Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Én úgy értettem, hogy a légierő nem kér belőle és kizárólag exportra szánják.Amúgy terveznek a kínaiak ebből a gépből?
Én úgy értettem, hogy a légierő nem kér belőle és kizárólag exportra szánják.
Naigen, de ők nem is álltak neki a fejlesztésnek külföldi partner nélkül. Ezek szerint ven legaláb egy (lehetséges, hogy a pakik) külföldi partner, aki beállt a program mögé.Amennyiben a saját légierő nem kér belőle, akkor a teljes kifejlesztés viszonylag komoly külföldi partner nélkül eléggé kérdéses szerintem.
JF-17 is elég jól elvan, annak ellenére, hogy a kínai légierő nem rendszeresítette.Továbbá a fedélzetre integrált fegyverrendszerek választékával is lehetnek bajok a saját légierő nélkül.....
Naigen, de ők nem is álltak neki a fejlesztésnek külföldi partner nélkül. Ezek szerint ven legaláb egy (lehetséges, hogy a pakik) külföldi partner, aki beállt a program mögé.
JF-17 is elég jól elvan, annak ellenére, hogy a kínai légierő nem rendszeresítette.
Hát, kb. ennyi tudunk, tehát majdnem semmit. Pár év és tisztábban látunk majd.Az azért egy generációval egyszerűbb, s semmiképpen nem dedikáltan többfeladatú. S ráadásul a Pakisztániak elég komoly pénzzel szálltak be a fejlesztésbe. Itt az elvileg 5. generáció miatt a fejlesztés költségei nem lineárisan növekednek, hanem exponenciálisan. Amennyiben a pakik beszálltak volna, annak már írásos nyoma lenne, de egyenlőre csak valami titokzatos ország van csak megnevezve. Araboknak van pénzük, más JF 17 vásárló koldusszegény. (ez utóbbi tény azért is fontos, mert a J 31 biztos hogy nem lesz JF 17 árban, tehát kinek gyártják majd?)
Én úgy értettem, hogy a légierő nem kér belőle és kizárólag exportra szánják.
Igen, de ez a hajtómű nincs rendszerben a kínai légierőben. Nekik egy WS-10/WS-15-el szerelt egyhajtűműves gép kéne.Viszont a haditengerészetük számára ez célszerűbb volna, mint a J-20-as, nem?
Igen, de ez a hajtómű nincs rendszerben a kínai légierőben. Nekik egy WS-10/WS-15-el szerelt egyhajtűműves gép kéne.
Viszont a haditengerészetük számára ez célszerűbb volna, mint a J-20-as, nem?
Viszont a haditengerészetük számára ez célszerűbb volna, mint a J-20-as, nem?
Én úgy vélem, hogy a haditengerészetük még jó néhány évig nagyon jól ellesz a J-15-tel. Talán idény nyílvánitották harckésszé az első hordozójukat, ami alatt gondolom azt kell érteni, hogy sikerült kiképezni annyi pilótát amivel fel lehet tölteni egy ilyen hajót és azok napszaktól függetlenűl képesek fel és leszállni. Szerintem jelenleg a harceljárásokat dolgozzák ki, amolyan "train the trainer" program kellős közepén lehetnek stb. stb. Kétlem, hogy most egy új típussal foglalkoznának.
A gép maximális leszállóü tömege mennyi? Mert azért sem mindegy.A Szu-33 problémája lényegében nem is a Szu-33 problémája. A gond vele, hogy síugrósáncról használva nagyon korlátozott a felszállótömege, lényegében a kép képességeit messze nem lehet kihasználni. Viszont a J-15 egy katapultos hordozón, már teljesen másként fog festeni.
(túlsúlyos, nincs ASEA radar és a lopakodó képességével is bajuk van)