Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Nem hülye vagyok ! Sok , kipróbált oltást megkaptam én is meg a családom is ! Szimplám szkeptikus vagyok abban , hogy kevesebb mint egy év alatt biztonságos oltást tudtak produkálni ! És qrvára nem győznek meg a régi oltások adatai a mostaniról ! Aki akarja az elhiszi , hogy repül a bálna !
eloszor az volt a duma hogy kell oltas minel elobb, most hogy a gyartok ezt megtettek, es meg uj eljarasokat is kitalaltak ez miatt, most meg nem jo?

eloszor a maszk ellen beszeltel itt, aztan a lezarasok ellen, most meg a vakcinaval van bajod.
ha varni akarsz evekig a vakcinara, akor nincs mas mint maszkot fel es munkan kivul nincs maszkalas sehova, az ipar meg a vendeglatas meg menyen a francba mert ilyenek mint te okoskodnak.

semmi sem jo. figyelem ezt a temat mar jo ideje, mindenbe belekotsz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
eloszor az volt a duma hogy kell oltas minel elobb, most hogy a gyartok ezt megtettek, es meg uj eljarasokat is kitalaltak ez miatt, most meg nem jo?

eloszor a maszk ellen beszeltel itt, aztan a lezarasok ellen, most meg a vakcinaval van bajod.
ha varni akarsz evekig a vakcinara, akor nincs mas mint maszkot fel es munkan kivul nincs maszkalas sehova, az ipar meg a vendeglatas meg menyen a francba mert ilyenek mint te okoskodnak.

semmi sem jo. figyelem ezt a temat mar jo ideje, mindenbe belekotsz.
Pont tojok az ilyen véleményekre ha neked a más vélemény az kötekedés ! A birkanyáj legnagyobb baja ha nem elől mégy akkor csak szaros füvet ehetsz ! De felőlem te akár hetente beoltathatod magadat !
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 349
20 834
113
Vakcinák és kapacitások. Azért furcsa ez az ábra, mert szerintük a Sinopharm kapacitása a legkisebb, és mégis tőlük vettünk 5 milliót.

d41586-020-03370-6_18641108.jpg
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Csak én vagyok hülye ?

Nem, szerintem nem vagy egyedül, bocs.
Itt van pl. a mi szzsoltink ezzel a FB posszttal (#21619), ami egy hazugságokkal teli össze-vissza fröcsögés. Vagy itt van még a mi shektorunk is, aki egy év után sem veszi észre, hogy ez nem influenza. Szóval nyugi, vagytok még egy-ketten....
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113

Gondolkoztam, hogy egyáltalán reagáljak-e erre a szarra, de megteszem, mert hátha kapok a kérdéseimre értelmes választ tőled.
Mert feltételezem te egyet értesz a poszt íróval...

Hát nézzük ezt a heti műtrágyát!

"Nézzük hát meg az "Oltáshelyzet" műfaji kellékeit.
A fő kellék természetesen az, hogy nincs oltáshelyzet."

Miért is nincs? Vannak országok, ahol sokkal előrébb vannak vakcinázásilag, nominálisan is, de még népességarányosan is.


"és az EU révén kellő gazdasági-diplomáciai súly ahhoz, hogy ezeket a megrendeléseket ki is verjék a szállítókból."
Aha. És akkor a britek miért állnak sokkal jobban?


"Ugyanekkor pl. Dél-Amerikában eddig összesen nem adtak be annyi oltást, mint csak Magyarországon a múlt héten."
Tegnap este volt ide linkelve a #21568-ban:
"Bolívia elnöke a repülőtéren fogadta az orosz vakcina-szállítmányt (30 000 adag).
Tegnap Argentínába érkezett a harmadik orosz vakcina-szállítmány, 200.000 adag oltóanyaggal."
Nagyon örülnék, ha hozzánk 200ezresével jönne a vakcina! És itt összesen 2 országról van szó, nem egész Dél-Amerikáról...

"A kínai és orosz vakcina szállítása mindig "néhány hét múlva" van, mire egyébként a legkritikusabb rétegek (idősotthonok) oltása nyugati oltóanyagból egyébként be fog fejeződni."
AD1. Ha a legkritikusabb réteg az idősek lennének, akkor nem velük kezdték volna az oltást
AD2. Az idősotthonokkal lehet, hogy épp végeznek addigra, de azon kívül azért még van 1-2 millió nyugdíjas, meg párszázezer krónikus beteg, akiknek nem mindegy, hogy márciusban lesz oltásuk, vagy csak augusztusban. Vagy neked igen?
AD3. Nem mindig néhány hét múlva van, most lett róla megállapodás, amiben nyilván szerepelnek konkrét határidők. Szóval már maga az állítás is szimpla hazugság. Vagy van forrásod korábbi szállítás ígéretéről?

"Valójában tehát a kínai és orosz vakcina egyáltalán nem hozza közelebb az "átoltottságot" amelyet amúgy nem fogunk ősz előtt elérni."
Miért is nem hozza közelebb? Miért is nem lehet ősz előtt elérni? Tán azért kéne egy kis indoklás is a FB böfögőtől.

"Sokkal valószínűbb, hogy egy kisebb harmadik hullám következik."
Miért is? Indoklás kéne ide, mert a "számokból már látszik"-ot kevésnek érzem. Én nem látom! Stabilan több a gyógyult, mint az új fertőzött.
Az egy dolog, hogy minek örülne a FB poszt író (tán még a belinkelő is), és az egy másik, hogy mi a valóság.

"A nagyon durva kommunikációs offenzíva azért van, mert ha nem lenne, a köztudatban az lenne, hogy ősszel a kormány képtelen volt elérni, hogy ne az elmúlt húsz év két leghalálosabb hónapját okozza a járvány."
A kormány el tudta volna érni, hogy ne legyen a második hullám ilyen durva. A kedves okos választók nem akartak zárást, mert túl jól megúsztuk az első hullámot, és túl sok lett a vírustagadó. Pont ez a jele, hogy nem diktatúra van, hanem a választói akarat érvényesülése...

"És jelenleg pedig képtelen elérni, hogy a KKV szektort ne fenyegesse az összedőlés."
Nagyon kedves, hogy egy mondattal korábban a kormányt ekézi, hogy miért nem zárt korábban, de itt meg már azt, hogy miért van zárás... De ötlet, hogy hogyan lehetne kurvaként szűznek maradni, az bezzeg nincs!

Az utolsó két bekezdés ner-fröcsögése már csak hab a tortán... Erre én mondom azt, hogy a jelenlegi ellenzéknek kell az ellenségkép, ezért lett Orbán az ördög jobbkeze, a ner-esek meg a segítői. De az EU, meg Binden, merg Sorosék, ők a mi nagy megsegítőink!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Pont tojok az ilyen véleményekre ha neked a más vélemény az kötekedés ! A birkanyáj legnagyobb baja ha nem elől mégy akkor csak szaros füvet ehetsz ! De felőlem te akár hetente beoltathatod magadat !
szoval, aki nem ert veled egyet akor az birka?

nagyon szep.

ritka troll vagy itt a forumon. kb ulippo szintje, vagy meg rosszabb, mert o tudot 1 esetleg 2 normalis komentot is beirni a 100 kozul :D.

persze hogy beoltom magam, nem csak en szamitok hanem az emberek korulottem is. a nyugati tarsadalom nagyon onzo lett, mar csak azt hallom en en en en en en..
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
"A kínai és orosz vakcina szállítása mindig "néhány hét múlva" van, mire egyébként a legkritikusabb rétegek (idősotthonok) oltása nyugati oltóanyagból egyébként be fog fejeződni."

AD4.
Novemberben a kedves Pfizer azt ígérte, hogy:
'A gyógyszeripari óriás azt állítja, hogy idén szeretne leszállítani 100 millió adagot, jövőre pedig újabb 1,3 milliárdot."
Namostan, ha ez a megbízható Pfizer ezt nyilatkozta, akkor hogyhogy, 2021 január végén is még világszinten nincs 100 millió oltott? Pedig létezik még más vakcinagyártó is, és már a január is eltelt... Szóval mintha pont a Pfizer szállítana pont mindig a jövő héten, de akkor is csak 2/3-annyit, mint amennyit még a múlt hétre ígértek...

Pont akkor lenne az Orbán kormány nagyon felelőtlen, ha nem keresett volna más vakcinabeszerzési lehetőséget!

Undorító ez a FB poszt...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Dúró Dórika is azzal kampányol facebook-on, hogy március 1-gyel nyisson ki az ország, ugrott is a szavazatom...
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
Lengyelekkel kezdünk március 25-én.
Reméljük nem lesz mellékhatás!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 809
25 419
113
Dúró Dórika is azzal kampányol facebook-on, hogy március 1-gyel nyisson ki az ország, ugrott is a szavazatom...
Itália már most hétfőn kinyit, pedig 10 ezer feletti a napi fertőzés! :eek: ??? Ötlet?
Épp tegnap linkeltem, hogy mások meg nagyon-nagyon zárnak!


 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Itália már most hétfőn kinyit, pedig 10 ezer feletti a napi fertőzés! :eek: ??? Ötlet?
Épp tegnap linkeltem, hogy mások meg nagyon-nagyon zárnak!



Arra tippelek, hogy a jelenlegi "döntéshozó" (szakértői/ügyvezetői ? ) kormányukat a piaci alapú nyugdíj-pénztárak támogatják!
Pár száz milliárd € olasz nyugdíj-kifizetés éppen "bent marad"!
Szomorú, bárki, bárhogyan áll mögöttük.
...akkor is ha senki, mert akkor meg a hülyeség olasz(politikai és választói) szintje döntött rekordot!

:( :( :(


.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nem hülye vagyok ! Sok , kipróbált oltást megkaptam én is meg a családom is ! Szimplám szkeptikus vagyok abban , hogy kevesebb mint egy év alatt biztonságos oltást tudtak produkálni ! És qrvára nem győznek meg a régi oltások adatai a mostaniról ! Aki akarja az elhiszi , hogy repül a bálna !

Ebben egyébként az tetszik, hogy tényleg nincs a szakemberek szavának foganatja. Hiába mondják azt ugyanis, hogy alaposan letesztelték XY gyártó vakcináját, mégis megkérdőjelezi bárki, mondván, hogy Ő nem hisz abban, hogy ilyen rövid idő alatt lehet hatásos és biztonságos vakcinát kifejleszteni.

Kicsit más, de hasonló eset, ha jól rémlik @Negan írta, hogy neki nem kell(ene) maszk, mondván már átesett a COVID-on.
Ma volt téma egy ismerőssel, aki COVID teszteket csinál, hogy már Ő is találkozott olyannal, aki harmadszorra lett pozitív (a második tesztre is). Még a második alkalommal megkérdezték már a vizsgálat előtt, hogy miért nem visel maszkot, a válasz az volt, hogy Ő már átesett rajta. A sokadik vizsgálatra is maszk nélkül érkezett...