Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Mert lehet nem 7-8 hónap alatt lapátolták össze és nem nézték velük kísérleti patkánynak az embereket ?!
Legyen mondjuk a himlő vakcina. Gyakorlatilag tesztek nélkül nyomták emberbe.
Vagy akkor a salk vakcina? Belegyezés nélküli emberkísérlet volt.
Jó de akkor a sabin cseppek.
Itt legalább beleegyeztek. Bár tekintve, hogy a Szuban kezdődött nem tudom ez mennyire komolyan vehető.
Folytassam?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A COVID-dal nem akarsz vári, míg a kezelés kiforrja magát?
Jöjjön ha akar ! Mellesleg még mindig nem érted vagy nem akarod érteni ! Nem kérek/kérünk egyik ismeretlen tákolmányból se ! Aki akarja oltassa be magát így védve lehet . Én/mi akik még kivárunk vállaljuk a kockázatot (akár a halált is LOL) te/ti akik oltattok úgyis védve vagytok/lesztek akkor mit paráztok ? Közöttünk hagy keringjen a vírus ti meg akár havonta is oltathatjátok magatokat az a ti ez a mi dolgunk ! ÉN/MI nem akarunk benneteket semmire se kényszeríteni ! Ti se akarjatok minket !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Legyen mondjuk a himlő vakcina. Gyakorlatilag tesztek nélkül nyomták emberbe.
Vagy akkor a salk vakcina? Belegyezés nélküli emberkísérlet volt.
Jó de akkor a sabin cseppek.
Itt legalább beleegyeztek. Bár tekintve, hogy a Szuban kezdődött nem tudom ez mennyire komolyan vehető.
Folytassam?
Teheted de nem nagyon érdekel mert ott se voltam az első mire rám került már bizonyított és biztonságos volt !
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Teheted de nem nagyon érdekel mert ott se voltam az első mire rám került már bizonyított és biztonságos volt !
A nagyanyád viszont rohant magát beoltatni velük, negyed annyi teszt után, mint amit most keveselsz.
Ez a rohadt nagy baj a mai világgal. A fertőzéseket a társadalmi ingerküszöb alá vitte az orvostudomány, és most el se tudja képzelni a sok gyökér, hogy hö valami veszélyes lehet.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A nagyanyád viszont rohant magát beoltatni velük, negyed annyi teszt után, mint amit most keveselsz.
Ez a rohadt nagy baj a mai világgal. A fertőzéseket a társadalmi ingerküszöb alá vitte az orvostudomány, és most el se tudja képzelni a sok gyökér, hogy hö valami veszélyes lehet.
Szépen csobogj kis patak én nem gyökereztelek le !
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 765
93
"Az Astrazeneca-t csak 60 év alatt adják, mert idősebbeknél nem elég hatásos."
Ez nem egészen így van, az Astra kb 70%-ban ad védettséget és úgy gondolják hogy 60 alattiaknak erősebb az immunrendszerük ezért nekik adják.
Ezt a doki mondta aki beoltott, nálunk (Balatonfelvidék), még választani is lehetett. Felhívott az nővérke a rendelőből és mondta, hogy mehetek oltásra mert regisztráltam , ha Pfizer-t kérek akkor holnap reggel visz a községi busz a közeli városba oltásra, nekik meg most Kínai van és ha átmegyek a rendelőbe azonnal beolt a doki.
De ha Astrát akarok az is lesz a jövő héten.
Én a Kínait választottam. (59 éves vagyok és nem vagyok krónikus beteg )
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Mert lehet nem 7-8 hónap alatt lapátolták össze és nem nézték velük kísérleti patkánynak az embereket ?!
Előre látom, hogy nem foglak tudni meggyőzni, de azért teszek egy rövid próbát, az én koromban még lelkes és kitartó az ember. :)

A XXI. századot egy hatalmas ívű technikai és tudományos fejlődés jellemzi. 1990 és 2001 között 11 évbe és akkori árfolyamon 3 milliárd amerikai dollárba került, mire feltérképezték az emberek genetikai állományát. Ugyanez ma 1 nap és megközelítőleg 1000 dollár. A koronavírus genetikájának, felépítésének megismerése ma már nagyon rövid időbe kerül. Tény és való, hogy csak 1-1,5 éve ismertük meg a SARS-CoV-2-t, azonban a 2000-es évek elején megismerhettük közelről a SARS és a MERS vírusokat, amik mind felépítésük, mind genetikájuk alapján nagyon hasonlít a jelenlegi koronavírusra. A tudomány már közel 50 éve ismeri a koronavírusokat, ezen idő alatt számtalan adatbázist építettek fel a megismert tulajdonságaikról. Ezt a tudást felhasználva kezdték el a felületi tüskefehérjét vizsgálni.
Mind a SARS, mind a MERS ellen elkezdtek anno védőoltást kifejleszteni, de az akkor technikai tudással nem tudták a járvány elfolytása előtt befejezni, utána pedig már nem látták értelmét ebbe pénzt fektetni, csak az állatkísérletekig jutottak el. Az Oxford/AstraZeneca-féle oltóanyag alapjait az Oxfordi Egyetem kutatóinak a MERS ellen kifejlesztett adenovírus-alapú vakcina korai próbálkozásaira építették fel, amint látjuk sikerrel.
Gyakran éri az a vád a koronavírus elleni védőoltásokat, hogy túl gyorsan készültek el. Ez sajnos a laikusok tévedése. Normál esetben akár 10-15 évbe telik egy-egy kórokozó ellen oltást kifejleszteni. Ennek az a legfőbb oka, hogy egyrészt ekkor nincsen világjárvány, másrészt ez egy roppant mértékű befektetést igénylő vállalkozás. A limitáló tényező a pénz szokott lenni, a pénzhiány okozza főleg a 10-15 éves elhúzódást. Erről most nem beszélhetünk, mivel az államok kamionszámra öntötték a pénzt a projektekbe.
Azt sem állíthatod, hogy egy bevizsgálatlan szart akarnak beléd lökni, mivel minden egyes előírt tesztelési fázison átestek az oltóanyagok. Az engedélyezési eljárásokon szintén átestek (a kínait is vegyük nagyvonalúan annak), szóval ebbe sem lehet belekötni.

Valószínűleg mire idáig eljutottál továbbra sem bízol bennük. Esetleg el tudod mondani nekem, ha megkérlek, hogy melyik rész vált ki benned bizalmatlanságot?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 423
33 693
113
Nem OV mondta, hogy ő majd kínait fog kérni, amikor lesz? Az nem válogatás?

Remélhetőleg be is adatja majd magának kamerák előtt, miután engedélyeztette a Sinopharmot gyorsítottan, vállalva a támadásokat ezért, ezt meg kell tennie, bár úgyis lesznek, akik szerint színjáték lesz, valójában rég megkapta a "biztonságos nyugati vakcinát".
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 423
33 693
113
Jelen pillanatban ilyen mutánst nem ismerünk tudtommal. A mutációk ellen egyik-másik kevésbé hatásos, de attól még megvéd a súlyos és halálos kimeneteltől.


(egy magyar állatorvosról, Marek Józsefről nevezték el, aki felfedezte)

Ez egy csirkevírus. Eredetileg alacsony volt a halálozása, miután elkezdték vakcinálni a csirkéket, a mortalitása a nem vakcinált csirkéknél közel 100% lett. A vakcina nem akadályozza meg, hogy a csirkék továbbadják a fertőzést, csak nem pusztulnak bele. A vakcináció következménye volt az egyre virulensebb törzsek elterjedése. Ez esetben "vakcina által gyorsított/irányított evolúcióról" lehet beszélni.
Bele lehet gondolni, milyen következményei lennének egy hasonló emberi vírusnak, ami 100%-ig halálos azokra, akik nem kapnak rendszeresen vakcinát. A csirketenyésztők mindenesetre már nem választhatnak, ha nem oltják be a csirkéket, könnyen kipusztulhat az egész állomány, ha bekerül a fertőzés.
Szóval ez a történet lejátszódott a csirkékkel, nem alusapkások találták ki:

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

(egy magyar állatorvosról, Marek Józsefről nevezték el, aki felfedezte)

Ez egy csirkevírus. Eredetileg alacsony volt a halálozása, miután elkezdték vakcinálni a csirkéket, a mortalitása a nem vakcinált csirkéknél közel 100% lett. A vakcina nem akadályozza meg, hogy a csirkék továbbadják a fertőzést, csak nem pusztulnak bele. A vakcináció következménye volt az egyre virulensebb törzsek elterjedése. Ez esetben "vakcina által gyorsított/irányított evolúcióról" lehet beszélni.
Bele lehet gondolni, milyen következményei lennének egy hasonló emberi vírusnak, ami 100%-ig halálos azokra, akik nem kapnak rendszeresen vakcinát. A csirketenyésztők mindenesetre már nem választhatnak, ha nem oltják be a csirkéket, könnyen kipusztulhat az egész állomány, ha bekerül a fertőzés.
Szóval ez a történet lejátszódott a csirkékkel, nem alusapkások találták ki:

Ismerem az esetet. :)
De mi emberek vagyunk. Nekem most nem ugrik be olyan humán betegséget okozó vírus, ami az ellene bevezetett védőoltások után súlyosabbá vált volna. Ellenben elég sok olyat ismerek, amik teljesen/szinte teljesen eltűntek a fejlett világban az oltásoknak köszönhetően.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 4082

Guest
Ismerem az esetet. :)
De mi emberek vagyunk. Nekem most nem ugrik be olyan humán betegséget okozó vírus, ami az ellene bevezetett védőoltások után súlyosabbá vált volna.
Ez azért nehéz kérdés, mert az éter naptól kezdve az európai orvoslás (nyugati, csak ugye itt nyugat oroszorszag is) valami eszméletlen sebességgel fejlődött. Így elvileg lehet, hogy volt ilyen betegség. Csak közben kezelhetővé vált.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Remélhetőleg be is adatja majd magának kamerák előtt, miután engedélyeztette a Sinopharmot gyorsítottan, vállalva a támadásokat ezért, ezt meg kell tennie, bár úgyis lesznek, akik szerint színjáték lesz, valójában rég megkapta a "biztonságos nyugati vakcinát".

Tehát nem csak az ellenzék válogat politikai alapon.
Amúgy miért ne kaphatná meg a nyugatit korábban? Se én, se te nem állsz mellette 0-24-ben.
Egyébként én értem mire gondolsz, hogy "biztonságos nyugati vakcina"*, de az én álláspontom az, hogy azt se adatnám be magamnak, meg a kínait se. Felőlem aztán fújhatja egyik oldal, hogy a "kínaiak régebb óta ismerik a vírust", a másik meg, hogy "az EU-papír hitelesebb", de pont lesz*rom. Mindegyik politikai alapon hülye. Nem beszélve arról, hogy OV esetében azért külön gáz a sztori, mert még engedéllyel nem rendelkező oltás mellett tette le a garast és kezdte el azt propagálni, hogy ő azt kéri.Amikor még nem is lehetett tudni, hogy egyáltalán kap-e engedélyt.

Ameddig nem látjuk, hogy egyáltalán értelme van a vakcináknak, addig minek rohanjak beoltatni magamat? Már van olyan, ahol 3 adagot akarnak beadni. Azt azért te se gondoltad komolyan, hogy kéthetente megyünk majd vakcináltatni.... Az egész rendszer úgy sz*r ahogy van és egyáltalán nem azon kell csodálkozni, hogy a többség nem akar oltani. A többség az influenza ellen se oltatja magát, mert teljesen feleslegesnek érzi évente újra és újra beadatni. Csak abból eddig nem volt kettéosztva a társadalom, itt pedig ketté fogják osztani.

*teszek az ellenzéki lúzerekre.