Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
 
W

Wilson

Guest
Akár már év végén vagy jövőre elérhetők lesznek új koronavírus elleni vakcinák, melyekhez injekcióstű sem lesz szükséges és szobahőmérséketen is tárolhatók, közölte egy interjúban Dr. Soumya Swaminathan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezető kutatója.

A Bloomberg cikke szerint 6-8 új oltóanyag klinikai tesztelése fejeződhet be és eshet át a felülvizsgálaton 2021 végéig.

Világszerte jelenleg 10 koronavírus elleni vakcina működik bizonyítottan, ezt a palettát egészíthetik ki az új formulák.

Lenyűgözőek a vakcinák, amik már a rendelkezésünkre állnak. De tovább tudunk fejlődni. Úgy gondolom, hogy 2022-ben már jóval előrehaladottabb oltóanyagaink lesznek

– magyarázta Swaminathan.

A jelenleg még kísérleti fázisban lévő vakcinák alternatív technológiára épülnek, egy dózis is elég lehet belőlük, és van köztük olyan, amihez tényleg nem lesz szükség injekcióstűre, mert orálisan, orrspray-n vagy bőrön keresztül, esetleg tapasz alkalmazásával bejuttatható a szervezetbe.

Swaminathan szerint ezek a védőoltások jobban megfelelnének bizonyos csoportoknak, köztük a terhes nőknek.

Jelenleg összesen több mint 80 vakcina áll kifejlesztés alatt, de ezek többsége még nagyon korai szakaszban jár és lehet, hogy nem is lesz sikeres. A már hatásosnak bizonyult oltóanyagok gyártói pedig eközben azon dolgoznak, hogy a mutánsok ellen is minél nagyobb védettséget nyújtson a találmányuk.

Hír24
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113
Hááát nem akarom bántani az orvosokat, mert qrvasokat dolgoznak és minden elismerésem az eü. dolgozok felé!
De az, hogy nincs befolyásuk arra ki kap oltást, ki nem. Hm... Konkretan, ha akartam volna kapni azonnal, átjelentkezhetek egy ismerőshöz, aki bepockolt pár tarcsiadaggal és beoltott volna. Nem kértem. Várok a soromra.

Megalázóan alacsony díjazás alatt a hétvégi napi 80 ezret értik? Jó tudom nem nettó, de akkor is...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ha mégis lenne összefüggés a vérrögprobléma és az AstraZeneca között --szerintem és a számok/statisztika szerint NINCS--, akkor vérhígítót lehet/kell ( ? ) felíratni a házi-dokival az oltás körüli 1-2 hétre.

...vagy jöhet a halál-közeli (Covid-)élmény!
A "Média-zajt" kivonva mindjár egyszerű, "digitális" kérdés: igen/nem!

U.i: Sőt: vannak ilyen(vérhígító gyógyszerrel megegyező hatású,) természetes hatású ételek, mellékhatás nélkül! => Mr. Google (Toljunk ki velük: jó-ra is használható ;) )
 
  • Tetszik
Reactions: bel

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
És befutottak a franciák is:
AZ.jpg


Ha sietsz, még kapsz az utolsó adagból, hajrá Gyurcsi!
139508869-4122350277797403-7522010302643926488-o.jpg
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Új j
Megalázóan alacsony díjazás alatt a hétvégi napi 80 ezret értik? Jó tudom nem nettó, de akkor is...
Kurvára el vannak kényeztetve... mondjuk én megnéztem a háziorvosom bt-jének az éves bevételét és dobtam egy hátast, hogy még e mellé teszi az utalásokat hogy ő mit szeret, hogy vigyen neki az ember. Lazán felvehetne az asszisztense mellé még egyet, vagy ilyen időszakra akár kettőt. De nem e helyett megy a konfrontálódás, meg hogy neki nincs ideje emailt olvasgatni, amikor az önkormányzat kirakja keressék telefonon és emailben a háziorvosokat, hogy senki ne menjen lehetőleg személyesen. Egyébként meg a kormány azt mondja igenis a háziorvosok döntik el kinek adnak és kinek nem adnak oltást, amitől a hideg futkos a hátamon, hogy pénzért kiket enged előre, sokkal jobban örültem volna ha az EESZT adatok alapján szűrték volna le a preferált csoportokat, mert akkor biztos nincs benne mutyi/fraternizálás (na jó helyesbítek, talán nem annyi).
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Sajnos lehet összefüggés, bár a kockázat talán vállalható. De ha a többi vakcinánál kevesebb fordul elő, akkor azok biztonságosabbak.
Ez egyáltalán nem biztos, mert sok országban /miképp nálunk is/ a krónikus betegek nagy részét AstraZenecával oltották...!!!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Sajnos lehet összefüggés, bár a kockázat talán vállalható. De ha a többi vakcinánál kevesebb fordul elő, akkor azok biztonságosabbak.
Önkéntesen az egy az egymillióhoz kockázatot se kockáztatom meg, mert a koronavírust -még így, a fiataloknál is brutál lefolyással- nagyobb eséllyel élem túl, mint a trombózist! Az meg már végképp emberkísérlet, ha a szar vakcinára vérhígítót is kapnom kell, Kapjon Kásler! Szputnyik vagy semmi részemről.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
De az a baj, hogy ez nem igaz.
De, igaz. Ne beszélj hülyeségeket! Ha én most ebben a pillanatban végzetes tüdőembóliát produkálnék a trombózis következtében, akkor nulla százalék esélyem lenne. Az élethelyzeteim többségében ez a nulla százalék konstans fönnáll. A koronavírus fertőzés az én kondícióimmal pedig még a brit mutáns esetében is szinte biztosan túlélhető, max nagyon nem lesz kellemes a lefolyása és maradandó károsodásokat hagy maga után. Egyszóval világos, hogy a helyes válasz egy határozott: NEM az AstraZenecára!
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
De, igaz. Ne beszélj hülyeségeket! Ha én most ebben a pillanatban végzetes tüdőembóliát produkálnék a trombózis következtében, akkor nulla százalék esélyem lenne. Az élethelyzeteim többségében ez a nulla százalék konstans fönnáll. A koronavírus fertőzés az én kondícióimmal pedig még a brit mutáns esetében is szinte biztosan túlélhető, max nagyon nem lesz kellemes a lefolyása és maradandó károsodásokat hagy maga után. Egyszóval világos, hogy a helyes válasz egy határozott: NEM az AstraZenecára!
Előre is elnézést kérek, de egyelőre Te beszélsz hülyeségeket. Jelen pillanatban semmi sem bizonyítja, hogy az AstraZeneca okozna vérrögképződést, csak Te erről nem akarsz tudomást venni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Arról tudtok, hogy maga a COVID-19 is thrombosishajlammal jár? Nagyobbal, mint amekkorával esetleg a védőoltás okoz.
Yep. Többek között ezért sem értem az ilyen hszeket
végzetes tüdőembóliát produkálnék a trombózis következtében,
Akkor meghalnál, de @gafzhu vagy @zeal kolléga majd helyesbít ha hülyeséget írok, legalább 60% eséllyel a trombózisod kezelhető lenne idő előtt, és annak az esélye, hogy tüdőtrombózisod legyen megint elég alacsony.
koronavírus fertőzés az én kondícióimmal pedig még a brit mutáns esetében is szinte biztosan túlélhető
de ha épp végzetes, akkor meghalsz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Előre is elnézést kérek, de egyelőre Te beszélsz hülyeségeket. Jelen pillanatban semmi sem bizonyítja, hogy az AstraZeneca okozna vérrögképződést, csak Te erről nem akarsz tudomást venni.
Igen, ezt a "nincs összefüggést" már Csernobilnál hallottuk. Keleteurópai vagyok, ha azt hallom, hogy nem bizonyítja semmi, meg, hogy nincs összeffüggés, akkor pánikszerűen menekülni kezdek, mert pontosan tudom miről van szó: hatalomról, pénzről, korrupcióról, emberi gyengeségekről, amik végzetes hazugságokat generálnak.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
De, igaz. Ne beszélj hülyeségeket! Ha én most ebben a pillanatban végzetes tüdőembóliát produkálnék a trombózis következtében, akkor nulla százalék esélyem lenne. Az élethelyzeteim többségében ez a nulla százalék konstans fönnáll. A koronavírus fertőzés az én kondícióimmal pedig még a brit mutáns esetében is szinte biztosan túlélhető, max nagyon nem lesz kellemes a lefolyása és maradandó károsodásokat hagy maga után. Egyszóval világos, hogy a helyes válasz egy határozott: NEM az AstraZenecára!
Arról tudsz, hogy mindenki kap néha tüdőemboliát, de észte se veszi? A tüdőembolia tünettana is az abszolút panasz- és tünetmentes állapottól a hirtelen halálig terjed. De az igaz, ha "végzetes tüdőembóliát" kapsz, akkor már halott vagy, mert hát végzetes volt. Az meg lutri, hogy lesz-e komoly bajod a COVID-tól vagy nem. Fiatal egészségesnek persze jóval nagyobb az esélye nyerni, de néha lehet veszíteni is.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Igen, ezt a "nincs összefüggést" már Csernobilnál hallottuk.
tényleg nem tudom miről van szó, így kiváncsi vagyok, mire nem volt összefüggés?
Keleteurópai vagyok, ha azt hallom, hogy nem bizonyítja semmi, meg, hogy nincs összeffüggés, akkor pánikszerűen menekülni kezdek
Igen, én is tudom, hogy Közép-Európainak lenni azt jelenti, hogy tudod, a Szépség és a Szörnyeteg tanulsága az, hogy a külső nem számít, ha milliárdos herceg vagy, saját kastéllyal, és a farkast kiáltó fiú tanulsága, hogy sose hazudd kétszer ugyanazt. De ennek mi köze van a tudományos tényekhez?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and LMzek 2.0

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Arról tudsz, hogy mindenki kap néha tüdőemboliát, de észte se veszi? A tüdőembolia tünettana is az abszolút panasz- és tünetmentes állapottól a hirtelen halálig terjed. De az igaz, ha "végzetes tüdőembóliát" kapsz, akkor már halott vagy, mert hát végzetes volt. Az meg lutri, hogy lesz-e komoly bajod a COVID-tól vagy nem. Fiatal egészségesnek persze jóval nagyobb az esélye nyerni, de néha lehet veszíteni is.
Itt most emberek halnak meg az oltás után. Fölösleges bármit magyaráznod, valami összefüggés van a kettő között, fél Európa leállította az AstraZenecával való oltást emiatt. Minél tovább nyomjátok ezeket a hülyeségeket (nem konkrétan ti, noname kommentelők, hanem a kormányzati, gyógyszeripari fejesek), annál nagyobb lesz a kár, mert ez főnyeremény az oltásellenességnek. Hatalmas katasztrófa lesz abból, ha most nem kukázzák az AstraZeneca oltásokat azonnal és beszélnek nyíltan, hogy lehet hogy volt összeffügés és ezért ezt többet nem adjuk be embereknek. Ez a fajta őszinteség még megmenthetné a helyzetet, de nem fog rá sor kerülni sajnos ahogy nézem, pedig a németeknél többek között azért halad nagyon lassan az oltás, mert a lakosság nyolcvan százaléka már vagy egy hónapja visszautasítja az AstraZeneca oltásokat a délafrikai hírek miatt. Az egész oltási program számára végzetes katasztrófa lesz, ha nem kukázzák ezt a szart! Az emberek a józan paraszti eszükre hallgatva fognak elfordulni a barkácsolt oltásoktól és onnantól nincs tovább.

Ami amúgy is hatástalan a délafrikai mutáns ellen, márpedig a brit mutáns az elmúlt hetekben dominánssá vált, így válik majd a délafrikai is azzá, hiszen kiválóan tud majd terjedni az AstraZenecával oltottak között is, így neki áll majd a zászló!