Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Na ne már, 100 éves, műtötték, tüdőgyulladása lett, meghalt ... mik vannak. Tuti koronavírus, rettegjünk.

Hát ha a lánya az, akkor sajnos lehet, most mehet megint egy csomó egészségügyes két hét karanténba. Azért, mert életmentő műtétet kellett végezni egy százévesen... és a látogatási tilalmat sem rendelték el időben. Persze az is lehet, hogy a lánya tőle kapta el látogatáskor, akkor már terjedt a kórházban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
Itt egyelőre nem probléma nem jár sok idegen ott, ahol vagyok. Csak a lakókat szoktam látni. Egyébként is ezt nagyobb, több száz fős közösségekre értettem. Én egy kis társasházban lakom hasonló házakkal a szomszédban. Igaz, nem lett kiépítve beléptetőrendszer, mert úgysem szavazták volna meg a nyugdíjas vagy a lakásukat bérbe adó lakók, csak pár pénzesebb tulajdonostárs szerette volna (félve az autótolvajoktól, betörőktől) ez a lehetőség már elúszott.
89414649_10217552629980851_8392094426817626112_n.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Csak hogy bonyolítsam a kérdést. A paracetamollal csak okosan. Ha nem bírod a hatóanyagot (és erről honnan tudnál) akkor gyorsan bejelentkezhetsz egy máj transzplantációra, ha szélsőséges esetben egyáltalán elérsz odáig. Pont egy olyan anyag amit nem lenne szabad forgalomban tartani. A feleségem hívta fel a figyelmemet, aki intenzív osztályon dolgozik és volt pontosan ilyen esetük...

Mindennek van mellékhatása, koronavírus járvány esetén nyilván az olyan mellékhatásokkal rendelkező gyógyszerek kerülendők leginkább, amik a koronavírus iránt gyengítenek.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
Publikációt még nem találtam, de a netről összeollózott infók szerint:
A franciák szerint nem szabad gyulladáscsökkentőket használni a koronavírusos betegeknél. Azt írják, hogy tilos cortisont használni. Ez egy kortikoszteroid. Korábban Silurusglanis kérdezett rá, mert ezt használják az allergiás megbetegedéseknél is a (steril) gyulladások csökkentésére.
Azt is írják, és ez azért egy picit meglepőbb, hogy nem szabad nem-szteroid gyulladásgátlókat sem használni. Ilyenek az szalicilátok (pl.: Aspirin, Kalmopyrin ), a metamizol (Algopyrin), az ibuprofen (Advil, Algoflex). Ezek jó láz- és fájdalomcsillapítók is, vagyis pont ezeket kapkodná be az ember, ha elkap egy kis nyavalyát. A paracetamolnak alig van gyulladáscsökkentő hatása, ezért azt szerintük lehet szedni. A jó hír, hogy tele van a piac mindenféle paracetamol készítménnyel. Asszem' a Ben-u-ron a legolcsóbb.
Ha én a paracematoltól például szinte azonnal piros, viszketős kiütéseket kapok, a 2-ik nap után már szédülök és hányásos öklendezéseim vannak, csuklásokkal , akkor mégis mi mást lehetne szedni? Általában diclofenakot szedetnek be velem, ha influenzás vagyok, de az is gyulladás csökkentö.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
15842043537872717_800x600.jpg


https://doktorbubo.blogstar.hu/2020...ronavirusnak-a-magyar-korhazi-dolgozok/91769/

Sajnos hozzánk is megérkezett az elkerülhetetlen koronavírus-járvány, így újra eljött az ideje annak, hogy megmutassuk a világnak, milyen is az a híres magyar összefogás, amelyről történelmünk során már számtalanszor tanúbizonyságot tettünk.

Erre pedig máris hoztak egy szívet melengető példát a Szent Imre Egyetemi Oktatókórháznak a dolgozói, akik Facebookon mutatták meg, hogy milyen is az, ha valakinek hivatása és nem munkája van, hogy hogyan kell összefogni nemcsak a saját, hanem az egész nemzet érdekében

Hadüzenet a koronavírusnak!

Helytállunk mert ez a hivatásunk! A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház dolgozói a kritikus hetekben, hónapokban is ott lesznek a betegágyak mellett. Íme néhány arc azokéi közül, akikre számíthatnak a magyar emberek az előttük álló szomorú vészhelyzetben.

Mert mi megfogjuk a betegek kezét!

- írták a bejegyzésükben, amelyhez a fotókat is mellékeltek.

Mi pedig annyit tennénk már csak hozzá, hogy minden tisztelet és köszönet az egészségügyben helytálló honfitársainké, végezzék is bármilyen területen a munkájukat

 
B

b4l4g3

Guest
Alapvetően igen, mert a fertőzés fő célpontja a tüdő.



Amilyen mértékű büntetési tételt helyez kilátásba az ezt kikényszerítő törvénykezés. Tényleges életfogytilag és teljes vagyonelkobzás ahol kezdődnie kellene a feketekereskeldelemben érintettek büntetési tétele, mivel halálbüntetés nincs.
DIKRATÚRA!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lehet röhögni, de meg kellene kezdeni a barikádok felállítását, ha az állam nem képes erre, kínaiak is megtették. Pl. lakótelep bekerítése, kapuban áll egy-két határozottabb fellépésű egyén, és aki nem ott lakik vagy nem halaszthatatlan dolga van (szerelők, akiknek meg kell javítania a csőtörést stb.), ne legyen beengedve.

Szomszéd öregasszonynak minden baja van mégis 3 naponta megy a barátnőivel a piacra. Állthatsz te barikádat meg bármit az ostobaság ellen nem jó.

Más, koreai elnökjelölt aki orvos volt régen most Teguban önkénteskedik, két hete 16 órás műszakokban tolja.
ETFnyiEU0AAgsod

ETFnzhPU4AAHQZ3

Izgatottan várom, hogy virológus feri mikor jelentkezik a déltepsiben végzettség nélkül végezhető önkéntes munkára. :D

Ja és úgy tűnik Sydney Watson is elkapta.
Elsőkézből amerikából biztosítás nélkül (ausztrál)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
15842043537872717_800x600.jpg


https://doktorbubo.blogstar.hu/2020...ronavirusnak-a-magyar-korhazi-dolgozok/91769/

Sajnos hozzánk is megérkezett az elkerülhetetlen koronavírus-járvány, így újra eljött az ideje annak, hogy megmutassuk a világnak, milyen is az a híres magyar összefogás, amelyről történelmünk során már számtalanszor tanúbizonyságot tettünk.

Erre pedig máris hoztak egy szívet melengető példát a Szent Imre Egyetemi Oktatókórháznak a dolgozói, akik Facebookon mutatták meg, hogy milyen is az, ha valakinek hivatása és nem munkája van, hogy hogyan kell összefogni nemcsak a saját, hanem az egész nemzet érdekében

Hadüzenet a koronavírusnak!

Helytállunk mert ez a hivatásunk! A Szent Imre Egyetemi Oktatókórház dolgozói a kritikus hetekben, hónapokban is ott lesznek a betegágyak mellett. Íme néhány arc azokéi közül, akikre számíthatnak a magyar emberek az előttük álló szomorú vészhelyzetben.

Mert mi megfogjuk a betegek kezét!

- írták a bejegyzésükben, amelyhez a fotókat is mellékeltek.

Mi pedig annyit tennénk már csak hozzá, hogy minden tisztelet és köszönet az egészségügyben helytálló honfitársainké, végezzék is bármilyen területen a munkájukat
Több ilyen és kevesebb xarkeverő cikk kellene.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha én a paracematoltól például szinte azonnal piros, viszketős kiütéseket kapok, a 2-ik nap után már szédülök és hányásos öklendezéseim vannak, csuklásokkal , akkor mégis mi mást lehetne szedni? Általában diclofenakot szedetnek be velem, ha influenzás vagyok, de az is gyulladás csökkentö.
Azt sem szabad. Nem nagy veszteség, mert ezek úgyis csak az enyhe tüneteken segítenének, azt meg kibírod fél lábon is.;)
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
Szomszéd öregasszonynak minden baja van mégis 3 naponta megy a barátnőivel a piacra. Állthatsz te barikádat meg bármit az ostobaság ellen nem jó.

Más, koreai elnökjelölt aki orvos volt régen most Teguban önkénteskedik, két hete 16 órás műszakokban tolja.
ETFnyiEU0AAgsod

ETFnzhPU4AAHQZ3

Izgatottan várom, hogy virológus feri mikor jelentkezik a déltepsiben végzettség nélkül végezhető önkéntes munkára. :D

Ja és úgy tűnik Sidney Wattson is elkapta.
Elsőkézből amerikából biztosítás nélkül (ausztrál)
Spoiler, nem 3500 USD.

Karanténban van a drága, bár vsz nem tudja, hogy az alkohol ebben az esetben nem véd, még atomtámadás ellen se.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
Több ilyen és kevesebb xarkeverő cikk kellene.
Csak ilyen kellene, meg a tények: ki, mikor, mit, hogyan.

Nem pedig kirúgatni rendőröket, kamionosokat még jobban megutáltatni, meg picsogni minden kormányzati intézkedés kapcsán, hogy az miért NEM JÓ, vagy MIÉRT csak most, MIÉRT így, miközben 42+12 éve volt az ellenzéknek az oktatásegészségügy kapcsán, és volt akkor amikor ők voltak jó pár szar helyzet, amit csak szarul voltak képesek kezelni.

Isten mentsen meg minket egy sokpárti koalíciós kormányzástól!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Publikációt még nem találtam, de a netről összeollózott infók szerint:
A franciák szerint nem szabad gyulladáscsökkentőket használni a koronavírusos betegeknél. Azt írják, hogy tilos cortisont használni. Ez egy kortikoszteroid. Korábban Silurusglanis kérdezett rá, mert ezt használják az allergiás megbetegedéseknél is a (steril) gyulladások csökkentésére.
Azt is írják, és ez azért egy picit meglepőbb, hogy nem szabad nem-szteroid gyulladásgátlókat sem használni. Ilyenek az szalicilátok (pl.: Aspirin, Kalmopyrin ), a metamizol (Algopyrin), az ibuprofen (Advil, Algoflex). Ezek jó láz- és fájdalomcsillapítók is, vagyis pont ezeket kapkodná be az ember, ha elkap egy kis nyavalyát. A paracetamolnak alig van gyulladáscsökkentő hatása, ezért azt szerintük lehet szedni. A jó hír, hogy tele van a piac mindenféle paracetamol készítménnyel. Asszem' a Ben-u-ron a legolcsóbb.
Ez egy nagyon jó info volt, köszi ! :) Most derült ki az, hogy az Algopyrin és a Panalgorin amiből van itthon 50 db (metamizol-nátrium hatóanyag), és lázcsillapításra "kiváló lett volna", az nem hogy segítség, hanem egyenesen ellenség. Most itt állunk letolt gatyával használható lázcsillapító nélkül. Holnap lehet menni az orvoshoz, de nézem már ma azt is, hogy van-e olyan paracetamolos lázcsillapító, ami vény nélküli. Nálam az még egy külön kérdés, hogy beletartozik-e a paracetamol a korábban megjelent gyógyszerallergiámba, mert antibiotikumok mellett gyulladáscsökkentőkre is lettem allergiás. (a metamizol-nátriumra nem) Úgy hogy ez aztán megint egy jó kis sztori lesz nekem ha beütne. Vagy a befejező rész. :eek::rolleyes::D:D:D:D:cool: (valahogy nem tud meghatni, annyira sokszor álltam már féllábbal a tölgyfában, de már az elsőnél sem estem kétségbe :)) Happy end nélkül. Jól kezdődik ez az év is...:D:D (én egyszer még lehet hogy a halálom előtt is egy perccel röhögni fogok, ilyen a természetem, de ezt sokan képtelenek megérteni :))