Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Egy kínai csapat publikálgat a témában, de eddig úgy néz ki felejtős.

Mivel sokakhoz hasonlóan én is ACE2 receptor gátlót (losartan) szedek vérnyomásra, már januárban kérdeztem a Kína topikban, hogy a gyógyszerem van-e hatással a vírusra. Akkor Leleplező ezt válaszolta:

Losartan AT1 rec blokkoló, Gq, és Gi kapcsolt IP3 És DAG-PKC útvonalon cAMP csökkentő szer, érsimaizmon sejtproliferatív hatású, Gyors, és lassú presszorválasz gátlása egyaránt jellemző rá.
Lassú pressor válasz: Na reabszorpció nő (vese), aldoszteron felszabadulás, vese vérellátás csökken
Gyors presszorválasz: direkt érszűkület vesékben, és GIT erekben, perifériás noradrenerg transzmisszió nő, centrális szimpatikus tónus nő, mellékvese katekolamin felszabadulás nő.
Mint látod köze sincs a tüdőhöz. A tüdőben lévő ACE2 receptorokat nem tudod gátolni, csak kis mértékben, de ez száraz köhögéssel jár.
Teljes gátlást amúgy sem csinálhatsz a vesében, és erekben sem ,mert toxikus hatások lépnek fel.

Ebből számomra az következik hogy az ACE2 receptor gátló gyógyszerek szelektív hatásúak. A tüdőben lévő ACE2 receptorokra számottevő mértékben nem hatnak. Ha ez igaz, akkor az ACE2 receptorok számát a szervezet által a gátlásra adott válasz útján nem növelik, hanem csak az érfalakban, vesében lévőkét. Ha meg mégis hatással vannak a tüdőben lévő ACE2 receptorok számára, akkor gátolni is gátolják azokat, így a vírus támadási pontjainak számát csökkentik.

Tehát laikusként úgy gondolom, hogy az ACE2 receptorgátlók szedése nem kellene, hogy érdemi fogékonyság növekedéssel járjon. De cáfolj meg ha rosszul gondolom.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
Valahogy ez a videó a mai nap valahogy idevaló.

Szünetel a genderfényezés, szünetel a szurkálódás, szünetel a buzilobbi, szünetel az összes baromság, mindenki arra koncentrál amire ebben a pillanatban kell. Bár semmi sem változott, mégis, picit - ha a pánikkeltést és a hazai ellenzék viselkedését nem számítjuk - még itthon is csend van. Hétpárti egyeztetések vannak, egyhangú döntésekkel. Persze, vannak akik rugdolóznak ilyenkor is, minden szar, minden gáz, de pár hét, és szart se fog számítani amit mondanak. Érdekes év lesz ...

 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Euronews, 444, index. De oké, legyen. Csak valahogy a kákán is csomót esetét látom vészhelyzetben is.
Figyelj, itt nem arról van szó, hogy mit művelnek, hanem arról, hogyha a homokba dugod a fejed, attól egy szikrával nem lesz jobb, legfeljebb rosszabb !!! Így legalább mindenki tudja, mit írnak !!! Itt szeretnélek emlékeztetni arra a nem mellékes tényre, hogy egyszer sem reklamáltam neked azért, mert kommentáltad a cikkeiket azokért ami nem tetszettek bennük. Ezzel is többet lát át mindenki, szóval az információkat azokat nem szabad féloldalasra venni, tudni kell mindenről, mert különben visszaüthet. Ez itt a lényeg !!! Szóval ne piszkáld légyszíves Python-t hogy hoz MINDEN HÍRT, ez így teljesen rendben van, nincs ezzel semmi baj !!! :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Csak a Surányi ne adjon tanácsot a jövőbeli pénzügyi folyamatokkal kapcsolatban, annó hogy megjósolta, hogy az aranytartalékra semmi szükség !
Csak kérdés: Ha nincs aranytartalékunk akkor a már fél éve álló munkálatokat miért indították be most hirtelen váltott műszakban az MNB régi trezorépületén? (ahol az aranyat is tárolták, amikor még volt)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
Figyelj, itt nem arról van szó, hogy mit művelnek, hanem arról, hogyha a homokba dugod a fejed, attól egy szikrával nem lesz jobb, legfeljebb rosszabb !!! Így legalább mindenki tudja, mit írnak !!! Itt szeretnélek emlékeztetni arra a nem mellékes tényre, hogy egyszer sem reklamáltam neked azért, mert kommentáltad a cikkeiket azokért ami nem tetszettek bennük. Ezzel is többet lát át mindenki, szóval az információkat azokat nem szabad féloldalasra venni, tudni kell mindenről, mert különben visszaüthet. Ez itt a lényeg !!! Szóval ne piszkáld légyszíves Python-t hogy hoz MINDEN HÍRT, ez így teljesen rendben van, nincs ezzel semmi baj !!! :)
Pont nem dugom, de olyankor kelteni a pánikot a bejegyzések többségében, amikor október közepe óta van egy vírusunk, ami brutális módon terjed, és közben olvasom a mennyire el vagyunk késve dumát, mennyire így szar amit teszünk, mennyire úgy szar, miközben már decemberben el voltunk késve, pedig akkor még csak a Hálaadás és a Black Friday ment le, nos, ez a bajom. Nem 150k+ fertőzött van, mert ahogy korábban írtátok, ha ez a vírus olyan, ahogy mondják, a megjelenését követő 100 nap már végigfertőzhetett több száz millió embert, máshogy ugyanis nem jön ki az általatok is hangoztatott matek, miközben még mindig csak 150k+ról beszéltünk, és minden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! intézkedés kapcsán a negatívum és a kormányfika megy.

Ennyi.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Publikációt még nem találtam, de a netről összeollózott infók szerint:
A franciák szerint nem szabad gyulladáscsökkentőket használni a koronavírusos betegeknél. Azt írják, hogy tilos cortisont használni. Ez egy kortikoszteroid. Korábban Silurusglanis kérdezett rá, mert ezt használják az allergiás megbetegedéseknél is a (steril) gyulladások csökkentésére.
Azt is írják, és ez azért egy picit meglepőbb, hogy nem szabad nem-szteroid gyulladásgátlókat sem használni. Ilyenek az szalicilátok (pl.: Aspirin, Kalmopyrin ), a metamizol (Algopyrin), az ibuprofen (Advil, Algoflex). Ezek jó láz- és fájdalomcsillapítók is, vagyis pont ezeket kapkodná be az ember, ha elkap egy kis nyavalyát. A paracetamolnak alig van gyulladáscsökkentő hatása, ezért azt szerintük lehet szedni. A jó hír, hogy tele van a piac mindenféle paracetamol készítménnyel. Asszem' a Ben-u-ron a legolcsóbb.

A koronavírus okozta betegség vezető tünete a köhögés és a láz (a tüdőben pedig a gyulladás). Az stimmel, hogy ha csak hőemelkedés, vagy enyhe láz (enyhe tüdőgyulladás) jelentkezik, azt nem is érdemes csillapítani (38,5 fokig semmiképp, de esetleg 38,8 - 39,0 fokig is elengedhető), hiszen a láz a szervezet egyik védekezési módszere és egy pontig hasznos. Azonban amikor már a láz túlságosan legyengíti a szervezetet, vagy veszélyessé válik, akkor csillapítani kell. Abból érdemes kiindulni hogy a járvány csúcsához közeledve rendkívül túlterhelt lesz az egészségügy, így aki tudja, annak otthon érdemes kifeküdnie a betegséget, akár komolyabb láz mellett is. Így viszont a lázcsillapítás szükséges lehet. A hűtőfürdő, hűtő borogatás önmagában nem feltétlenül elég. Tehát arról kell dönteni hogy a láz korlátlan elengedése, vagy a lázcsillapító gyógyszerek szedése-e a nagyobb kockázat. Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes lebeszélni az embereket a nem szteroid (vény nélkül kapható) lázcsillapítókról. E hatóanyagok a metamizol (végre újra vény nélkül kapható 12 év észszerűtlen korlátozás után), az iboprofen, a paracetamol és az acetilszalicilsav. Mindegyiknek vannak kockázatai túladagolás esetén, de a legnagyobb kockázatot pont a paracetamol hordozza. A terápiás maximális adagja (4 óránként, napi 4 x 500 = 2000 mg, extrém esetben és nem tartósan, maximum 4 x 1000 = 4000 mg, de csökkent vese-, vagy májfunkció esetén számottevően kevesebb) igen közel esik a májkárosodás komoly veszélyét hordozó adaghoz (8000 mg, de csökkent vese-, vagy májfunkció esetén számottevően kevesebb). Mivel a megfázás elleni kombinált gyógyszerekben, porokban is általában paracetamol van sokan - nem nézvén meg az összetételt - a paracetamol tartalmú gyógyszerek maximális adagja mellett még a porokat is beveszik. Ha ehhez jön egy alkoholizmustól, hepatitisztől, vagy csak simán elhízástól elzsírosodott, károsodott, csökkent funkciójú máj, akkor kész a baj. Szerintem nem kellene száműzni a metamizolt, az ibuprofent és az acetilszalisavat (nagyjából ez a lázcsillapítási erősorrend) olyankor, amikor igenis szükség lehet a magas láz csillapítására otthoni körülmények közt. Én biztos nem paracetamollal állnék neki kísérletezni az adag emelése terén, ha szükség van rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mivel sokakhoz hasonlóan én is ACE2 receptor gátlót (losartan) szedek vérnyomásra, már januárban kérdeztem a Kína topikban, hogy a gyógyszerem van-e hatással a vírusra.
Csak az angol kivonatot olvastam el. Ennyi az egész:

"Abstract

The novel coronavirus 2019 (COVID-19) infected patients by binding human ACE2, leading to severe pneumonia and highly mortality rate in patients. At present, there is no definite and effective treatment for COVID-19. ACE2 plays an important role in the RAS, and the imbalance between ACE/Ang II/AT1R pathway and ACE2/Ang (1-7)/Mas receptor pathway in the RAS system will lead to multi-system inflammation. Increased ACE and Ang II are poor prognostic factors for severe pneumonia. Animal studies have shown that RAS inhibitors could effectively relieve symptoms of acute severe pneumonia and respiratory failure. The binding of COVID-19 and ACE2 resulted in the exhaustion of ACE2, and then ACE2/Ang (1-7)/Mas receptor pathway was inhibited. The balance of the RAS system was broken, and this would lead to the exacerbation of acute severe pneumonia. Therefore, we speculate that ACEI and AT1R inhibitors could be used in patients with COVID-19 pneumonia under the condition of controlling blood pressure, and might reduce the pulmonary inflammatory response and mortality.
"

A gyógyszered (wiki) angiotenzin-II-receptor- (AT1-típusú) antagonista (és nem ACE-gátló), vagyis a publikáció szerint lehet, hogy enyhíti a betegség lefolyását. Mázli. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and laiki
T

Törölt tag 2577

Guest
Lehet röhögni, de meg kellene kezdeni a barikádok felállítását, ha az állam nem képes erre, kínaiak is megtették. Pl. lakótelep bekerítése, kapuban áll egy-két határozottabb fellépésű egyén, és aki nem ott lakik vagy nem halaszthatatlan dolga van (szerelők, akiknek meg kell javítania a csőtörést stb.), ne legyen beengedve.
Ezen nem lehet röhögni, az ilyen felvetéseken sírni lehet. A következő lépés pedig az lesz, hogyha valaki megköszörüli a torkát azt meglincselitek?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Ezen nem lehet röhögni, az ilyen felvetéseken sírni lehet. A következő lépés pedig az lesz, hogyha valaki megköszörüli a torkát azt meglincselitek?

Nem, de ezek észszerűek lennének szerintem, ugyanígy a falvakban is. Bekötőúton keresztbe állni pár járművel, és nem beengedni akárkit, csak akinek feltétlenül be kell jönnie vagy ott lakik. A helyi boltba hozott árut is lepakolhatja ott, aki hozta, aztán egy falubeli akinek van furgonja beviszi a boltba stb. Persze ehhez összetartó közösségek kellenének.

Csak az angol kivonatot olvastam el. Ennyi az egész:

"Abstract

inhibitors could be used in patients with COVID-19 pneumonia under the condition of controlling blood pressure, and might reduce the pulmonary inflammatory response and mortality.
"

A gyógyszered (wiki) angiotenzin-II-receptor- (AT1-típusú) antagonista (és nem ACE-gátló), vagyis a publikáció szerint lehet, hogy enyhíti a betegség lefolyását. Mázli. :)

Remélem így van, mert amit én linkeltem korábban (Lancet cikk) azt írta, hogy a fertőzést megkönnyíti. Ettől még elképzelhető, hogy enyhítheti a lefolyását (állatkísérletek szerint).
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Csak az angol kivonatot olvastam el. Ennyi az egész:


A gyógyszered (wiki) angiotenzin-II-receptor- (AT1-típusú) antagonista (és nem ACE-gátló), vagyis a publikáció szerint lehet, hogy enyhíti a betegség lefolyását. Mázli. :)

Ami az enyémben van az ez, más vegyület...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 758
113
Ausztria: 800
Kedtöl gyülekezèsi tilalom,játszóterek, sportpályák, vendéglök is bezârnak.Tartalékosokat behivják.
Eddie 8167 személyt teszteltek. 1 halott, 6 gyógyult.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Míg nincs tesztelés ezerrel, márpedig nálunk nincs, ahogy sok más országban sincs, például említettem már Thaiföldet, ahonnan a konkrét kint élő-lakó magyar tájékoztatott minket eléggé fontos dolgokról, nos OTT SINCS SE TESZTELÉS, SE SOK BETEG, MERT AMIRŐL NEM ADUNK HÍRT, AZ NEM IS LÉTEZIK !!! Ezt csinálja a Thaiföldi kormány, miközben mindenkire ráhátékáz mindent !!!

Szóval amíg nálunk is csak különleges hatszoros engedélyeztetéssel készülő tesztelésünk van, AMI CSAK PÁR DARAB TESZT !!!!!!!!, ADDIG NE MOND NEKEM, HOGY MÁR MOST NEM SZABADULT EL MAGYARORSZÁGON A JÁRVÁNY !!!!! VILÁGOSAN MEGMONDTAM, HOGY A LOKALIZÁLÁS EGYETLEN LEHETSÉGES MÓDJA, TESZTELNI ÉS KARANTÉNOZNI EZERREL !!!! MOST ÚGY FOGUNK MAJD JÁRNI MINT WUHAN, AMI MÉG MINDIG KARANTÉN ALATT VAN !!!!!!! AZ ISZONYATOS GAZDASÁGI VESZTESÉGEINKRŐL NEM IS BESZÉLVE !!!!

Világosan megmondtam, hogy a tesztelés létkérdés !!!! Elárulom azt is, hogy később majd ezek az ellenzéki lapok meg az egész ellenzék TELJESEN JOGOSAN fogja a kormány számlájára írni a járvány magyarországi tömeges eszkalációját, mert ez fog jönni, bármilyen hihetetlen !!!! MÁR NEM FOGJÁK TUDNI MEGAKADÁLYOZNI, MERT TÚÚÚL KÉSŐŐŐ !!!! ELBAXTÁK !!! A sors iróniája, hogy a Marokkói minisztertől valószínűleg Pintér és egy rakás kormányközeli ember is elkapta, mert amikor itt volt, akkor Ő már bőven fertőzött, anélkül, hogy tudott volna róla !!! Na erre mint lépsz ? :eek::D:D:D Maholnap valószínűleg Orbán meg a kormány jórésze is fertőzött lesz, mármint már láthatóan fertőzött !!!!! A terjedés fő oka, hogy NEM TESZTELNEK EZERREL !!!!! Már rég rá kellett volna állítani a hazai gyógyszergyártást a tömeges teszt termelésre !!! MOST MEG FULLRA ELBAXTÁK !!!! Ha ezt akartad hallani, akkor tessék !!! :) Nem először szóltam már időben, előre, voltak dolgok amikben hallgattak rám ! Most meg baxák meg az okoskodásuk ! Egyék meg amit főztek !!! Az nagyon szép, hogy Orbán pénteken beengedte az irányításba a SZAKEMBEREKET, CSAKHOGY HOGY A HÜLYE EGOJUK ADDIGRA MÁR TÚL KÉSŐ VOLT !!! Most meg megpróbálod a hülyeségüket Pythonon, rajtam meg még pár emberen leverni, de abszolúte nincs igazad !!!! Semmilyen befolyásunk nincs arra, mit ír a sajtó !!!! Mi függetlenek vagyunk, ez bármennyire is hihetetlen a számodra !!! Amúgy ha én akarnám, olyan dolgokat is elmondhatnék az ellenzéki sajtónak (ez független ettől a fórumtól), hogy az semmi nem lenne ahhoz képest amit most írnak !!! Én viszont bölcsen hallgatok ! Ezért is vagyok független, mert én egyik oldalt sem pártolom, azokat sem !!! Az igazat meg könyörtelenül kimondom mindenkire, azokra is, akkor is ha lefossák mérgükben a bokájukat !!! :) (voltak már ebből cirkuszok, amikor azoknak is beolvastam úgy ahogy kell :D:D:D az idegbaj kerülgette őket, azt is lexartam nagyívben !!! :D:D:D:p Röhögtem rajzuk ! :))
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Csak kérdés: Ha nincs aranytartalékunk akkor a már fél éve álló munkálatokat miért indították be most hirtelen váltott műszakban az MNB régi trezorépületén? (ahol az aranyat is tárolták, amikor még volt)
Az MNB-nek nincs régi trezorépülete, mivel a veszprémi bunker rég a légierőnél, az egri meg ebek harmincadján van, szintén régóta magánkézben. Aranytartalékunk meg tavalyelőtt óta van, hogy Matolcsy bevásárolt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Remélem így van, mert amit én linkeltem korábban (Lancet cikk) azt írta, hogy a fertőzést megkönnyíti. Ettől még elképzelhető, hogy enyhítheti a lefolyását (állatkísérletek szerint).
Tele vannak a cikkek találgatásokkal és kis mintán végzett vizsgálatokkal. Semmilyen következtetést nem vonnék le ezekből. Majd idővel elkészülnek a nagyobb összegző munkák, de addig marad a bizonytalanság. Ha idő közben találnak valami működő gyógyszert vagy gyógymódot, akkor annak nagyobb lesz a visszhangja.
Ami az enyémben van az ez, más vegyület...
Valahol a távoli Kínában van négy kocka, akik szerint ez jó és segít neked a koronavírus ellen. :cool:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azért a hőbörgőknek felteszek egy költői kérdést?! Statisztikai adatokon alapuló matematikai modellekkel elemzett folyamatokat nem komolyan venni az emberi hülyeség kategóriája. Igen, extrapolációval ezeket tovább szokták enyhe, közepes, és súlyozott formában is gondolni. Első kézből tudom, hisz ilyen dolgokkal is foglalkozom.
Szóval most hőbörögtök, OK. De mi lesz 2-3 hét múlva amikor itthon is a mostani francia, spanyol, és olasz intézkedésekhez hasonlók lesznek bevezetve?! Akkor is megy a hőbörgés, vagy majd akkor üzemmódváltás történik, és megy majd a dicsőítés?!
A korábban linkelt cikk egy angol tudományos elemzés gyors tempóban történt (így nem tökéletes, de egy átlag olvasónak így is sok lehet, viszont a benne szereplő a hivatalos kínai, dél-koreai, Japán, amerikai stb. a COVID-19 járványról publikált hivatalos adatokat ábrázolják diagramokon, és ezek lettek elemezve, terjedés ,időbeli felfutás ,milyen intézkedések hatásosak, stb. alapján.) fordítása. A többi cikk meg, vannak hibák. Ha nem tetszik ne olvasd, vagy linkelj olyat ami neked megfelel. Nyílt fórum, szóval..., és én sem teszem szóvá senki linkeléseit.

Vannak tervek, kvázi ki vannak már dolgozva a leszivárgó infómorzsák alapján. A médiában látható egyre feszültebb kormányzati és kormánypárti arcok nem a véletlen művei, ugyanis vannak akik sürgetnék a gyors és erőteljes lépéseket, de a felső vezetés mindent mér. Az iskola bezárás nem politikai döntés volt csak, hanem nem merték meglépni mérések nélkül, mert ugyan a szavazóbázis egy része ellenzi, de a szakmai vezetés nem nyilvánosan javasolta már. Csak OV -t úgy lehetett meggyőzni, hogy mértek, de a társadalom többsége támogatta ,így léptek. Most egy cseberből veder helyzet van, mert nem vagyunk felkészülve a járvány kezelésére, nem, nem letolt gatya, de azért félig le van az tolva...! Szóval lesznek itthon is keményebb és szigorúbb lépések még. Persze ne legyen igazam. De azét az infómorzsák olyan csatornákon szivárognak, amelyeknek én azért a kétkedők helyében hinnék! Csak hát ott a nagy dilemma a "vízfejben" azon túl, hogy egyszemélyi döntés van, ami jelen helyzetben lassú, hogy a meghozandó lépések nem lesznek hú de népszerűek! Viszont ha nem intézkednek akkor Lombardia II. nálunk is megfog ismétlődni, akkor meg az nem lesz hú de népszerű...! Szóval megy a mérlegelés, hogy milyen ütemben, lehetőleg nem nagy negatív társadalmi reakciókkal lépjenek, csak hát az idő így a vírusnak dolgozik.
Szóval nyugi, nem csak iskolabezárások lesznek az elkövetkező hetekben idehaza sem!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Míg nincs tesztelés ezerrel, márpedig nálunk nincs, ahogy sok más országban sincs, például említettem már Thaiföldet, ahonnan a konkrét kint élő-lakó magyar tájékoztatott minket eléggé fontos dolgokról, nos OTT SINCS SE TESZTELÉS, SE SOK BETEG, MERT AMIRŐL NEM ADUNK HÍRT, AZ NEM IS LÉTEZIK !!! Ezt csinálja a Thaiföldi kormány, miközben mindenkire ráhátékáz mindent !!!

Nem tudunk "tesztet" gyártani, ahogy sokan mások sem, amit nálunk használnak a PCR. Úgy tűnik csak a gazdag országokban van elég teszt, de még a svédek is hamar kifogytak... Szerintem Kínától vagy Dél-Koreától kellene megpróbálni kikönyörögni, hogy adjanak nekünk is legyenek jó fejek a gazdasági kapcsolatokra tekintettel, majd kifizetjük kerül amibe kerül, vagy Jack Ma-tól.. csak hát ő Brüsszelnek küldött.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Pont nem dugom, de olyankor kelteni a pánikot a bejegyzések többségében, amikor október közepe óta van egy vírusunk, ami brutális módon terjed, és közben olvasom a mennyire el vagyunk késve dumát, mennyire így szar amit teszünk, mennyire úgy szar, miközben már decemberben el voltunk késve, pedig akkor még csak a Hálaadás és a Black Friday ment le, nos, ez a bajom. Nem 150k+ fertőzött van, mert ahogy korábban írtátok, ha ez a vírus olyan, ahogy mondják, a megjelenését követő 100 nap már végigfertőzhetett több száz millió embert, máshogy ugyanis nem jön ki az általatok is hangoztatott matek, miközben még mindig csak 150k+ról beszéltünk, és minden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! intézkedés kapcsán a negatívum és a kormányfika megy.

Ennyi.
Az előbb neked válaszoltam, de lemaradt az idézeted, és már nem tudom hozzárakni. Szóval neked szól.:) (kicsit beolvastam, van ilyen is...)