Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
:D

Nem szeretnélek megbántani, de látszik, hogy nem dolgoztál még vezetői pozícióban. Ha csapat vizsgálja, akkor ha 100 oldalanként osztják szét a 27,000 oldalas dokumentációt elolvasásra, akkor az 270 ember. 270 embert döntéshozóként még csak nem is ismerhetsz személyesen, hogy tudd, hogy megbízhatsz-e bennük.
Döntéshozóként mind a 270 embertől fogsz kapni egy OK-NOT OK státuszt egy Excel táblában, hogy aztán te ezek alapján - egy két meeting közötti szünetben - eldöntsd, hogy engedélyezed-e a vakcinát, avagy sem.
Ha csak egy embered is nem megbízható, vagy figyelmetlen, vagy - ami leggyakoribb - nem volt ideje, akkor simán becsúszhat egy indokolatlan OK státusz.

Ezek után, ha beüt a gebasz, felelősségre vonnád a gyártót, és akkor a gyártó jön azzal, hogy olvastad-e a 26315-ik oldalt? Mert ott ők pedig előre leírták, hogy ez van. Csak te nem olvastad.
Ez sokkal veszélyesebb, mint egy 100 oldalas dokumentáció, amelyben leírják a lényeget, és ha valamit nem említettek meg, akkor azért felelősségre vonhatók.

Nem pedig az derül ki, hogy te nem olvastad el a 26315-ik oldalt... és még nekik áll feljebb.
És a gyártó előre kiköti , hogy bárminemű probléma esetén ő mármint a gyártó semmilyen felelősséget nem vállal ez által felelősségre sem vonható ! És utána nem sokkal kiderül , hogy a bevizsgált és a beadandó szérum nem egyezik ! Csak én vagyok hülye ? Más nem látja vagy nem akarja látni , hogy úgy küldenek egy aknamezőre , hogy tudják mennyi akna van ott és fel is robbanhat de ha te vállalod (mert ez az út a "szabadsághoz" ) akkor vagy túljutsz és vár a szabadság(ez is őrület) vagy felrobbansz és akkor így jártál ! Ha meg nem vállalod akkor meg megbélyegeznek , korlátoznak és nem élheted a normális életedet ! Ezt nem tudom milyen politikai sablonba lehet belegyömöszölni de az nem a mindenki által harsogott demokrácia ! Attól sokkal rosszabb és gonoszabb ez maga a sötét oldal !
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Az EMA "papír cég".
Nincs laborja. Ennek megfelelően csak papírokat vizsgál.
Ez ebben a formában nem teljesen pontos. Valóban nincs laborja, azonban tanúsított gyógyszervizsgáló laboratóriumokkal (OMCLs) végeztet vizsgálatokat, amiknek az eredményét felhasználja. Ezek a laborok amúgy szúrópróbaszerűen monitorozzák a már engedélyezett készítmények minőségét is.
Az EU és az Európa Tanács 1994-ben döntött a fenti laborok felállításáról.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Árpicsek
S

speziale

Guest
Egyébként mindenki úgy hivatkozik a Pfizer/Biontech vakcinára, hogy a "Pfizer" vakcina, holott a technológia meg a fejlesztés a Biontech-től jön (ami egy német cég)...a vakcina is BNT162b2 néven van törzskönyvezve...

legyen már annyi európai öntudatunk, hogy Biontech vakcinának hívjuk
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Na pont ezért oltás szkeptikusok az emberek ! Majd ha látják , hogy nincs gond és tényleg megbízható akkor majd változni fog a hozzáállás is ! Addig meg aki akar kísérleti nyúl lenni hát legyen ! Csak menjenek az akna mezőre előttem majd ha már biztonságos akkor én is megadom magam de addig én igen óvatos vagyok !
itt van egy kepecske hogyan szoritottak a oltasok vissza a betegsegeket anno
igen szerbul van, de a lenyeg lathato, era pre vakcinacije (oltasok elott), era vakcinacije (amiuta oltanak) %smanjenja (az viszaszoritas szazaleka)..

vakcine-stopa-smrtnosti.jpg


gondolom, ma nem lenne ennyire tulnepesedve a fold, ha az akori emberek ilyen okosak voltak mint ma, es minden uj es a tudomanytol szarmazo dolgot ordog/vatikan/cia/fbi/bilderberg csoport/bili gec/maszonok/rotschild/faszomtudja mar mi/ muvenek nyilvanitottak volna.
 
S

speziale

Guest
Jellemzően egy gyógyszerészekből, orvosokból, mérnökökből álló csapat vizsgálja a törzskönyvezési kérelmek során beadott dokumentációt. Ez adott esetben több 10, jelenleg akár százas nagyságrendű ember is lehet csak az EMA-nál. És akkor még nem vettük számításba a felkért külső szakértőket.
Mindegyik csoport átnézi a saját vonatkozó részét, majd készít róla egy jelentést. Az így létrejövő vizsgálati eredmények alapján tudják eldönteni, hogy kérjenek-e be további dokumentumokat, vagy minden kétséget kizáróan meggyőző volt az összes eredmény, és mehet rá a pecsét.
Ezért tart hónapokig az eljárás.

Egyébként az a gond, hogy az emberek nincsenek tisztában a vikcinák fejlesztéseinek nehézségeivel, és, hogy miért kisebb csoda, hogy ilyen rövid időn belül lett vakcina...
a világ legnagyobb vakcinagyártója a Merck pl. bejelentette, hogy felhagy a covid vakcina fejlesztésével mert a kísérleti eredményeik nem voltak elég jól....de a Johnson&Johnson teszt eredményei is "csak" 60%-os védettséget mutattak
valamelyik kínai vakcinát meg Brazíliában ahol a tesztelést végezték be is tiltották....szóval igenis, amikor a népesség kb. 80%-át át akarod oltani kb. fél év alatt kifejlesztett vakcinával igen erőteljesen indokolt a megfelelő engedélyeztetési eljárás...már csak azért is mert az emberek között szerintem viszonylag kevesen vannak a teljesen oltás elutasítók/ellenzők, a nagy tömeget inkább azok teszik ki akik "meggyőzhetők" egyik vagy másik irányba...ehhez meg megfelelően hiteles eljárások és tájékoztatás lenne szükséges
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Egyébként mindenki úgy hivatkozik a Pfizer/Biontech vakcinára, hogy a "Pfizer" vakcina, holott a technológia meg a fejlesztés a Biontech-től jön (ami egy német cég)...a vakcina is BNT162b2 néven van törzskönyvezve...

legyen már annyi európai öntudatunk, hogy Biontech vakcinának hívjuk

A Pfizer ismertebb név, mint a Biontech.Utóbbinak olyan az utóíze, mintha a Resident Evilből jönne. Így is óriási bizalmi kérdés a vakcinálás, a Biontechezés csak rontana rajta.Mondjuk nekem egyelőre nem kell egyik se.
 
S

speziale

Guest
A Pfizer ismertebb név, mint a Biontech.Utóbbinak olyan az utóíze, mintha a Resident Evilből jönne. Így is óriási bizalmi kérdés a vakcinálás, a Biontechezés csak rontana rajta.Mondjuk nekem egyelőre nem kell egyik se.

A pfizer-nek meg olyan az utóíze, mintha éppen köpnél egyet :p
 
  • Tetszik
Reactions: deze75
T

Törölt tag 2361

Guest
Egyébként mindenki úgy hivatkozik a Pfizer/Biontech vakcinára, hogy a "Pfizer" vakcina, holott a technológia meg a fejlesztés a Biontech-től jön (ami egy német cég)...a vakcina is BNT162b2 néven van törzskönyvezve...

legyen már annyi európai öntudatunk, hogy Biontech vakcinának hívjuk
olvasom a szerb mediaban hogy a nemet politikusok el akarjak venni a gyartoktol a vakcina szabadalmat hogy ok is birjak gyartani mivel az EU szokas szerint elbaszta az idot az mar szokasos okoskodasra es nem szerzodtetet le idoben es megfelelo menyisegbe vakcinat.

ha ez megvan, a fene sem fogja ravenni a gyartokat hogy penzt rakjonak akarmi fejlesztesebe is.
 
S

speziale

Guest
:D

Nem szeretnélek megbántani, de látszik, hogy nem dolgoztál még vezetői pozícióban. Ha csapat vizsgálja, akkor ha 100 oldalanként osztják szét a 27,000 oldalas dokumentációt elolvasásra, akkor az 270 ember. 270 embert döntéshozóként még csak nem is ismerhetsz személyesen, hogy tudd, hogy megbízhatsz-e bennük.
Döntéshozóként mind a 270 embertől fogsz kapni egy OK-NOT OK státuszt egy Excel táblában, hogy aztán te ezek alapján - egy két meeting közötti szünetben - eldöntsd, hogy engedélyezed-e a vakcinát, avagy sem.
Ha csak egy embered is nem megbízható, vagy figyelmetlen, vagy - ami leggyakoribb - nem volt ideje, akkor simán becsúszhat egy indokolatlan OK státusz.

Ezek után, ha beüt a gebasz, felelősségre vonnád a gyártót, és akkor a gyártó jön azzal, hogy olvastad-e a 26315-ik oldalt? Mert ott ők pedig előre leírták, hogy ez van. Csak te nem olvastad.
Ez sokkal veszélyesebb, mint egy 100 oldalas dokumentáció, amelyben leírják a lényeget, és ha valamit nem említettek meg, akkor azért felelősségre vonhatók.

Nem pedig az derül ki, hogy te nem olvastad el a 26315-ik oldalt... és még nekik áll feljebb.

nem akarlak megbántani de szerintem te sem nagyin dolgozhattál még vezetői pozícióban....egy vizsgálati anyag átnézése ugyanis nem úgy megy, hogy 100 oldalanként felosztod az emberek között...
 
S

speziale

Guest
olvasom a szerb mediaban hogy a nemetek el akarjak venni a gyartoktol a vakcina szabadalmat hogy ok is birjak gyartani mivel az EU szokas szerint elbaszta az idot az mar szokasos okoskodasra es nem szerzodtetet le idoben es megfelelo menyisegbe vakcinat.

ha ez megvan, a fene sem fogja ravenni a gyartokat hogy penzt rakjonak akarmi fejlesztesebe is.

Mi van? ott is túl sok a propaganda...meg hát valamivel el kell adni, hogy nekik csak kínai jutott (az is jó drágán)....

ami valóban történt az az, hogy az AstraZenecával való csörte miatt az EU exportkorlátozást vezetett be az európai oltóanyag gyárakban gyártott vakcinákra (de ez nem teljes export tilalom, bizonyos helyzetkben engedélyezhetik az exportot)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
27000 oldalazáshoz, személyes tapasztalat, hogy amikor a vasút kiír egy pályázatot:

M&M/Swietelsky beküld kb. 20 oldalt, leírva mit mivel mennyiért csinálna, utolsó oldalon tömören összefoglalva miket és kinek csináltak hasonlókat.

Jóska startup meg beküld 800 oldalt amiben még a takarítónő életrajzát és álmait is belerakták, releváns információ kb fél oldal, amiből megtudod, hogy semmijük sincs, főleg tapasztalatuk, de az egyetem alatt rengeteg projektmunkában vettek részt...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Mi van? ott is túl sok a propaganda...meg hát valamivel el kell adni, hogy nekik csak kínai jutott (az is jó drágán)....

ami valóban történt az az, hogy az AstraZenecával való csörte miatt az EU exportkorlátozást vezetett be az európai oltóanyag gyárakban gyártott vakcinákra (de ez nem teljes export tilalom, bizonyos helyzetkben engedélyezhetik az exportot)
itt van angolul is

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
27000 oldalazáshoz, személyes tapasztalat, hogy amikor a vasút kiír egy pályázatot:

M&M/Swietelsky beküld kb. 20 oldalt, leírva mit mivel mennyiért csinálna, utolsó oldalon tömören összefoglalva miket és kinek csináltak hasonlókat.

Jóska startup meg beküld 800 oldalt amiben még a takarítónő életrajzát és álmait is belerakták, releváns információ kb fél oldal, amiből megtudod, hogy semmijük sincs, főleg tapasztalatuk, de az egyetem alatt rengeteg projektmunkában vettek részt...

Én teljes mértékben elhiszem, hogy ez a vasútnál így megy. És valószínűleg ott teljesen helyénvaló, hogy ennyivel letudják a dolgot.
De ne állítsuk már a kettőt párhuzamba.. ez kb. az "almát a körtével" esete.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Na pont ezért oltás szkeptikusok az emberek ! Majd ha látják , hogy nincs gond és tényleg megbízható akkor majd változni fog a hozzáállás is ! Addig meg aki akar kísérleti nyúl lenni hát legyen ! Csak menjenek az akna mezőre előttem majd ha már biztonságos akkor én is megadom magam de addig én igen óvatos vagyok !
"Majd ha látják , hogy nincs gond és tényleg megbízható akkor majd változni fog a hozzáállás is !"
Hát éppen ez a baj a kínai/ruszki anyaggal. Ott nem látunk problémákat, ami egészen biztosan nem azt jelenti hogy nincsenek is, hanem hogy eltitkolják azokat. Míg ha a nyugatival van baj, az azonnal kiderül és a lapok címoldalon hozzák. Pontosan emiatt megbízhatóbbak.
A Pfizer-Biontech vakcinával milliókat oltottak be Izraelben, és nyomon is követik őket, az esetleges mellékhatásokat, hatékonyságot, újrafertőződést. Az pedig 100% biztos, hogy Izraelben egyetlen egy embert sem veszélyeztetnének ilyennel, nemhogy az egész lakosságot.
Mire mi sorra kerülünk, addigra lesz elég hitelesen dokumentált tapasztalat a nyugati szerekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
itt van egy kepecske hogyan szoritottak a oltasok vissza a betegsegeket anno
igen szerbul van, de a lenyeg lathato, era pre vakcinacije (oltasok elott), era vakcinacije (amiuta oltanak) %smanjenja (az viszaszoritas szazaleka)..

vakcine-stopa-smrtnosti.jpg


gondolom, ma nem lenne ennyire tulnepesedve a fold, ha az akori emberek ilyen okosak voltak mint ma, es minden uj es a tudomanytol szarmazo dolgot ordog/vatikan/cia/fbi/bilderberg csoport/bili gec/maszonok/rotschild/faszomtudja mar mi/ muvenek nyilvanitottak volna.
Nem hülye vagyok ! Sok , kipróbált oltást megkaptam én is meg a családom is ! Szimplám szkeptikus vagyok abban , hogy kevesebb mint egy év alatt biztonságos oltást tudtak produkálni ! És qrvára nem győznek meg a régi oltások adatai a mostaniról ! Aki akarja az elhiszi , hogy repül a bálna !
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Nem hülye vagyok ! Sok , kipróbált oltást megkaptam én is meg a családom is ! Szimplám szkeptikus vagyok abban , hogy kevesebb mint egy év alatt biztonságos oltást tudtak produkálni ! És qrvára nem győznek meg a régi oltások adatai a mostaniról ! Aki akarja az elhiszi , hogy repül a bálna !
Ha szkeptikus vagy, akkor szerinted mi lenne az, ami meggyőzne téged arról, hogy igenis lehet biztonságos és hatékony vakcinát fejleszteni egy év alatt a XXI. században?