Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
Engem nem zavar, ha így jársz el, de így is elkaphatod simán étkezéskor/iváskor, cigizéskor stb.
Így nem lehet majd hosszú távon (évekig) élni, szerintem te is belátod.
Én csak FFP2 maszkot hordtam tömegben, meg ózonoztam. Ja, meg fertőtlenítőadagolót szereltem a bejárati ajtó mellé. És mellékesen elköltöztem az öregek mellől. Már csak sebészi maszkot hordok, az ózonozás és fertőtlenítés megmaradt, ne vigyem már haza, ha nem muszáj. De ha 65 feletti lennék, lehet a fentiek szerint járnék el.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 342
113
csak anyira, hogy leghetett rájuk ujjal mutogatni, hogy hülye ballibsik, szarul kezelik a járványt... :)

Önkritikát lehet gyakorolni. Tavasszal én is azt gondoltam, hogy felelőtlenek. Most árnyaltabban látom, mert bár valahol ez az attitűd az volt, de mégsem ez bizonyult döntőnek, hanem valamilyen egyéb faktor. Mert mára meg kiderült, a velük való viszonyítás okán, hogy mennyire hatékonytalanok a többi ország által meghozott szigorú intézkedések.
..
Nagyon sok az ellentmondás. Svédek kontra többiek, teljes tesztelő szlovákok, akiknél aztán pont utána pár hétre robban a terjedés.
Hááát..., ki érti ezt?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
teljes tesztelő szlovákok, akiknél aztán pont utána pár hétre robban a terjedés.
Hááát..., ki érti ezt?
Milyen volt vajh' a kiszűrtek karantén-betartó hajlandósága? Na meg a teszt max. 70% szenzitivitású, szóval 30% szabadlábon maradt, a második kör meg koránt sem volt annyira felkapott. Viszont Kínában nagyon hatákonyan fojtják el a bajt csírájában.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Milyen volt vajh' a kiszűrtek karantén-betartó hajlandósága? Na meg a teszt max. 70% szenzitivitású, szóval 30% szabadlábon maradt, a második kör meg koránt sem volt annyira felkapott. Viszont Kínában nagyon hatákonyan fojtják el a bajt csírájában.
Nézd meg a tháiokat (remélem így kell írni :D) és a kérdésből csak még több lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 223
61 463
113
Ha így lenne ahogy írod már rég üres lenne a világ fele !
Tavasszal is vázoltam a járvány terjedésének ütemét és mostanáig eléggé bejött az, amit akkor írtam.
Két okból nem ürült még ki a világ fele:
  • Még messze nem telt el elég idő a járvány kezdete óta
  • Nem mindenki hal bele
Ne feledjük, a fertőzöttek száma a Földön teljesen ismeretlen. Eleve többszörösen fals statisztikák állnak csak rendelkezésre. Ennek oka, hogy a mérés is gyenge lábakon áll, hiszen a tesztek a teljes emberi populáció nagyságához képest csak elenyésző számban állnak rendelkezésre, komoly hibaszázalékkal és csak egy “akkor és ott” aktualitással közölnek eredményt. Ezen túlmenőleg a politika is össze-vissza torzítja az eredményeket, lásd pl a másfél milliárdos Kínát.

További tévedések forrása az időtényező. Az emberek, de főleg a gazdaság és a politika nem tud mit kezdeni ezzel a blokkolt helyzettel, így a járvány hivatalos kitörése óta eltelt alig egyetlen évet is túl hosszúnak tartja.
A nagytöbbségnek fogalma sincs arról, hogy egy világjárvány spontán lefutása kb 2-4 év, vagy legalábbis ennyi volt 6.5 milliárd ember idején kb tizenöt éve, a jóval kevésbé fertőző H1N1 vírus idején.
De ide sorolandó még a spanyolnátha is, pedig akkor teljesen mások voltak akörülmények.
Ezzel a kb 2-4 év természetes lefutással szemben a vakcina/vakcinák tényleges hatásossá válása 10-15 év.
Aki tehát most, 2021 január elején már vissza akarja kapni a 2020 előtti életét, az nyilván nagyot csodálkozik, hogy lokálisan pár tízezer, globálisan pár millió adag többlépéses, többhónapos átfutású, de csak pár hónapos védettséget adó kísérleti, elsőgenerációs vakcinától érdemi javulást magára valamit is adó szakemberek belátható időn belül nem várnak.
Mutációt annál többet.
Ezt nyilván a politikusok és a néphülyítők nyilván nem tudják elfogadni, belátni.
Egyesek ezért keresnek “ésszerűbb” magyarázat-pótlékot a különféle összeesküvések világából, hiszen az legalább emberi akarat eredménye, jobban elfogadható, kevésbé félelmetes.

A politika, mint olyan, nem tud mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy a gazdaságot és a megszokott politikai játékteret megbénító lezárások a szokásosan belátható időtávokon (pár hónap, maximum fél év) tovább maradjanak.
Ráadásul, mindezekkel ellentétben a vírusok természetes működési mechanizmusa, hogy elképesztően széles variancia mentén mutálódnak, amely ütemnek semmiféle köze nincs sem egy vakcina engedélyeztetési, gyártási, de még a lehető legprogresszívabb fejlesztési üteméhez sem.

A vírus terjed, mutálódik, fertőz és betegít, vagy öl. Függetlenül attól, hogy ehhez képest a fejlesztők hogy sietnek, a bürokraták hogy védik be állásaikat, vagy a politikusok mit ígérnek a népüknek.

Látva a vírus valós, kismintás (lokális) fertőzési ütemét, a világ népességéhez képest a megismert totális átfertőzöttség aránya még szinte semmi. Ez a járvány még az elején tart nagyon.

Véleményem szerint 2022-2023 körül jelennek majd meg az első olyan vakcinák, melyek lényegesen gyakorlatiasabban, jóval hosszabb időre és esetleg hamarabb adnak valamilyen védettséget.
Addig a vírus mutálódni fog, jobb esetben egy gyorsabban és biztosabban fertőző, de kevésbé agresszívabb lefutású betegséget okozó változattá.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 049
32 525
113
Tavasszal is vázoltam a járvány terjedésének ütemét és mostanáig eléggé bejött az, amit akkor írtam.
Két okból nem ürült még ki a világ fele:
  • Még messze nem telt el elég idő a járvány kezdete óta
  • Nem mindenki hal bele
Ne feledjük, a fertőzöttek száma a Földön teljesen ismeretlen. Eleve többszörösen fals statisztikák állnak csak rendelkezésre. Ennek oka, hogy a mérés is gyenge lábakon áll, hiszen a tesztek a teljes emberi populáció nagyságához képest csak elenyésző számban állnak rendelkezésre, komoly hibaszázalékkal és csak egy “akkor és ott” aktualitással közölnek eredményt. Ezen túlmenőleg a politika is össze-vissza torzítja az eredményeket, lásd pl a másfél milliárdos Kínát.

További tévedések forrása az időtényező. Az emberek, de főleg a gazdaság és a politika nem tud mit kezdeni ezzel a blokkolt helyzettel, így a járvány hivatalos kitörése óta eltelt alig egyetlen évet is túl hosszúnak tartja.
A nagytöbbségnek fogalma sincs arról, hogy egy világjárvány spontán lefutása kb 2-4 év, vagy legalábbis ennyi volt 6.5 milliárd ember idején kb tizenöt éve, a jóval kevésbé fertőző H1N1 vírus idején.
De ide sorolandó még a spanyolnátha is, pedig akkor teljesen mások voltak akörülmények.
Ezzel a kb 2-4 év természetes lefutással szemben a vakcina/vakcinák tényleges hatásossá válása 10-15 év.
Aki tehát most, 2021 január elején már vissza akarja kapni a 2020 előtti életét, az nyilván nagyot csodálkozik, hogy lokálisan pár tízezer, globálisan pár millió adag többlépéses, többhónapos átfutású, de csak pár hónapos védettséget adó kísérleti, elsőgenerációs vakcinától érdemi javulást magára valamit is adó szakemberek belátható időn belül nem várnak.
Mutációt annál többet.
Ezt nyilván a politikusok és a néphülyítők nyilván nem tudják elfogadni, belátni.
Egyesek ezért keresnek “ésszerűbb” magyarázat-pótlékot a különféle összeesküvések világából, hiszen az legalább emberi akarat eredménye, jobban elfogadható, kevésbé félelmetes.

A politika, mint olyan, nem tud mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy a gazdaságot és a megszokott politikai játékteret megbénító lezárások a szokásosan belátható időtávokon (pár hónap, maximum fél év) tovább maradjanak.
Ráadásul, mindezekkel ellentétben a vírusok természetes működési mechanizmusa, hogy elképesztően széles variancia mentén mutálódnak, amely ütemnek semmiféle köze nincs sem egy vakcina engedélyeztetési, gyártási, de még a lehető legprogresszívabb fejlesztési üteméhez sem.

A vírus terjed, mutálódik, fertőz és betegít, vagy öl. Függetlenül attól, hogy ehhez képest a fejlesztők hogy sietnek, a bürokraták hogy védik be állásaikat, vagy a politikusok mit ígérnek a népüknek.

Látva a vírus valós, kismintás (lokális) fertőzési ütemét, a világ népességéhez képest a megismert totális átfertőzöttség aránya még szinte semmi. Ez a járvány még az elején tart nagyon.

Véleményem szerint 2022-2023 körül jelennek majd meg az első olyan vakcinák, melyek lényegesen gyakorlatiasabban, jóval hosszabb időre és esetleg hamarabb adnak valamilyen védettséget.
Addig a vírus mutálódni fog, jobb esetben egy gyorsabban és biztosabban fertőző, de kevésbé agresszívabb lefutású betegséget okozó változattá.

Miből gondolod, hogy lesznek olyan vakcinák, amik jóval hosszabb időre adnak valamilyen védettséget? A betegségen átesettek sem szereznek hosszú időre védettséget, legalábbis nem teljeset. Inkább attól lehet tartani, hogy ha a vírus mutációja ellen valóban hatástalanok lesznek a most kifejlesztett vakcinák, akkor a versenyfutást a vírussal elveszítjük. A hagyományos vakcinafejlesztést fenntartva mindenképp. Talán az mRNS alapú vakcinákkal sikerülhet a jövőbeli mutációkra is gyorsan létrehozni az új változatot. De ekkor is még sok évig állandó oltási kampányok lesznek, amíg talán sikerül a vírust elfojtani legalább a fejlett világban. A fejletlen világban viszont biztos hogy cirkulálni fog és újra és újra mutálódni. Nem véletlenül Dél-Afrikában jelent meg a veszélyesnek tartott új mutáció.
Az csak kincstári optimizmus, hogy a mutálódott vírus majd enyhébb lefutású betegséget okoz. A fekete himlő évezredekig megőrizte a 30%-os halálozási arányát, amíg gyakorlatilag ki nem irtották a II. vh. utáni oltási kampánnyal.
Sajnos tetszik vagy nem, de ha nem sikerül a vakcinával véget vetni a járványnak, az emberek el fognak jutni a tűrőképességük határáig, és a kilátástalan nyomor helyett ki fogják kényszeríteni, hogy szabadjára engedjük a vírust, aztán aki nem éli túl a vele való találkozást (zömmel késő középkorúak és idősek), az leadja a rendszámot, így járt. A büdös barlang történetét gondolom ismeri mindenki. A teljes társadalmi összeomlásnál az is jobb ha mondjuk a 60-65 felettiek 20-30%-a egy éven belül beadja a kulcsot, a krónikus szív- és érrendszeri betegek, autoimmun betegek, kórosan elhízottak hasonló aránya szintén. Ezt fogja kikényszeríteni a többség, ha "nem kapja vissza a normális életét" és a megélhetését!
Az ázsiai diktatúrákban és fegyelmezett államokban erre nem volt szükség, az individualista nyugaton és a latin-amerikai, kelet-európai, balkáni bukott államokban ez lesz a vége! A társadalmi következményeket pedig ez esetben is el lehet képzelni. Lesz néhány állam, amely össze fog omlani, a két világháború és a szovjet tömb összeomlása óta nem látott átrendeződésre kerülhet sor.
 
S

Shektor11

Guest
Szerintem meg megtalálltad a kivételt, de nem akarod elfogadni, hogy nincs igazad. Az első kínai betegek meg csak szimuláltak...
Arra is kitérhetünk, hogy mégis miként alakítja ki a média a betegek többségénél a tüdőgyulladást, szemben azzal a vírussal, amit elkaptak és tényszerűen okozza.
Veled nem lehet normálisan vitatkozni, mert mindig belemagyarázol valami olyat, amit nem is mondtam.
"Az első kínai betegek meg csak szimuláltak..." Ezt ki állította?
"Arra is kitérhetünk, hogy mégis miként alakítja ki a média a betegek többségénél a tüdőgyulladást, szemben azzal a vírussal, amit elkaptak és tényszerűen okozza."
Ezt megint, ki állította? Mondtam én, hogy a médiából áramló stressz alakítja ki az emberben a vírusokat? Nem! De azt viszont mondom, hogy a pszichés tényezők képesek befolyásolni a betegségek lefolyását. Ez egy régóta ismert orvostudományi tény, nem értem hogy ezen mit nem lehet megérteni!?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 701
55 582
113
Németország szigoritja és legalâbb jan végéig fenntartja zârlatot. Több mâs orszâg is hasonlókat tervez.
Németek eddig 260000 embert oltottak.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 223
61 463
113
Az csak kincstári optimizmus, hogy a mutálódott vírus majd enyhébb lefutású betegséget okoz. A fekete himlő évezredekig megőrizte a 30%-os halálozási arányát, amíg gyakorlatilag ki nem irtották a II. vh. utáni oltási kampánnyal.
A fekete himlő olyan volt, mint az ebola.
Gyorsan fertőz és nagyon magas megbetegedési aránnyal, igen gyorsan öl. Emiatt egyik sem tudott széles körben, globálisan elterjedni, még több évtized alatt sem.
A mostani vírus gyorsan és nagy tömegben, hosszú lappangási idővel és jóval biztosabban terjed, mert nem betegít meg mindenkit és nem öl meg minden beteget.
A fekete himlő ellen könnyebb volt egy átfogó oltási programot végigverni a világon, mert nem tudott abban az ütemben terjedni, ahogy ölt és volt idő a megelőző oltás elterjesztésére.
A szezonális influenza ellen is van oltás, de nagyon hamar érvényét veszti, pont a gyors mutáció miatt.
A fertőzéshez képesti átoltottság pedig a kötelezővé tett fekete himlő elleni beoltottsághoz képest elenyésző.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Veled nem lehet normálisan vitatkozni, mert mindig belemagyarázol valami olyat, amit nem is mondtam.
"Az első kínai betegek meg csak szimuláltak..." Ezt ki állította?
"Arra is kitérhetünk, hogy mégis miként alakítja ki a média a betegek többségénél a tüdőgyulladást, szemben azzal a vírussal, amit elkaptak és tényszerűen okozza."
Ezt megint, ki állította? Mondtam én, hogy a médiából áramló stressz alakítja ki az emberben a vírusokat? Nem! De azt viszont mondom, hogy a pszichés tényezők képesek befolyásolni a betegségek lefolyását. Ez egy régóta ismert orvostudományi tény, nem értem hogy ezen mit nem lehet megérteni!?
Nem momdtam, hogy a te gondolatod, de a linkelt videóban ez van és meg előlegeztem, hogy nem az egyet nem értés miatt linkelted. Alapvetően én is tisztában vagyok azzal, amit mondasz, hogy befolyásolja az egyén szintjén a betegséget a pszichés állapot, de nem olyan formában, mint a linkelt videóban.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
A fekete himlő olyan volt, mint az ebola.
Gyorsan fertőz és nagyon magas megbetegedési aránnyal, igen gyorsan öl. Emiatt egyik sem tudott széles körben, globálisan elterjedni, még több évtized alatt sem.
A mostani vírus gyorsan és nagy tömegben, hosszú lappangási idővel és jóval biztosabban terjed, mert nem betegít meg mindenkit és nem öl meg minden beteget.
A fekete himlő ellen könnyebb volt egy átfogó oltási programot végigverni a világon, mert nem tudott abban az ütemben terjedni, ahogy ölt és volt idő a megelőző oltás elterjesztésére.
A szezonális influenza ellen is van oltás, de nagyon hamar érvényét veszti, pont a gyors mutáció miatt.
A fertőzéshez képesti átoltottság pedig a kötelezővé tett fekete himlő elleni beoltottsághoz képest elenyésző.
A fekete himlő főleg patkánybolhacsípéssel terjedő gennykeltő (zoonózis, akár a MERS), inkább húsevő baktérium + menigococcus kombináció mint ebolavírus. Emberről emberre csak akkor terjed, ha a másik sebváladéka a bőr sérülésébe kerül vagy a tüdőpestises köhög rá. A védőőoltás sem megoldás, mivel nem teljesen és csak rövid ideig hatásos. Szerencsére a patkánypopuláció kordában tartása hatásos volt.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 2361

Guest
Nincs nekem erre időm és ezt teljesen feleslegesnek is tartom. Nem terjed ez olyan könnyen a levegőben, lásd budapesti esetszám, + ismerős tapasztalata, aki köhögőssel volt másfél hétig!
Nekem naponta kell utaznom a metrón, s az már önmagában elég. Valószínűbb, hogy én is étteremben, presszóban kaptam el még, közvetlenül bejuttatva a vírust...
..
Engem nem zavar, ha így jársz el, de így is elkaphatod simán étkezéskor/iváskor, cigizéskor stb.
Így nem lehet majd hosszú távon (évekig) élni, szerintem te is belátod.
egyetertek.
+ nem lehet kiszurni a kreteneket.
2 munkatarsam elkapta, nem dolgoztak karacsony ota, nem is mondtak meg mi a bajuk, csak hogy betegszabin vannak.
kozben az egyiknek a ferje tovabb is bejart dolgozni. ki akarta huzni a decembert mert ugy rendes lesz a fizi. ma tudtuk meg hogy mi van veluk mert rajukszoltak a hatosagok hogy a ferj is igyekezen karantenba meg orvoshoz es beszoltak a gyarba is. most meg cirkusz van hogy mi is legyen, meg hogy el e kapta meg valaki.

csinalhat az ember akarmit, vigyazhat, de nem lehet minden dolgozt kikuszobolni.

ez ugyan olyan mint az autovezetes, lehet valaki a legjobb sofor a vilagon, aki soha nem szeget meg egy szabalyt sem, de ha az uton van egy kreten is aki reszeg vagy csak siman hulye es 250 menn akor nem biztos hogy hazaer elve.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
ez ugyan olyan mint az autovezetes, lehet valaki a legjobb sofor a vilagon, aki soha nem szeget meg egy szabalyt sem, de ha az uton van egy kreten is aki reszeg vagy csak siman hulye es 250 menn akor nem biztos hogy hazaer elve.
A világ legjobb autóvezetője már rengeteg szabályt megszegett, különben halálra unná magát... és nagyon jó eséllyel kikerüli a kreténeket. :)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A világ legjobb autóvezetője már rengeteg szabályt megszegett, különben halálra unná magát... és nagyon jó eséllyel kikerüli a kreténeket. :)
nem birod kikerulni a kreteneket.
csak probalni birod hogy kevesebb olyan helyzetbe kerulj hogy rajuk szaladj.

ma jottem ra hogy igy van ezzel a szarral is, csak az eselyedet birod novelni hogy ne kapjad el, de 100% biztonsag nincs.
kulonosen mert tarsas lenyek vagyunk es nem rajtunk mulik minden. az egyenletbe benne van a mas ember hulyesege is.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 049
32 525
113
Viccnek szántam.
Lehat azért ilyen az arány, mert okosabbak a Viktor szavazói. :)

Inkább csak bíznak a kormányzatban, mert az övék.

Az ellenzéki szavazókat sikeresen rémisztgették a "veszélyes orosz vakcinával" Gyurcsányék, Fegyőrék. Így már azt sem hiszik el, hogy nem orosz vakcinát fog a zorbán beléjük nyomatni, ha beoltatják magukat. A Momentum szavazói azért láthatóan józanabbak, mint a DK-éi. A Jobbikosoknál meg persze az oltásellenes, vírusszkeptikus vonal erős azért láthatóan most is.
 
S

Shektor11

Guest
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 342
113
Milyen volt vajh' a kiszűrtek karantén-betartó hajlandósága?
Biztos eredményesebb, mint olyan országban, ahol egyáltalán nem is szűrtek ~3 millió+ embert egyszerre! A logika ezt diktálja. :)

Viszont Kínában nagyon hatákonyan fojtják el a bajt csírájában.
Vagy hatékony a média!
Megjegyzem akkor is az volt, amikor 9 nap alatt kellett 2 kórházat felhúzni. És folyamatosan "élőzni"!