Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
1. A 19/2021 (I.28.) Korm. rendelet 1.§ alapján adták ki a kínai vakcinára az engedélyt. Ez lehetővé teszi, hogy érdemi hazai vizsgálat nélkül engedélyezzenek olyan szert, amit
  • EGT-megállapodásban részes államban,
  • Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságában vagy
  • legalább három - köztük legalább egy európai uniós vagy európai uniós tagjelölt - államban
engedélyeztek.
A mi esetünkben az utolsó pont adott felhatalmazást, köszönhetően a szerb engedélyezésnek. Én konkrétan ennek a kormányrendeletnek a létjogosultságát kérdőjelezem meg és nem az általam nagyra becsült EMA és OGYÉI szakemberek munkáját.

2. Ebben a pontban tökéletesen igazad van, nem ismerem behatóan a keleti engedélyezési eljárásokat. Általánosságban annyit a tudok keleti szemléletről, hogy rendszerint megengedőbb mind módszertanában, mind esetleges alkalmazandó határértékekben. Ezért kezelem fenntartással az ottani vizsgálati eredményeket és tartanám jó ötletnek, hogy a hazai engedélyező hatóság vizsgálja meg behatóan az adott oltóanyag dokumentációját. Könnyen lehet, hogy mindenben megfelel a hazai és EU-s jogszabályoknak, de látatlanul ezt nem tudhatjuk.
Láthatod, hogy nem zárkózom el az ázsiai szerektől, ha azt volt lehetőség érdemben megvizsgálni.

3. 3 hetet eltöltöttek a dokumentáció vizsgálatával (2020. nov. 30-án adta be a Pfizer-BioNTech és dec. 21-én adták ki az alkalmazási engedélyt.) Abban teljesen igazad van, nem kilóra kell mérni a beadott papírok mennyiségét, de azért egy x ezer oldalas és kb. 100-150 oldalast egymás mellé állítva láthatjuk, hogy azért lehetnek az utóbbival fenntartások. Én ezt nem tartom részemről kettős mércének. A Szputnyik dokumentációját úgy érzem, hogy elég alaposan átnézték, megvizsgálták a gyártási körülményeket és választ kaptak a kérdéseikre. Az NNK szakemberei pedig megvizsgálták a kapott mintákat és ezután is bevizsgálnak minden egyes új gyártási tételt. Ezek után szerintem jogosan kapta meg a magyar engedélyt.
Én csak és kizárólag ennek az engedélyezési folyamatsornak a hiányát kifogásolom. Jó, kint voltak Kínában néhány napig és ellenőrizték a gyártási körülményeket, de ez nem elég.

4. Egy nyugati gyártó eredményeit általában el lehet fogadni. Ugyanis, ha csalna, akkor az a vállalat rövidtávon csődbe is menne. Míg a Sinopharm egy kínai állami vállalat. A kettő teljesen más körülmények között működik.
Nevezheted politikai előítéletnek és kettős mércének, de a biotech iparban már 30-40 éve dolgozó biomérnök ismerőseim körében az a tapasztalat, hogy Kínára általában csak "durva" termékeket lehet rábízni, ilyen például a citromsav gyártás, ott viszonylag kevés dolgon lehet félremenni. Elismerték ők is és én is, hogy elég hatékony és biztonságos vakcinákat fejlesztenek, de az eltérő gyártási kultúra miatt nem árt résen lenni náluk és alaposan átnézni a teljes dokumentációt.

5. Ebben a pontban is igazad van, várhatóan jóval nagyobb a gazdasági veszteség, mint az a kockázat, amit az alkalmazása hordozhat. Azonban ne felejtsük el, hogy ezzel a vakcinával is már jó ideje oltanak külföldön, az OGYÉI bekérhette volna már decemberben a gyártó számára addig rendelkezésre álló dokumentumait és tapasztalatait. Ha pedig ez megtörtént volna anno, akkor kb. 3-4 hetes vizsgálat és egy esetleges hiánypótlás után most egy normális engedélyt is kaphatott volna. Ekkor pedig joggal mondhatná azt mindeni, hogy nem lehet vele semmi kivetnivaló.

6. A felmérések szerint a megkérdezettek közül elég csekély számban adatnák be maguknak az emberek a kínai vakcinát. Ha látják majd a közeljövőben, hogy mindenki túlélte különösebb mellékhatás nélkül, akkor az elfogadók száma várhatóan nőni fog. Hogy milyen mértékben.. majd meglátjuk. Ezt már előzetesen növelhette volna egy beható vizsgálat, ami bizony időbe kerül, az időnek pedig most különösen nagy ára van. Azonban egy ilyen lépés szerintem adott volna egy alapot, amire fel lehetett volna építeni egy bizalomerősítő tájékoztató kampányt. (Ahogy olvastam, Orbán már elkezdte ezt a Kossuth Rádióban, valami olyasmit mondott, hogy ő a kínaiban bízik és arra vár, hogy beadathassa. Hogy ez mennyire igaz már más kérdés, de egyfajta kampánynak nem rossz.)
Nem kérdőjelezem meg az OGYÉI szakértőinek hozzáértését és munkáját, mert ebben az esetben nem vizsgálhatták érdemben a vakcinát. Kijött egy kormányrendelet, ami alapján "A gyógyszerészeti államigazgatási szerv különös méltánylást érdemlő betegellátási érdekből... az állami egészségügyi tartalék kezeléséért felelős szerv kérelmére engedélyezi " a fenti 1. pontban általam leírt esetekben a vakcina használatát.
Nem igazán volt ezek után más lehetőségük, csak az, hogy kiadják a forgalomba hozatali engedélyt.
3. ponthoz egy kis kiegészítés: a Szputnyik V vakcina dokumentációját itthon novemberben kezdték el vizsgálni és csak jan. 20-án adták ki az ideiglenes forgalomba hozatali engedélyt. Látható, hogy legalább 2 hónapig dolgoztak rajta, nem bizalmi alapon adták ki.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 938
113
A kocsmák kinyitására indult tünci úgy tűnik érdeklődés hiányában elmarad..

Annyiban igazuk van, hogy alapvetően most ezt a kört érintik a korlatozások. Kiemeltebben kellene támogatni őket. Nem a milliomos tulajdonosokra gondolok, ők lazán kibírják Gerendai stb., bár őket hallod mindenhol sirni. Hanem sok kiskocsmára, edzőteremre, kisvállalkozásra.

Döntsék el a szakemberek mikor lehet nyitás, de addig komolyabban kellene ezt a kört támogatni, mert az látszik az eddigi támogatások elakadtak a bürokráciában és valószínűleg nem elegendőek.
 
M

molnibalage

Guest
A járatritkítás is rossz intézkedés volt és az élelmiszert, alapvető cikkeket forgalmazó boltok nyitvatartásának korlátozása is az.
Minden olyan helyet érdemes korlátozni, ahova nem feltétlenül szükséges járni, a fodrásztól, a mozin, a konditermen és a stadionon át, a kocsmáig. De az élelmiszer üzleteknél, ahova mindenképpen rendszeresen el kell, hogy menjenek az emberek, pont az lenne a helyes, ha minél inkább széthúznák a nyitvatartást. Szerintem a nyugdíjas idősáv is csak ront a helyzeten.

Azonban így is van megoldás. Nemrég arra panaszkodtál, hogy munka után, zárás előtt sokan vannak. Nekem eszembe sem jut munka utána boltba menni. Ellenben ma reggel hatkor indultam heti bevásárolni. Hét közben pedig legfeljebb a pékhez megyek be, ahol sokkal kisebb a forgalom, mint a hipermarketben. Oda is reggel, hogy friss pékárut vegyek. Rendszeresen vasárnap kora reggel járok bevásárolni, mert ilyenkor a legkisebb a forgalom. Szinte teljesen néptelen volt az utca és az üzlet is. Te is kipróbálhatnád a vasárnap kora reggelt! Kevésbé megerőltető heti egy nap korán felkelni, mint állandóan bosszankodni a tömeg miatt. A bulizás úgyis be van tiltva, szóval nincs akadálya, hogy szombaton időben feküdjön le az ember és vasárnap fel tudjon kelni.
Home officban vagyok meg tudom oldani. Aki meg nem, az IJ.
De ez miféle "járványügyi intézkedés"?
Egy átlalános iskolásnak nem szabadna ennyire ostobának lenni, de kevese kúrmányunknak, igen, sikerült...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 938
113
Home officban vagyok meg tudom oldani. Aki meg nem, az IJ.
De ez miféle "járványügyi intézkedés"?
Egy átlalános iskolásnak nem szabadna ennyire ostobának lenni, de kevese kúrmányunknak, igen, sikerült...
Azt vágod, hogy ez nem egyedi magyar kormányszabályozás, hanem általában egész Európában igy van. Biztis mindenhol hülyék.

Olyan extrém orszagok is vannak, ahol emellett van vasárnapi teljes boltzár is. Pl. Ausztria, Németország. Valahogy ott is túlélik az emberek, itthon is menni fog.
 
M

molnibalage

Guest
Azt vágod, hogy ez nem egyedi magyar kormányszabályozás, hanem általában egész Európában igy van. Biztis mindenhol hülyék.

Olyan extrém orszagok is vannak, ahol emellett van vasárnapi teljes boltzár is. Pl. Ausztria, Németország. Valahogy ott is túlélik az emberek, itthon is menni fog.
Ez annak fényében, hogy mekkora ellenség az atomenergia és mennyire van csontig felszopva a napenergia és a villanyautózás...?
Szerinted a birka és csordaszellem egyedi jelenség? Nehogymár bármi gondolkodás vagy egyéni felelősségvállalás legyen...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 557
10 245
113
Ez annak fényében, hogy mekkora ellenség az atomenergia és mennyire van csontig felszopva a napenergia és a villanyautózás...?
Szerinted a birka és csordaszellem egyedi jelenség? Nehogymár bármi gondolkodás vagy egyéni felelősségvállalás legyen...
Ez a mai világ. Nem a hülyéknől csinál nemhülyét, hanem a nemhülyéből csinál hülyét...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 938
113
Sztem 2 oka van, hogy nem érti a többség sehol a járványügyi korlátozó intézkedéseket.

1. Teljesen egybites üzenetekhez vagyunk szokva. Minden fekete vagy fehér. Ezért olyan intezkedések, ami nem fekete vagy fehér elakad a szűrőn. Márpedig most ilyenekről van szó. Nem teljes zárás, hanem kontaktszámcsökkentés, amivel a járvány terjedésének gyoesaságát csökkentjük. Totális leállás gazdaságilag nem jöhet szóba, így a legkevesebb korlátozással járó, de az egészségügy túlterheltségét megóvó intezkedések vannak.

Ahol a maszk használata megoldható, ott nincs korlátozás. Ahol nem életszerű edzőterem, kocsma, étterem ott korlátozás van. Nem teljes, mert a munkahelyi menzák korlátozásokkal üzemelnek. Erre jön az egyszerű kérdés, ha ott lehet enni, máshol miért nem??? Mert melózni kell, hogy ne legyen összeomlás, márpedig akkor ott kell enned is. Viszont a kényelmi vendéglátás tilos. Ha támogatni akarod őket, ne a facebookon hőzöngj, rendelj kiszállításra.

2. Qrvakényelmes mindenki. Amíg te vagy családtagod nincs életveszélyben, addig ez náthavírus, ami miatt ok nélkül korlátozzák a kényelmed.
Ha átesel rajta és nem volt súlyos, én megmondtam, hogy semmi. Ha komoly a gebasz, akkor sokan hibásak lesznek csak te nem.

Ez nem mkire igaz, de a napi tapasztalatom ezt mutatja.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 737
4 138
113
3. A Pfizer és Moderna oltásokat sem vizsgálgatta sok hónapig az EMA az engedélyezés előtt ... Egyszerűen elfogadták az amerikai teszteredményeket.
Szia,

A fenti allitasra tudsz forrast adni?
Lehetoleg megbizhatobban, mint ez es ez.

Vagy belatod, hogy tevedtel, es bizony 2 es fel honapos (oktober 6-tol december 21-ig) erdemi eljaras kereteben ertekeltek es engedelyeztek?

Es hogy nem csak az amerikai teszteredmenyeket fogadtak el, hanem a "United States, Germany, Turkey, South Africa, Brazil and Argentina"-bol szarmazo teszteredmenyeket hasznaltak fel. Abban persze igazad van, hogy a 43 000 ember teszteleset nem ismetelte meg az EMA.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Miközben Ukrajna törvényben tiltja meg az orosz vakcina beszerzését ( https://index.hu/kulfold/2021/01/29/ukrajna_ororsz_vakcina_tiltas/ ), Nyugatról nem kap, és azt nem nagyon hiszi el senki, hogy Kínából hamarosan nagyobb mennyiséget kapnának (vagy hogy 23 elött be tudnák oltani a teljes lakosságot) és Zelenszkij már levelet írt az EU-nak ( https://karpathir.com/2021/01/29/ze...ol-kert-segitseget-az-oltoanyag-beszerzeshez/ ) - DNR-be megkezdték az orosz szputnyik kiszállítását.


https://dan-news.info/en/society/first-shipment-of-sputnik-v-vaccine-arrives-in-donetsk.html
"Donetsk, Jan 31 – DAN. Russian anti-COVID-19 vaccine has arrived to the DPR, said the Republican Ministry of Health.
“ The first shipment of the anti-COVID-19 vaccine has been delivered to Donetsk,” the press statement said.
People in risk zones will be vaccinated in the first place. The shots are free and available for those who have no contraindications for it, such as ARI, fever, COVID suffered previously...
...There are 32 vaccination sites across the DPR, the majority of them are in Donetsk and Makeyevka, the rest are in Gorlovka, Enakievo, Torez, Shakhtersk, Amvrosiyevka, Novoazovsk..."
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://life.karpat.in.ua/?p=44379&lang=hu
"Ukrajna szerepel azon országok listáján, amelyek az első hullámban kapják meg a Covid-19 elleni oltóanyagot a COVAX Globális Kezdeményezés keretein belül. A vakcináció első szakaszának megkezdéséhez a COVAX 117 000 adag Pfizer vakcinát biztosít Ukrajna számára.
A szállítmány február közepén érkezik, közölte Egészségügyi Minisztérium. „Ukrajna 2021 februárjában kapja meg az oltóanyagot, ahogyan korábban megígértem. Ez az Egészségügyi Minisztérium a COVAX globális kezdeményezéssel végzett hosszú és kemény munkájának eredménye. Nyár óta folyamatosan tárgyalunk partnereinkkel, és mindent megtettünk annak biztosítása érdekében, hogy polgáraink az idei év első negyedévében megkapják a Covid-19 elleni oltást” – mondta Makszim Sztepanov, Ukrajna egészségügyi minisztere.
A következő beszállításra a COVAX kezdeményezés keretében február közepétől 2021 második negyedévének végéig kerül sor, a szállítmány előrevárhatóan 2,2-3,7 millió adag AstraZeneca oltást tartalmaz...
...Emlékeztetőül, Ukrajna tagja a WHO globális kezdeményezésnek, amely a GAVI Szövetség (Oltási Világszövetség) létrehozását indítványozta. A Szövetség biztosítja az oltóanyaghoz való hozzáférést az alacsony és közepes jövedelmű országok számára. E kezdeményezés keretein belül a tervek szerint Ukrajna lakosságának 20%-át látják el vakcinával.
Jelenleg a GAVI COVAX oltóanyagok listáján az AstraZeneca, a Pfizer, a Novavax terméke van..."
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Miközben Ukrajna törvényben tiltja meg az orosz vakcina beszerzését ( https://index.hu/kulfold/2021/01/29/ukrajna_ororsz_vakcina_tiltas/ ), Nyugatról nem kap, és azt nem nagyon hiszi el senki, hogy Kínából hamarosan nagyobb mennyiséget kapnának (vagy hogy 23 elött be tudnák oltani a teljes lakosságot) és Zelenszkij már levelet írt az EU-nak ( https://karpathir.com/2021/01/29/ze...ol-kert-segitseget-az-oltoanyag-beszerzeshez/ ) - DNR-be megkezdték az orosz szputnyik kiszállítását.

http://life.karpat.in.ua/?p=44379&lang=hu
"Ukrajna szerepel azon országok listáján, amelyek az első hullámban kapják meg a Covid-19 elleni oltóanyagot a COVAX Globális Kezdeményezés keretein belül. A vakcináció első szakaszának megkezdéséhez a COVAX 117 000 adag Pfizer vakcinát biztosít Ukrajna számára.
A szállítmány február közepén érkezik, közölte Egészségügyi Minisztérium. „Ukrajna 2021 februárjában kapja meg az oltóanyagot, ahogyan korábban megígértem. Ez az Egészségügyi Minisztérium a COVAX globális kezdeményezéssel végzett hosszú és kemény munkájának eredménye. Nyár óta folyamatosan tárgyalunk partnereinkkel, és mindent megtettünk annak biztosítása érdekében, hogy polgáraink az idei év első negyedévében megkapják a Covid-19 elleni oltást” – mondta Makszim Sztepanov, Ukrajna egészségügyi minisztere.
A következő beszállításra a COVAX kezdeményezés keretében február közepétől 2021 második negyedévének végéig kerül sor, a szállítmány előrevárhatóan 2,2-3,7 millió adag AstraZeneca oltást tartalmaz..."

Most akkor sajnáljuk őket? :D
Mivel Németországban sincs elég vakcina, ezért csak jelképes mennyiséget kapnak. Júniusig 1,2 - 1,8 millió ember beoltására elég vakcina egy 40 milliós országba? :D Ha minden jól megy, és megkapjuk a szerződött mennyiségeket, akkor nálunk májusban már csak emlék lesz a covid miatti korlátozás.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most akkor sajnáljuk őket? :D
Mivel Németországban sincs elég vakcina, ezért csak jelképes mennyiséget kapnak. Júniusig 1,2 - 1,8 millió ember beoltására elég vakcina egy 40 milliós országba? :D Ha minden jól megy, és megkapjuk a szerződött mennyiségeket, akkor nálunk májusban már csak emlék lesz a covid miatti korlátozás.

Eleve 25 millió emberrel számolnak az Ukránok, brutális kivándorlás volt náluk, pl. a 80000 odesszai görög elmenekült, de Oroszországban is legnagyobb bevándorló kisebbséggé lépett elő az ukrán (nem ukrajnai orosz, ők egyből állampolgárságot kapnak).
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
G

Galthran

Guest
Eleve 25 millió emberrel számolnak az Ukránok, brutális kivándorlás volt náluk, pl. a 80000 odesszai görög elmenekült, de Oroszországban is legnagyobb bevándorló kisebbséggé lépett elő az ukrán (nem ukrajnai orosz, ők egyből állampolgárságot kapnak).
plusz ide is jönnek, galga mente tele van pénzesebb ukránokkal. unokatesóm falujában az új telkek 90%-ban ukrán tulajdonúak
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Eleve 25 millió emberrel számolnak az Ukránok, brutális kivándorlás volt náluk, pl. a 80000 odesszai görög elmenekült, de Oroszországban is legnagyobb bevándorló kisebbséggé lépett elő az ukrán (nem ukrajnai orosz, ők egyből állampolgárságot kapnak).
Erre van forrásod? Románia tényleges lakossága is érdekelne. :)
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 719
93
89761491_2926059660770912_698880553033662464_n.jpg


OLTÁS: Én személy szerint kihagytam volna, de mivel gyermekvédelmi dolgozóként hetente teszteltek, most már örülök, hogy ma megkaptam a Pfizer első felvonását, mivel így mentesülök a heti szűrések alól. 3 hét múlva jön a következő csípés, aztán ha minden igaz, kb. egy évig fütyülhetek a koronavírusra. Ha nem, akkor marad minden a régiben, tehát engem személy szerint továbbra sem fog izgatni ez a kórság.

Hogy az oltás veszélyes is lehet? Lehet, de én hiszek a statisztikában és az jelenleg azt mutatja, hogy míg a COVID-19 kb. egy a 10.000-hez arányban nyuvaszthat ki, addig az oltást követő anafilaxiás sokkra csupán egy az 1.000.000-hoz esélyem volt (És az sem jött be.), szóval a vírus azért jóval veszélyesebb (Vagy ha úgy jobban tetszik, az oltás még a vírusnál is veszélytelenebb.) Szövődmények és később jelentkező mellékhatások dolgában kb. ugyanez a helyzet. Igen, van rá esély, hogy a Pfizer 10 vagy 20 év távlatában kikészít (Naná, hogy nekem is beugrott a jó öreg DDT meg a szutyok Contergan!), de még esélyesebb, hogy a COVID szövődményei keserítenék meg hasonlóképp a jövőmet. Igazából egyiket sem tartom túl valószínűnek. Már csak azért sem, mert a modern életmóddal annyi szennyezőanyagot és mérget nyelünk be nap, mint nap, akár akaratlanul is (a szmogtól kezdve a mikroműanyagokon keresztül a tartósítószereken és ízfokozókon át a baráti baktériumainkat is kiirtó fertőtlenítőszerekig), hogy ez az oltás szerintem már nem oszt, nem szoroz, legrosszabb esetben is csepp a tengerben.

(Annak azért örülök, hogy nem a kínai vakcinában részesültem. Valószínűleg az sem rosszabb, mint a többi, de a kínaiakból kinézem, hogy náluk pár millió sajnálatos halálesetet elfogadható (és eltitkolható). Ezen a téren sem a vészesen fogyatkozó Oroszország, sem a halálra oly érzékeny Nyugat nem engedhet meg magának semmiféle kockázatot.)

KORLÁTOZÁSOK: Engem személy szerint nem érintenek, csak bosszantanak. Különösen a 20-tól 5-ig tartó kijárási tilalom és a 19 órai boltzár. Az ország nagyobb részén meglátásom szerint ezek többet ártanak, mint használnak. Mert hogy néz ez ki a gyakorlatban?

A kijárási tilalom most pl. itt Zuglóban úgy, hogy egy tucatnyi gyerek focizik a pályán, családok, ismerősök, kutyasétáltatók csapatokban sétálva, ácsorogva élvezik a jó időt a Rákos-patak mentén. Volt szerencsém látni kora délután a Hősök terén lézengőket - három demonstrálóra jutott egy rendőr. A social distance ugyanakkor nem volt sokkal kisebb, mint 500 méterrel odébb, a Ligetben a kutyafuttatóban. Míg azonban a tüntetőkön a rendőrökön kívül a maszk is rajta volt, a kutyásokon csak elvétve. Nálunk (vidéken) még látványosabb a logikátlanság. A fiatalok a buszmegállóban lógnak nap mint nap, kora délutántól estig. Csak ha igazán kutya idő van, akkor mennek inkább haza - tehát korlátozások nélkül is az esti órákban. Vidéken, falun, kisebb városokban éjjelente még nyáron sincs nagy élet, nemhogy télen, pláne így, hogy nincs is nyitva semmi. De most, ha néha jó idő van, főleg hétvégén, mindenki megy kifelé a szabadba. Ha a kijárási korlátozással a kontaktok számát akarjuk csökkenteni, akkor észre kellene venni, hogy azok nagy többsége eleve a nappali órákban zajlik - tehát úgy kellene eljárni, mint tavasszal: Kijárási tilalom 0-24-ben, kivéve munka, bolt, orvos. A mostani éjjeli ostromállapot feeling inkább csak hangulatromboló elem, mint észszerű intézkedés. Légószirénákkal még hatásosabb lenne, de mindegy, mint említettem ezt csak bosszantónak tartom.

A 19 órai boltzár viszont meglátásom szerint egyértelműen többet árt, mint használ, mert jóval kisebb időintervallumba kényszeríti a nem sokkal kevesebb vásárlót. Sokaknál egyszerűen nem lehet opció a kevésbé frekventált időszakokban történő bevásárlás, hiszen életük munkahelyhez, iskolához, gyerekhez, családhoz igazodik. A járvány előtt sem kényelmükben kígyóztak hosszú sorokban az emberek csúcsra járatva az összes kasszát mondjuk a Nyugati téri Spar-ban, hanem azért, mert sokuk csak ekkor tudott bevásárolni. Eddig viszont, éppen ezért, nem kevesen inkább mentek 19, 20 óra után. Na most ők is bent vannak 19 előtt. Én speciel amikor csak lehet, a lehető legkésőbbi időpontokban járok vásárolni, amikor már alig lézengenek. Van, hogy inkább vásárolok éjfélkor, drágábban egy benzinkúton, minthogy a csúcsidőszakban heringezzek a Tesco-ban. Most csak az utóbbira van lehetőségem. De így azért biztonságosabb... Ja, nem is!

Ami pedig a kiemelten fertőzőképes ifjakat illeti, nem tudom, mennyire gyökeredtek el így 2021-re, de mi egykor 20-21 óra körül indultunk a kocsmába és nem ritkán hajnali 4-5 körül értünk haza. A legjobbak persze a házibulik voltak, azok már délután elkezdődtek és rendre reggelig tartottak. Szóval aki bulizni akar, az most is megteheti és meg is teszi, 100 ifjúból 99-nek tuti nem gond, ha már este hétkor el kell kezdeni - ezt remekül bebizonyosodott az év utolsó napján is: tele voltak a Fővárosba tartó vonatok szilveszteri házibulikba igyekvőkkel.

Lamentálásom mindazonáltal csak öncélú szófosás, a Hősök terén ma lefutott vérszegény lézengés megmutatta, hogy a többség még a Fővárosban sem támogatja a korlátozások feloldását.
Nekem viszont már készül az oltási könyvem! :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ebben egyébként az tetszik, hogy tényleg nincs a szakemberek szavának foganatja. Hiába mondják azt ugyanis, hogy alaposan letesztelték XY gyártó vakcináját, mégis megkérdőjelezi bárki, mondván, hogy Ő nem hisz abban, hogy ilyen rövid idő alatt lehet hatásos és biztonságos vakcinát kifejleszteni.

okos3.jpg
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
B117-es brit mutáció: Portugáliában 7, azaz hetes darab intenzív ellátást biztosító betegágy szabad.
A szárazföldről Madeirára is viszik át a betegeket, hogy legyen elég kapacitás. Mindeközben Ausztria a saját felszabadult kapacitásából ajánlott fel ágyakat, azaz hajlandó portugál betegeket fogadni - úgy hívják, szolidaritás...
Ausztria keleti tartományaiban már kétszámjegyű a mutáció aránya. Ennek kapcsán akarják bevezetni az ingázók rendszeres tesztelését is (rég ideje lett volna már, a német és cseh határon ez már működik).
Apropos: ki fogja feltenni Cecinek a kérdést, hogy a magyarországi szekvenálások alapján hol van mérhető mennyiségű mutáció.
Alant egy grafika, hogy a - brit tapasztalatok alapján egyébként mintegy 50-60%-kal fertőzőbb és 30%-kal halálosabb - mutáns mit képes beindítani egy lakosságát tekintve Magyarországgal összehasonlítható országban.
Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Daily new confirmed COVID-19 cases Shown the rolling day average The number of confirmed cases is ower than the number of actual cases; the main reason or thati limited testing. LINEAR LOG Add country 12,000 Our Worl in Data 10,000 8,000 Portugal 6,000 4,000 2,000 2020 Apr 30 Jun 19 Source: Johns Hopkins University CSSE COVID-1 Feb 25, 2020 Aug 8 Romania Slovakia Austria Hungary Sep 27 Last updated 31 January, 09:25 London time) Nov Jan 30, 2021 CCBY Jan 30, 2021”



44
10 hozzászólás

Tetszik



Hozzászólás
 
  • Tetszik
Reactions: bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 938
113
B117-es brit mutáció: Portugáliában 7, azaz hetes darab intenzív ellátást biztosító betegágy szabad.
A szárazföldről Madeirára is viszik át a betegeket, hogy legyen elég kapacitás. Mindeközben Ausztria a saját felszabadult kapacitásából ajánlott fel ágyakat, azaz hajlandó portugál betegeket fogadni - úgy hívják, szolidaritás...
Ausztria keleti tartományaiban már kétszámjegyű a mutáció aránya. Ennek kapcsán akarják bevezetni az ingázók rendszeres tesztelését is (rég ideje lett volna már, a német és cseh határon ez már működik).
Apropos: ki fogja feltenni Cecinek a kérdést, hogy a magyarországi szekvenálások alapján hol van mérhető mennyiségű mutáció.
Alant egy grafika, hogy a - brit tapasztalatok alapján egyébként mintegy 50-60%-kal fertőzőbb és 30%-kal halálosabb - mutáns mit képes beindítani egy lakosságát tekintve Magyarországgal összehasonlítható országban.
Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „Daily new confirmed COVID-19 cases Shown the rolling day average The number of confirmed cases is ower than the number of actual cases; the main reason or thati limited testing. LINEAR LOG Add country 12,000 Our Worl in Data 10,000 8,000 Portugal 6,000 4,000 2,000 2020 Apr 30 Jun 19 Source: Johns Hopkins University CSSE COVID-1 Feb 25, 2020 Aug 8 Romania Slovakia Austria Hungary Sep 27 Last updated 31 January, 09:25 London time) Nov Jan 30, 2021 CCBY Jan 30, 2021”

44
10 hozzászólás

Tetszik



Hozzászólás
Ezek a portugál adatok egyben válaszok is arra, miért nem lesz lazítás februárban.
A 7 szabad portugál intenzív ágy azt jelenti, Portugália összeomlott. Remélem a románok a lazítással nem szivatnak meg minket. Elég nagy az ingázás, átjáróforgalom onnan.