Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nagyot pörög ma a 444 kommandó, miért félnek attól ha az emberek beoltatják magukat?
Én egyáltalán nem félek. Attól félek legfeljebb, hogy nem fog működni és az, hogy milyen hivatkozási alap lesz ez engedélyezés terén.

1. A Pfizer és a Moderna oltását sem saját vizsgálatok alapján engedélyezte az EU gyógyszerügynöksége és kapott ezáltal magyar felhasználási engedélyt is, hanem pusztán az amerikai teszteredményekre hivatkozva. Épp akkor lett volna a két amerikai, a Pfizer és Moderna egyenlőbb az egyenlőknél, ha az orosz Szputnyik V és a kínai BBIBP-CorV oltóanyaggal végig csináltatnak valamilyen több hónapos eljárást, nem fogadva el azok tesztelésnek és már megkezdett gyakorlati alkalmazásának eredményeit. Miközben ezt a két amerikainak nem kellett végig csinálni.

2. Kína vagy Oroszország semmivel sem inkább "himihumi", mint az USA. Nem alsó Vanuatu garázslaborjában összedobott oltóanyagokról van szó.

3. Abban igazad van, hogy a meglévő eljárások alóli egyedi felmentések elméletben rossz precedenst teremtenek. Azonban a gyakorlatban:
  • Ha az atomerőmű engedélyezése több évig húzódik és később kezd el termelni Paks 2, az legfeljebb korlátozott anyagi következményekkel jár. Mert egyenlőre a villamosenergia rendszer Paks 2 nélkül is működik. Van idő megvárni a szabályos engedélyezési eljárást. De az oltással kapcsolatban egész más a helyzet. Tombol egy járvány. Halnak meg az emberek. Túlterhelés veszélyezteti az egészségügyet. A jónép szív a védekezési intézkedések betartásával. A gazdaság pedig betlizik. Nagyon durva veszteségei vannak napról napra a járvány miatta a gazdaságnak, az államnak, a társadalomnak.
  • Az atomerőmű építésének késleltetése nem jár atomkatasztrófához hasonló veszéllyel. Viszont az oltások késleltetésével az oltások jó pár nagyságrenddel kisebb kockázata helyett, a megbetegedés jó pár nagyságrenddel nagyobb kockázatát vállaltatnák fel a társadalommal.
  • Senki nem akar modell eljárást csinálni a COVID oltóanyagok rendkívüli engedélyezéséből és feladni az eddigi gyógyszer engedélyezési folyamatot. Ez egy különleges helyzet, különleges megoldással.
  • Egyébként még az atomerőmű engedélyezése során is figyelembe veszik a már megépült erőművek gyakorlati tapasztalatait.
Korlátozott anyagi következmény, hogy lehet méregdrágán importálni majd áramot - ha lesz egyáltalán honnan? Az igen...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Én egyáltalán nem félek. Attól félek legfeljebb, hogy nem fog működni és az, hogy milyen hivatkozási alap lesz ez engedélyezés terén.


Korlátozott anyagi következmény, hogy lehet méregdrágán importálni majd áramot - ha lesz egyáltalán honnan? Az igen...

Abban ugye azért egyetértünk, hogy a drága áramimport nem hasonlítható össze a járvány gazdasági hatásaival?
Ráadásul a járványnak nem csak pénzügyi hatásai vannak. Sőt az elhúzódó járványnak az emberéletben, egészségben, a korlátozások mindenkire kiterjedő hatásaiban mért ára a nagyobb és fontosabb, sem mint a - drága áramimportot azért nagyságrenddel meghaladó - anyagi következménye. Annak, hogy Paks 2 két-három évvel előbb, vagy később épül meg, ilyen hatásai azért nincsenek.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Amit írtál az vegytiszta előítélet, nem szakmai érv. Hinni akarsz az amerikaiaknak és nem akarsz hinni a kínaiaknak. Még akkor sem ha a kínaiak állítását sok más ország gyakorlati tapasztalata is megerősíti. Pusztán azért, mert politikai alapon ellenérzéseid vannak Kínával szemben. Csak pont nem ez a kérdés az, amit ilyen politikai előítéletek alapján kellene eldönteni.
Mi köze egy oltás hatékonyságának ahhoz, hogy demokráciában próbálják-e ki, vagy nem demokratikus országban? Van demokratikus vírus ellen demokratikus oltás és diktatórikus vírus ellen diktatórikus oltás? Mellesleg mióta nem demokratikus Argentína, Peru, vagy Szerbia?
A nyugati szemlélet azt jelenti, hogy csak a nyugati oltás lehet jó és nekünk mindenképpen sok hónapot várnunk kell az igen lassan csörgedező nyugati oltásokra, mert a keletiek nem elég demokratikusak?

Na jól van, tegyük akkor tisztába a dolgokat...
Egy-két héttel ezelőtt, ha visszamész ebben a topikban, akkor láthatod, hogy én igenis a védelmembe vettem a kínai és az orosz oltóanyagot. És jelenleg is úgy gondolom, hogy feltehetően hatékony és biztonságos mind a két oltóanyag.

Végül egy kis kiegészítés. Sokan szidják a kínai technológiát és tudósokat, azonban a kínai vakcinák rendszerint biztonságosak és hatékonyak. H1N1 ellen is annak idején ők voltak az elsők, akik sikeresen fejlesztettek védőoltást (https://www.researchgate.net/publication/26820197_China_First_to_Vaccinate_Against_Novel_H1N1_Virus). A probléma az szokott lenni velük, hogy kevéssé átlátható esetükben a fejlesztés és a dokumentáció. Megértem az idegenkedést az általuk fejlesztett oltóanyagok iránt, azonban ez többnyire alaptalan.
Az oroszok esetén szintén megbízhatóak az oltások, csak itt vannak problémák az átláthatósággal. Régi jól bevált technológiát alkalmaznak. Nagyon hatásos sárgaláz és hepatitis elleni oltásaik vannak.

Nekem egyetlen egy problémám van, még pedig az, hogy ezzel a kivételes eljárással egy - szakmai véleményem szerint - veszélyes precedenst teremtenek. Békeidőben 270 napja van az OGYÉI-nek, hogy megvizsgálhasson egy új gyógyszert/oltóanyagot. Jelenleg körülbelül 2 hónap alatt ezen végig tudnak futni (lásd Szputnyik V). És éppen ez a baj, hogy nem vizsgálták meg tételesen azt a vizsgálati anyagot, amit például az orosz vakcina esetén megtettek. Egy új hatóanyag dokumentációja nem véletlenül több ezer oldal. Ebben minden módszer, eljárás, gyártástechnológia fel van tüntetve, szerepelnek benne a mérési adatok, a tapasztalt mellékhatások, stb. Ezek alapján lehet egy engedélyt kiadni. A megfelelő szakértők az engedélyezési eljárás során kiutaznak a gyártó létesítménybe, megvizsgálják a vonatkozó irányelveknek való megfelelőséget (ez a lépés a Sinopharm-nál megtörtént). Ezzel párhuzamosan felkérnek külső szakértőket, akik adott szempontok szerint szintén értékelik a vonatkozó dokumentációt. Ezalatt a Nemzeti Népegészségügyi Központ laborvizsgálatok során meghatározott paramétereket vizsgálnak, ilyen például, hogy a korai félüzemi körülmények között előállított készítmény megegyezik-e a sorozatgyártott verzióval.
Laikusok szemében ez talán felesleges bürokratikus lépések sokaságának tűnik, azonban nem véletlenül KELL minden egyes új gyógyszernek a fenti vizsgálatokon átesnie.

Általánosságban Kínával és kvázi diktatórikus országokkal az a bajom, hogy a külvilág felé mutatott kép sokszor nem egyezik meg a valósággal. A benyújtandó dokumentumok alapján viszont meg lehet állapítani, hogy hamisítottak-e az eredmények vagy sem. Szó nincs demokratikus (nyugati) vagy diktatórikus (keleti) vakcinákról.
A várakozás oka, hogy a dokumentáció vizsgálata zajlik éppen a már benyújtott engedélykérelmek elbírálása során.

Nagyot pörög ma a 444 kommandó, miért félnek attól ha az emberek beoltatják magukat?

Ha ez a böfögéssel nekem szerettél volna üzenni, akkor elárulom, hogy én igenis támogatom a vakcinációt minden megfelelően ELLENŐRZÖTT és engedélyezett szerrel. Ilyen többek között az Európai Gyógyszerügynökség által (Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca) és az OGYÉI által (Szputnyik V) engedélyezett vakcinák. A kínait is ebbe a körbe sorolnám, ha átment volna a szabványos engedélyezési eljáráson. Ennek hiányában sajnos kénytelenek vagyunk a külünböző országok eredményeire hagyatkozni.
 
M

molnibalage

Guest
Abban ugye azért egyetértünk, hogy a drága áramimport nem hasonlítható össze a járvány gazdasági hatásaival?
Ráadásul a járványnak nem csak pénzügyi hatásai vannak. Sőt az elhúzódó járványnak az emberéletben, egészségben, a korlátozások mindenkire kiterjedő hatásaiban mért ára a nagyobb és fontosabb, sem mint a - drága áramimportot azért nagyságrenddel meghaladó - anyagi következménye. Annak, hogy Paks 2 két-három évvel előbb, vagy később épül meg, ilyen hatásai azért nincsenek.
Nem drága. Jelenleg ott tartunk, hogy ha az ember reálisan néz és az ökobarmok áldásos tevékenyéségt, akkor vakarja a fejét, hogy akkor itt hol lesz áram. Mert a viccerőművekből nem. Az atomot ellenzi a sok köcsög, akkor marad a gáz, de azért azok felhúzása is 2-3 évig eltart.

És, ha megszűnik az olcsó import, mert az öreg fosszilis erőművek is eltűnnek, akkor nem az a kérdés, hogy drága az import, hanem hogy lesz-e egyáltalán elég áram.

Igen, ennyire borúlátó vagyok, mert a számok és a balfasz propi efelé tendál. Nézd meg hány atomerőmű esik ki 2040-ig és mivel akarják pótolni őket. Ehm...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Nem drága. Jelenleg ott tartunk, hogy ha az ember reálisan néz és az ökobarmok áldásos tevékenyéségt, akkor vakarja a fejét, hogy akkor itt hol lesz áram. Mert a viccerőművekből nem. Az atomot ellenzi a sok köcsög, akkor marad a gáz, de azért azok felhúzása is 2-3 évig eltart.

És, ha megszűnik az olcsó import, mert az öreg fosszilis erőművek is eltűnnek, akkor nem az a kérdés, hogy drága az import, hanem hogy lesz-e egyáltalán elég áram.

Igen, ennyire borúlátó vagyok, mert a számok és a balfasz propi efelé tendál. Nézd meg hány atomerőmű esik ki 2040-ig és mivel akarják pótolni őket. Ehm...
Sajnos nagyon nagy a valószinűsége annak, hogy igazad van.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
"A korábbiaknál fertőzőképesebb vírusváltozatokkal erősen sújtott országokból Németországba irányuló forgalom korlátozásával egészítette ki pénteken a német szövetségi kormány az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) járványának megfékezését szolgáló intézkedéseit.
..
"A főszabály szerint szombattól egyelőre február 17-ig tilos a beutazás valamennyi országból és területről, amelyben jelentősen szétterjedt valamelyik új mutáció. Ugyanakkor a német állampolgárok, a Németországban élő külföldiek, az országon csak átkelő utazók és az áruforgalomban közreműködők továbbra is beléphetnek. A korlátozás egyelőre az Egyesült Királyságra, az európai uniós társország Portugáliára és Írországra, Brazíliára, valamint a Dél-Afrika, Lesotho és az Estwani Királyság - korábbi nevén Szváziföld - alkotta térségre vonatkozik."
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én egyáltalán nem félek. Attól félek legfeljebb, hogy nem fog működni és az, hogy milyen hivatkozási alap lesz ez engedélyezés terén.

Nem is rád gondoltam.

Ha ez a böfögéssel nekem szerettél volna üzenni, akkor elárulom, hogy én igenis támogatom a vakcinációt minden megfelelően ELLENŐRZÖTT és engedélyezett szerrel. Ilyen többek között az Európai Gyógyszerügynökség által (Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca) és az OGYÉI által (Szputnyik V) engedélyezett vakcinák. A kínait is ebbe a körbe sorolnám, ha átment volna a szabványos engedélyezési eljáráson. Ennek hiányában sajnos kénytelenek vagyunk a külünböző országok eredményeire hagyatkozni.

Ebben egyetértek.

Bár a pfizer körül sok a kérdőjel, mint már mások leírták egy tollvonással lett engedélyezve, hiszen már millióknak beadták, de az amerikai az demokratikus vakcina, a kínai meg diktatorikus.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem csak Kinában, több arab ország és Szerbia és gőzerővel olt vele.
Az Unió Nagy-Brittania és Magyarország után engedélyezte az Astrazenecat.
Az a baj Uniós bürokrácia úgy működik, ahogy szokott. Bizonyos cégek érdekeit képviseli, a közösség polgárai helyett. Ezért megy a tökölődés bizonyos cégek oltásainak engedélyezésével. Akivel szerződtek, nem tud szállítani, de kivárnak, hisz nem azért fizetik őket, hogy kínai és orosz cégek fölözzék le az oltásbiznisz hasznát. Ők nem erre szerződtek, nem abból a pénzből épül a család rezidencia. Aki rosszul dolgozik nem kap nyugdíjas éveire zsírosan tejelő felügyelőbizottsági állást. Remélem a korrupciós listán ők jól állnak....
miota szerbia etalon akarmire is?

ej 13.000+ tobb halott van most mint az elozo evbekbe, 3-4.000 a bejelentet corona halott, ez a hivatalos, akor mi az a 9-10.000 kulonbseg? meghaltak mert bezabaltak burekbol meg cevapbol?

aljunk mar le egy kicsit, ha a vucic az mondja szart egyunk akor azt fogjuk enni.
kinai vakcina volt az egyetlen elerheto nekunk, es azt hozztak ide, mennyibe kerult es stb lehet soha nem tudjuk meg (esetleg ha rendszervaltas lesz), hogy hatekony vagy nem,aztsem mert itt meg az is allami titok hogy a tegnapelotti szobor, amit beavattak beogradba menyibe kerult.

ha mar szerbiara akartok hivatkozni egy ilyen vita alatt, akor nem sokra visszitek, annyire vagyunk hitelesek mint a mult evi ho.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Nem is rád gondoltam.



Ebben egyetértek.

Bár a pfizer körül sok a kérdőjel, mint már mások leírták egy tollvonással lett engedélyezve, hiszen már millióknak beadták, de az amerikai az demokratikus vakcina, a kínai meg diktatorikus.

Könyörgöm, fejezzétek már be ezt a demokratikus/diktatórikus marhaságot. Én ilyen kontextusban semmit sem írtam. Ajánlom az értő olvasást.
Csak és kizárólag az engedélyeztetési eljárás hiányát kifogásoltam, de ezt te is pontosan tudod...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Könyörgöm, fejezzétek már be ezt a demokratikus/diktatórikus marhaságot. Én ilyen kontextusban semmit sem írtam. Ajánlom az értő olvasást.
Csak és kizárólag az engedélyeztetési eljárás hiányát kifogásoltam, de ezt te is pontosan tudod...

Ezek szerint USA is diktatúra? Mert tőlük is becsszóra vettük meg a löttyöt.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Na jól van, tegyük akkor tisztába a dolgokat...
Egy-két héttel ezelőtt, ha visszamész ebben a topikban, akkor láthatod, hogy én igenis a védelmembe vettem a kínai és az orosz oltóanyagot. És jelenleg is úgy gondolom, hogy feltehetően hatékony és biztonságos mind a két oltóanyag.



Nekem egyetlen egy problémám van, még pedig az, hogy ezzel a kivételes eljárással egy - szakmai véleményem szerint - veszélyes precedenst teremtenek. Békeidőben 270 napja van az OGYÉI-nek, hogy megvizsgálhasson egy új gyógyszert/oltóanyagot. Jelenleg körülbelül 2 hónap alatt ezen végig tudnak futni (lásd Szputnyik V). És éppen ez a baj, hogy nem vizsgálták meg tételesen azt a vizsgálati anyagot, amit például az orosz vakcina esetén megtettek. Egy új hatóanyag dokumentációja nem véletlenül több ezer oldal. Ebben minden módszer, eljárás, gyártástechnológia fel van tüntetve, szerepelnek benne a mérési adatok, a tapasztalt mellékhatások, stb. Ezek alapján lehet egy engedélyt kiadni. A megfelelő szakértők az engedélyezési eljárás során kiutaznak a gyártó létesítménybe, megvizsgálják a vonatkozó irányelveknek való megfelelőséget (ez a lépés a Sinopharm-nál megtörtént). Ezzel párhuzamosan felkérnek külső szakértőket, akik adott szempontok szerint szintén értékelik a vonatkozó dokumentációt. Ezalatt a Nemzeti Népegészségügyi Központ laborvizsgálatok során meghatározott paramétereket vizsgálnak, ilyen például, hogy a korai félüzemi körülmények között előállított készítmény megegyezik-e a sorozatgyártott verzióval.
Laikusok szemében ez talán felesleges bürokratikus lépések sokaságának tűnik, azonban nem véletlenül KELL minden egyes új gyógyszernek a fenti vizsgálatokon átesnie.

Általánosságban Kínával és kvázi diktatórikus országokkal az a bajom, hogy a külvilág felé mutatott kép sokszor nem egyezik meg a valósággal. A benyújtandó dokumentumok alapján viszont meg lehet állapítani, hogy hamisítottak-e az eredmények vagy sem. Szó nincs demokratikus (nyugati) vagy diktatórikus (keleti) vakcinákról.
A várakozás oka, hogy a dokumentáció vizsgálata zajlik éppen a már benyújtott engedélykérelmek elbírálása során.

  • Vajon a Pfizer és a Moderna esetében az engedélyezés előtt kiment magyar szakértő csoport a megnézni a gyártás? Vagy legalább EU-s szakértők a hatóság részéről. Nem tudok róla, hogy ilyen történt volna. Ellenben az orosz és a kínai gyárba kimentek az OGYÉI szakemberei és igen elismerően nyilatkoztak mindkét esetben.
  • A Pfizer és Moderna oltóanyagokból kaptunk vizsgálatra mintákat? Nem tudok róla. Viszont az oroszoktól kaptunk. Hogy Kínától kaptunk-e, nem tudom. Tegyük fel, hogy nem. De csak át kell menni a határon, Szerbiába és máris megvan a minta. Feltételezem hogy ha másként nem, akkor azért a szerbektől csak sikerült szereznünk mintákat. Mi is segítettünk nekik tavaly maszkokkal és a lélegeztetőkkel, amikor épp azokat nem lehetett kapni.
  • A Pfitzer és Moderna engedélyezése előtt csak azok klinikai vizsgálati eredményei álltak rendelkezésre. Az orosz és kínai oltóanyagok engedélyezésekor viszont már mindkét esetben milliós számú oltott gyakorlati tapasztalatai is. Márpedig a gyógyszer engedélyezési eljárás leegyszerűsítve egy gyakorlati kipróbálást és a tapasztalatok feldolgozását jelenti. A kínai és orosz oltást jó sok emberen kipróbálták a gyakorlatban, mielőtt mi engedélyeztük volna.
  • Lehet azon filozofálni, hogy például a teszteknél használt, vagy a korai félüzemi gyártásból származó összetétel menyire tér el a végleges, sorozatgyártott oltóanyagtól. De az ilyen megfontolásnak csak addig van jelentősége, amíg a tényleges sorozatgyártott oltásról nem keletkezik nagy számú tapasztalat. Ahogy a tényleges sorozatgyártott oltóanyag a gyakorlatban, élesben le van tesztelve, ez a kérdés már csak utólagos szőrszálhasogatás. Márpedig most pont ez történik.
  • A Pfizer és Moderna teljesen új technológiát használ. Az orosz Szputnyik V technológiája már nem újdonság, legfeljebb a vektor típusú oltások élesben történő használata nem tekint vissza komoly múltra. A kínai oltóanyag viszont sok évtizede kipróbált technológiával készül. Persze a konkrét oltóanyag konkrét összetétele mindig egyedi, de azért még mindig a kínai oltóanyagból várható a legkevesebb kockázat a technológiából adódóan.
  • A szerbeknél mindkét oltóanyaggal tömegesen oltanak. Az orosszal és a kínaival is. Mire hozzánk megérkezik az első szállítmány csak a szerbeknél több százezer, vagy akár millió oltott is lesz akár az orosz, akár a kínai oltásból. Ilyen közvetlen, szomszédból származó, tömeges tapasztalat a Pfizer és Moderna oltásokkal nem volt az engedélyezés előtt.
  • A kínaiak maguknál 23 millió embert oltottak már be (nyilván nem csak a BBIBP-CorV-vel, hanem az összes oltóanyagukkal). Bármilyen szörnyűséget feltételezel is a kínaiakról, a több mint 900 millió internet felhasználó Kínájában nem lehetne eltitkolni, ha a 23 millió eddigi kínai oltottnál érdemi arányban súlyos mellékhatások jelentkeztek volna. Ráadásul mivel ők csírájában elfojtják a járvány terjedést, még akkor sem álltak volna neki a saját népüket tömegesen oltani, ha csak mérsékelt kockázatokat látnak az oltóanyaggal kapcsolatban. Mert a mérleg másik serpenyőjében egyelőre rendkívül mérsékelt megbetegedési kockázat van. Náluk a gazdaság sincs úgy visszafogva, a hatékony járványkezelésük miatt. Vajon kockáztatnák, hogy az oltás mellékhatásai miatt essenek ki tömegesen a munkából a dolgozóik? Jelenleg ők százszor kevesebbet nyernek a népesség átoltásával, mint mi. Ha ezzel együtt ők tömegesen oltanak, az azt jelenti, hogy nekünk nincs mitől tartanunk.
  • Azok az országok amelyek tesztelték a kínai oltóanyagot, jórészt engedélyezték is azt és elkezdték a tömeges felhasználást. Lehet, hogy neked nem tetszik ha egy ország nem demokratikus, de azt azért ugye nem feltételezed, hogy nekiállnának a saját népüket kiirtani? Az, hogy engedélyezik és elkezdik használni az általuk tesztelt oltást, elég egyértelmű gyakorlati nyilatkozatnak tekinthető a teszteredményekről. Még akkor is ha a szavukban nem bízol, mert nem elég demokratikusak az ízlésednek.

Mire hozzánk elér az oltóanyag ezek a számok várhatóan megtöbbszöröződnek. Mint az oltottak száma, mind az engedélyező országok száma. De már így is sok más országban is engedélyezték és használják mind a kínai, mind az orosz oltóanyagot. Nem nekünk kell először kipróbálni.
Nincs az klinikai gyógyszer tesztelés, ami akár csak századrészt is fogható lenne méretében ahhoz az éles teszthez, ami ezekkel az oltóanyagokkal most folyik. Méghozzá a sorozat gyártott változataikkal. Mindaz a kockázat, amit lépésenként vizsgálnának meg az engedélyezés során, egybe ömlesztve benne van a sorozat gyártott, tömegesen adott oltóanyagban és nem tűnik úgy, hogy komolyabb problémákat okozna.

https://ourworldindata.org/grapher/cumulative-covid-vaccinations?tab=chart&stackMode=absolute&time=latest&country=ARG~AUT~BRA~CAN~CHN~European Union~FRA~DEU~HUN~IND~IDN~ISR~ITA~MEX~POL~ROU~RUS~SRB~SVK~ESP~TUR~ARE~GBR~USA~OWID_WRL&region=World

Ebben a helyzetben ami a "laikusok szemében talán felesleges bürokratikus lépések sokaságának tűnik" az tényleg csak bürokratikus tökölődés. A való élet és a gyakorlatai alkalmazás túllépett az engedélyezési eljárás kockázatokat felmérő lépésein és élesben le vannak tesztelve kockázatok. Legalábbis azok a kockázatok, amiket egy engedélyezési eljáérás során fel tudnának egyáltalán tárni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
"A korábbiaknál fertőzőképesebb vírusváltozatokkal erősen sújtott országokból Németországba irányuló forgalom korlátozásával egészítette ki pénteken a német szövetségi kormány az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) járványának megfékezését szolgáló intézkedéseit.
..
"A főszabály szerint szombattól egyelőre február 17-ig tilos a beutazás valamennyi országból és területről, amelyben jelentősen szétterjedt valamelyik új mutáció. Ugyanakkor a német állampolgárok, a Németországban élő külföldiek, az országon csak átkelő utazók és az áruforgalomban közreműködők továbbra is beléphetnek. A korlátozás egyelőre az Egyesült Királyságra, az európai uniós társország Portugáliára és Írországra, Brazíliára, valamint a Dél-Afrika, Lesotho és az Estwani Királyság - korábbi nevén Szváziföld - alkotta térségre vonatkozik."
Tulajdonképpen mire ez a nagy bezárkózás most hirtelen?



 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tulajdonképpen mire ez a nagy bezárkózás most hirtelen?
Nézd meg a statokat! A hírekben volt szó a ny-európai országokról. Annyi dereng, hogy valami 300 lett a napi portugál halálozás, ami rekord magasnak számít. Már a kórházak nem bírják a terhelést.
Az Orbán is beszélt pár mondatot a témában, hogy azért marad a konstans rendelkezéscsomag, és nem próbálják meg aktívan lekövetni a helyzetet, ahogy más országok, mert akkor jöhet egy harmadik hullám. (Lásd pl. Portugália.)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
ezek az uj mutaciok (angol afrikai) milyen hatasal lesznak a vakcinakra?

van mar vmi info hogy melyik vakcina lesz biztosan jo ellenuk is es melyik nem?