Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 276
113
Mert csimpánz adenovírust tartalmaz!
Aki pedig annunaki (nephilim) leszármazott, azaz Rh- vércsoportú és a Rhesus majom antigén így nincs jelen a szervezetében, azt ez kiüti!
A pirossal általam kiemelt részt honnan a fenéből szülted meg?? o_O :eek: A mezopotámiai mitológiát és a héber bibliát hogyan sikerült ide keverned?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 600
5 326
113
Kínában látni a fejlődést, itt meg csak a szájtépés megy.
Minél szegényebb egy ország, annál könnyebb előre lépni. Kína pedig még mindíg szegény ország. Pár éven belül várhatóan megelőzik az USA -t az összesített GDP -ben. De mivel több mint 4 szererese a lakosságuk mint az USA -nak, ez azt jelenti, hogy elérik az amerikai szint 1/4 -ét.

Egyébként pedig sokkal látványosabb, ha egy bicikliről átülsz egy fapados autóba, mintha lecseréled az autódat egy jobb kocsira. :D
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Tragedia vazze, meg jo hogy "falun belul" kell gyalogolni a percenkent meno buszig nem falun kivul 10km-et az elso uzletig. Tenyleg olyan mission impossibile lecserelni arrafele egy bicikligumit? Ha kipostazzatok ingyen lecserelem nektek...
ugy lattom nem vetted eszre hogy hulyeskedtem :rolleyes:

20 eve bringaval jarok meloba es mindig mindent en javitottam rajta.
meg olcsobb is az a szart raragasztani 15-20 perc alatt a gumira mint elvinni a mesterhez (az is penz vagy idopocsekolas), megvarni meg megcsinalja (van h napokig elhuzzak), aztan elmenni erte (megint elbaszni penzt vagy idot), es meg ki is fizetni az embert.
persze meg az is megtortenhet hogy vihetted vissza mert valami mast elbasztak mikozbe a gumit szereltek, kulonosen ha a mester olyan bolt elotti palinkasbrigad fajta..
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
A pirossal általam kiemelt részt honnan a fenéből szülted meg?? o_O :eek: A mezopotámiai mitológiát és a héber bibliát hogyan sikerült ide keverned?
Mert holisztikusan érzékelem a valóságot, s így is képezem le magamban a dolgokat! :D
Analógia látás! :)
..
Korábban... (ROBERT SEPEHR - Species With Amnesia)
Jó könyv, érdekes téma!

Ez nem az én marhaságom! Az ilyen Kiskegyed, Nőklapja miegyebek szintű jósolgotásos ezo-zizi hülyeséget én sem komálom!
(Sőt! Kifejezetten rühellem. Pontosan ezzel butították le az egész asztrálmitológiai rendszert.)
..
De! Azt tudni kell, hogy a japánok erre a hülyeségre iszonyatosan rá vannak kattanva! Gyakorlatilag egy iparág épült már rá!
Nézz utána! A párkereső szolgáltatásoknál alap, hogy a vércsoport alapján keresgélnének neked társat, de az őrület odáig fokozódott már, hogy állásinterjún rákérdezhetnek gyakran, hogy mi a vércsoportod, mert kvázi kasztrendszer van e tekintetben. Bizonyos vércsoportba tartozók f@szagyereknek számítanak alapból, míg bizonyos más vércsoportúak meg alacsonyabb rendű silányoknak!
..
Ettől függetlenül, ha már szóba került és érdekel valakit, akkor a Rhesus-faktornak nézzen utána! Na ott valóban van misztika!
Az Rh- negativ vércsoportúakból ugyanis hiányzik az az antigén, ami viszont minden főemlősben megtalálható. Ez az emberi populáció kb. ~10%-a!
Ez azért rendkívül érdekes, mert ha igaz lenne az evolúció hipotézise, akkor ennek a "főemlős-antigénnek" minden emberben jelen kellene lennie.
Márpedig nem így van! Orvosbiológusok mindenfajta nyakatekert mutációkkal, meg miegymással próbálják magyarázni a jelenséget, de valójában értetlenül
vakargatja a legtöbb a kobakját!
..
A misztika pedig ott van, hogy több szerző ezt - mármint az Rh negativságot - bizonyítéknak tekinti az "Isteni eredetre", azaz az annunaki beavatkozásra,
az ember teremtésére. Akit érdekel a kutakodás, olvassa el ROBERT SEPEHR - Species With Amnesia c. könyvét, megrendelhető:
..
..
A Biblia is leírja a keveredést, igen:
" Óriások éltek akkor a földön (és később is), amikor az Isten fiai az emberek lányaival összeházasodtak, és ezek gyermekeket szültek nekik; ezek a régi idők híres hősei."
..
Ez a vírus, egy célzott biológiai fegyver!
Egyébként az oroszok is így gondolják, íme:
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Egy kolléga írása:
"Ha adhatok egy tanácsot, az Astra oltást kerüljék. Sok beoltottat látok itt a kórházban, az Astrát kb mindenki megszenvedi, az emberek bő felét pedig szó szerint kiüti, több oltott úgy irja le, hogy mintha egy teherautó ment volna át rajtuk. Ez az oltás után 10-12 órával kezdődik, elég gyorsan alakul ki, magas, akár 39fokos láz, és nagyon durva izom-, izületi fájdalmak, munkaképtelenség, szerencsére mindez többnyire csak 1-2 napig tart. Szerintem nem véletlen a több országból is jövő sajtóhirek az Astras oltás felfüggesztéseiről. Akit Astra oltásra hivnak be, jobban jár, ha 1-2 szabadnapot vesz ki, ill a munkáltató is, ha a dolgozóit nem egyszerre küldi az astrára, mert jó eséllyel másnap gond lesz a létszámmal. Érdekes, hogy a többi oltóanyagnál nem látni ilyen sok durva oltási reakciót, pl a Pfizer oltását sokkal kevesebb panasszal megússzák. Jó lenne a témában mélyen jártas kutatóktól megtudni, hogy mi okozza az Astra oltásnál ezt, miben más ez, mint a többi. "
Nagyanyám 84 évesen Modernát kapott, Fater 70 évesen kínait, másik rokonok 90 felett Pfizert. Nagyanyámat rendesen megviselték a mellékhatások (fáradság, szívdobogás, mellkas oldalában fájdalom) és orvoshoz is kellett mennie miatta. Faternak semmi (najó a kulináris készségeit próbálta előszedni nem sok sikerrel), a 90 feletti rokonoknál pedig az égvilágon semmi. Ismerősi körben van akit megviselt a Pfizer izületi és izomfájdalommal, más meg tünetmentesen átvészelte, kínainál Fatert írtam, más meg belázasodott. A vakcinák mellett szerintem ugyanannyira számít az adott egyén szervezete is.
Én három 80+-os embert ismerek, mindhármat PfizerB-vel oltották /kettőt már kétszer is/ és nem panaszkodtak mellékhatásra...
AstraZ-val oltva már kettő "krónikus" van, az egyik 24 óra múltán a válla tapintásakor enyhe fájdalmat érzett, a másik semmit.

Tehát "számít az adott egyén szervezete is", pláne 1 legyengült idős vagy beteg szervezet esetén - szóval nagy szükség van a klinikai vizsgálatokra...!!!
Ne feledjük, néhány hete terhesség esetén még nem javasolták az oltást, mert egyik vakcinát sem tesztelték terhes alanyokon... :(:(:(
 
  • Tetszik
Reactions: bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Egy kolléga írása:
"Ha adhatok egy tanácsot, az Astra oltást kerüljék. Sok beoltottat látok itt a kórházban, az Astrát kb mindenki megszenvedi, az emberek bő felét pedig szó szerint kiüti, több oltott úgy irja le, hogy mintha egy teherautó ment volna át rajtuk. Ez az oltás után 10-12 órával kezdődik, elég gyorsan alakul ki, magas, akár 39fokos láz, és nagyon durva izom-, izületi fájdalmak, munkaképtelenség, szerencsére mindez többnyire csak 1-2 napig tart. Szerintem nem véletlen a több országból is jövő sajtóhirek az Astras oltás felfüggesztéseiről. Akit Astra oltásra hivnak be, jobban jár, ha 1-2 szabadnapot vesz ki, ill a munkáltató is, ha a dolgozóit nem egyszerre küldi az astrára, mert jó eséllyel másnap gond lesz a létszámmal. Érdekes, hogy a többi oltóanyagnál nem látni ilyen sok durva oltási reakciót, pl a Pfizer oltását sokkal kevesebb panasszal megússzák. Jó lenne a témában mélyen jártas kutatóktól megtudni, hogy mi okozza az Astra oltásnál ezt, miben más ez, mint a többi. "
h-terr-l-besz-lek.jpg
 
  • Vicces
Reactions: enzo and formosa1

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 276
113
Mert holisztikusan érzékelem a valóságot, s így is képezem le magamban a dolgokat! :D
Analógia látás! :)
..
Korábban... (ROBERT SEPEHR - Species With Amnesia)
Jó könyv, érdekes téma!

..
Ettől függetlenül, ha már szóba került és érdekel valakit, akkor a Rhesus-faktornak nézzen utána! Na ott valóban van misztika!
Az Rh- negativ vércsoportúakból ugyanis hiányzik az az antigén, ami viszont minden főemlősben megtalálható. Ez az emberi populáció kb. ~10%-a!
Ez azért rendkívül érdekes, mert ha igaz lenne az evolúció hipotézise, akkor ennek a "főemlős-antigénnek" minden emberben jelen kellene lennie.
Márpedig nem így van! Orvosbiológusok mindenfajta nyakatekert mutációkkal, meg miegymással próbálják magyarázni a jelenséget, de valójában értetlenül
vakargatja a legtöbb a kobakját!
..
A misztika pedig ott van, hogy több szerző ezt - mármint az Rh negativságot - bizonyítéknak tekinti az "Isteni eredetre", azaz az annunaki beavatkozásra,
az ember teremtésére.

..
A Biblia is leírja a keveredést, igen:
" Óriások éltek akkor a földön (és később is), amikor az Isten fiai az emberek lányaival összeházasodtak, és ezek gyermekeket szültek nekik; ezek a régi idők híres hősei."
..
Ez a vírus, egy célzott biológiai fegyver!
Egyébként az oroszok is így gondolják, íme:

Én vagyok a hülye, amiért leállok veled állandóan vitatkozni, de sajnos muszáj... :(
A Rh-vércsoport rendszerben mintegy 55 sejtfelszíni antigént ismerünk. Ezek közül egy a D, aminek megléte vagy hiánya az RH+ vagy Rh- vércsoportot jelenti. Ez egy domináns-recesszív öröklésmenet szerint öröklődő tulajdonság, nem igazán értem, hogy honnan veszed ennek az "isteni" eredetét.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
Minél szegényebb egy ország, annál könnyebb előre lépni. Kína pedig még mindíg szegény ország. Pár éven belül várhatóan megelőzik az USA -t az összesített GDP -ben. De mivel több mint 4 szererese a lakosságuk mint az USA -nak, ez azt jelenti, hogy elérik az amerikai szint 1/4 -ét.

Egyébként pedig sokkal látványosabb, ha egy bicikliről átülsz egy fapados autóba, mintha lecseréled az autódat egy jobb kocsira. :D

Vásárlóerő paritáson már megelőzték az USA-t GDP-ben. Persze nem fejenként.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
ugy lattom nem vetted eszre hogy hulyeskedtem :rolleyes:

20 eve bringaval jarok meloba es mindig mindent en javitottam rajta.
meg olcsobb is az a szart raragasztani 15-20 perc alatt a gumira mint elvinni a mesterhez (az is penz vagy idopocsekolas), megvarni meg megcsinalja (van h napokig elhuzzak), aztan elmenni erte (megint elbaszni penzt vagy idot), es meg ki is fizetni az embert.
persze meg az is megtortenhet hogy vihetted vissza mert valami mast elbasztak mikozbe a gumit szereltek, kulonosen ha a mester olyan bolt elotti palinkasbrigad fajta..

Gyerekkoromban én is magam cseréltem belsőt a Csepelen, haverok csapágyat is cseréltek a bringán stb. én nem voltam ekkora mester. Régi időkben meg még anyám is maga szerelte a biciklit kamaszlányként, lánc megbontása, kimosása olajban stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 517
10 104
113
Uh... ezzel tegnapelőtt szembesültem
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Én vagyok a hülye, amiért leállok veled állandóan vitatkozni, de sajnos muszáj... :(
A Rh-vércsoport rendszerben mintegy 55 sejtfelszíni antigént ismerünk. Ezek közül egy a D, aminek megléte vagy hiánya az RH+ vagy Rh- vércsoportot jelenti. Ez egy domináns-recesszív öröklésmenet szerint öröklődő tulajdonság, nem igazán értem, hogy honnan veszed ennek az "isteni" eredetét.
a konteosakat nem erdekli a tudomany.
megfognak valami olyan tenyt ami megkerdojelezheto, vagy tobb lehetseges valasz van ra, esetleg olyan bonyolult hogy az emberek tobbsegenek tul bonyolult hogy megertse (nekik is az magos matek) es arra kitalanak meg vmit.
es meg ugy hisznek benne mint ha a kore volna vesve.

csak vesztegeted az idod.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 517
10 104
113
Gyerekkoromban én is magam cseréltem belsőt a Csepelen, haverok csapágyat is cseréltek a bringán stb. én nem voltam ekkora mester. Régi időkben meg még anyám is maga szerelte a biciklit kamaszlányként, lánc megbontása, kimosása olajban stb.
Egy átlagos kerékpáron egy átlagembernek minden javítható/cserélhető, mondjuk a küllők állításához kell egy kis gyakorlat. Nem feltétlenül vonatkozik ez egy csúcstechnológiás és csúcsáras csodára.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 276
113
a konteosakat nem erdekli a tudomany.
megfognak valami olyan tenyt ami megkerdojelezheto, vagy tobb lehetseges valasz van ra, esetleg olyan bonyolult hogy az emberek tobbsegenek tul bonyolult hogy megertse (nekik is az magos matek) es arra kitalanak meg vmit.
es meg ugy hisznek benne mint ha a kore volna vesve.

csak vesztegeted az idod.
Tudom tudom. Még kitartó és lelkes vagyok. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
A Rh-vércsoport rendszerben mintegy 55 sejtfelszíni antigént ismerünk. Ezek közül egy a D, aminek megléte vagy hiánya az RH+ vagy Rh- vércsoportot jelenti.
Ezt én is kikutattam és tudom.
nem igazán értem, hogy honnan veszed ennek az "isteni" eredetét.
Ezt nem én veszem, hanem mások. Én olvastam csak róla...
Meg ismertettem egy hipotézist, ami "összeér" réges-régi legendák/mítoszok elbeszéléseivel...
Prometheus c. filmben nagy vonalakban a nagyközönségnek is bemutatták néhány éve.
(Felkészítés?) :) :rolleyes:
..
Rh negativ vércsoport eloszlása:
http://www.rhesusnegative.net/themission/bloodtypefrequencies/
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 517
10 104
113
Ezt én is kikutattam és tudom.

Ezt nem én veszem, hanem mások. Én olvastam csak róla...
Meg ismertettem egy hipotézist, ami "összeér" réges-régi legendák/mítoszok elbeszéléseivel...
Prometheus c. filmben nagy vonalakban a nagyközönségnek is bemutatták néhány éve.
(Felkészítés?) :) :rolleyes:
..
Rh negativ vércsoport eloszlása:
http://www.rhesusnegative.net/themission/bloodtypefrequencies/
Most akkor ki az Isteni leszármazott? Az Rh+ vagy Rh- ?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ettől függetlenül, ha már szóba került és érdekel valakit, akkor a Rhesus-faktornak nézzen utána! Na ott valóban van misztika!
Az Rh- negativ vércsoportúakból ugyanis hiányzik az az antigén, ami viszont minden főemlősben megtalálható. Ez az emberi populáció kb. ~10%-a!
Ez azért rendkívül érdekes, mert ha igaz lenne az evolúció hipotézise, akkor ennek a "főemlős-antigénnek" minden emberben jelen kellene lennie.
Márpedig nem így van! Orvosbiológusok mindenfajta nyakatekert mutációkkal, meg miegymással próbálják magyarázni a jelenséget, de valójában értetlenül
vakargatja a legtöbb a kobakját!
..
A misztika pedig ott van, hogy több szerző ezt - mármint az Rh negativságot - bizonyítéknak tekinti az "Isteni eredetre", azaz az annunaki beavatkozásra,
az ember teremtésére. Akit érdekel a kutakodás, olvassa el ROBERT SEPEHR - Species With Amnesia c. könyvét, megrendelhető:
Mivan, már megint szabadságon voltak a nővérek, és a helyettesítők összekeverték a délelőtti, meg az esti gyógyszeres tégelyt?
Miért kéne a "főemlős antigénednek" mindenkiben jelen lennie?
Nekem B-s vércsoportom van. A nejemnek meg A. Nekem egyáltalán nincs a B-shez szükséges fehérje a szervezetemben. Akkor attól még ember számítok? Vagy a drága nejem nem az?
Pedig egy fajba tartozunk mert életképes utódokat hoztunk a világra, és reméljük erre ők is képesek lesznek!
Ha ezek szerint nem számítunk főemlősnek (meg velül.közös ősűnek), akkor a 90%-nál hogy van mégis meg az RH faktor a vérében?

Gondolom a saját eszedet luxus használni! Pedig nem ártana, mert a holof@szságaid egyre jobban elhatalmasodnak rajtad!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Miért kéne a "főemlős antigénednek" mindenkiben jelen lennie?
Mert, ha igaz lenne az evolúció (úgy, ahogy tanítják), akkor ez lenne a logikus!
Nekem B-s vércsoportom van. A nejemnek meg A. Nekem egyáltalán nincs a B-shez szükséges fehérje a szervezetemben. Akkor attól még ember számítok? Vagy a drága nejem nem az?
Az Rh antigén az, amiről szó volt! Nem az A/B/0-vércsoportúság!
Rh-összeférhetetlenségnek nézz utána!
Ha Rh negatív az anya, akkor Rh+ apa, és ebből adódóan Rh+ magzat esetén az anya szervezete "idegenként kezeli" és elvetélhet!
Ha ezek szerint nem számítunk főemlősnek (meg velül.közös ősűnek), akkor a 90%-nál hogy van mégis meg az RH faktor a vérében?
A sokkal érdekesebb kérdés szerintem pont az, hogy, hogyan lehetséges, hogy ~10%-a az emberi populációnak nem hordozza a "főemlős-antigént"!
Útközben elhagyta? o_O
Ennek a hiánya ugyanis arra enged következtetni, hogy hibridizált faj vagyunk (méghozzá többszörösen hibridizált!).

a holof@szságaid egyre jobban elhatalmasodnak rajtad!
Még azért kordában tudom tartani...
De bedobok valamit, OK!
:)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 368
113
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: formosa1 and zztop
T

Törölt tag 2361

Guest
Tudom tudom. Még kitartó és lelkes vagyok. :)
en feladtam mar az amcsi topicban amikor volt a sok hulyeseg a valasztasok korul.

amikor kitartos es lelkes vagy a konteosokkal szemben, csak elbaszod az idot, amit valami ertekesebre birna hasznalni.
ne tudd meg miket olvasok egyes facebook csoportokba a jarvanyrol es a politikarol.
regen beleszoltam, mostma szarok ra, gondoljon ki mit akar, sajat joga, nem vagyok en vmi nikola tesla hogy felvilagositsam az embereket :p.

szorakozasnak kell venni, jokat lehet nevetni ha az ember igy all hozza :cool: