Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
valahol neked is igazad van meg valahol nekem is. Win-Win. :D

Komolyra forditva a szot: kulonbozo elethelyzet, kulonbozo feltetelek. En pl. meg tudom oldani, hogy a gyerekek itthon maradjanak (eleg idosek hozza), viszont a nagyszulokhoz NEM engedem oket, es ezt a nagyszulok vedelme miatt csinalom. A nagy helyzet az, hogy ilyesmire meg nem volt precedens, majd ha lecseng a jarvany meglatjuk mi volt a jo, le lehet vonni a konzekvenciat, addig minden csak talalgatas, latolgatas, feltetelezes

"Ennek ellenére be fogják szerintem is zárni az iskolákat, amit már napokkal ezelőtt írtam és jónak is tartottam, de én könnyebb helyzetben vagyok, nekem kicsik a gyerekeim, és úgyis március 6 óta itthon vannak. Tudom mi vár rám. De más szülő esetében ez nem annyira lesz egyértelműen igaz, és megint ki lesz a hibás? A média, mint a metróklíma esetében? Nem. Megint le lesz baranyisodva a média, és ezt fogja írni, HA többeknek nem tetszik majd, mint tetszik:

"az iskolabezárások kérdése ócska, demagóg, populista kérdés, amit csak fideszesek vetnek fel" ..."

Erre: https://444.hu/2020/03/13/minden-part-meg-a-fidesz-is-iskolabezarast-ker-a-kormanytol

:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
https://qubit.hu/2020/03/12/ha-az-e...zet-vesz-az-nem-panik-hanem-racionalis-dontes

"Jankovics István virológus, a WHO nemzeti influenzalaboratóriumának korábbi vezető főorvosa ugyanakkor a Qubitnek elmondta, hogy az olyan kórokozók esetén, amelyek reprodukciós indexe magasabb, mint 1,5, vagyis egy fertőzött az arra fogékonyak közül több mint 1,5 embernek adja át a fertőzést, nem sok értelme van a karanténnak. A SARS-CoV-2 reprodukciós indexe a mai ismeretek szerint 3 körüli."
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szükségállapot bevezetését rendeli el szombati rendkívüli ülésén a spanyol kormány a koronavírus-fertőzések terjedésének lassítása érdekében - jelentette be Pedro Sánchez miniszterelnök Madridban pénteken. Mint mondta, az intézkedés célja, hogy mozgósítani tudják az állam minden - gazdasági, egészségügyi, katonai és civil - erőforrását, és így a lehető legjobban védhessék az állampolgárok egészségét.
Bevezetik a szükségállapotot Spanyolországban a koronavírus miatt
Aha, én beszéltem "akár a szükségállapot bevezetéséről is" jóval korábban. Persze azt akkor kellett volna, meg sok sok teszt, Na mindegy, most már lesz ami lesz. Ha korábban lépnek akkor kisebb a kár most már nem a spanyolokról beszélek, hanem rólunk. Na ezért csinálta jól izrael, időben szétválasztani mindenkit, aztán kisebb lesz a kár.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
Csak csendesen írom, pár napja írtátok, hogy NE a politikusok döntsenek, hanem a szakemberek. Sokan tapsikoltak ennek.

A szakemberek (Operatív Törzs) úgy dönt, hogy szerintük még nem szükséges. Erre jönnek a politikusok, és eldöntik, hogy ők ezt javasolják. Hadházy hisztizni kezd, poltikai okokból. Eltelik pár nap.

Pár nap, mondjuk az első hét vége pénteken, és azt fogjátok olvasni a médiában, hogy jó döntés volt-e a KORMÁNY RÉSZÉRŐL, hogy bezárta az iskolákat. Rakat ember fogja a médiában megjeleníteni a véleményét, miszerint inkább elég lett volna ott, ahol felüti a fejét, mert érettségi, jaj mi lesz a gyerekeinkkel, nyáron kell majd tanulniuk, rohadt kormány, hogy bezárta az iskolásokat, nem gondolt a diákokra.

A diákok meg szépen ki fognak menni az utcára, és leszarják majd az egész pánikot. Mivel anyu nem lesz elérhető, szépen végigfertőzik majd a nagyit, akinél viszont lesz kaja. stb. stb.

De ne legyen igazam!
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 157
26 854
113
https://qubit.hu/2020/03/12/ha-az-e...zet-vesz-az-nem-panik-hanem-racionalis-dontes

"Jankovics István virológus, a WHO nemzeti influenzalaboratóriumának korábbi vezető főorvosa ugyanakkor a Qubitnek elmondta, hogy az olyan kórokozók esetén, amelyek reprodukciós indexe magasabb, mint 1,5, vagyis egy fertőzött az arra fogékonyak közül több mint 1,5 embernek adja át a fertőzést, nem sok értelme van a karanténnak. A SARS-CoV-2 reprodukciós indexe a mai ismeretek szerint 3 körüli."
Még a kanyaró (12-18 a rep.index) miatt is alapból karantént rendelnek el! Politikai célból bármit képesek hazudni egyesek?
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
https://qubit.hu/2020/03/12/ha-az-e...zet-vesz-az-nem-panik-hanem-racionalis-dontes

"Jankovics István virológus, a WHO nemzeti influenzalaboratóriumának korábbi vezető főorvosa ugyanakkor a Qubitnek elmondta, hogy az olyan kórokozók esetén, amelyek reprodukciós indexe magasabb, mint 1,5, vagyis egy fertőzött az arra fogékonyak közül több mint 1,5 embernek adja át a fertőzést, nem sok értelme van a karanténnak. A SARS-CoV-2 reprodukciós indexe a mai ismeretek szerint 3 körüli."
Ez is olyan "okos" vagy inkább okoska aki csak kekeckedni tud, de azt nem mondta meg, hogy szerinte mi lenne a jobb megoldás a karanténnál. "Ügyes ..."
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 394
113
És ez 1-2 hónap lesz? Foci EB törölve, halasztva; Olimpia törölve, halasztva; F1 legkorábban júniusban indul. Március van. Márciusig otthon nagyobb, iskoláskorú gyerekekkel? Csináltad már? Mondom, nálunk egy hete vannak itthon, mert betegek, de próbáltam itthonról dolgozni, képtelenség. Este tudok vmennyit, de akkor meg inkább aludnék, mert lebetegedek én is.

Táppénz kapcsán meg írtam. El nem tudom képzelni, hogy a multik ezt tolerálni fogják. A nagyok megmaradnak, de egy kis cég? Roló?

Ahol felüti a fejét, bezárni, ahol nem, menjen. El nem tudom képzelni, hogy ha végre elmúlna, mondjuk augusztus, akkor melyik gyerek fog tanulni érettségire. Évismétlés pedig katasztrófa lenne. A fiam így is 7 évesen ment suliba. Most akkora mint az anyja 10 évesen ... Az anyja 173 centi.

Se az EB, se az olimpia nincs még törölve, kicsit túlpörgöd a dolgot. Pl az Uefa kedden fog videó tanácskozni a tagállamaival... Ilyen helyzet nincs minden évben, a multik is máshogy fognak hozzá állni. Amúgy voltam 1 évig táppénzen, multitól, minden gond nélkül visszamentem utána, és a család se csődölt be ezalatt. Az meg hülyeség, amit írtál, hogy törvényileg nem jöhetsz el, elsétálsz a házidokidhoz, szó nélkül kiír....
Amúgy valamelyik nap mondta egy munkajogi faszi a rádióban, hogy ha a melóhely külföldi alapanyag hiâny miatt nem tud működni, akkor állásidőt fizet, ha a céget területileg lekaranténozzák, akkor táppénz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ez is olyan "okos" vagy inkább okoska aki csak kekeckedni tud, de azt nem mondta meg, hogy szerinte mi lenne a jobb megoldás a karanténnál. "Ügyes ..."
A hosszabb verzió a szövegen belüli linken van:
"A SARS-CoV-2 vírus ma ismert tulajdonságai alapján a legtöbb, amit a védekezés érdekében tenni lehet, a szakember szerint a nagyon gyakori és alapos kézmosás. Ennek hiányában Jankovics szerint semmilyen központi intézkedéssel nem lehet elkerülni a járvány súlyosabbá válását.

Hozzátette ugyanakkor, hogy nagyon fontos lenne a lakosság intenzívebb tesztelése, hogy naprakészen lehessen tudni, milyen állapotban van, hogyan változik a vírus fertőzőképessége. Miután nagyon sok a tünetmentes vagy csak enyhe tüneteket produkáló fertőzött, a meglévő adatok alapján jóformán semmit nem lehet tudni arról, hogy valójában hány fertőzött és hordozó lehet Magyarországon. Annak alapján, amit a vírusról a mai ismeretek alapján tudni lehet, feltételezhető, hogy a lakosság nagyjából 60 százalékos átfertőzöttsége esetén a kórokozó reprodukciós indexe csökkenni kezdene."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
https://qubit.hu/2020/03/12/ha-az-e...zet-vesz-az-nem-panik-hanem-racionalis-dontes

"Jankovics István virológus, a WHO nemzeti influenzalaboratóriumának korábbi vezető főorvosa ugyanakkor a Qubitnek elmondta, hogy az olyan kórokozók esetén, amelyek reprodukciós indexe magasabb, mint 1,5, vagyis egy fertőzött az arra fogékonyak közül több mint 1,5 embernek adja át a fertőzést, nem sok értelme van a karanténnak. A SARS-CoV-2 reprodukciós indexe a mai ismeretek szerint 3 körüli."


Október körül volt az első megbetegedés. Novemberben érezték először a kínaiak, hogy nincs valami rendben. Most március van. Ha cseppfertőzéssel, érintéssel, nyállal, lófaszjóskával tárgyakon, ki tudja miken keresztül terjed, akkor mennyi lehet a fertőzöttek száma?Biztos, hogy nem 150 ezer világszerte ...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 394
113
Amúgy nálunk az óvoda bezár 3 hétre. Most megtehetik saját hatáskörben mégis, vagy az ilyesmi helyi gerrillaakciónak minősül a kormány szerint?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
Se az EB, se az olimpia nincs még törölve, kicsit túlpörgöd a dolgot. Pl az Uefa kedden fog videó tanácskozni a tagállamaival... Ilyen helyzet nincs minden évben, a multik is máshogy fognak hozzá állni. Amúgy voltam 1 évig táppénzen, multitól, minden gond nélkül visszamentem utána, és a család se csődölt be ezalatt. Az meg hülyeség, amit írtál, hogy törvényileg nem jöhetsz el, elsétálsz a házidokidhoz, szó nélkül kiír....
Amúgy valamelyik nap mondta egy munkajogi faszi a rádióban, hogy ha a melóhely külföldi alapanyag hiâny miatt nem tud működni, akkor állásidőt fizet, ha a céget területileg lekaranténozzák, akkor táppénz.
A F1re is ezt mondták. Aztán jött a hajnal éssss ... a nézőket se engedték be. Majd lefújták júniusig. A foci eb is el van döntve, csak ugye a pénz (közvetítés, szponzoráció kemény dolgok ...) Nálatok a másik nem tömeges megbetegedés volt, ugye? Nem hiányzott szinte az összes kisgyermekes szülő?

Ezt a részt szerintem nem reagálom túl. Bízom benne, hogy működni fog a dolog, de ilyen felállás nem volt még itthon. Ha működik, minden fog.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
A hosszabb verzió a szövegen belüli linken van:
"A SARS-CoV-2 vírus ma ismert tulajdonságai alapján a legtöbb, amit a védekezés érdekében tenni lehet, a szakember szerint a nagyon gyakori és alapos kézmosás. Ennek hiányában Jankovics szerint semmilyen központi intézkedéssel nem lehet elkerülni a járvány súlyosabbá válását.

Hozzátette ugyanakkor, hogy nagyon fontos lenne a lakosság intenzívebb tesztelése, hogy naprakészen lehessen tudni, milyen állapotban van, hogyan változik a vírus fertőzőképessége. Miután nagyon sok a tünetmentes vagy csak enyhe tüneteket produkáló fertőzött, a meglévő adatok alapján jóformán semmit nem lehet tudni arról, hogy valójában hány fertőzött és hordozó lehet Magyarországon. Annak alapján, amit a vírusról a mai ismeretek alapján tudni lehet, feltételezhető, hogy a lakosság nagyjából 60 százalékos átfertőzöttsége esetén a kórokozó reprodukciós indexe csökkenni kezdene."

Papíron a koreai modell működőképes lehet, tudtommal erre vannak lépések is. Hogy mennyire lesz unorthodox? Megnézzük, de tuti fikázni fogják.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 648
5 394
113
A törvényekhez van köze, nem a kormányhoz.

A törvényt a 2/3-os kormány hozza, szóval kb egyre megy. De valami olyasmit mondtak mostanában, hogy nem tehetik meg a helyi intézmény vezetők, hogy önkényesen szünetet hirdetnek?

F1: az FIA is elég idióta, odautaztak a csapatok, szurkolók, ott voltak rakáson együtt, jól megfertőzhették egymást... Már egy hete le kellett volna mondani
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 022
83 144
113
88976141_495394977817948_1218508610154266624_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and kaktusz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A hosszabb verzió a szövegen belüli linken van:
"A SARS-CoV-2 vírus ma ismert tulajdonságai alapján a legtöbb, amit a védekezés érdekében tenni lehet, a szakember szerint a nagyon gyakori és alapos kézmosás. Ennek hiányában Jankovics szerint semmilyen központi intézkedéssel nem lehet elkerülni a járvány súlyosabbá válását.

Hozzátette ugyanakkor, hogy nagyon fontos lenne a lakosság intenzívebb tesztelése, hogy naprakészen lehessen tudni, milyen állapotban van, hogyan változik a vírus fertőzőképessége. Miután nagyon sok a tünetmentes vagy csak enyhe tüneteket produkáló fertőzött, a meglévő adatok alapján jóformán semmit nem lehet tudni arról, hogy valójában hány fertőzött és hordozó lehet Magyarországon. Annak alapján, amit a vírusról a mai ismeretek alapján tudni lehet, feltételezhető, hogy a lakosság nagyjából 60 százalékos átfertőzöttsége esetén a kórokozó reprodukciós indexe csökkenni kezdene."
Tényleg, köszi, de a linkben lévő linket már nem olvastam el ... és ezután se fogom (nehogy már egy linkben lévő linkek további linkjeit is végig kelljen bogarászni) :eek:. Ha valaki szerint fontos valami, akkor linkelje be közvetlenül is ...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 417
4 479
113
A törvényekhez van köze, nem a kormányhoz.
En mint magyar allampolgar, allampolgari kotelessegemnel fogva tehetek e feljelentest abban az esetben ha egy kozoktatasi intezmeny megszegi a Kozponti Partbizottsag altal hozott dontest es onkenyesen bezar?
Jarvany illetve veszelyhelyzet idejen a karhatalom vagy a tanacselnok felel a rend visszaallitasa vegett?
Az iskola illetve ovodaigazgato peldas megbuntetese elosegitene e nepunk szilard egyseget?