Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Van egy új mutáció, nem is olyan messze tőlünk ! Ezért nem lehet csak úgy nyitni, bármennyire is úgy látszik sok embernek ! Egyes felelőtlen dilettánsok szerint pedig nincs is járvány, nem is volt, most már vége a járványnak, ez csak egy influenza, és hasonló ökörségeket terjesztenek és állítanak. Felhívnám a figyelmet arra tényre, hogy eddig nemigazán tévedtem SARS-CoV-2 ügyben (meg sok másban sem), és az előre jelzéseim is mind működtek. Szóval el lehet kezdeni imádkozni hogy ezt most megfogják időben és kitekerjék a nyakát, különben megint nagy bajban leszünk. Úgy, hogy az előzőből még ki sem másztunk ! Erre hívtam fel korábban is a figyelmet (annak aki figyelt), hogy jelenleg "Damoklész kardja" lóg a fejünk felett, és valószínűleg a fejünkre is fog esni ! (pár hete írtam)


A teljes cikk következik mivel nagyon fontos idevágó anyag
ORIGO 2021.01.29. 16:07

Új vírusmutációt fedeztek fel Franciaországban, amely sokkal veszélyesebb az eddigieknél​

A kép illusztráció !

20200405koronavirus.jpg


Didier Rault, francia orvosprofesszor, infektológus és mikrobiológus a koronavírus egy új variánsára hívta fel a figyelmet, amelyet a "marseille-i 4-es variánsnak" neveztek el a kutatók, és sokkal súlyosabb lefolyású fertőzést okozhat, mint a korábbi változatok.

A professzor elmondása szerint a Marseille városában júliusban kitört második hullám során tíz új Covid-variánst fedeztek fel, ezek közül az egyiket a "marseille-i 4-es variánsnak" nevezték el. Ez a mutáció azért keltette fel a szakemberek figyelmét,

MERT RÖVID IDŐN BELÜL KISZORÍTOTTA A VÍRUS KORÁBBI ÉS EGYÉB VÁLTOZATAIT.

SZEPTEMBER 1. ÉS JANUÁR 20. KÖZÖTT 2106 FERTŐZÉST OKOZOTT A MARSEILLE-I 4-ES MUTÁNS, ÉS A KUTATÓK ARRA FIGYELMEZTETNEK, HOGY EZ A VÁLTOZAT 40 SZÁZALÉKKAL ERŐSEBB HIPOXÉMIÁT, AZAZ A VÉR OXIGÉNHIÁNYOS ÁLLAPOTÁT OKOZTA A BETEGEKNÉL.


A szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy sok esetben ez a vírus fertőzött meg olyan marseille-i betegeket, akik korábban a koronavírus előző variánsa miatt már átestek a fertőzésen és a betegségen.

Ez egyben azt is jelenti, hogy az új mutációval szemben a korábbi fertőzöttség nem minden esetben ad védettséget. A kutatók szerint a marseille-i - hasonlóan a brit és a dél-afrikai fajtákhoz - egy komolyabb mutáció.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and laiki

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 922
113
Van egy új mutáció, nem is olyan messze tőlünk ! Ezért nem lehet csak úgy nyitni, bármennyire is úgy látszik sok embernek ! Egyes felelőtlen dilettánsok szerint pedig nincs is járvány, nem is volt, most már vége a járványnak, ez csak egy influenza, és hasonló ökörségeket terjesztenek és állítanak. Felhívnám a figyelmet arra tényre, hogy eddig nemigazán tévedtem SARS-CoV-2 ügyben (meg sok másban sem), és az előre jelzéseim is mind működtek. Szóval el lehet kezdeni imádkozni hogy ezt most megfogják időben és kitekerjék a nyakát, különben megint nagy bajban leszünk. Úgy, hogy az előzőből még ki sem másztunk ! Erre hívtam fel korábban is a figyelmet (annak aki figyelt), hogy jelenleg "Damoklész kardja" lóg a fejünk felett, és valószínűleg a fejünkre is fog esni ! (pár hete írtam)


A teljes cikk következik mivel nagyon fontos idevágó anyag
ORIGO 2021.01.29. 16:07

Új vírusmutációt fedeztek fel Franciaországban, amely sokkal veszélyesebb az eddigieknél​

A kép illusztráció !

20200405koronavirus.jpg


Didier Rault, francia orvosprofesszor, infektológus és mikrobiológus a koronavírus egy új variánsára hívta fel a figyelmet, amelyet a "marseille-i 4-es variánsnak" neveztek el a kutatók, és sokkal súlyosabb lefolyású fertőzést okozhat, mint a korábbi változatok.

A professzor elmondása szerint a Marseille városában júliusban kitört második hullám során tíz új Covid-variánst fedeztek fel, ezek közül az egyiket a "marseille-i 4-es variánsnak" nevezték el. Ez a mutáció azért keltette fel a szakemberek figyelmét,

MERT RÖVID IDŐN BELÜL KISZORÍTOTTA A VÍRUS KORÁBBI ÉS EGYÉB VÁLTOZATAIT.

SZEPTEMBER 1. ÉS JANUÁR 20. KÖZÖTT 2106 FERTŐZÉST OKOZOTT A MARSEILLE-I 4-ES MUTÁNS, ÉS A KUTATÓK ARRA FIGYELMEZTETNEK, HOGY EZ A VÁLTOZAT 40 SZÁZALÉKKAL ERŐSEBB HIPOXÉMIÁT, AZAZ A VÉR OXIGÉNHIÁNYOS ÁLLAPOTÁT OKOZTA A BETEGEKNÉL.


A szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy sok esetben ez a vírus fertőzött meg olyan marseille-i betegeket, akik korábban a koronavírus előző variánsa miatt már átestek a fertőzésen és a betegségen.

Ez egyben azt is jelenti, hogy az új mutációval szemben a korábbi fertőzöttség nem minden esetben ad védettséget. A kutatók szerint a marseille-i - hasonlóan a brit és a dél-afrikai fajtákhoz - egy komolyabb mutáció.
Megnyugodtam, hogy a kép illusztràció. :)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 897
113
Van egy új mutáció, nem is olyan messze tőlünk ! Ezért nem lehet csak úgy nyitni, bármennyire is úgy látszik sok embernek ! Egyes felelőtlen dilettánsok szerint pedig nincs is járvány, nem is volt, most már vége a járványnak, ez csak egy influenza, és hasonló ökörségeket terjesztenek és állítanak. Felhívnám a figyelmet arra tényre, hogy eddig nemigazán tévedtem SARS-CoV-2 ügyben (meg sok másban sem), és az előre jelzéseim is mind működtek. Szóval el lehet kezdeni imádkozni hogy ezt most megfogják időben és kitekerjék a nyakát, különben megint nagy bajban leszünk. Úgy, hogy az előzőből még ki sem másztunk ! Erre hívtam fel korábban is a figyelmet (annak aki figyelt), hogy jelenleg "Damoklész kardja" lóg a fejünk felett, és valószínűleg a fejünkre is fog esni ! (pár hete írtam)


A teljes cikk következik mivel nagyon fontos idevágó anyag
ORIGO 2021.01.29. 16:07

Új vírusmutációt fedeztek fel Franciaországban, amely sokkal veszélyesebb az eddigieknél​

A kép illusztráció !

20200405koronavirus.jpg


Didier Rault, francia orvosprofesszor, infektológus és mikrobiológus a koronavírus egy új variánsára hívta fel a figyelmet, amelyet a "marseille-i 4-es variánsnak" neveztek el a kutatók, és sokkal súlyosabb lefolyású fertőzést okozhat, mint a korábbi változatok.

A professzor elmondása szerint a Marseille városában júliusban kitört második hullám során tíz új Covid-variánst fedeztek fel, ezek közül az egyiket a "marseille-i 4-es variánsnak" nevezték el. Ez a mutáció azért keltette fel a szakemberek figyelmét,

MERT RÖVID IDŐN BELÜL KISZORÍTOTTA A VÍRUS KORÁBBI ÉS EGYÉB VÁLTOZATAIT.

SZEPTEMBER 1. ÉS JANUÁR 20. KÖZÖTT 2106 FERTŐZÉST OKOZOTT A MARSEILLE-I 4-ES MUTÁNS, ÉS A KUTATÓK ARRA FIGYELMEZTETNEK, HOGY EZ A VÁLTOZAT 40 SZÁZALÉKKAL ERŐSEBB HIPOXÉMIÁT, AZAZ A VÉR OXIGÉNHIÁNYOS ÁLLAPOTÁT OKOZTA A BETEGEKNÉL.


A szakértők arra is felhívják a figyelmet, hogy sok esetben ez a vírus fertőzött meg olyan marseille-i betegeket, akik korábban a koronavírus előző variánsa miatt már átestek a fertőzésen és a betegségen.

Ez egyben azt is jelenti, hogy az új mutációval szemben a korábbi fertőzöttség nem minden esetben ad védettséget. A kutatók szerint a marseille-i - hasonlóan a brit és a dél-afrikai fajtákhoz - egy komolyabb mutáció.
Júliusban fedezték fel, és majdnem 5 hónap alatt csak 2106 fertőzést okozott? Ez nem kerek, akkor annyira nem terjedhet gyorsan és nem szoríthatta még ki a többi variánst.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
"Kanada korlátozza az utazást Mexikóba és a karibi térség országaiba a koronavírus-járvány miatt - jelentette be pénteken Justin Trudeau miniszterelnök. Több légitársaság, köztük az Air Canada is beleegyezett abba, hogy vasárnaptól egészen április 30-ig törli minden mexikói és karibi járatát. A jövő héttől a nemzetközi járatok csak Torontóban, Vancouverben, Montrealban és Calgaryban szállhatnak le."
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Júliusban fedezték fel, és majdnem 5 hónap alatt csak 2106 fertőzést okozott? Ez nem kerek, akkor annyira nem terjedhet gyorsan és nem szoríthatta még ki a többi variánst.
Inkább annak örülj hogy a franciáknak sikerült ennyire "körbe keríteniük" hogy nem szabadult el ! Amúgy más korábbi SARS variációk is az időbeni "körbekerítésüknek" köszönhették hogy nem okoztak komoly világjárványt. Ilyen volt pld. a MERS-CoV (Middle East respiratory syndrome). Szóval ezt a mutánst nem kéne lenézni vagy degradálni, mert okozhat még "meglepetést", ahogy bármelyik másik mutánsa is. Nem szabad ilyen szűk-látókörűen gondolkodni !!! Mellesleg pont ez a gondolkodás amit művelsz vezetett a mostani világjárványhoz !!! Szóval egyezzünk meg abban, hogy ehhez a részhez te nem értesz ! I'm sorry... ;) :p
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A L'Equipe (vagy hogy írják) francia lap azt írta, hogy a Biontech vakcinánál is volt gond azzal, hogy az oltóanyag minősége nem egyezett a klinikai tesztek során használtta
az oltóanyag minősége nem egyezett a klinikai tesztek során használttal

l...de pont ezért kell a normális engedélyeztetési eljárás, hogy ilyenekre fény derüljön és ki lehessen javítani mielőtt forgalomba kerül...és hát úgy hírlik, hogy az orosz vakcinával is hasonló gondok vannak, csak azzal már ugye nemtudom mióta oltanak és fene se tudja, mikorra és hogyan fogják kijavítani ezeket a hiányosságokat
Na pont ezért oltás szkeptikusok az emberek ! Majd ha látják , hogy nincs gond és tényleg megbízható akkor majd változni fog a hozzáállás is ! Addig meg aki akar kísérleti nyúl lenni hát legyen ! Csak menjenek az akna mezőre előttem majd ha már biztonságos akkor én is megadom magam de addig én igen óvatos vagyok !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
"Kanada korlátozza az utazást Mexikóba és a karibi térség országaiba a koronavírus-járvány miatt - jelentette be pénteken Justin Trudeau miniszterelnök. Több légitársaság, köztük az Air Canada is beleegyezett abba, hogy vasárnaptól egészen április 30-ig törli minden mexikói és karibi járatát. A jövő héttől a nemzetközi járatok csak Torontóban, Vancouverben, Montrealban és Calgaryban szállhatnak le."
Nehogy már hozzájussanak a juharlevelesek egy kis természetes D vitaminhoz !
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 484
33 897
113
Inkább annak örülj hogy a franciáknak sikerült ennyire "körbe keríteniük" hogy nem szabadult el ! Amúgy más korábbi SARS variációk is az időbeni "körbekerítésüknek" köszönhették hogy nem okoztak komoly világjárványt. Ilyen volt pld. a MERS-CoV (Middle East respiratory syndrome). Szóval ezt a mutánst nem kéne lenézni vagy degradálni, mert okozhat még "meglepetést", ahogy bármelyik másik mutánsa is. Nem szabad ilyen szűk-látókörűen gondolkodni !!! Mellesleg pont ez a gondolkodás amit művelsz vezetett a mostani világjárványhoz !!! Szóval egyezzünk meg abban, hogy ehhez a részhez te nem értesz ! I'm sorry... ;) :p

Ha sikerült körbekeríteniük, akkor remek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kína nem a transzparens működéséről híres, a többi ország pedig kvázi diktatúra. Hogy innen milyen adatok jönnek ki, nos.. nem biztos, hogy nyugati szemlélettel elfogadható.

A Pfizer valószínűleg azért adott be 27.000 oldalas dokumentációt, mert abban bizony minden vizsgálati adat benne volt. Ilyen mennyiségű adat alapján lehet eldönteni, hogy az adott szer jó és biztonságos-e vagy sem. Ha igazak a hírek és a kínaiak csak 100 oldalt adtak be nekünk, akkor ez azt jelenti, hogy egy csini-vili kivonatot adtak át nekünk, ami alapján normál viszonyok között nem lehetett volna egy engedélyt kiadni.
Mindettől függetlenül lehet biztonságos és hatékony a kínai vakcina (általánosságban amúgy ez a jellemző, az utóbbi évtizedben sokat fejlődött a biotech iparuk), csak ezt egy erre hivatott szervezetnek kellene itthon megvizsgálnia és engedélyeznie. Ezért létezik az OGYÉI és az NNK.

"A Pfizer valószínűleg azért adott be 27.000 oldalas dokumentációt, mert abban bizony minden vizsgálati adat benne volt. Ilyen mennyiségű adat alapján lehet eldönteni, hogy az adott szer jó és biztonságos-e vagy sem. Ha igazak a hírek és a kínaiak csak 100 oldalt adtak be nekünk, akkor ez azt jelenti, hogy egy csini-vili kivonatot adtak át nekünk, ami alapján normál viszonyok között nem lehetett volna egy engedélyt kiadni.."

Ilyen alapon úgy is lehetne érvelni, hogy a Pfizer valószínűleg azért adott be 27,000 oldalas dokumentációt, hogy senki ne olvassa azt el teljes egészében.
1-100 oldalig leírják milyen jó (döntéshozók úgy is csak az elejét olvassák át, ha egyáltalán), utána meg 101-27,000 oldalig a mellékhatásokat részletezik, meg hogy milyen körülmények között nem vállalnak felelősséget.
Na, így jobb?
Szóval ezek nem érvek, hanem okoskodások.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
"A Pfizer valószínűleg azért adott be 27.000 oldalas dokumentációt, mert abban bizony minden vizsgálati adat benne volt. Ilyen mennyiségű adat alapján lehet eldönteni, hogy az adott szer jó és biztonságos-e vagy sem. Ha igazak a hírek és a kínaiak csak 100 oldalt adtak be nekünk, akkor ez azt jelenti, hogy egy csini-vili kivonatot adtak át nekünk, ami alapján normál viszonyok között nem lehetett volna egy engedélyt kiadni.."

Ilyen alapon úgy is lehetne érvelni, hogy a Pfizer valószínűleg azért adott be 27,000 oldalas dokumentációt, hogy senki ne olvassa azt el teljes egészében.
1-100 oldalig leírják milyen jó (döntéshozók úgy is csak az elejét olvassák át, ha egyáltalán), utána meg 101-27,000 oldalig a mellékhatásokat részletezik, meg hogy milyen körülmények között nem vállalnak felelősséget.
Na, így jobb?
Szóval ezek nem érvek, hanem okoskodások.
"döntéshozók úgy is csak az elejét olvassák át, ha egyáltalán"

Nem szeretnélek megbántani, de látszik, hogy nem dolgoztál még gyógyszeripari környezetben. Ez nem úgy működik, mint amikor a gyerek az iskolában nem akarja elolvasni a Kőszívű ember fiait, hanem helyette csak a rövidített kivonatot futja át a neten....
Minden egyes gyógyszer engedélyezési eljárás pontosan azért tart hónapokig, mert a TELJES dokumentációt át kell nézni hozzá.
Elég abból kiindulni, hogy egy valamirevaló szakdolgozat is 60-80 oldal, ami csak egy kisebb tanulmányt/kísérletet tartalmaz. Akkor szerinted egy 40.000 emberre kiterjedő kísérlet kiegészítve állatkísérletet eredményeivel, és hatóanyag előállítás paramétereivel, szerinted mennyi oldalból kellene állnia? ;)

Hoztam már számtalan szakmai érvet nektek, de látszólag teljesen feleslegesen csapkodom a billentyűzetem, mert Ti mindig próbáltok valami laikus ellenérvet találni. Írtam már, nem kell nekem hinnetek. Én leírtam azt, amiről évekig tanultam az egyetemen és amivel a szakmámban eddig találkoztam. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"döntéshozók úgy is csak az elejét olvassák át, ha egyáltalán"

Nem szeretnélek megbántani, de látszik, hogy nem dolgoztál még gyógyszeripari környezetben. Ez nem úgy működik, mint amikor a gyerek az iskolában nem akarja elolvasni a Kőszívű ember fiait, hanem helyette csak a rövidített kivonatot futja át a neten....
Minden egyes gyógyszer engedélyezési eljárás pontosan azért tart hónapokig, mert a TELJES dokumentációt át kell nézni hozzá.

Hoztam már számtalan szakmai érvet nektek, de látszólag teljesen feleslegesen csapkodom a billentyűzetem, mert Ti mindig próbáltok valami laikus ellenérvet találni. Írtam már, nem kell nekem hinnetek. Én leírtam azt, amiről évekig tanultam az egyetemen és amivel a szakmámban eddig találkoztam. :)

Ki nézi át hozzá a teljes 27,000 oldalt? Melyik döntéshozó?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Ki nézi át hozzá a teljes 27,000 oldalt? Melyik döntéshozó?

Jellemzően egy gyógyszerészekből, orvosokból, mérnökökből álló csapat vizsgálja a törzskönyvezési kérelmek során beadott dokumentációt. Ez adott esetben több 10, jelenleg akár százas nagyságrendű ember is lehet csak az EMA-nál. És akkor még nem vettük számításba a felkért külső szakértőket.
Mindegyik csoport átnézi a saját vonatkozó részét, majd készít róla egy jelentést. Az így létrejövő vizsgálati eredmények alapján tudják eldönteni, hogy kérjenek-e be további dokumentumokat, vagy minden kétséget kizáróan meggyőző volt az összes eredmény, és mehet rá a pecsét.
Ezért tart hónapokig az eljárás.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jellemzően egy gyógyszerészekből, orvosokból, mérnökökből álló csapat vizsgálja a törzskönyvezési kérelmek során beadott dokumentációt. Ez adott esetben több 10, jelenleg akár százas nagyságrendű ember is lehet csak az EMA-nál. És akkor még nem vettük számításba a felkért külső szakértőket.
Mindegyik csoport átnézi a saját vonatkozó részét, majd készít róla egy jelentést. Az így létrejövő vizsgálati eredmények alapján tudják eldönteni, hogy kérjenek-e be további dokumentumokat, vagy minden kétséget kizáróan meggyőző volt az összes eredmény, és mehet rá a pecsét.
Ezért tart hónapokig az eljárás.

:D

Nem szeretnélek megbántani, de látszik, hogy nem dolgoztál még vezetői pozícióban. Ha csapat vizsgálja, akkor ha 100 oldalanként osztják szét a 27,000 oldalas dokumentációt elolvasásra, akkor az 270 ember. 270 embert döntéshozóként még csak nem is ismerhetsz személyesen, hogy tudd, hogy megbízhatsz-e bennük.
Döntéshozóként mind a 270 embertől fogsz kapni egy OK-NOT OK státuszt egy Excel táblában, hogy aztán te ezek alapján - egy két meeting közötti szünetben - eldöntsd, hogy engedélyezed-e a vakcinát, avagy sem.
Ha csak egy embered is nem megbízható, vagy figyelmetlen, vagy - ami leggyakoribb - nem volt ideje, akkor simán becsúszhat egy indokolatlan OK státusz.

Ezek után, ha beüt a gebasz, felelősségre vonnád a gyártót, és akkor a gyártó jön azzal, hogy olvastad-e a 26315-ik oldalt? Mert ott ők pedig előre leírták, hogy ez van. Csak te nem olvastad.
Ez sokkal veszélyesebb, mint egy 100 oldalas dokumentáció, amelyben leírják a lényeget, és ha valamit nem említettek meg, akkor azért felelősségre vonhatók.

Nem pedig az derül ki, hogy te nem olvastad el a 26315-ik oldalt... és még nekik áll feljebb.