Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Ja, ha az éttermek távolságtartással nyitva lehetnének, akkor némileg több ember jutna pénzhez, némileg töb ember menne a @Redgreg áétal is hivatkozott illegál bulikába, mert lenne szociális élete. De persze ne keressünk éttermet, inkább hisztizzünk, hogy a kivételt észrevették a gonoszok. Hát a f@szt. Tömegek tömegközlekednek, nincs lezárva, köhög, fogdos, mert emberek vagyunk. Tömegek mennek a többi lehetőség híjáén ezeken az eszközökön kirándulni. Semmi változik, ha végre élhetnek az emberek kicsit a megszokott módon(én leszarom, elég otthonülő típus vagyok, de persze csak amíg nincs indíttatásom menni valahová). Sajnálom azt a még x száz dolgozót, ja, csak közben a többi xezer meg éhendöglik ha várja, hogy csinálhassa amihez ért.
Éttermekben be volt vezetve a távolságtartás. Nem működött. Mindenki lexarta és folyamatosan nőtt a fertőzöttség. Nem véletlen, hogy Európa 90%-án ősz óta zárva vannak. Ahol kinyitnak, ott pár hét és újra lakat.

Nem hiszti csak logikákátlan az étterem vs. kaszinó. Mind mennyiségben összehasinlíthatatlan, mind vírus terjedési kockázatban. De ez marginális kérdés. Csak a dolog pitiánerszerűségére, a demagógiára akartam rámutatni.

Egyébként az éttermek működhetnek kiszállításra és üzemi konyhaként is. A bárok, kocsmák nagyobbat szívtak!! Én ősz óta csomót rendelek tőlük! Ezzel lehet segíteni.

A tömegközlekedés is rossz hasonlat. Ott maszkban vagy! Nem kell levenned, hogy fogyassz! Alapvetően cseppfertőzéssel terjed, a kapaszkodók fogdosása másodlagos. Nincs 100%-os védelem, de az ésszerű határokig figyelni kell!


Másrészt a buszozás melóba meg étteremben jópofozni vmi csajjal nem ugyanaz a kategória.

Nálunk Európában a leglazább szabályok voltak. A mostani sem kirívó, közepesen szigorú. Nem ebbe kell belehalni, hanem a tüdőgyusziba, amikor nem jutsz oxigénhez.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 679
113
Az oreg Pinocset ugy latszik hagyott nyomot a gondolkodasban arrafele. :rolleyes:

former-chilean-leader-and-current-commander-of-the-chilean-armed-gen-picture-id51426128
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 679
113

"Az oltás a Moderna és a Pfizer-BioNTech vakcinájával történik, jelenleg nincs tudomásuk arról, hogy a jövőben esetleg az orosz Szputnyik V vagy a kínai Sinopharm vakcinájával is oltanák az olimpikonokat."

De vajon miért nem a kínaival oltják őket? Példát mutathatnának, mint a Kedves Vezető, ha már fontosabb az ő felkészülésük, mint mondjuk a kritikus infrastruktúrát üzemeltetők biztonsága.
Hm, lehet nem fogadja el a kinai oltast az olimpiat szervezo brigad... Mondjuk nem tudom mire ez az olimpia mikor ilyen a helyzet a vilagban, maradt mar el korabban par ilyen olyan okok miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Hm, lehet nem fogadja el a kinai oltast az olimpiat szervezo brigad... Mondjuk nem tudom mire ez az olimpia mikor ilyen a helyzet a vilagban, maradt mar el korabban par ilyen olyan okok miatt.
Lebegtetés, kis üzleti gyógyszerlobbi. Kína nélküli Olimpia Ázsiában. A hirdetők, tévék meg adják el az afrikai vásárlóknak a xarjaikat.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 198
67 679
113
Igen, nagyrészben a sok vírustagadó megmondóember miatt.
A kormány egyik nagy hibája, hogy értelmesnek nézte a társadalmat. A napi Cili, és a Gy.P. special ahhoz nem volt elég szakmai, hogy a technoblabla miatt elfogadják, viszont a pálcikaemberkéknél összetettebb volt, így a bukása borítékolható volt.
Ezt amúgy nehezen értem miért kellett. Mindenkinek nyilvánvaló, hogy egy országban ahol a természettudományos tudás nemhogy nem elfogadott, hanem lenézett dolog hülyeség arra építeni, hogy észérvek hatnak.

Innentől jött Cilitől a fiúk lányok kéne a maszk

A másik oldalról a maszkhülyeség

Mivel az utóbbi kényelmes tömegek számára lett ez az igazság. Ehhez jött az ellenzék remekbe sikerült kampánya, ahol egy sokszakvizsgás orvost hiteltelenítettek. Mert azt a kurva politikát nem lehetett elhagyni egy percre se.


Semmi sem hatékony, ha a védekezők inkább nyitásért tűntetnek, és kifejezett kérés ellenére dugig vannak a kocsmák/zárás után megy az illegális bulika a zugkocsmákban/ elugrunk nyuszival a barátaival a családtagjaival, és az üzletfeleivel kirándulni, mert miért ne?

Igen, a kaszinók nyitvafelejtéséért valakinek lógni kéne.

De ugyanígy dr Dobos Vladimnak is, aki orvosként a vakcinák ellen uszít
Holnap mennek ismerosok csaladilag vagy 10-11-en Alcsutra hoviragot nezni. Mind nagy DK-s rajongok, mert mar nagyon tele a tokuk a zarassal. Mondtam nekik a bejarati ajto mellett jobbra van egy rakas hovirag, ezert nem kell 150km-t autozni, vihetnek is belole haza...
-Na de milyen diktatorikus mar hogy nem lehet gugli mappon megnezni a Viktor hazat!
Kar hogy nincs fejfogos szmajli...
 
W

Wilson

Guest
Éttermekben be volt vezetve a távolságtartás. Nem működött. Mindenki lexarta és folyamatosan nőtt a fertőzöttség. Nem véletlen, hogy Európa 90%-án ősz óta zárva vannak. Ahol kinyitnak, ott pár hét és újra lakat.

Nem hiszti csak logikákátlan az étterem vs. kaszinó. Mind mennyiségben összehasinlíthatatlan, mind vírus terjedési kockázatban. De ez marginális kérdés. Csak a dolog pitiánerszerűségére, a demagógiára akartam rámutatni.

Egyébként az éttermek működhetnek kiszállításra és üzemi konyhaként is. A bárok, kocsmák nagyobbat szívtak!! Én ősz óta csomót rendelek tőlük! Ezzel lehet segíteni.

A tömegközlekedés is rossz hasonlat. Ott maszkban vagy! Nem kell levenned, hogy fogyassz! Alapvetően cseppfertőzéssel terjed, a kapaszkodók fogdosása másodlagos. Nincs 100%-os védelem, de az ésszerű határokig figyelni kell!


Másrészt a buszozás melóba meg étteremben jópofozni vmi csajjal nem ugyanaz a kategória.

Nálunk Európában a leglazább szabályok voltak. A mostani sem kirívó, közepesen szigorú. Nem ebbe kell belehalni, hanem a tüdőgyusziba, amikor nem jutsz oxigénhez.

Bár nincs akkora jelentősége de a kaszinók dolgában és a korlátozások kivitelezésében Pogánnyal értek egyet nagyobb odafigyeléssel jobb kommunikációval ezeket a korlátozásokat a társadalom számára "emészthetőbb" módon is végre lehetett volna hajtani.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 310
20 667
113
Ez a hazugságnak az a formája amikor az igazságnak csak a felét mondják el.
Az önkormányzat jelentkezésekor a helyi kormányhivatal azt kérte, hogy adjanak minden oltóponthoz 2 főt, az adminisztratív feladatok ellátására.
Történt mindez 3 hete. Egyetlen fő sem jött.

A valóság nyilvánvalóan a 2 szélsőséges "igazság" között van. És nem mérvadó az aki kizárólag az egyik oldal nézeteit trombitálja. Még rosszabb ha el is hiszi.
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
Ez a hazugságnak az a formája amikor az igazságnak csak a felét mondják el.
Az önkormányzat jelentkezésekor a helyi kormányhivatal azt kérte, hogy adjanak minden oltóponthoz 2 főt, az adminisztratív feladatok ellátására.
Történt mindez 3 hete. Egyetlen fő sem jött.

A valóság nyilvánvalóan a 2 szélsőséges "igazság" között van. És nem mérvadó az aki kizárólag az egyik oldal nézeteit trombitálja. Még rosszabb ha el is hiszi.

A szombathelyi háziorvosok kérik a városi oltópontok megnyitását a Kormányhivataltól
 
  • Tetszik
Reactions: bel and formosa1
T

Törölt tag 4082

Guest
Sziget, Ázsiai kultúra, ami sokkal kaptárszelleműbb mint a nyugati és így is:
De megmondom őszíntén a Japán védekezési protokolt nem ismerem, az Ausztrál viszont olyan volt, hogy itt Európában annak a negyedéért már szívrohamot kapott volna az istenadta, és Hitlert emlegette volna.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Tehát akkor még kisebb a %-os arány ! Köszi !
2 pcr gyors tesztet vegeznek minden covid gyanus eseten. Ha az eredmeny eltero egy 3. At is. Gyorstesztbol nagyon sok fogy orszagos szinten... Ekkor ha koderul hogy valaki koronas a kornyezetet is hasonlo modon tesztelik. Vegeznek teszteket ettol fuggetlenul a laborokban is de azok ma mar inkabb a mutaciok kimutatasara szolgalnak. /tehat ha egy cdaladbol ketten koronasak a betegebbtol vesznek mintat es kuldik a laborba muganst keresni.../ gyorstesztbol annyi fogy hogy nyomonkovethetetlen hogy elozo nap mennyit hasznaltak fel belolle plane hogy 0-24 be van hogy mennek a mentok van hogy hajnal 3 kor hoznak kovidosokat akik le vannak gyorstesztelve. /mert az eggyik epp akkor kerult olyan allapotba es akkor hivtak oket./
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Gyorstesztbol havi felhasznalasrol lehetne eredmenyt kapni amikor a raktarosok zarjak a honapot... Es adjak az uj megrendelest. De hogy egy emberen hany tesztet vegeznek??? Talan negyed eves penzugyi zaras tudna megmondani...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Ha napi szintu eredmenyt szeretne valaki produkalni "eldobhat" gyorsteszt felhasznalasa teren... Az nagyon sok munkaorat elnne fonrosabb feladatoktol... De nincs sporolva gyorstesztel. Olyannyira hogyha pl egy jarvanyhelyzetben dolgozo aki nincs leoltva valamiert napi 3 tesztrt csinaltatna munkanapokon akkor szo nelkul 3 gyorstesztret spcsinalnak neki. /olyan szinte mint a gumikesztyu vagy a maszk./
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ha lenne, elítélnéd szakmailag? Engednéd praktizálni? Mert a kérdésem te is nagyon szépen kikerülted.
És ha te kérnéd az oltást, de az orvosod azt mondaná, hogy nem oltalak be, mit csinálnál? Hátradőlnél, hogy ok, biztos én vagyok a hülye, meg az orvostársadalom 95%-a, és az én dokim a legjobb a világon?! Vagy esetleg csalódott lennél és átjelentkeznél másik orvoshoz?
Sajnos ez (bár kétségtelenül nem kizárólagosan, de) nagy mértékben a baloldal keleti vakcinákat és nemzeti engedélyező hatóságainkat lejárató kampányának az eredménye.
Egyre több a fiatal is a kórházakban. És egyre inkább azt mutatják a kutatások, hogy simán elkaphatod újra is. A szövődményeit se becsüld le.
És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy társadalmi felelősséged is van, mert lehet épp te fogsz új mutációt gyártani, vagy kinyírni pár öreget.
Egyre kevesebb az esélyed, hogy megúszd a vírust, különösen, ha még csak nem is tervezed az oltakozást.
Autósként ha kinyírsz egy bicóst, mert egy kisebb crashben az elesik és betöri a fejét mert nem volt sisakja, akkor nem ártott neked? Bíróságra járás, meghurcoltatás, lelki teher... Nem egyedül vagy, társadalmi felelősséged is van!
Tévedés, nagyságrendi különbséggel kevésbé fertőzhetnek az oltottak.
Pont ezért is őket is az oltott nyáj kell megvédje. Megint az egyéni felelősségnél tartunk...

-Olyan dologgal példálózol, ami nincs, azaz értelmetlen róla beszélni. Ha piros hó esne, akkor gyakrabban kéne kocsit mosni.De nem esik piros hó, szóval nincs miről beszélni. Ez maximum elméleti kérdés lehet. Ha lenne olyan orvos, amelyik szerint hülyeség a fertőtlenítés, az hülye lenne. Csak nincs ilyen. Az oltás helyzete egészen más, mert a fertőtlenítésről tudjuk, hogy nincs negatív következménye. Kikerülheted ezt a válaszomat is, rád bízom.
-Az én dokim beadná, ha kérném.De nem kérem.Többször megmentette már az életem.Mondtam: Ez bizalmi kérdés. Egyébként meg tavaly a szakemberek igen nagy része azt hajtogatta, hogy rövid időn belül (pl:1 év alatt) nem lehet hatásos vakcinát fejleszteni. Akkor ők akkor voltak hülyék vagy most azok? (Esetleg, bár nem akarok konteót indítani: kaptak valamennyit innen-onnan?). Az is lehet, hogy előrébb lennénk, ha nem celeb-szakértőkkel lennénk tele, akik minden héten képesek totálisan mást mondani.
-Olyan országokban is nagy az oltásellenesség, ahol balos kormányok vannak.Akkor ott a jobbosok miatt nem akarják az emberek? Még semmilyen hiszti nem volt egyik oldal részéről sem, amikor már látszott, hogy az emberek nem szívesen nyomatnának magukba semmit, amit pár hónap alatt raktak össze.Nem a keletieket nem szeretik az emberek, hanem általánosságban az oltást. Ezért hülyeség politikai kérdést csinálni az oltási hajlandóságból, mert azt már nem egy kutatás bebizonyította, hogy pont sz*rnak az emberek a politikára, ha oltásról van szó.
-Mutánsok egy oltottban is fejlődhetnek, csak hátradőlve állíthatod, hogy nem miattad volt.Viszont mivel úgysem derül ki, így nagy mellénnyel verheted a melled. Statisztikailag lehet, hogy kisebb eséllyel fejlődik benned, mint bennem, de ha benned fejlődik, akkor gyilkosként tekintesz majd magadra? Ugyanmár...
-Ha már egyéni felelősség: Eddig is betartottam az előírásokat: maszkot hordtam, fertőtlenítettem, kezet mostam, odafigyeltem, hogy még csak meg se fázzak, stb. Amit lehetett eddig tenni, azt megtettem. Csak ezeknek nincs hosszútávú negatív következménye, amit nem látok előre az oltásnak meg vagy van vagy nincs. Menj nyugodtan oltani, ha attól érzed magad jobban. Nem beszéllek le róla. Ha Te eldöntheted, hogy akarod-e vagy sem, akkor más ezt miért nem teheti meg? Mert nem egyezik a véleménye veled? Remélem, hogy innen egyik oltáspárti sem dohányzik, mert nem akarok elrémíteni senkit, de a dohányzás nem csak a saját szervezetet roncsolja, hanem a körülötte lévőkét is. Egyéni felelősség.
Érdekes, hogy az autósok (bevallom, én is az vagyok), dohányosok (az nem vagyok) nem gyilkosok, csak az gyilkos aki nem akar oltakozni. Hányan halnak meg csak idehaza a légszennyezettség vagy a (passzív)dohányzás miatt?