Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Namost, ha ez a szakmai konszenzus, és a szakma tudja ezt az egészet, akkor mit tippelsz, miért foglalkoznak mégis a távolságtartással, kontaktszám csökkentéssel, oltással?
Biztos azért, mert nem akarják megoldani, hanem a népet akarják eltenni láb alól. Ugye.
osszekevered a dolgokat.

a nepet eltenni a chippes vaccinaval akarjak :D :D :D
 
T

Törölt tag 2361

Guest
mivel nem nagyon figyelem az EUpolitikusokat az utolso idoben...

miert nincs egy olyan vakcina amit tisztan az EU-teruleten fejlesztenek ki es gyartanak?
miert kell az eunak fuggeni vagy veszekedni az angolokkal, az amcsikkal, a ruszkikal es stb hogy nezd van lovenk, ti meg gyartjatok nekunk minnel tobbet, aztan meg ha felakad a dolog, akor meg men a rinya es a kopkodes hogy mindenki szar mert nem adja a vakcinat.

ennyira benak lettek, vagy csak a szokasos modon addig okoskodtak meg az ido ugy elszalt hogy mar keso belekezdeni?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
G

Galthran

Guest
Azoknál akik szinte nem betegszenek meg tőle ? Halleluja ! LOL
pont ez a szar ebben a vírusban: nem tudhatod hogy hogyan reagál a kis tested rá. én átestem rajta viszonylag könnyen(3 nap láz, másfél hét köhögés), de egyre gyakoribb hogy fiatalabbak is bekészülnek tőle. haver 21 éves, 2 hétig dögrováson volt, öcsém iskolájábanvan egy ötödikes aki kórházba fekszik épp korona miatt(enyhe asztmával), 30 éves kolléganőm másfél hónapja otthon van mert annyira földhöz vágta, vagy 1 hétig szarni se tudott kimenni

... és igen, ismerek oylat aki pozitív lett tünet nélkül, szomszéd utcában van egy alkesz öreg aki taknyos volt de semmi baja, stb..
lehet hogy a rohadt oltásnak lehet hosszú távon elenyésző esetben mellékhatása, de a vírus sokkal szarabb
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 289
113
Azoknál akik szinte nem betegszenek meg tőle ? Halleluja ! LOL
A hatvani kórház intenzív osztályán múlt héten kezeltek 1993-as, 1997-es és 2001-es születésű beteget is. Szóval az általánosítás a brit variáns esetén már sajnos nem igaz. :(
Az unokatestvérem nyolcadikos, az egyik makkegészséges, sportoló osztálytársa 2 hétig volt dögrováson a vírus miatt.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 289
113
mivel nem nagyon figyelem az EUpolitikusokat az utolso idoben...

miert nincs egy olyan vakcina amit tisztan az EU-teruleten fejlesztenek ki es gyartanak?
miert kell az eunak fuggeni vagy veszekedni az angolokkal, az amcsikkal, a ruszkikal es stb hogy nezd van lovenk, ti meg gyartjatok nekunk minnel tobbet, aztan meg ha felakad a dolog, akor meg men a rinya es a kopkodes hogy mindenki szar mert nem adja a vakcinat.

ennyira benak lettek, vagy csak a szokasos modon addig okoskodtak meg az ido ugy elszalt hogy mar keso belekezdeni?
Momentán a "Pfizer" vakcina a BioNTech saját fejlesztése és részben saját gyártmányú terméke. Csak a BioNTech eddig egy kicsi iparági szereplő volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 2361

Guest
Futottál már maszkban ? Látom a sport nem a barátod !
mar megint nyomod a marhasagaidat?

egy angol orvos lefutott maszkkal 30+ km, es utana maszk nelkul is ugyan annyit , es a sok muszer rajta nem mutatott ki semmi nagyobb kulonbseget.

itt az elso magyar cikk amit talaltam rola.


jaj de birom ezt a meghalok ha viselem a maszkot fele marhasagot, fel eve viszem a maszkot a munkan, nem az irodaba baszom a napot hanem elege fizikailag megterhelo munkat vegzek, es az elso naptol nem zavar egyaltalan.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 384
33 518
113
Na, ezek szerint elég sokan kerülnek elém (a 4. csoportba esnék, még nem vagyok 50), bár megérdeklődöm majd, ha még sokáig nem jelentkeznek. Úgy tűnik a háziorvosnak elég sok mozgástere van, hogy kit olt be. Ez érthető, bár a korrupció lehetőségét is felveti (vagy éppen azt, hogy megrögzött vakcinallenesek megbeszéljék a háziorvossal, hogy megkapják az igazolást, de a vakcinát nem - legalábbis ilyen terveikkel dicsekedtek bizonyos helyen egyes kommentelők)

 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 107
113
miert nincs egy olyan vakcina amit tisztan az EU-teruleten fejlesztenek ki es gyartanak?
Szia,

Vakcinat fejleszteni nehez es kockazatos: joval tobb mint 100 fele vakcinat kezdtek el fejleszteni tavaly, es ezek kozul csak nehany volt olyan, ami mar tavaly nyaron kesz volt.
Marpedig egy (nyugati) vakcinanak bizonyitottan hatekonynak es biztonsagosnak kell lennie, ezert sok honapon at kell tesztelni.

Szerintem ebben nincs semmi nagypolitika, hanem elsodlegesen szerencse kerdese, hogy ebbol a nehanybol csak egy nemet fejlesztes (ami raadasul egy kicsi, bevandorlok altal alapitott "cegecske" - legalabbis abban a kategoriaban, ahol az evi gyartasmennyiseg mertekegysege a milliard darab, igencsak kicsinek szamit).

Az egyetlen dolog, amiben hibaztak egy kicsit az EU politikusok, hogy elso korben probaltak EU gyartasu vakcinat rendelni, es ezert a BioNTech-el keson kotottek szerzodest, es akkor sem olyat, amivel a gyartosorepitest tamogattak volna.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 746
113
"A D-vitamin-szint 37,5–50 nmol/l-ről 75–100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."
Találós kérdés: az idézett szöveg hanyadszor jelenik ezen fórumban? 34 / 67 / 183

Kiegészítő kérdés: milyen iskolá(k)ba jártak azok, akik csak írni tudnak, olvasni nem?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
pont ez a szar ebben a vírusban: nem tudhatod hogy hogyan reagál a kis tested rá. én átestem rajta viszonylag könnyen(3 nap láz, másfél hét köhögés), de egyre gyakoribb hogy fiatalabbak is bekészülnek tőle. haver 21 éves, 2 hétig dögrováson volt, öcsém iskolájábanvan egy ötödikes aki kórházba fekszik épp korona miatt(enyhe asztmával), 30 éves kolléganőm másfél hónapja otthon van mert annyira földhöz vágta, vagy 1 hétig szarni se tudott kimenni

... és igen, ismerek oylat aki pozitív lett tünet nélkül, szomszéd utcában van egy alkesz öreg aki taknyos volt de semmi baja, stb..
lehet hogy a rohadt oltásnak lehet hosszú távon elenyésző esetben mellékhatása, de a vírus sokkal szarabb
Értem én de nem erre fel írtam amit írtam ! Hanem arra , hogy marha büszkék egy olyan csoport 100%-nak kikiáltott védettségére akik amúgy is nehezen betegszenek meg benne !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A hatvani kórház intenzív osztályán múlt héten kezeltek 1993-as, 1997-es és 2001-es születésű beteget is. Szóval az általánosítás a brit variáns esetén már sajnos nem igaz. :(
Az unokatestvérem nyolcadikos, az egyik makkegészséges, sportoló osztálytársa 2 hétig volt dögrováson a vírus miatt.
Értem én de te se értetted az amit írtam ! Csalódtam .
 
  • Hűha
Reactions: Blitz97

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 654
9 217
113
megjelent a semmiből a 2.5 milliós célérték

Orbán lehet azért erőlteti a korai nyitást - még a saját szakértői ellenére is - mert a nyugati vakcinák nemsokára óriási mennyiségben kezdenek érkezni Európába és átoltottságban a többi ország hamar utolérhet. Akkor viszont már nem marad kommunikációs kártya a kezében.

mivel nem nagyon figyelem az EUpolitikusokat az utolso idoben...

miert nincs egy olyan vakcina amit tisztan az EU-teruleten fejlesztenek ki es gyartanak?
miert kell az eunak fuggeni vagy veszekedni az angolokkal, az amcsikkal, a ruszkikal es stb hogy nezd van lovenk, ti meg gyartjatok nekunk minnel tobbet, aztan meg ha felakad a dolog, akor meg men a rinya es a kopkodes hogy mindenki szar mert nem adja a vakcinat.

ennyira benak lettek, vagy csak a szokasos modon addig okoskodtak meg az ido ugy elszalt hogy mar keso belekezdeni?

A franciák asszem fejlesztettek vakcinát és az elején tán számoltak is vele, de kiderült, hogy - egyelőre legalábbis - nem lehet rá várni.

Azoknál akik szinte nem betegszenek meg tőle ? Halleluja ! LOL

Ha a terjedést gátolja, akkor az is eredmény lehet. Persze nem velük kell kezdeni az oltást. Később lehet, hogy általános, gyerekkori oltás lesz a koronavírus ellen és akkor számíthat az ilyen is.