Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 636
113
Hogyan vannak mostanában a vakcinák elosztva? Háziorvos kap Pfizert? Nem úgy volt, hogy az csak oltópontokon van? Rokon ma délelőtt volt háziorvosnál, az igazolás szerint Pfizert kapott.
Pfizer tudtommal mára oltóközpontos. A Moderna az ilyen gördülő (oltóközpont vagy kitelepednek és oltanak). A többi elvileg akár sima háziorvosi is lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 636
113
Ausztriai tapasztalatok:
Ma 10h- tól jelentkezhetett korosztàlyom oltási idöpontra az interneten.( Gözöm sincs, mit csinâl az, akinek nincs internete...)
10.12h beléptem, akkor 25000-en voltak elöttem.:) Mivel ha kilépsz,, elveszted a helyed, bejelentkezve maradtam.
10.20-kor sorra kerültem. Ápr 12 az elsö, junius 28 a mâsodik idöpont. Azzal oltanak, ami éppen van. Oltôhelyet viszont vâlaszthatsz.
Itt a faluban központjában 1 orvos olt, egy nögyógyâsz, akit eddig nem ismertem. :rolleyes: Azt irjâk, az egész procedúra 45 perc lesz.
Jobban ment, mint gondoltam....
Bécsben egy ismerös csak mâsnap tudott belépni a rendszerbe.
Alsó-Ausztriâban 240 helyen oltanak.
És még nálunk van káosz! :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 622
113
Rosszabbak az adatok Magyarországon mint a 146 milliós Oroszországban, ahol a napi szintü fertőzöttek száma 8500-9500 között mozog és ahol enyhe korlátozások vannak érvényben.
Konkrétan kintiekkel beszélve egyszerűen nem hiszik el mi van itt nálunk/Európában. Kint mindenki éli nyugodtan az életét, éttermek, bárok nyitva, egyetemen személyes oktatás, szociális élet működik és egyedül a hidegből kezd elegük lenni :D Igaz kollégát idézve "inkább legyek szabad a hidegben, mint bezárva"

Mondjuk mindezek mellett el kell ismerni, hogy a határzár náluk felettébb eredményes és pl. velünk ellentétben alapvetően nincs is akkora határon átmenő/ingázó forgalom ami a környező országokból elterjesztené a mutánsokat. Nem tudom, hogy Golikova, Popova vagy valamelyik kutatóintézet vezetője mondta, hogy májusra várnak egy kiugrást az adatokban, de gyors oltással az elkerülhető. Ingázó forgalom ide vagy oda én személy szerint kemény határzárat/teszteléses zárást hoztam volna be, gyanítom nem is lenne most akkora gixer
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 622
113
Talán a brit variáns még nem ért oda:
https://cov-lineages.org/global_report_B.1.1.7.html
Schematic map showing the date of the first sequence sample date in each country containing the lineage. Darker countries have earlier first sample dates.
Date_of_earliest_B.1.1.7_detected.svg
Pár napja volt hír, hogy az első dél-afrikai mutánsos beteget azonosították és a brit is nagyon minimális szinten van jelen
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
Ezt még más forrásból nem erősítették meg azt azért nem árt tudni,hogy ezekben az esetekben a trombózist bizony a koronavírus fertőzés is okozhatta.
Hollandia csatlakozik Írországhoz a vakcina felfüggesztésében a vérrögképződéssel kapcsolatos aggályok miatt
Tudomásom szerint még több ország felfüggesztette az oltást az az oltóanyaggal, ezen a kettőn kívül
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A legnagyobb hülyeség egymás ellen hergelni a szektorokat. "Bezzeg az eü-sök mennyit keresnek!?" - miközben a munkájukat soha senki nem irigyli. Nem csoda, ha ilyen érvelés után nem sikerül magasabb fizut kialkudni... :oops:

8 évvel ezelőtt az eü is mélyponton volt. Ugyanannyit kerestek mint te.

Bel sok hülyeséget írt, de ez még rátesz egy lapáttal. TASZ? "Mondj fel, különben mulya vagy, és úgysem fognak beperelni." Ez most komoly? o_O
Ne is sikerüljön kialkudniuk, nem érdemlik meg. Apámat műtét után majdnem kitolták az utcára kapacitáshiány címen, úgy, hogy lábra állni/megmozdulni sem tudott a műtét után azzal, hogy nincs ágyuk sem a traumatológián sem a rehabilitáción ahova mennie kellene, hacsak nem vagyok hajlandó tejelni a főorvosnak. És ha csak egy ilyen sztorim lenne COVID előttről... és akkor én dotálhattam volna a főorvost azért ami járt neki, én aki még a betegtologatóknál is kevesebbet kerestem.... akkor közalkalmazottként. (akkor még nem vitte el az öreget a COVID, azonnal elvitte, kórházba se jutott szerencséjére)
Lelkem mélyén tényleg örülök, hogy OV fingatja őket egy kicsit, jól esik, na. 5 feletti embert vesztettem el az utóbbi 8 évben. Összegyűlt sok "kiváló" tapasztalat.
Érzelmileg a legmotiválóbb munka az NVSZ paraszolvencia elleni felderítése lenne számomra :)
 
W

Wilson

Guest
Hollandia csatlakozik Írországhoz a vakcina felfüggesztésében a vérrögképződéssel kapcsolatos aggályok miatt
Tudomásom szerint még több ország felfüggesztette az oltást az az oltóanyaggal, ezen a kettőn kívül
Ok de ettől még nem bizonyították a trombózisok kialakulásának a kapcsolatát az astrával való beoltás kapcsán.Szerintem egy fogamzásgátlót rendszeresen használó nő nagyobb veszélynek van kitéve a trombózis kialakulásával kapcsolatban mint Átlag Béla akit astraval oltanak be.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and formosa1

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 754
28 622
113
Pfizer tudtommal mára oltóközpontos. A Moderna az ilyen gördülő (oltóközpont vagy kitelepednek és oltanak). A többi elvileg akár sima háziorvosi is lehet.
Modernát háziorvos is ad (legalábbis felénk Veszprém környékén), bár a tapasztalatok nem a legjobbak vele. Emlegettem már itt fórumon, hogy nagyanyám kb két hete kapta meg az első Moderna dózist és utána a mellékhatások miatt (szívdobogás) orvoshoz kellett mennie. Nemrég találkoztam vele és a karján még mindig ott van egy csalánkiütésnek tűnő szép nagy duzzanat az oltás helyén, ami bár most már csak piros, de elvileg lilától kezdve tutti-frutti színezésben pompázott az oltást követő napokban. Háziorvos azt mondta nagyanyám így járt azon kis százalékba tartozik, akinél sajna ilyen mellékhatásokat okoz a vakcina.

Itt jönne a kérdésem ami szerint mekkora a valószínűsége, hogy ez a hajlam öröklődik? Mert ha igen valahogy nincsen kedvem egy tenyérnyi lila duzzanattal meg fél szívrohammal szenvedni
 
W

Wilson

Guest
Mivel a családban van aki covid intenzíven dolgozik, így erre a 2000 számra a következőket mondta végül is "egy kis Polskiba is befér 20 ember", már a mostani intenzíven ápoltak száma is nagyon feszegeti a magyar egészségügy intenzív kapacitásának határait.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Pfizer tudtommal mára oltóközpontos. A Moderna az ilyen gördülő (oltóközpont vagy kitelepednek és oltanak). A többi elvileg akár sima háziorvosi is lehet.
Rosszul tudod. - Idős vidéki rokonomat a háziorvosa oltotta, és 1 hete tőle kapta meg a 2. Pfizert is a háziorvosi rendelőben...
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 376
93
Ausztriai tapasztalatok:
Ma 10h- tól jelentkezhetett korosztàlyom oltási idöpontra az interneten.( Gözöm sincs, mit csinâl az, akinek nincs internete...)
10.12h beléptem, akkor 25000-en voltak elöttem.:) Mivel ha kilépsz,, elveszted a helyed, bejelentkezve maradtam.
10.20-kor sorra kerültem. Ápr 12 az elsö, junius 28 a mâsodik idöpont. Azzal oltanak, ami éppen van. Oltôhelyet viszont vâlaszthatsz.
Itt a faluban központjában 1 orvos olt, egy nögyógyâsz, akit eddig nem ismertem. :rolleyes: Azt irjâk, az egész procedúra 45 perc lesz.
Jobban ment, mint gondoltam....
Bécsben egy ismerös csak mâsnap tudott belépni a rendszerbe.
Alsó-Ausztriâban 240 helyen oltanak.
45 perc az oltás ideje ?!?!?!? Ott helyben állítják elő az oltóanyagot ?!?! Amikor legutóbb (2012) oltást kaptam, az max. 5 perc volt az adminisztrációval együtt..
 
W

Wilson

Guest
Konkrétan kintiekkel beszélve egyszerűen nem hiszik el mi van itt nálunk/Európában. Kint mindenki éli nyugodtan az életét, éttermek, bárok nyitva, egyetemen személyes oktatás, szociális élet működik és egyedül a hidegből kezd elegük lenni :D Igaz kollégát idézve "inkább legyek szabad a hidegben, mint bezárva"

Mondjuk mindezek mellett el kell ismerni, hogy a határzár náluk felettébb eredményes és pl. velünk ellentétben alapvetően nincs is akkora határon átmenő/ingázó forgalom ami a környező országokból elterjesztené a mutánsokat. Nem tudom, hogy Golikova, Popova vagy valamelyik kutatóintézet vezetője mondta, hogy májusra várnak egy kiugrást az adatokban, de gyors oltással az elkerülhető. Ingázó forgalom ide vagy oda én személy szerint kemény határzárat/teszteléses zárást hoztam volna be, gyanítom nem is lenne most akkora gixer
A titok abban lehet amit nem rég olvastam az orosz médiában állítólag a koronavírus járvány oroszországi megjelenése óta az Orosz Vodka és Alkohol Kutató Intézet nagyszámú önkéntes bevonásával széles körű kutatásokat végzet a vodka covid ellenes hatásával kapcsolatban,állítólag az elkövetkező napokban fogják publikálni a kutatásaik részletes eredményét:):)

A mellékelt képeken a kutatásba bevont lelkes önkéntesek láthatóak:)

ivaszat9e48.jpg


reszeg-az-uton7bfc.jpg


reszegekda1a.jpg
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 335
20 776
113
Online rendszerben nem látod, hányan vannak előtted
Nagyszerű, hogy innen tudod mi van ott. Persze némi tudást, ismeretet még begyűjthetnél.
Magyarországi online rendszerben is futottam már bele ilyenbe. Azért írják ki, hogy tudjad mire számítsál a várakozást illetően. A számot meg frissítgetik ahogy fogynak az előtted lévők.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Jó, nem akarlak meggyőzni, ez olyan, mintha meg akarnálak keresztelni. :)

Ha már lesz vmi jó ebben az elbaszott helyzetben az az, ha beindul pár hónapra a kasztrendszer.

Nem szeretek étterembe járni, inkább kihozatom, de el fogok menni. Egyrészt segítsem a szakmát, ami sokat szívott, másrészt kiélvezzem, hogy a nem regisztráltak, csak nézhetik, amit én megtehetek. :D
Ez ilyen káröröm lesz a sok szopásért cserében, amit sokszor az ő felelőtlenségük okozott.

A többség eddig sem járt étterembe és még csak most jöttek rá sokan arra, amire nyugaton évekkel ezelőtt. Miszerint ezerszer könnyebb csak megrendelni a kaját és megenni akkor, amikor akarod és ott, ahol akarod. Sok étteremben eleve elsőbbséget élveznek azok, akik rendelik a kaját, mint azok akik beülnek és ott esznek. Ja, látni meg nem fogja senki ahogyan ott falatozol, mert ugye más oltottakon kívül ki lesz ott? Jelen állás szerint senki.
Szóval hosszú életű nem lesz a "kasztrendszer" öröme :D (kicsit a Starbucks-mémek ugranak erről be)

Illetve majd érdemes lesz megnézni a politikusok viszonyát a kasztrendszerhez, mikor megjelennek a közvélemény kutatások.Nagyobbat lehet vele bukni, mint nyerni, hiszen a többség nem oltat jelenleg és kire fognak haragudni? Aki létrehozza a kasztrendszert. Mari nénire nem lehet szavazni, aki nem oltat, de a politikusra, aki kasztrendszert alakít ki, arra igen!

A felelőtlenségről meg annyit, hogy mivel az oltottakkal egy kalap alá veszik a fertőzésen átesetteket, így nem nagyon van miről beszélni felelőtlenség témakörében ;) Itt a htka-n is vannak páran, akik a felelőtlenségük okán elkapták ezt a ragályt...

De ha már felelőtlenség: Vajon hányan fogják rendszeresen ellenőrizni, hogy védettek-e még és ha igen, mennyire? Kb senki. Szóval nem attól lesz valaki felelősségteljes, ha elmegy oltatni. Maximum arra jó az egész, hogy még nagyobb szakadék legyen állampolgár és állampolgár között.Ennek általában nincs jó vége a történelmi tapasztalatok szerint.