzá. A tempót azok a környéken nem ők diktálják, hanem Amerika. Az F-35 elterjedését nem az ő elvárásaik fogják alárendelni.
Látom sikerül eleven húsba vágnom ezzel a Szu-57-es dologgal. Hivatalosan nem állt le, csak ugyebár nem fognak belőle venni. Esetleg majd valamikor többet, de most talán még párat.
Azt hogy harci alakulatnál vannak a J-20-ak honnan tudjuk? A kínai sajtóból? Ja, és mind a 4 példány?! Mert ennél többet ezen a topikon egy fotón egyszerre én még nem láttam!! Szóval lehet hogy kevesebb van belőle mint a Szu-57-ből, amit még csak protonak tekintenek?!!
Hát persze, hogy lehet! Az is lehet, hogy mind furnérlemezből van.
Dehogy kapták meg. Mutasson már valaki belőle tizenx eltérő lajstromszámút...
172 dandár és csak pilótákat tudok mutatni. Azokat számold meg.
Pilotak.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: therob

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 958
80 668
113
Ilyen logika mentén a J-10-et sem kellett volna rendszerbe állítsák. Mikor ez megtörtén nemhogy AESA, de még aktív radaros légiharcrakéta sem volt hozzá. A tempót azok a környéken nem ők diktálják, hanem Amerika. Az F-35 elterjedését nem az ő elvárásaik fogják alárendelni.
Látom sikerül eleven húsba vágnom ezzel a Szu-57-es dologgal. Hivatalosan nem állt le, csak ugyebár nem fognak belőle venni. Esetleg majd valamikor többet, de most talán még párat.

Hát persze, hogy lehet! Az is lehet, hogy mind furnérlemezből van.

172 dandár és csak pilótákat tudok mutatni. Azokat számold meg.
Pilotak.jpg

Ne keverjük már össze azt,hogy egy félkész gépet állítok rendszerbe azzal,hogy egy kész gépet amihez nincs rakéta...

Te most tényleg ilyen hülyének nézel itt mindenkit?Van 3db J-20 a képen és azt mondod,hogy a pilóták száma alapján van több gép.Bárki felveheti a pilótaruhát egy fotó erejéig.

Komolyan mondom ennél hülyébb érvet még senki le nem írt a HTKA történetében!!!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Ne keverjük már össze azt,hogy egy félkész gépet állítok rendszerbe azzal,hogy egy kész gépet amihez nincs rakéta...
Most pontosan melyék géphez nincs rakéta?
Te most tényleg ilyen hülyének nézel itt mindenkit?Van 3db J-20 a képen és azt mondod,hogy a pilóták száma alapján van több gép.Bárki felveheti a pilótaruhát egy fotó erejéig.

Komolyan mondom ennél hülyébb érvet még senki le nem írt a HTKA történetében!!!
Persze, elvileg statiszták is lehetnek a képen és a gépek meg lehetnek furnérlemezből is. Csak az a gond, hogy eddig ami képeket kiszivárogtattak, vagy hivatalosan bemutattak igaznak bizonyúltak. Itt nem a mindenféle PS agyszüleményről beszélet amit lelkes amatőrök gyártottak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 958
80 668
113
Most pontosan melyék géphez nincs rakéta?

Persze, elvileg statiszták is lehetnek a képen és a gépek meg lehetnek furnérlemezből is. Csak az a gond, hogy eddig ami képeket kiszivárogtattak, vagy hivatalosan bemutattak igaznak bizonyúltak. Itt nem a mindenféle PS agyszüleményről beszélet amit lelkes amatőrök gyártottak.
Te írtad,hogy a J-10-hez nem volt rakéta(AAM)amikor rendszerbe állt.

Ha mutatsz egy század gépet egy képen akkor itt mindenki el fogja hinni.Addig amíg ez nincs meg minden alap nélküli propagandát fújsz.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Nevetséges ez a kettős mérce. J-20-ból mindenki képet kér, hogy legyen a képen az összes, persze a Szu-57-nél nem kér senki ilyen képet :D
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 951
58 418
113
therob

Valószínűleg mert ők nem nagyon ködösítenek a darabszámok tekintetében. Kiadják azt, hogy évente miből mennyi lett legyártva.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nevetséges ez a kettős mérce. J-20-ból mindenki képet kér, hogy legyen a képen az összes, persze a Szu-57-nél nem kér senki ilyen képet :D
A Szu-57-ről még soha nem olvastam hogy csapatszolgálatban lenne, mindenki csak prototípusokról beszél. Ezek szerint akárhány is van belőle, nincs mit bizonygatni a gépek darabszámával ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 402
113
Most komolyan azthiszitek gepeket nem tudnanak ps elni. Ha 9 gep lenne egy kepen akkor ps lenne... A kinaiak miert kamuznanak db szamba /eddig mit kamuztak tul?./legfeljebb alla pl epitenek egy sik fedelzetes hordozot /kamu mert kiderult kettot.../ kaszinohajot alakitanak ki ja nem rephordozot./ a kinaiak inkabb lefele hazudnak ha hazudnak nem felfele nem tudom honnan jon ez a felfele csalas nalluk... /vagy valaki tenleg azt gondolja nem tudnanak gyartani tob gepet? Attol hogy felig kessz nehezebb lenne gyartani?... Nem ertem.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
A Szu-57-ről még soha nem olvastam hogy csapatszolgálatban lenne, mindenki csak prototípusokról beszél. Ezek szerint akárhány is van belőle, nincs mit bizonygatni a gépek darabszámával ...
Értem már. Szóval az a nagy fájdalom, hogy olyan híreket hallani, hogy csapatszolgálatba álltak. Miért lenne ez olyan hihetetlen? Ja mert akik az oroszokkal szimpatizálnak nem tudják ezt megemészteni? Én ugyan olyan jól aludnék ha az jelent volna meg, hogy a Szu-57 állt csapatszolgálatba.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 958
80 668
113
Értem már. Szóval az a nagy fájdalom, hogy olyan híreket hallani, hogy csapatszolgálatba álltak. Miért lenne ez olyan hihetetlen? Ja mert akik az oroszokkal szimpatizálnak nem tudják ezt megemészteni? Én ugyan olyan jól aludnék ha az jelent volna meg, hogy a Szu-57 állt csapatszolgálatba.

Azért hihetetlen mert gyorsabban megcsináltak egy 5.gen. gépet mint az amerikaiak.Ez pedig nyilvánvaló hülyeség.