Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 609
11 259
113
en feladtam mar az amcsi topicban amikor volt a sok hulyeseg a valasztasok korul.

amikor kitartos es lelkes vagy a konteosokkal szemben, csak elbaszod az idot, amit valami ertekesebre birna hasznalni.
ne tudd meg miket olvasok egyes facebook csoportokba a jarvanyrol es a politikarol.
regen beleszoltam, mostma szarok ra, gondoljon ki mit akar, sajat joga, nem vagyok en vmi nikola tesla hogy felvilagositsam az embereket :p.

szorakozasnak kell venni, jokat lehet nevetni ha az ember igy all hozza :cool:
Ebben teljesen igazad van, én is jókat szoktam derülni. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Mivan, már megint szabadságon voltak a nővérek, és a helyettesítők összekeverték a délelőtti, meg az esti gyógyszeres tégelyt?
Miért kéne a "főemlős antigénednek" mindenkiben jelen lennie?
Nekem B-s vércsoportom van. A nejemnek meg A. Nekem egyáltalán nincs a B-shez szükséges fehérje a szervezetemben. Akkor attól még ember számítok? Vagy a drága nejem nem az?
Pedig egy fajba tartozunk mert életképes utódokat hoztunk a világra, és reméljük erre ők is képesek lesznek!
Ha ezek szerint nem számítunk főemlősnek (meg velül.közös ősűnek), akkor a 90%-nál hogy van mégis meg az RH faktor a vérében?

Gondolom a saját eszedet luxus használni! Pedig nem ártana, mert a holof@szságaid egyre jobban elhatalmasodnak rajtad!
Természetesen nem így akartam írni, hanem így:
Nekem B-s vércsoportom van. A nejemnek meg A. Nekem egyáltalán nincs a A-shoz szükséges fehérje a szervezetemben.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
:D Mert, ha igaz lenne az evolúció (úgy, ahogy tanítják), akkor ez lenne a logikus!
Most írtam le egy hasonló "vérfehérje" akár fajon belüli gyökeres meglétét hiányát. Még csak nem is alfajokról volt szó!
Az Rh antigén az, amiről szó volt! Nem az A/B/0-vércsoportúság!
Rh-összeférhetetlenségnek nézz utána!
Ha Rh negatív az anya, akkor Rh+ apa, és ebből adódóan Rh+ magzat esetén az anya szervezete "idegenként kezeli" és elvetélhet!
Én meg javaslom, hogy inkább a genetikának, meg a domináns, recesszív öröklődésnek is nézz utana. És ha javasolhatom, akkor ne a szokásos holisztikus, konteo oldalaidon!
A sokkal érdekesebb kérdés szerintem pont az, hogy, hogyan lehetséges, hogy ~10%-a az emberi populációnak nem hordozza a "főemlős-antigént"!
Útközben elhagyta? o_O
Ennek a hiánya ugyanis arra enged következtetni, hogy hibridizált faj vagyunk (méghozzá többszörösen hibridizált!).
Miért, neked van a lábfejeden befordítható hüvelykújjad?
Mert tudtommal ezt a képességet is elveszítette az ember.
De mondok mást!
Az emberek egy igen jelentős része a főemlősökhöz hasonló erősen pigmentált bőrrel rendelkezik. Az emberek másik fele meg hipp-hopp ezt a tulajdonságot elveszítette.
Pedig milyen jól jönne ha nem égnél le!

A fentebb leírt "érdekes kérdéseid" viszont arra engednek következtetni, hogy felmentésed volt bioszból.

Azért annak örülök, hogy a laposföld hívőkön - nagy felvilágosultan - tudsz nevetni...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mivan, már megint szabadságon voltak a nővérek, és a helyettesítők összekeverték a délelőtti, meg az esti gyógyszeres tégelyt?
Miért kéne a "főemlős antigénednek" mindenkiben jelen lennie?
Nekem B-s vércsoportom van. A nejemnek meg A. Nekem egyáltalán nincs a B-shez szükséges fehérje a szervezetemben. Akkor attól még ember számítok? Vagy a drága nejem nem az?
Pedig egy fajba tartozunk mert életképes utódokat hoztunk a világra, és reméljük erre ők is képesek lesznek!
Ha ezek szerint nem számítunk főemlősnek (meg velül.közös ősűnek), akkor a 90%-nál hogy van mégis meg az RH faktor a vérében?

Gondolom a saját eszedet luxus használni! Pedig nem ártana, mert a holof@szságaid egyre jobban elhatalmasodnak rajtad!
A B az komoly ! Lásd :

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 001
82 267
113
Az orosz Sputnik V koronavírus vakcinát Olaszországban fogják gyártani!
"Európában először írtak alá megállapodást az Orosz Állami Közvetlen Beruházási Alap (RDIF) és az ADIENNE Pharma & Biotech vállalat között a Sputnik V vakcina olaszországi gyártásáról" - írja a RIA Novosti . Feltételezik, hogy a gyógyszer gyártását júliusban kezdik meg.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az orosz Sputnik V koronavírus vakcinát Olaszországban fogják gyártani!
"Európában először írtak alá megállapodást az Orosz Állami Közvetlen Beruházási Alap (RDIF) és az ADIENNE Pharma & Biotech vállalat között a Sputnik V vakcina olaszországi gyártásáról" - írja a RIA Novosti . Feltételezik, hogy a gyógyszer gyártását júliusban kezdik meg.
2x kellet elolvasnom Oroszország/Olaszország ! Mennem kéne aludni !
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
A fentebb leírt "érdekes kérdéseid" viszont arra engednek következtetni, hogy felmentésed volt bioszból.
Az ellenkezője!! Bioszfaktos voltam. Igaz, aztán teljesen más részekre eveztem...
Csakúgy, mint az egykor vízi életmódot folytató emberiség a hivatalos evolúcionisták egy része szerint. Íme:
..
S a vízimajom elméleten, amit tudósok egy része komolyan gondol, nem szabad ám nevetni!
Csak a teremtésen... :(

Ismerem ezt a verziót Marcel Griaule az, akire gondolsz...
Ennél jóval többről van azonban szó, mintsem, hogy a nevezett francia sarlatán-e avagy sem.
..
A dogon nép igen érdekes mitológiai hagyományán (egyiptomi eredet) ugyanis ez vajmi keveset változtat. Na meg azon is, hogy a mondaviláguk szintén ismeri a kétéltű (vízi és szárazföldi) lényeket Nommo néven, akik tudást és tanítást adtak egykor az embereknek, ami pedig ugyancsak felbukkan érdekes módon a babiloni hitvilágban Oannes legendájaként.
..
S még érdekesebb a dolog, ha szemügyre veszed az ember biológiai felépítését, ami nagyon sok elemét, funkcióját megőrizte a kétéltűségnek! Ha igaz lenne a darwini evolúció, akkor ezek a dolgok érthetetlenek! Az ember kimondottan szereti a vizet, nincs víziszonya, változatos módon képes úszni, a szabadidőnket is előszeretettel töltjük vízben, vízparton. Szabályozni tudjuk a légzésünket, mozgatni tudjuk az orrcimpánkat, van merülési reflexünk, s előfordul még manapság is az úszóhártyás születés! A darwinisták nyakatekert magyarázata erre a vízimajom elmélet, lásd alább! Ami nevetséges, s szerintük szerint az tudomány!
..
Szóval ennél semmivel sem nagyobb szájenszfiksön, hogy kétéltű lények teremtményei vagyunk, avagy módosítottak bennünket egykoron valamely, "kétéltű istenségek"!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Ez a két egyesült cég nevéből jön, nem?
Astra + Zeneca, A-tól Z-ig.
A logó is AZ-nek tűnik.
A Zeneca nem jelent semmit, csak egy kitalált szó.
De! Ez a profán, hétköznapi értelmezése a dolognak...
(Viszont ez egyetlen jelentéstartomány csak.)
A names.org-ról:
  1. A submission from Australia says the name Zeneca means "From & of the stars ".
  2. According to a user from Nevada, U.S., the name Zeneca means "One with the stars".
  3. A user from the United Kingdom says the name Zeneca means "Dimension of Annunaki existence". :rolleyes:
Erre nem is gondoltam! :rolleyes:
---
Nekem ugyanakkor ez villant be!
..
A 'csillag' = 'ember' párhuzam pedig közismert!
Modern emberként, ha a népi műveltségünk már meg is kopott volna, azért a János Vitéz-t még fellapozhatjuk a jó öreg Petőfitől:

"Azt mondják, ahányszor egy csillag leszalad,
A földön egy ember élete megszakad.

Ezer a szerencséd, te gonosz mostoha,
Hogy nem tudom, melyik kinek a csillaga;
Nem kínzanád tovább az én galambomat -
Mert lehajítanám mostan csillagodat."

..
A logójuk pedig mintha az egyedi kódolásunkat adó DNS-létrácska egy darabkáját formázná... Határozottan hasonlít.
..
Tarthattok bolondnak, de egy olyan "szer", aminek az előállítója egy magasabb jelentéssíkon kvázi "csillaggyilkost" takar, az bennem nem bizalmat ébreszt.
Ellenkezőleg! S ez még akkor is így van, ha ezt nyilvánvalóan nem emberi logótervezés és névválasztás eredményének tudhatjuk be, hanem egyfajta "magasabb elrendezés" megnyilvánulásának!
..
Egyébként meg - bár itt épp' nincs nevesítve egyik sem - ilyen hírek kezdenek kijönni a fősodratú médiában...
---
"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik albizottsága arra a következtetésre jutott, hogy a koronavírus elleni oltások kockázat/előny mérlege továbbra is kedvező, miután felülvizsgálta a beoltott egészségügyi dolgozóknál jelentkező, influenzaszerű megbetegedéssel kapcsolatos jelentéseket."
Remélem mindenki le tudja vonni a fenti mondat értelmezése után a megfelelő következtetést!
Teccik érteni? MOST, milliók élesben oltása után vagyunk azon a ponton, hogy már közleményt kellett kiadniuk valamilyen nem várt hatás miatt, de a kockázat/előny mérleg továbbra is kedvező! Állítják.

..
Hát gyerekek...
Felénk erre mondják, hogy azért ez meredek.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 510
10 081
113
Az influenzaszerű tünet védőoltás után nem váratlan, mondhatni szokásos.
Az Astra meg Zeneca külön gyógyszergyárak voltak anno, volt egy nagy egyesülési hullám valamikor 20-30 éve.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 315
10 741
113
De! Ez a profán, hétköznapi értelmezése a dolognak...
(Viszont ez egyetlen jelentéstartomány csak.)

Erre nem is gondoltam! :rolleyes:
---
Nekem ugyanakkor ez villant be!
..
A 'csillag' = 'ember' párhuzam pedig közismert!
Modern emberként, ha a népi műveltségünk már meg is kopott volna, azért a János Vitéz-t még fellapozhatjuk a jó öreg Petőfitől:

"Azt mondják, ahányszor egy csillag leszalad,
A földön egy ember élete megszakad.

Ezer a szerencséd, te gonosz mostoha,
Hogy nem tudom, melyik kinek a csillaga;
Nem kínzanád tovább az én galambomat -
Mert lehajítanám mostan csillagodat."

..
A logójuk pedig mintha az egyedi kódolásunkat adó DNS-létrácska egy darabkáját formázná... Határozottan hasonlít.
..
Tarthattok bolondnak, de egy olyan "szer", aminek az előállítója egy magasabb jelentéssíkon kvázi "csillaggyilkost" takar, az bennem nem bizalmat ébreszt.
Ellenkezőleg! S ez még akkor is így van, ha ezt nyilvánvalóan nem emberi logótervezés és névválasztás eredményének tudhatjuk be, hanem egyfajta "magasabb elrendezés" megnyilvánulásának!
..
Egyébként meg - bár itt épp' nincs nevesítve egyik sem - ilyen hírek kezdenek kijönni a fősodratú médiában...
---
"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik albizottsága arra a következtetésre jutott, hogy a koronavírus elleni oltások kockázat/előny mérlege továbbra is kedvező, miután felülvizsgálta a beoltott egészségügyi dolgozóknál jelentkező, influenzaszerű megbetegedéssel kapcsolatos jelentéseket."
Remélem mindenki le tudja vonni a fenti mondat értelmezése után a megfelelő következtetést!
Teccik érteni? MOST, milliók élesben oltása után vagyunk azon a ponton, hogy már közleményt kellett kiadniuk valamilyen nem várt hatás miatt, de a kockázat/előny mérleg továbbra is kedvező! Állítják.

..
Hát gyerekek...
Felénk erre mondják, hogy azért ez meredek.
Mondjuk nem egészen értem, mit vársz, mit kéne tenniük?
Most vannak ezek az influenza-szerű tünetek, most tudják megvizsgálni.
Ne vizsgálják ki, vagy ne mondják, hogy érdemesebb beoltatni, mint várni azt, hogy túléled-e a járványt, vagy sem?
Esetleg mondják azt, hogy az ég szerelmére, be ne oltassa magát senki, mert abba tuti belehal?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 510
10 081
113
Kis gondolkodás: mi van, ha a védőoltás nem akadályozza meg a betegség kialakulását vagy a terjedést, csak a halálozást csökkenti az 1/100-adára? Akkor máris átmegy a COVID-19 a nátha kategóriába, ami ellen védekezni sem nagyon érdemes. Ez már nagyon jó lenne. Csak be kéne oltani mindenkit. Lehet kritizálni a védőoltásokat, de ennek ellenére megoldhatnák a járványt ha a gyártás kapacitása és az oltási hajlandóság megfelelő lenne.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 598
9 117
113
Ez pillanatnyi állás (bizonyára van benne második adagnak félretett is), ha jól értem Hadházy azon hisztizik, hogy a kínait is felhasználták. Az oroszból is jött valamennyi, de azt még vizsgálják.
Az oltás megszervezések körüli gondok egy része persze felhajtás miatt is van (meg ugyanazon siránkozó háziorvosok miatt, akik tavaly tavasszal azon sírtak feszt, hogy nem küldtek nekik védőfelszerelést), de ezt az SMS-es AstraZeneca oltást elcseszték kommunikációilag. Nyilván megijedtek, hogy a szocmédiát ellepik majd "az ország másik végébe kellett mennem aztán le is késtem" posztok a malőr miatt, pedig csak simán azt kellett volna mondani, hogy aki el tud menni az menjen vegye fel, a többiek megkapják később (akit pedig már beoltottak értelemszerűen ne menjen, nem kell az embereket retardáltnak nézni). Arról pedig tényleg nem a kormányzat tehet, ha az emberek az ország másik felében lévő háziorvosnál vannak bejelentkezve.

De, arról is a kormány tehet, hogy tíz év után minden össze-vissza van adminisztrálva. Az oltásra regisztrációkor kérnek címet, de figyelmen kívül hagyják? Általános, hogy idős, krónikus betegeket nem hívnak be, de fiatal-középkorú embereket komolyabb bajok nélkül meg igen? Lehet sok fiatalt azért hívnak be, mert a kórházak náluk könyveltek el kamu kezeléseket, hogy pénzhez jussanak. Sokszor meg úgy oltanak, hogy marad vakcina és gyorsan keresnek valakit. A háziorvosokat nem látják el megfelelő infókkal. Stb stb.
Felesleges magyarázni a bizonyítványt. Egyszerűen nincs oltási terv és dilettánsok a döntéshozók. Csoda hogy valamennyire működik a dolog. Főleg ott működik jól az oltás, amelyik részhez nincs köze az államnak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and formosa1

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 598
9 117
113
Kis gondolkodás: mi van, ha a védőoltás nem akadályozza meg a betegség kialakulását vagy a terjedést, csak a halálozást csökkenti az 1/100-adára? Akkor máris átmegy a COVID-19 a nátha kategóriába, ami ellen védekezni sem nagyon érdemes. Ez már nagyon jó lenne. Csak be kéne oltani mindenkit. Lehet kritizálni a védőoltásokat, de ennek ellenére megoldhatnák a járványt ha a gyártás kapacitása és az oltási hajlandóság megfelelő lenne.

Tulajdonképpen az oltás nem megszünteti a betegség lehetőségét, hanem a lefolyást és a veszélyességet csökkenti le nagyon. Illetve radikálisan lerontja a vírus számára a terjedés lehetőségét, és ezzel megakadályozza járvány (fertőzés széles körű elterjedésének) kialakulását.