Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 498
5 043
113
Még február van! Milyen határidőre nem tudtak szállítani az oroszok?

A kormányinfón mondta Gulyás, hogy ha lesz is elmaradás februárban a vállalttól, azt köv hónapban bepótolják. Eredetileg is a legnagyobb tételt csak márciusra ígérték. Megjegyzem bármilyen kevés vakcina jön keletről, az extra mennyiség lesz az egyébként folyamatos elmaradásban lévő nyugati oltások mellett. :oops:
Szijjártó jelentette be a szerződés aláírásakor, hogy február 20 -ig 300 ezer ember beoltására elegendő mennyiség érkezik, március 20 -ig 500 ezer, a maradék 200 ezer pedig április 20 -ig.

A keletről jövő vakcina meg nem is olyan kevés ha beérkezik. :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 700
28 124
113
Amúgy most azt tapasztalom, hogy a kínaival tényleg felpörgették az oltásokat, ismerősi kör regisztrált idősebb tagjai sorra kapják a behívót oltásra, szinte mind Sinopharmot kap. Fater is elvileg pénteken kapja meg az első adagot, meglátjuk mi lesz. Mondtam neki, hogyha utána pörköltet akarna főzni a kutyából akkor sikeres volt a művelet :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 536
113
Ez az a kalkulátor, ami anyósomnak is augusztust dobott ki, aztan a heten behívták.
Vmi netes ökörség, hanyagoljuk...

Sinopharm. Faterom tegnap kapta, azóta dincs semmi mellékhatás.

Értem. Lehet, hogy jelentkezek a Szptnyikra.

Hol is lehet?


A kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, aki sem korából, sem egyéb tényezők miatt nem kiemelt, de már jelentkezett.

Titeket már beoltottak/behívtak?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A Bild című német lap azt állítja, hogy ügynökök keresik meg Európa politikusait, AstraZeneca vakcinát ajánlva, a hivatalos EU-s beszerzési rendszeren kívül.

Az EU-s tagállamok tavaly nyáron megállapodtak, hogy ha egy vakcina gyártójával az Európai Bizottság szerződést köt, akkor attól a cégtől a tagállamok külön-külön már nem rendelnek vakcinát. A Bizottság megállapodást kötött az AstraZeneca nevű brit-svéd céggel, így tőlük EU-s országok saját hatáskörben már nem rendelhetnek.


Csakhogy az AstraZeneca hiába szerződött le a Bizottsággal 2021 első negyedévére 80 millió adagra, ebből csak 31 milliót szállítottak le, hozzájárulva ahhoz, hogy a tervezettnél lassabban mennek az európai oltások. Az AstraZeneca azt állítja, hogy gyártási nehézségek miatt késnek a szállítmányai.

A Bild szerint azonban van vakcina, csak az a feketepiacra került. A lap információi szerint ügynökök sorra ajánlgatnak Nagy-Britanniában gyártott AstraZeneca vakcinát, óriási, összesen százmillió adagos tételben.

A lap által megszerzett ajánlatok szerint minimum egymillió adagot kell rendelni a készítményből, amelynek ára négyszerese az Európai Bizottság által kialkudottnak: adagonként 2 euró helyett 8 euró. Az AstraZeneca azt állítja, hogy a cég nem tud semmit ezekről a ajánlatokról.

A német kormány is kapott ilyen ajánlatot, ahogy több olasz tartomány vezetőjét és a cseh kormányt is megkeresték ügynökök. Állításaik szerint egyikük se vett a vakcinából, senki sem sértette meg az EU-s megállapodást. Ugyanakkor a tagállamok közötti verseny bármikor eldurvulhat, és a Bild szerint ezt a versenyt gerjeszti, hogy a magyar kormány - eddig egyedüliként az EU-ban - orosz és kínai vakcinát is vásárolt, a közös EU-s beszerzésen felül. (bild.de)

Ha szereted a 444 videóit, és örülnél, ha még többet tu
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 536
113
Legföljebb a teljes EU-Kína külkereskedelem Budapesten át fog szerveződni! Ezt csak támogatni tudjuk, csak épüljenek már a felhőkarcolók Budapesten, hogy végre üzletemberek is fantáziát lássanak ebben a városban, mert anélkül nincs pénzügyi központ!

Semiszükség felhőkarcolókra, pláne amikor egyre többen kezdenek rájönni, hogy a home office olcsóbb és az is hatékony...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
a társadalom védelme (olyan) közérdek,
Ebben tudunk egyetérteni!
Azt értsd meg végre, hogy ezek sebtiben összedobott oltások. Nem hogy a hosszú távú mellékhatásait, de az elsődleges hatékonyságát is csak találgatják a szakemberek. De még azt is, hogy egyes típusait egyáltalán hány C°-on szükséges tárolni!
..
Felfogod ennek a jelentőségét?
Ne kezdjünk bele értelmetlen vitába...
Az emberek döntő hányada nem kéri. Nem, hogy szezononként többször, de egy alkalommal sem!
Ezért nem kell ilyen vitát fölöslegesen kinyitni a társadalom részére!
Csak ellenségeskedést szül!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A Bild című német lap azt állítja, hogy ügynökök keresik meg Európa politikusait, AstraZeneca vakcinát ajánlva, a hivatalos EU-s beszerzési rendszeren kívül.

Az EU-s tagállamok tavaly nyáron megállapodtak, hogy ha egy vakcina gyártójával az Európai Bizottság szerződést köt, akkor attól a cégtől a tagállamok külön-külön már nem rendelnek vakcinát. A Bizottság megállapodást kötött az AstraZeneca nevű brit-svéd céggel, így tőlük EU-s országok saját hatáskörben már nem rendelhetnek.


Csakhogy az AstraZeneca hiába szerződött le a Bizottsággal 2021 első negyedévére 80 millió adagra, ebből csak 31 milliót szállítottak le, hozzájárulva ahhoz, hogy a tervezettnél lassabban mennek az európai oltások. Az AstraZeneca azt állítja, hogy gyártási nehézségek miatt késnek a szállítmányai.

A Bild szerint azonban van vakcina, csak az a feketepiacra került. A lap információi szerint ügynökök sorra ajánlgatnak Nagy-Britanniában gyártott AstraZeneca vakcinát, óriási, összesen százmillió adagos tételben.

A lap által megszerzett ajánlatok szerint minimum egymillió adagot kell rendelni a készítményből, amelynek ára négyszerese az Európai Bizottság által kialkudottnak: adagonként 2 euró helyett 8 euró. Az AstraZeneca azt állítja, hogy a cég nem tud semmit ezekről a ajánlatokról.

A német kormány is kapott ilyen ajánlatot, ahogy több olasz tartomány vezetőjét és a cseh kormányt is megkeresték ügynökök. Állításaik szerint egyikük se vett a vakcinából, senki sem sértette meg az EU-s megállapodást. Ugyanakkor a tagállamok közötti verseny bármikor eldurvulhat, és a Bild szerint ezt a versenyt gerjeszti, hogy a magyar kormány - eddig egyedüliként az EU-ban - orosz és kínai vakcinát is vásárolt, a közös EU-s beszerzésen felül. (bild.de)

Ha szereted a 444 videóit, és örülnél, ha még többet tu
Tragikomédia...
:(
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Kezdenek érkezni a hisztérikusak. Figyeli magukat, minden furcsa rezzenlsre mentőt hívnak mert bi
A kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, aki sem korából, sem egyéb tényezők miatt nem kiemelt, de már jelentkezett.
Tegnap láttam egy 20 év körülli nőt, aki nem volt beteg vagy eü..-s de beoltották kínaival.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
Kezdenek érkezni a hisztérikusak. Figyeli magukat, minden furcsa rezzenlsre mentőt hívnak mert bi

Tegnap láttam egy 20 év körülli nőt, aki nem volt beteg vagy eü..-s de beoltották kínaival.

Biztos fideszgeci volt. Ja nem, azokat biztosan csak minőségi nyugati anyaggal oltották be mind. :rolleyes:

(ha valaki nem érti, szarkazmusnak szántam)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
A Bild című német lap azt állítja, hogy ügynökök keresik meg Európa politikusait, AstraZeneca vakcinát ajánlva, a hivatalos EU-s beszerzési rendszeren kívül.

Az EU-s tagállamok tavaly nyáron megállapodtak, hogy ha egy vakcina gyártójával az Európai Bizottság szerződést köt, akkor attól a cégtől a tagállamok külön-külön már nem rendelnek vakcinát. A Bizottság megállapodást kötött az AstraZeneca nevű brit-svéd céggel, így tőlük EU-s országok saját hatáskörben már nem rendelhetnek.


Csakhogy az AstraZeneca hiába szerződött le a Bizottsággal 2021 első negyedévére 80 millió adagra, ebből csak 31 milliót szállítottak le, hozzájárulva ahhoz, hogy a tervezettnél lassabban mennek az európai oltások. Az AstraZeneca azt állítja, hogy gyártási nehézségek miatt késnek a szállítmányai.

A Bild szerint azonban van vakcina, csak az a feketepiacra került. A lap információi szerint ügynökök sorra ajánlgatnak Nagy-Britanniában gyártott AstraZeneca vakcinát, óriási, összesen százmillió adagos tételben.

A lap által megszerzett ajánlatok szerint minimum egymillió adagot kell rendelni a készítményből, amelynek ára négyszerese az Európai Bizottság által kialkudottnak: adagonként 2 euró helyett 8 euró. Az AstraZeneca azt állítja, hogy a cég nem tud semmit ezekről a ajánlatokról.

A német kormány is kapott ilyen ajánlatot, ahogy több olasz tartomány vezetőjét és a cseh kormányt is megkeresték ügynökök. Állításaik szerint egyikük se vett a vakcinából, senki sem sértette meg az EU-s megállapodást. Ugyanakkor a tagállamok közötti verseny bármikor eldurvulhat, és a Bild szerint ezt a versenyt gerjeszti, hogy a magyar kormány - eddig egyedüliként az EU-ban - orosz és kínai vakcinát is vásárolt, a közös EU-s beszerzésen felül. (bild.de)

Ha szereted a 444 videóit, és örülnél, ha még többet tu

A zoorbán lopta el a vakcinát, és most üzletel vele. :D
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 892
22 325
113
A zoorbán lopta el a vakcinát, és most üzletel vele. :D
Nálunk meg alattomosan nyomulnak a hekkerek...:)
Van humorérzékük:
lknaosasa.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 867
91 379
113
Értem. Lehet, hogy jelentkezek a Szptnyikra.

Hol is lehet?


A kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, aki sem korából, sem egyéb tényezők miatt nem kiemelt, de már jelentkezett.

Titeket már beoltottak/behívtak?
Már első héten én és az asszony is regeltem. Nem kaptunk még semmi értesítést, de sztem március végén, április elején kapjuk a behívót.

2.5 millió regisztrált van, 2.5 millió vakcina érkezik április elejéig.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
- A horvátok nyugodtan mondhatják, hogy nem kell nekik EU papír nélküli orosz vakcina, mert ha kellene, akkor se lenne most, leghamarabb csak nyárra, mikor meg már amúgy is meglesz a papír. Egy politikus persze nem így fogalmaz, de ez a helyzet.

- A kínai vakcinát is hasonló politikai retorika miatt diszkriminálják. Nincs mögötte valós kétely, csak az árat akarják csökkenteni. Engem nem zavar, ha a lengyelek és a horvátok helyett majd hozzánk jönnek a vastag pénztárcájú kínai és orosz turisták.

- Ahogy több embert oltanak, úgy javul mások oltási kedve. Egyre inkább nevetségesnek tűnnek a kifogások.

- Hadd menjenek a gyógyultak meg az oltottak és pörgessék a turizmust és a vendéglátást. Az mindenkinek jó. Pár direkt megbetegedő hülye miatt butaság lenne erről lemondani.

- A mutánsok miatti aggódás is fölösleges. Legrosszabb esetben a kifutó influenza elleni oltások helyére kerülne egy covid oltás, és mehet az élet tovább.

- Oviba meg belemagyarázni, hogy csak a választás miatt próbál jót tenni az embereknek... Hát, ilyeneket a Klubrádióban szoktak mondani, de mindegy, mert ez esetben van egy jó hírem: négyévente választások vannak. :rolleyes:

Ahhoz, hogy idejöjjenek azok a turisták, nem ártana, ha akkor az oroszoknál és kínaiaknál is oltanák az embereket, nem? :) Főleg akkor, ha nekik már van vakcinájuk... Nekik ugyanis nem kell kívülről várni a vakcinát, ellenben mégis külföldről veszik, miközben a sajátot meg eladják. Hogy most akkor mi is van?

Nekem nem javult meg az oltási kedvem és ismeretségi körben sem azt tapasztalom, hogy növekedne. Lehet, hogy neked nevetséges, de ameddig az oltottak is hordozhatják, addig nincs miről beszélni. Az utazgatás csak annyit fog elérni, hogy megjelenik majd a többi variáns is, amit behoznak majd külföldről :rolleyes: Amik ellen meg vagy jó az oltás vagy nem. Az meg elfogadhatatlan, hogy egyesek úgy járjanak jól, hogy a saját felelőtlenségük miatt kapták el.Ennyi erővel akkor rohanok lenyalni a vonatbudit, máris megúszok két oltást és ugyanazt a kedvezményt élvezhetem, mint azok akik oltottak.Ja, hogy közben széthurcoltam? Istenem, van ilyen... De az nekem JÁR!! Meg van mondva, hogy ez is opció.

Oviba meg nem kell belemagyarázni, az egész politikája ilyen, mindig is ilyen volt. Jót akar tenni az embereknek. De rendes.... :D Ezt tuti az MTVA-nál mondták, ott mondanak ilyeneket. Nekem nyugodtan Klubrádiózhatsz, rólam lepattan, mert pont nem érint ;)
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Értem. Lehet, hogy jelentkezek a Szptnyikra.

Hol is lehet?


A kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, aki sem korából, sem egyéb tényezők miatt nem kiemelt, de már jelentkezett.

Titeket már beoltottak/behívtak?
Én jelentkeztem vagy három hete, de mivel egészséges 40-es vagyok, valszeg még eltart egy ideig, míg sorra kerülök.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 982
32 289
113
Drámai bejelentés OV-től. A járványmatematikusok (Röst Gergely és társai) tavasszal is ráijesztettek a kormányra rendesen, akkor alaptalannak bizonyult, de úgy látszik most is bízik bennük.
Legnehezebb két hét jön, de regisztráljon mindenki oltásra, ez így kicsit zavaros. 2 hét múlva vége lesz a legnehezebb időszaknak? Ha igen, lesz értelme addig regisztrálni, mikor az eddig regisztráltakat sem oltották még be mind?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 316
8 043
113
Értem. Lehet, hogy jelentkezek a Szptnyikra.

Hol is lehet?


A kérdésem, hogy van-e köztetek olyan, aki sem korából, sem egyéb tényezők miatt nem kiemelt, de már jelentkezett.

Titeket már beoltottak/behívtak?
Én jelentkeztem vagy egy szűk hónapja, írtak is, hogy hamarosan sorra kerülök, várjam az értesítést a házi orvostól, vagy 3 napja kaptam meg ezt a levelet, meg egy papirost hogy töltsem ki mire megyek az oltásra. 41 vagyok, de lehet hogy besoroltak valami nagyobb kockázatú kategóriába, mert volt pár éve daganatos betegségem...