Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem várt mellékhatása van a kínai és orosz vakcináknak: ahol oltani kezdtek velük, ott bukni kezdtek a politikus

Nem várt és laborkísérletekkel kimutathatatlan mellékhatása van a kínai és orosz vakcináknak: azokban a letin-amerikai országokban, ahol először vetették be ezeket, egy rakás politikus bukását okozták.

A jelenséget először Peruban tapasztalták, a dél-amerikai ország ugyanis az egyike annak a néhánynak, amely a kínai féllel kötött szerződés szerint részt vett annak a Sinopharm-vakcinának a harmadik tesztfázisában, amit nálunk mától kezdenek tömeges oltásra használni.

A perui vakcinaátkot igazából egy tényfeltáró újságíró, Carlos Paredes hozta az ország vezetőire, amikor leleplezte, hogy bár az lakosság tömeges oltása idén, 2021. február 21-én kezdődött el a latin-amerikai országban, annak akkori elnöke, Martin Vizcarra titokban már 2020. októberében megkapta a vakcinát. Miután Vizcarra beismerte a dolgot és a parlamentben nagy botrány tört ki, Pilar Mazzetti egészségügyi miniszter azt mondta, hogy az elnöknek nem szabadott volna ilyet tennie. Rövidesen kiderült, hogy Mazettit is rég beoltották titokban, a politikus le is mondott. Ahogy dagadt a botrány, az is kiderült, hogy a hivatalosan közölt tesztmennyiségen kívül Peru politikai vezetői titokban megrendeltek 3200 adag oltóanyagot, amit a politikai-gazdasági és egyházi elit tagjai, illetve a vakcinaüzletek lebonyolítói kaptak meg.

A lavinaszerűen dagadó botrány miatt - amit Vacunagate-nek neveztek el a lapok - eddig lemondott a külügyminiszter, a vizsgálatokat szervező egyetem teljes vezetése és egy rakás alacsonyabb-magasabb beosztású kormányzati politikus, de a dolognak még messze nincs vége.

Hasonló botrány söpört végig Argentínán, ahol az orosz Szputnyik oltóanyagot használták. Itt egy újságíró szólta el magát egy podcastban arról, hogy őt már beoltották az Egészségügyi Minisztérium épületében. Hamarosan kiderült, hogy Gines Gonzalez Garcia egészségügyi miniszter összerakott egy minimum 70 személyből álló VIP-listát szenátorokból, egyéb politikusokból, szakszervezeti vezetőkből és hatalomközeli újságírókból, akiket az országot sújtó vakcinahiány ellenére titokban beoltottak.

A botránynak eddig két áldozata van: az egészségügyi miniszter, aki az elnök felszólítására azonnal lemondott, és a titkát kifecsegő újságíró, Horacio Verbitsky, aki kirúgtak a munkahelyéről, de elképzelhető, hogy sokak kényszerülnek még lemondani.

A harmadik dél-amerikai érintett az oltásügyben eddig bezzegországnak tekintett Chile, ahol a kínai Sinovaccal és a Pfizer vakcinával oltanak. Itt nemrég derült ki, hogy az elvileg szigorú oltási rend ellenére 37 ezren soron kívül kaptak oltást, köztük politikai vezetők is. Itt még az elején tartanak, a felelősséget eddig senki sem vállalta és folynak a vizsgálatok.

444
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Nem várt mellékhatása van a kínai és orosz vakcináknak: ahol oltani kezdtek velük, ott bukni kezdtek a politikus

Minek posztolsz ilyen orbitális ferdítést? Végig olvastam az egészet, és vártam, hogy miről tehet a kínai meg az orosz vakcina. Elárulom, semmiről!
Ugyanúgy valami nyugati vakcinát is kaphattak volna a korrupt politikusok... (amúgy lehet részben azt is kaptak, mert igazából az sem derül ki mindegyik esetben, hogy mit kaptak...)

De most ugye fújni kell a keleti vakcinákra, ki van adva a 444-nek is, mert különben sanszos, hogy a túl jól megússzuk a járványt, és Fletó a bandájával megint lemarad a zsírosfazékról '22-ben...
Ja, hogy így pár száz vagy ezer magyar beledöglik a munkásságukba? Mit érdekli az őket?!
 
W

Wilson

Guest
Minek posztolsz ilyen orbitális ferdítést? Végig olvastam az egészet, és vártam, hogy miről tehet a kínai meg az orosz vakcina. Elárulom, semmiről!
Ugyanúgy valami nyugati vakcinát is kaphattak volna a korrupt politikusok... (amúgy lehet részben azt is kaptak, mert igazából az sem derül ki mindegyik esetben, hogy mit kaptak...)

De most ugye fújni kell a keleti vakcinákra, ki van adva a 444-nek is, mert különben sanszos, hogy a túl jól megússzuk a járványt, és Fletó a bandájával megint lemarad a zsírosfazékról '22-ben...
Ja, hogy így pár száz vagy ezer magyar beledöglik a munkásságukba? Mit érdekli az őket?!
Tisztázzunk valamit mindenki azt posztol ide amit akar ha nem tetszik ne olvasd el. Amúgy is hol olvastál a cikkben olyat, hogy a kínai v orosz vakcina hatásosságát megkérdőjelezték volna?
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
Tisztázzunk valamit mindenki azt posztol ide amit akar ha nem tetszik ne olvasd el. Amúgy is hol olvastál a cikkben olyat, hogy a kínai v orosz vakcina hatásosságát megkérdőjelezték volna?

Nézd, a címben van egy állítás, ami negatív színben igyekszik feltüntetni a keleti vakcinákat. A cikkből kiderül, hogy a vakcinák származásától teljesen független az, amit a kedves 444 mellékhatásnak ír. Vagy szerinted igaza van a 444-nek, és tényleg a vakcina származása miatt buknak a politikusok? Komolyan kérdezem!
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and SilvioD
T

Törölt tag 4082

Guest
Tisztázzunk valamit mindenki azt posztol ide amit akar ha nem tetszik ne olvasd el. Amúgy is hol olvastál a cikkben olyat, hogy a kínai v orosz vakcina hatásosságát megkérdőjelezték volna?
A címben. És itt nem a hatásosság a lényeg, hanem a védekezés sikerének akadályozása.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Én még nem jelentkeztem oltásra, de valami kalkulátor azt dobta ki, hogy legkorábban szeptember közepén kaphatnám meg az első szurit, szóval nem sietek.
A hivatalos oldalon nem ad vissza semmilyen időpontot. Ne a "valami kalkulátor" -al foglalkozz, szerintem az nem releváns.
Én kb. 1 hónapja regisztráltam, és holnap megyek a háziorvoshoz.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and BJani
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem várt mellékhatása van a kínai és orosz vakcináknak: ahol oltani kezdtek velük, ott bukni kezdtek a politikus

Nem várt és laborkísérletekkel kimutathatatlan mellékhatása van a kínai és orosz vakcináknak: azokban a letin-amerikai országokban, ahol először vetették be ezeket, egy rakás politikus bukását okozták.

A jelenséget először Peruban tapasztalták, a dél-amerikai ország ugyanis az egyike annak a néhánynak, amely a kínai féllel kötött szerződés szerint részt vett annak a Sinopharm-vakcinának a harmadik tesztfázisában, amit nálunk mától kezdenek tömeges oltásra használni.

A perui vakcinaátkot igazából egy tényfeltáró újságíró, Carlos Paredes hozta az ország vezetőire, amikor leleplezte, hogy bár az lakosság tömeges oltása idén, 2021. február 21-én kezdődött el a latin-amerikai országban, annak akkori elnöke, Martin Vizcarra titokban már 2020. októberében megkapta a vakcinát. Miután Vizcarra beismerte a dolgot és a parlamentben nagy botrány tört ki, Pilar Mazzetti egészségügyi miniszter azt mondta, hogy az elnöknek nem szabadott volna ilyet tennie. Rövidesen kiderült, hogy Mazettit is rég beoltották titokban, a politikus le is mondott. Ahogy dagadt a botrány, az is kiderült, hogy a hivatalosan közölt tesztmennyiségen kívül Peru politikai vezetői titokban megrendeltek 3200 adag oltóanyagot, amit a politikai-gazdasági és egyházi elit tagjai, illetve a vakcinaüzletek lebonyolítói kaptak meg.

A lavinaszerűen dagadó botrány miatt - amit Vacunagate-nek neveztek el a lapok - eddig lemondott a külügyminiszter, a vizsgálatokat szervező egyetem teljes vezetése és egy rakás alacsonyabb-magasabb beosztású kormányzati politikus, de a dolognak még messze nincs vége.

Hasonló botrány söpört végig Argentínán, ahol az orosz Szputnyik oltóanyagot használták. Itt egy újságíró szólta el magát egy podcastban arról, hogy őt már beoltották az Egészségügyi Minisztérium épületében. Hamarosan kiderült, hogy Gines Gonzalez Garcia egészségügyi miniszter összerakott egy minimum 70 személyből álló VIP-listát szenátorokból, egyéb politikusokból, szakszervezeti vezetőkből és hatalomközeli újságírókból, akiket az országot sújtó vakcinahiány ellenére titokban beoltottak.

A botránynak eddig két áldozata van: az egészségügyi miniszter, aki az elnök felszólítására azonnal lemondott, és a titkát kifecsegő újságíró, Horacio Verbitsky, aki kirúgtak a munkahelyéről, de elképzelhető, hogy sokak kényszerülnek még lemondani.

A harmadik dél-amerikai érintett az oltásügyben eddig bezzegországnak tekintett Chile, ahol a kínai Sinovaccal és a Pfizer vakcinával oltanak. Itt nemrég derült ki, hogy az elvileg szigorú oltási rend ellenére 37 ezren soron kívül kaptak oltást, köztük politikai vezetők is. Itt még az elején tartanak, a felelősséget eddig senki sem vállalta és folynak a vizsgálatok.

444
ott van vucsics el es virul a kinai es a ruszki vakcinaval.

nem szerettem a legfobb politikai narativat ami menn itt a forumon, inkabb a 444 olvasnam mint a vadhajtasokat, de most a 444 nagyon felre lott.

ezek a politikusok akor is repulnenek ha van vakcina ha nincs, del amerika egy nagyon jeges talaj a politikusoknak ha nem jol hazudnak a nepnek akor csuszkalnak a hatalomrol eleg surun, es nem a virusok miatt, hanem mert korupt idiotak es idonkent ugy szetbaszak az orszagot amit vezetnek hogy a nep is elindul ellenuk.
ez a cikk olyan osszeeskuves elmeleti szintre ment, hogy milagro is megyszegyelne a hulyeseguket.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
Nézd, a címben van egy állítás, ami negatív színben igyekszik feltüntetni a keleti vakcinákat. A cikkből kiderül, hogy a vakcinák származásától teljesen független az, amit a kedves 444 mellékhatásnak ír. Vagy szerinted igaza van a 444-nek, és tényleg a vakcina származása miatt buknak a politikusok? Komolyan kérdezem!
Én is komolyan kérdezem szerinted komolyan kell venni ezt a cikket? Mert szerintem nem, szerintem engedd el ezt a dolgot leírtak egy dolgot amire igazából Dél-Amerikában figyeltek fel ezt vette át a 444,nem akarlak megbántani de ebből művészet Fletózást csinálni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én is komolyan kérdezem szerinted komolyan kell venni ezt a cikket? Mert szerintem nem, szerintem engedd el ezt a dolgot leírtak egy dolgot amire igazából Dél-Amerikában figyeltek fel ezt vette át a 444,nem akarlak megbántani de ebből művészet Fletózást csinálni.
Nézd, itt a fórum átlagos színvonala miatt ez csak egy érdekes hír. De ha nem látod benne, hogy az egész az orosz/kínai vakcina elleni bizalmatlanság keltése, akkor baj van
 
W

Wilson

Guest
Nézd, itt a fórum átlagos színvonala miatt ez csak egy érdekes hír. De ha nem látod benne, hogy az egész az orosz/kínai vakcina elleni bizalmatlanság keltése, akkor baj van
Te egy értelmes ember vagy, most komolyan kérdezem elolvasva a cikket érezted, hogy a cikk hatására nőtt benned a bizonytalanság az orosz és a kínai vakcinákkal szemben?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
T

Törölt tag 4082

Guest
Te egy értelmes ember vagy, most komolyan kérdezem elolvasva a cikket érezted, hogy a cikk hatására nőtt benned a bizonytalanság az orosz és a kínai vakcinákkal szemben?
Nem. De figyelj, én/te/itt szinte mindenki nem az átlag. Sajnos. Ez most nem egófényezés, meg egó duma. Mert TÉNYLEG örülnék, ha a kérdésedből csak annyi átlagos lenne, hogy elolvastad a cikket?
De még az se.
Szóval a címadás erősen erre utal. Még Dél-Amerikában is buknak a politikusok MERT ezeket az oltásokat választották.
Hmm relációanalízis szerint B (az állítás igaz, az indoklás hamis)
 
  • Tetszik
Reactions: Inno and BJani
T

Törölt tag 4082

Guest
Nehogy már az ő hibája legyen, hogy a 444 ilyen clickbait címet adott egy cikknek ami ironikusan pont azt mutatja a keleti vakcinák is jók.
Hozza ide, nem is eza bajom. Nekem tetszett.
Hanem, hogy a cím ellenére a 444 felelős főszerkesztője még nem rezet bányászik recsken. De ha őszinték vagyunk, jogszerint már a sajtónk 90%nak ott kellene termelnie ezt a ritka nyersanyagot. Vagy mecsekben az urán is lehet.
 
W

Wilson

Guest
Nem. De figyelj, én/te/itt szinte mindenki nem az átlag. Sajnos. Ez most nem egófényezés, meg egó duma. Mert TÉNYLEG örülnék, ha a kérdésedből csak annyi átlagos lenne, hogy elolvastad a cikket?
De még az se.
Szóval a címadás erősen erre utal. Még Dél-Amerikában is buknak a politikusok MERT ezeket az oltásokat választották.
Hmm relációanalízis szerint B (az állítás igaz, az indoklás hamis)
Bele lehet menni ebbe politikailag, de a kínai vakcina elleni társadalmi ellenérzésnek a kormány azzal adott egy nagyon komoly lökést amikor a külügyminiszter bevonásával kommunikálták le a kínai vakcina engedélyezését. Hidd el egyetlen felnőtt ember sem ennek a cikknek a hatására fogja elutasítani a kínai v az orosz oltást, ha a kormány sokkal jobban kommunikálta volna le a vakcinák engedélyezését nem tartanánk itt. Igen az egyértelmű, hogy az ellenzéki média élükön a 444-l elég élénken tolja a kínai és az orosz vakcina témát és jó pár alkalommal túlzásba is esnek a kínai és az orosz vakcinákkal kapcsolatban.
 
W

Wilson

Guest
Hozza ide, nem is eza bajom. Nekem tetszett.
Hanem, hogy a cím ellenére a 444 felelős főszerkesztője még nem rezet bányászik recsken. De ha őszinték vagyunk, jogszerint már a sajtónk 90%nak ott kellene termelnie ezt a ritka nyersanyagot. Vagy mecsekben az urán is lehet.
A clickbait címek annyira általánossá váltak a magyar médiában, hogy én nem hiszem, hogy egyhamar megszabadulunk tőlük.
 
  • Szomorú
Reactions: BJani