Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 636
113
akk most kinek van igaza?


vs

Dr. Lévai István Zoltán: Szaniszló Sándor polgármester nem mond igazat | Mandiner
Mit nem értesz? Hazudott, lebukott, törölte mert gci kínos volt, majd szembesítették a hazugságával, hogy nem is tehet ilyet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 636
113
Egyrészt az se biztos, hogy én ezt elhiszem... Másrészt hányan is vettek részt ebben a konzultációban, és kik is? Csak nem azok vannak felülreprezentálva, akiket halálra rémisztettek?
..
Nem tudom egyébként ennek miért örülsz!? Így is épp elég vita és ellenségeskedés van az emberek között, miért lelkendezel azon, hogy nyitottak egy újabb frontot?
..
Az egész jogilag nonszensz, csak szólok!
Mert nem ismered az ajánlott kötelező fogalmát! :D
 
M

molnibalage

Guest
Ez így nehéz lesz...

2mK30wH.png
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ezeknek elment az esze? A járvány esetszámai a téli csúcs lassan kétszeresén vannak és mindössze 2,5 millió beoltottnál nyitni akarnak...?
Hát, ez így "vicces" lesz...
Miközben a 7 napos oltott mozgóátlag 30 ezer felé tendál már.
Úgy, hogy már ezen a héten is péntek van, senki ne fogja a hétvégére...
A társadalom kb. negyede eleve védett, van már antitestje!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
549839 fertőzött (+10759)
10264 kórházban (-122)
1174 lélegeztetőgépen (+4)
167190 aktív eset (+6633)
364808 gyógyult (+3913)
17841 elhunyt (+213)
1477554 (444451) kapott oltást (+35848, +22536)
4202286 mintavétel (+39598)
50701 hatósági házi karanténban (+3585)
e90f8899517f71763b6a3e2742edd14e.png
Rosszabbak az adatok Magyarországon mint a 146 milliós Oroszországban, ahol a napi szintü fertőzöttek száma 8500-9500 között mozog és ahol enyhe korlátozások vannak érvényben.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Azoknak egy része, aki már elkapta, be is van (lesz) oltva.
Bizonyos mértékű átfedés természetesen van, de ettől még igaz, hogy egy tetemes hányad már védett! A hivatalos kimutatás alapján is ~550 ezren fertőződtek meg. De legyen akkor csak 20 %! (Ott a horvátországi vizsgálat, amit korábban linkeltem. Nem lehet itthon sem nagyon másként.)
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ez így nehéz lesz...
Meghozta gyümölcsét az oktatás tudatos züllesztése, meg a konteócentrikus véleménybuborékok felfújása.:)
Ja, abba meg biztosak lehetünk, hogy azok akik nem fognak oltakozni természetesen bilgécre meg zsidógyíkemberkomenistákra fogják kenni, hogy az oltókampány után is lesznek súlyos betegek, ráadásul pont azok, akik nem oltatták be magukat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Egyrészt az se biztos, hogy én ezt elhiszem... Másrészt hányan is vettek részt ebben a konzultációban, és kik is? Csak nem azok vannak felülreprezentálva, akiket halálra rémisztettek?
..
Nem tudom egyébként ennek miért örülsz!? Így is épp elég vita és ellenségeskedés van az emberek között, miért lelkendezel azon, hogy nyitottak egy újabb frontot?
..
Az egész jogilag nonszensz, csak szólok!
Alapvetően nem sok értelmét látom az irányított válaszos "konzultációknak", de azt mindenképp el kell ismernem, hogy a kitöltés lehetősége adott volt mindenkinek. Lehet azon vitázni, hogy kik a felülreprezentáltak, de azt is vedd figyelembe, hogy bárki kitölthette.

Örülök, mert ezzel a lépéssel/döntéssel rá lehet kényszeríteni az embereket az oltakozásra. Én speciel már marhára unom a korlátozásokat. És azzal is tisztában vagyok, hogy 2 megoldás közül lehet választani, ha fel akarjuk oldani őket: az egyik, hogy a népesség jelentős részét beoltjuk; a másik, hogy szabadjára engedjük a vírust, a beoltatlanok tömegével kerülnek kórházba, az ellátórendszer pedig összeomlik. Az első verzió nekem sokkal szimpatikusabb.

Jogalapot pedig lehet találni: a lakosság többségének védelme érdekében korlátozhatók szükséges és arányos mértékben bizonyos jogok, lásd a kötelező védőoltások esetét.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Rosszabbak az adatok Magyarországon mint a 146 milliós Oroszországban, ahol a napi szintü fertőzöttek száma 8500-9500 között mozog és ahol enyhe korlátozások vannak érvényben.
Talán a brit variáns még nem ért oda:
https://cov-lineages.org/global_report_B.1.1.7.html
Schematic map showing the date of the first sequence sample date in each country containing the lineage. Darker countries have earlier first sample dates.
Date_of_earliest_B.1.1.7_detected.svg
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Hogyan vannak mostanában a vakcinák elosztva? Háziorvos kap Pfizert? Nem úgy volt, hogy az csak oltópontokon van? Rokon ma délelőtt volt háziorvosnál, az igazolás szerint Pfizert kapott.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Ausztriai tapasztalatok:
Ma 10h- tól jelentkezhetett korosztàlyom oltási idöpontra az interneten.( Gözöm sincs, mit csinâl az, akinek nincs internete...)
10.12h beléptem, akkor 25000-en voltak elöttem.:) Mivel ha kilépsz,, elveszted a helyed, bejelentkezve maradtam.
10.20-kor sorra kerültem. Ápr 12 az elsö, junius 28 a mâsodik idöpont. Azzal oltanak, ami éppen van. Oltôhelyet viszont vâlaszthatsz.
Itt a faluban központjában 1 orvos olt, egy nögyógyâsz, akit eddig nem ismertem. :rolleyes: Azt irjâk, az egész procedúra 45 perc lesz.
Jobban ment, mint gondoltam....
Bécsben egy ismerös csak mâsnap tudott belépni a rendszerbe.
Alsó-Ausztriâban 240 helyen oltanak.
 
W

Wilson

Guest
A norvég kutatócsoport azt állítja, hogy megtalálta a vérrögök okát az AstraZeneca oltást követően
Akinek volt már, vagy hajlamos a trombózisra az inkább kerülje ezt astrazenecat ott van a kínai meg az orosz oltóanyag
Ezt még más forrásból nem erősítették meg azt azért nem árt tudni,hogy ezekben az esetekben a trombózist bizony a koronavírus fertőzés is okozhatta.