Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Legyünk gonoszak és számoljunk.
Mondjuk 80% átlagos hatékonyságúak az oltások. 70% átoltottság kell a járvány megfékezésére.
A lakosság mekkora hányadát kéne ehez beoltani? 85-90%? Abban már benne van a gyerekek fele is. És az ovodákban, alsó tagozatokban akár helyi járvány is kialakulhatna (ráterjedve a nonresponder szülőkre ugye 20%) ha ott 0% az átoltottság...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 677
113
Huh. Tegnap tudtam meg, hogy az ismerős, aki lélegeztetőn volt, előtte kapott AZt oltásként. Nem tudom már betegen kapta, vagy utána fertőződött meg, esetleg orvosnál kapta el, de azért ez durva.

Családom egyéb tagjai (középkorú és idősebb rokonság) ruszkit ill. kínait kapott, semmi bajuk. Haver külföldön AZt a nejével, egy napra fullra kiütötte őket, azóta semmi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Huh. Tegnap tudtam meg, hogy az ismerős, aki lélegeztetőn volt, előtte kapott AZt oltásként. Nem tudom már betegen kapta, vagy utána fertőződött meg, esetleg orvosnál kapta el, de azért ez durva.

Családom egyéb tagjai (középkorú és idősebb rokonság) ruszkit ill. kínait kapott, semmi bajuk. Haver külföldön AZt a nejével, egy napra fullra kiütötte őket, azóta semmi.
Ismerős. AZ-t kapott. Egy napra kiütötte. Második oltas, kein Problem.

A te esetedben ha oltás után 1 héten belül lett beteg, akkor az oltástól függetlenül kapta be a vírust. Még 50%-os védettség sem alakult ki, ahhoz is kell három hét.


A többihez. 2,5 millió oltás meg lesz húsvét után 1-2 nappal. Ha csökkennek a kórházi számok csak akkor lesz minimális bolt és szolgáltatás nyitás. Nem latok benne akkora rizikót, ha az üzletekben összekötik létszámkorlátozással is. Most is ez hiányzik fájóan!!! Ugyanígy a fodraszoknál. Egyszerre csak 1 páciens s, a többi az utcán várakozik. Xar, de ennél jobbat nem tudok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 677
113
Ismerős. AZ-t kapott. Egy napra kiütötte. Második oltas, kein Problem.

A te esetedben ha oltás után 1 héten belül lett beteg, akkor az oltástól függetlenül kapta be a vírust. Még 50%-os védettség sem alakult ki, ahhoz is kell három hét.


A többihez. 2,5 millió oltás meg lesz húsvét után 1-2 nappal. Ha csökkennek a kórházi számok csak akkor lesz minimális bolt és szolgáltatás nyitás. Nem latok benne akkora rizikót, ha az üzletekben összekötik létszámkorlátozással is. Most is ez hiányzik fájóan!!! Ugyanígy a fodraszoknál. Egyszerre csak 1 páciens s, a többi az utcán várakozik. Xar, de ennél jobbat nem tudok.
Tegnap láttam, hogy a papunk a templom előtt misézik. Alkalmazkodnak a népek, vagy nincs. Jelenleg ez van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A három kritikus számsor (halál, intenzív, kórház) erősen növekszik. Itt egyelőre nem a jövőbeni nyitást, hanem a trend megállítását kell tervezni sajnos. Ha a kormány nem bassza el nyáron, ősszel majd télen a felkészülést (elsősorban oltóanyag beszerzés időben), akkor akár már nyitnánk. Most már késő csöppet. Nagyon.

Most csak várhatjuk a végét és nézhetjük a kétségbeesett kapkodást aztán majd jövő tavasszal döntünk a sorsukról ennek az alkalmatlanságnak a fényében.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Aki most beszél nyitásról 3 hét múlva az kissé elmebeteg.
Akkor most vizsgáld meg abból a szempontból , hogy a kényelmes kis home office-od már fél éve nincs és nem is kapsz fizetést mert a cég aki alkalmazott az bezárta a kaput pénz meg nem jön a számládra , a tartalékaid meg elfogytak !

Na akkor lehet újra gondolni meddig is bírnád ?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 677
113
A három kritikus számsor (halál, intenzív, kórház) erősen növekszik. Itt egyelőre nem a jövőbeni nyitást, hanem a trend megállítását kell tervezni sajnos. Ha a kormány nem bassza el nyáron, ősszel majd télen a felkészülést (elsősorban oltóanyag beszerzés időben), akkor akár már nyitnánk. Most már késő csöppet. Nagyon.

Most csak várhatjuk a végét és nézhetjük a kétségbeesett kapkodást aztán majd jövő tavasszal döntünk a sorsukról ennek az alkalmatlanságnak a fényében.
Igen, a kormány baszta el. Ki más.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor most vizsgáld meg abból a szempontból , hogy a kényelmes kis home office-od már fél éve nincs és nem is kapsz fizetést mert a cég aki alkalmazott az bezárta a kaput pénz meg nem jön a számládra , a tartalékaid meg elfogytak !

Na akkor lehet újra gondolni meddig is bírnád ?
Remek. Akkor odamegyek néhány random emberhez és agyonlövöm a 70 feletti szüleiket. Aztán megkérdezném, hogy no, nyissunk? Mert kb. ez várható.
Nem tűnt fel, hogy csak a HTKA aktív fórumozóinak a köreiben (ez talán 50 ember lehet) van vagy 4-5 halott?

Talán, ha a kormány valódi segítséget nyújtott volna...
Ja nem, de lölőt azért gyorsan kitömték tizenhuszon milliárdokkal...
Egyetlen szutyok projektjét, amiből tizensokezer vendéglátós bértámogatása vagy bárki másnak kijött volna 2-3 hónapra.

Meg talán nem a olimpikont kellett volna oltani, hanem annyi tanárt, akit lehet. De, hát látszanak a prioritások most is...

Ment a duma a beoltjuk az országot két nap alatt és 30 ezer táján van a napi oltottak száma, amikor 1 hete jött sok oltóanyag a hírek szerint.
Akkor most melyik fele nem igaz az egyenletnek?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Remek. Akkor odamegyek néhány random emberhez és agyonlövöm a 70 feletti szüleiket. Aztán megkérdezném, hogy no, nyissunk? Mert kb. ez várható.
Nem tűnt fel, hogy csak a HTKA aktív fórumozóinak a köreiben (ez talán 50 ember lehet) van vagy 4-5 halott?

Talán, ha a kormány valódi segítséget nyújtott volna...
Ja nem, de lölőt azért gyorsan kitömték tizenhuszon milliárdokkal...

Meg talán nem a olimpikont kellett volna oltani, hanem annyi tanárt, akit lehet. De, hát látszanak a prioritások most is...

Ment a duma a beoltjuk az országot két nap alatt és 30 ezer táján van a napi oltottak száma, amikor 1 hete jött sok oltóanyag a hírek szerint.
Akkor most melyik fele nem igaz az egyenletnek?
Már esment terelsz és vádaskodsz ! A kérdésre nem feleltél hombre !

Az édesapádat tiszteltem ismeretlenül is és a magam módján még meg is gyászoltam , pontosan tudom milyen betegségben elveszteni valakit én is elvesztettem az apámat akit imándtam !

Te is nagy tudású vagy bizonyos területeken de a viselkedésed itt is olyan , hogy ezt a hétköznapokban nem lehet tolerálni ! Ha így viselkedsz a hétköznapokban akkor azon csodálkozom , hogy még nem kalapáltak meg . De inkább gondolom azt , hogy a virtuális világ hamis biztonsága miatt viselkedsz így amúgy a valóságban meg nyuszi vagy , vagy ha jobban tetszik egy omega !
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Már esment terelsz és vádaskodsz ! A kérdésre nem feleltél hombre !

Az édesapádat tiszteltem ismeretlenül is és a magam módján még meg is gyászoltam , pontosan tudom milyen betegségben elveszteni valakit én is elvesztettem az apámat akit imándtam !

Te is nagy tudású vagy bizonyos területeken de a viselkedésed itt is olyan , hogy ezt a hétköznapokban nem lehet tolerálni ! Ha így viselkedsz a hétköznapokban akkor azon csodálkozom , hogy még nem kalapáltak meg . De inkább gondolom azt , hogy a virtuális világ hamis biztonsága miatt viselkedsz így amúgy a valóságban meg nyuszi vagy , vagy ha jobban tetszik egy omega !
Ez felmerült már bennem is...:)
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Ismerős. AZ-t kapott. Egy napra kiütötte. Második oltas, kein Problem.

A te esetedben ha oltás után 1 héten belül lett beteg, akkor az oltástól függetlenül kapta be a vírust. Még 50%-os védettség sem alakult ki, ahhoz is kell három hét.


A többihez. 2,5 millió oltás meg lesz húsvét után 1-2 nappal. Ha csökkennek a kórházi számok csak akkor lesz minimális bolt és szolgáltatás nyitás. Nem latok benne akkora rizikót, ha az üzletekben összekötik létszámkorlátozással is. Most is ez hiányzik fájóan!!! Ugyanígy a fodraszoknál. Egyszerre csak 1 páciens s, a többi az utcán várakozik. Xar, de ennél jobbat nem tudok.
Nyugat máshogy áll az egészhez. Te például jártál Belgiumban, pontosan tudhatnád hogy messze bohóckodás ami itthon van. Ott tudtommal se fodrász, se üzletek semmi nem volt nyitva az élelmiszeren kívül egész karácsonyig. Most is csak a fodrászoknál nyitottak valentin nap óta. Azóta egész kiegyensúlyozott számokat produkálnak.

Azt kellene tenni ami ott volt karácsony előtt szabály, ha azt bevezetnénk nagyjából 2-3 hónapig akkor megmenekülnénk. De így sose lesz tetőzés csak emelkedő amíg mindenki ki nem dől.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1 and bel
T

Törölt tag 1711

Guest
Nyugat máshogy áll az egészhez. Te például jártál Belgiumban, pontosan tudhatnád hogy messze bohóckodás ami itthon van. Ott tudtommal se fodrász, se üzletek semmi nem volt nyitva az élelmiszeren kívül egész karácsonyig. Most is csak a fodrászoknál nyitottak valentin nap óta. Azóta egész kiegyensúlyozott számokat produkálnak.

Azt kellene tenni ami ott volt karácsony előtt szabály, ha azt bevezetnénk nagyjából 2-3 hónapig akkor megmenekülnénk. De így sose lesz tetőzés csak emelkedő amíg mindenki ki nem dől.

Hát igen, nyugaton bebetonozták magukat hittársaid ezért szépen mosdatják magukat és a számaikat, nálunk ellenzékből meg uszítanak még ezek ellen az enyhe korlátozások ellen is, teljes zárnál a komplett gárda kivonulna hajat vágatni meg kiállni a csődbe menő kocsmárosok mellett.
 
W

Wilson

Guest
Akkor most vizsgáld meg abból a szempontból , hogy a kényelmes kis home office-od már fél éve nincs és nem is kapsz fizetést mert a cég aki alkalmazott az bezárta a kaput pénz meg nem jön a számládra , a tartalékaid meg elfogytak !

Na akkor lehet újra gondolni meddig is bírnád ?

Mondok neked erre egy példát a "dúsgazdag" Szlovákiában az idegenvezetők például az államtól havi 800 eurót kapnak mivel a covid miatti zárások következtében nincs bevételük.És ez csak egy példa a sok közzul,szerintem azokban az ágazatokban dolgozó embereket akik a zárások miatt elvesztették a munkájukat/megélhetésuket a magyar államnak igenis közvetlen módon pénzel kellene megsegíteni addig amíg a zárások tartanak.És még mielőtt a fórum kormánypárti része egy emberként felhördülne és libernyákozásba kezdene ennek semmi köze nincs a felelőtlen osztogatáshoz.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 336
20 779
113
Feltűnően alacsony a Szputnyik arány
cZY9j6A.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Off:
Engem ebben az egész politikában az zavar, hogy úgy leplezik a tökéletlenségüket, hogy a másik tökéletlent gyalázzák. De nagyon szemét módon. És folyamatosan harapják azt a kezet, ami enni ad. És minde olyan információtól elzárnak (vagy kompromittálni igyekeznek) az embereket, amiből saját tökéletlenségük kiderülhetne. Ez nekem megfekszi a gyommromat. És most kérem ne essen nekem 10 ember, hogy az ellenzék az még hülyébb.