Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Jó lenne valamit kitalálni arra, hogy ezeket mindenki otthon saját maga tudja bevenni, beadni magának.
Ha jön egy új mutáns, mindenkinek kiírnának e-receptre 1 adagot, amit aztán otthon beadhat magának valami önbeoltó szerkezettel. Legjobb lenne ha szájon át lenne szedhető, mint a Sabin-csepp.

Már dolgoznak az orr spray formátum kifejlesztésén a WHO szerint egy másfél éven belül forgalomba kerülhet.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
W

Wilson

Guest
Lölö is ott volt a luxusgépével 1 szőke prosti társaságában. - Pedig O1G arra kért mindenkit, hogy ne menjenek luxusutakra...!!! :(:(:(

A hölgy nagy valószínűséggel Várkonyi Andrea volt, és bizonyos ellenzéki médiumok szerint azért mentek Dubajba , hogy vakcina túristáskodjanak.De szerintem ez nem túl életszerű mert a soron kívüli oltást Magyarországon is ugyanúgy megkaphatják csak ezért nem kell Dubajba utazniuk.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Mi a különbség? Akik ott összegyűltek, elég esélyesebb nem terrorelhárítók voltak, tehát a tevékenység kiemeltsége, ha rangsorolni akarunk, hogy ez hasznos, nem támadja a vírus, az kevésbé az, ott aztán nagyon nagyon vírusos a levegő, teljesen értelmetlen. Ha a gyűlés fertőzésveszély, akkor nem csak a körömreszeléskor az.
Mondom. Azért terjed a járvány, mert sokan nem értik, miért kell a korlátozás. :)

Nem értik, nem fogadják el, nem tarják. Ebből jön az, hogy vki másodszor is elkapja a koronát és még mindig nem érti...



Nincsenek fekete-fehér szabályok. Kontaktszám, és kockázatcsökkentés van. Sehol sem hobbiból zárnak, hogy jól kibasszanak a vállalkozókkal és az emberekkel. Magával is kibaszik az állam, mert csökkenti a gazdasági, pénzügyi, politikai mozgásterét.



Kórházi kapacitásplafon van, minden többi ebből jön. Ha én lennék a miniszterelnök szigorúbb korlátozások lennének.
Ki lehetne alóla bújni önkéntesen, csak ezt kellene alaírni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Mondom. Azért terjed a járvány, mert sokan nem értik, miért kell a korlátozás. :)

Nem értik, nem fogadják el, nem tarják. Ebből jön az, hogy vki másodszor is elkapja a koronát és még mindig nem érti...



Nincsenek fekete-fehér szabályok. Kontaktszám, és kockázatcsökkentés van. Sehol sem hobbiból zárnak, hogy jól kibasszanak a vállalkozókkal és az emberekkel. Magával is kibaszik az állam, mert csökkenti a gazdasági, pénzügyi, politikai mozgásterét.



Kórházi kapacitásplafon van, minden többi ebből jön. Ha én lennék a miniszterelnök szigorúbb korlátozások lennének.
Ki lehetne alóla bújni önkéntesen, csak ezt kellene alaírni.
Az invazív lélegeztetésről igen. Mint nem vírustagadó.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
A hölgy nagy valószínűséggel Várkonyi Andrea volt, és bizonyos ellenzéki médiumok szerint azért mentek Dubajba , hogy vakcina túristáskodjanak.De szerintem ez nem túl életszerű mert a soron kívüli oltást Magyarországon is ugyanúgy megkaphatják csak ezért nem kell Dubajba utazniuk.
Nah, ez komoly dilemma!!!
Miért lesz Lölö vakcinaturista, ha itthon is soron kívül megkapja az oltást a 80 éves krónikus betegek előtt???

Örülök, hogy sosem unatkoznak az ellenzéki szavazók. Bár itt komoly logikai ellentmondásba kerültek, de gondolom, vmi gyök kettes O1G-ézéssel fel lehet oldani és akkor lehet folytatni. :p
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Mondom. Azért terjed a járvány, mert sokan nem értik, miért kell a korlátozás. :)

Nem értik, nem fogadják el, nem tarják. Ebből jön az, hogy vki másodszor is elkapja a koronát és még mindig nem érti...



Nincsenek fekete-fehér szabályok. Kontaktszám, és kockázatcsökkentés van. Sehol sem hobbiból zárnak, hogy jól kibasszanak a vállalkozókkal és az emberekkel. Magával is kibaszik az állam, mert csökkenti a gazdasági, pénzügyi, politikai mozgásterét.



Kórházi kapacitásplafon van, minden többi ebből jön. Ha én lennék a miniszterelnök szigorúbb korlátozások lennének.
Ki lehetne alóla bújni önkéntesen, csak ezt kellene alaírni.
Azthiszem rossz helyre küldted ezt a képet. Nem én gyűltem hanem Szijjártó Petya meg a haverjai újabb terrorellenes központot létrehozni, ami gondolom szokás szerint a megalakuló beszéddel ellentétben gőzerővel fog a fehér emberekre nyomulni, hiszen szerte a galaxisban a fehér faji alapú terrortámadások a leggyakoribbak. :D Csökkentsék magukon a kontaktszámokat? Ja, persze, a megmondó államgépezetek sosem tudnának semmit csinálni, ha betartanák a maguk által a számunkra hozott bármilyen intézkedést.

A szabályoknak fekete-fehérnek kellene lennie már csak alaptörvényben garantálva is ez szerepel, szóval légyszi ezt ne, mert sz@r. Tartsák online, nekik bőven van lehetőségük erre, ha már az online kapcsolattartással lehet oktatni, dolgozni és még a repülőút költségeit is megspórolnák nekünk. :) A kaja-pia, bulikáról nem is beszélve. :D
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
539080 fertőzött (+6502)
10386 kórházban (+102)
1170 lélegeztetőgépen (+3)
160557 aktív eset (+4461)
360895 gyógyult (+1834)
17628 elhunyt (+207)
1441706 (421915) kapott oltást (+44364, +15169)
4162688 mintavétel (+26498)
47116 hatósági házi karanténban (+2468)
63e97f7308d803a5f87b707cd08e856c.png
549839 fertőzött (+10759)
10264 kórházban (-122)
1174 lélegeztetőgépen (+4)
167190 aktív eset (+6633)
364808 gyógyult (+3913)
17841 elhunyt (+213)
1477554 (444451) kapott oltást (+35848, +22536)
4202286 mintavétel (+39598)
50701 hatósági házi karanténban (+3585)
e90f8899517f71763b6a3e2742edd14e.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Azthiszem rossz helyre küldted ezt a képet. Nem én gyűltem hanem Szijjártó Petya meg a haverjai újabb terrorellenes központot létrehozni, ami gondolom szokás szerint a megalakuló beszéddel ellentétben gőzerővel fog a fehér emberekre nyomulni, hiszen szerte a galaxisban a fehér faji alapú terrortámadások a leggyakoribbak. :D Csökkentsék magukon a kontaktszámokat? Ja, persze, a megmondó államgépezetek sosem tudnának semmit csinálni, ha betartanák a maguk által a számunkra hozott bármilyen intézkedést.

A szabályoknak fekete-fehérnek kellene lennie már csak alaptörvényben garantálva is ez szerepel, szóval légyszi ezt ne, mert sz@r. Tartsák online, nekik bőven van lehetőségük erre, ha már az online kapcsolattartással lehet oktatni, dolgozni és még a repülőút költségeit is megspórolnák nekünk. :) A kaja-pia, bulikáról nem is beszélve. :D
Jó, nem akarlak meggyőzni, ez olyan, mintha meg akarnálak keresztelni. :)

Ha már lesz vmi jó ebben az elbaszott helyzetben az az, ha beindul pár hónapra a kasztrendszer.

Nem szeretek étterembe járni, inkább kihozatom, de el fogok menni. Egyrészt segítsem a szakmát, ami sokat szívott, másrészt kiélvezzem, hogy a nem regisztráltak, csak nézhetik, amit én megtehetek. :D
Ez ilyen káröröm lesz a sok szopásért cserében, amit sokszor az ő felelőtlenségük okozott.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Jó, nem akarlak meggyőzni, ez olyan, mintha meg akarnálak keresztelni. :)

Ha már lesz vmi jó ebben az elbaszott helyzetben az az, ha beindul pár hónapra a kasztrendszer.

Nem szeretek étterembe járni, inkább kihozatom, de el fogok menni. Egyrészt segítsem a szakmát, ami sokat szívott, másrészt kiélvezzem, hogy a nem regisztráltak, csak nézhetik, amit én megtehetek. :D
Ez ilyen káröröm lesz a sok szopásért cserében, amit sokszor az ő felelőtlenségük okozott.
Van nekem valami beteges rangkórság érzetem ebben. :D
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
549839 fertőzött (+10759)
10264 kórházban (-122)
1174 lélegeztetőgépen (+4)
167190 aktív eset (+6633)
364808 gyógyult (+3913)
17841 elhunyt (+213)
1477554 (444451) kapott oltást (+35848, +22536)
4202286 mintavétel (+39598)
50701 hatósági házi karanténban (+3585)
e90f8899517f71763b6a3e2742edd14e.png
Erre akarunk egy hét múlva nyitni? Szép lesz ...
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
699
1 745
93
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 125
113
A norvég kutatócsoport azt állítja, hogy megtalálta a vérrögök okát az AstraZeneca oltást követően
Akinek volt már, vagy hajlamos a trombózisra az inkább kerülje ezt astrazenecat ott van a kínai meg az orosz oltóanyag
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

@milagro jön a “kasztrendszer”:
konzultációban részt vevők 65 százaléka azt mondja, hogy akinek van igazolványa, fölmentést kaphasson.
:D
Egyrészt az se biztos, hogy én ezt elhiszem... Másrészt hányan is vettek részt ebben a konzultációban, és kik is? Csak nem azok vannak felülreprezentálva, akiket halálra rémisztettek?
..
Nem tudom egyébként ennek miért örülsz!? Így is épp elég vita és ellenségeskedés van az emberek között, miért lelkendezel azon, hogy nyitottak egy újabb frontot?
..
Az egész jogilag nonszensz, csak szólok!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
A norvég kutatócsoport azt állítja, hogy megtalálta a vérrögök okát az AstraZeneca oltást követően
Akinek volt már, vagy hajlamos a trombózisra az inkább kerülje ezt astrazenecat ott van a kínai meg az orosz oltóanyag
Ha a TTP előfurdulása nagyobb arányú AZ után az nincs nagy összefüggésben a korábbi VTE-val vagy thrombophyliával. Már ha jól gondolom.
 
M

molnibalage

Guest
Ezeknek elment az esze? A járvány esetszámai a téli csúcs lassan kétszeresén vannak és mindössze 2,5 millió beoltottnál nyitni akarnak...?
Hát, ez így "vicces" lesz...
Miközben a 7 napos oltott mozgóátlag 30 ezer felé tendál már.
Úgy, hogy már ezen a héten is péntek van, senki ne fogja a hétvégére...