Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az nem zavar tesa hogy amiket mackenesen felsorolt azok mind modern légiharc rakéták?
Mackensent kijavítom ugyan is nem csak PL-12 hanem AESA radaros pl-15 terjed a kínai gépeken ami az AIM-120D-re adott válasz .
With at least four aircraft registered 78X3X and seven of 78X7X, plus two of the 9th Brigade (62X0X) based on the east coast of China, there would be no fewer than 13 J-20 fighters in service today.Avec au moins quatre appareils immatriculés 78X3X et sept de 78X7X, plus deux de la 9e brigade (62X0X) basés sur la côte Est de la Chine, on compterait pas moins de 13 chasseurs J-20 entrés en service aujourd'hui.
Az egyik oldalon olvastam hogy kína 2020.ig 100 db j-20A 4 gen hajtóműves gépet állít hadrendbe .
"Kína két J-20 gyártósorral rendelkezett, az egyik az orosz AL-31-es motorokkal gyártott J-20-at, a másik pedig a kínai WS-10B Taihang motorokkal felszerelt J-20A-t gyártotta."
A WS-15 hajtóműves gépeket 2020-tól gyártanák 2030-ig 500 j-20B termelne + a meglévő 100 j-20A .
Egy kínai szörfös által közzétett videó szerint hét J-20 repülőgépet parkoltak egy ismeretlen helyen a szabadtéri hangárokban.
A jobbak kedvéért itt a francia 'après une vidéo postée par un internaute chinois, 7 appareils J-20 étaient stationnés dans un endroit non identifié dans des hangars à l'air libre.
A fordítástól tessenek eltekinteni és végre felnőni a szövegből meg érteni hogy miről szól .
Szerinten a csakásmérő kapacitás teljes egészében hiányzik. Amit mondhatni biztosan tudunk, az, az, hogy iskola alakulatoknál vannak. Tehát a harceljárásokat dolgozzák ki jelenleg. Kiképzők kiképzésének a programját alakítják. Ha igaz, hogy megjelent már tulajdonképpeni harci alakulatnál is, akkor azt jelentheti, hogy nagyon rátapostak a programra és ha nincs is minden részlet kidolgozva, már elkedtek az alakulatok ismerkedni az új gépekkel.Megint én leszek a gonosz fekete bárány, de szeretném megkérdezni, hogy van bárkinek bármilyen halovány infója arról, hogy ez a szolgálatba állítás pontosan mit takar? Mennyiben bevethetőek a gép rendszerei? Párhuzamnak ott van az F-35-ös, de az Euro kacsák is eszembe jutnak, mint csak a gépágyú, vagy csak a kis hatótávú IR rakéta működik esete. Hogy állnak a szoftverrel, EW rendszerrel, csapásmérő kapacitással? DAS?
És lehet az a három is furnérlemezből van.Óóóóó de kááááár, hogy szegény "szöfösnek" nem volt olyan jó fényképező gépe, ami képes lett volna egyszerre mind a 7 gépet lefotózni, és megint csak 3 gép került fel erre a képre is.
Szerinten a csakásmérő kapacitás teljes egészében hiányzik. Amit mondhatni biztosan tudunk, az, az, hogy iskola alakulatoknál vannak. Tehát a harceljárásokat dolgozzák ki jelenleg. Kiképzők kiképzésének a programját alakítják. Ha igaz, hogy megjelent már tulajdonképpeni harci alakulatnál is, akkor azt jelentheti, hogy nagyon rátapostak a programra és ha nincs is minden részlet kidolgozva, már elkedtek az alakulatok ismerkedni az új gépekkel.
Ami a rakétafegyverzetét illeti, az megvan jelenleg más gépeken is, nem tudom, hogy pont ezen miért nem működne?
Rakéták már a 2002-es technológiai demonstrátoron rajta voltak. Az oldásteszteket már a program kezdetén elvégezhettők. Sőt, a prototípusokat az oldástesztek tapasztalatai alapján is fejleszthették tovább.Az egy dolog, hogy a rakétafegyverzet meg van jelenleg más gépeken is.
Azért lehet, hogy kellene pár teszt az integrációhoz. Valami ilyesmi:
Rakéták már a 2002-es technológiai demonstrátoron rajta voltak. Az oldásteszteket már a program kezdetén elvégezhettők. Sőt, a prototípusokat az oldástesztek tapasztalatai alapján is fejleszthették tovább.
Míg nem látunk valamilyen videót indításról, addig feltételes módban kell kezelni. Szóval ...hették.Igen, pontosan: ....hetők, .....hették.
Ezért hoztam fel példának az Euro kacsákat. A Rafale azt hiszem úgy állt "szolgálatba", hogy csak a gépágyút vethette be, a Typhoon meg azt hiszem csak gépágyút és IR rakétát. Jelenleg az F-35 egyik verziója sem használhat gépágyút. Az, hogy egy rakéta szolgálatban áll egy légierőnél, nem jelenti azt automatikusan, hogy egy frissen szolgálatban állónak nyilvánított géptípus is használhatja. Késik az integráció, problémák merültek fel, bármi. Nem kötözködni akarok, de rengeteg a kérdés. Az igazság az, hogy ahogy te is írtad, Kína késésben van. Már megjelentek a Raptorok és az F-35-ösök a közelében, Japán megkapta az első 35-ösöket, 10 év múlva 200-300 darab lesz belőlük a közvetlen közelükben.Szerinten a csakásmérő kapacitás teljes egészében hiányzik. Amit mondhatni biztosan tudunk, az, az, hogy iskola alakulatoknál vannak. Tehát a harceljárásokat dolgozzák ki jelenleg. Kiképzők kiképzésének a programját alakítják. Ha igaz, hogy megjelent már tulajdonképpeni harci alakulatnál is, akkor azt jelentheti, hogy nagyon rátapostak a programra és ha nincs is minden részlet kidolgozva, már elkedtek az alakulatok ismerkedni az új gépekkel.
Ami a rakétafegyverzetét illeti, az megvan jelenleg más gépeken is, nem tudom, hogy pont ezen miért nem működne?
Míg nem látunk valamilyen videót indításról, addig feltételes módban kell kezelni. Szóval ...hették.
Ugyebár, míg nincs konkrétum minden csak feltételes módban lehet. De azért van elég adatunk arra, hogy következtetni tudjunk és, hogy elég jól megsaccolhassuk, hogyan is állnak. Természetesen a tévedés joga fenáll. Ha látunk egy rakétarendszert, ami már elterjedt más gépeken és bő 10 éve használják, következtethetjük, hogy működik is. Ha ezt a rakétát már 8 éve láttuk az egyik techdemóra felszerelve következtethetjük, hogy integrálták már erre a gépre is.Oké, de akkor ennek fényében a rakétafegyverzet integrációja is csak maximum feltételes módban létezHET a J-20 esetében
Ezen a gépen tudtommal nincs gépágyú. Ha nem használhatja a rakétáit, akkor egy nagyon drága műrepülőgépről beszélünk.Ezért hoztam fel példának az Euro kacsákat. A Rafale azt hiszem úgy állt "szolgálatba", hogy csak a gépágyút vethette be, a Typhoon meg azt hiszem csak gépágyút és IR rakétát. Jelenleg az F-35 egyik verziója sem használhat gépágyút.
Igen és ezek csak a jelenlegi rendelések tükrében 200-300 darab, még jöhetnek továbbiak is és ez a szám még jelentősen nőhet. Szóval, ha komolyan gondolják ezt a regionális nagyhatalmi státuszt, akkor ők is nagyon komolyan kell rendszerbe állítsanak.Az igazság az, hogy ahogy te is írtad, Kína késésben van. Már megjelentek a Raptorok és az F-35-ösök a közelében, Japán megkapta az első 35-ösöket, 10 év múlva 200-300 darab lesz belőlük a közvetlen közelükben.