Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na a nagy sportember... egy kis szövetdarabtól a szája előtt már nem tud futni! LOL!
Fusson az akit kergetnek , mondjuk nekem akkor se kell ! Egy intenzív légszomj közben azért megnéznélek bármilyen kis szövet darabbal a szád és orrod előtt , mert ugye ha egy mód van rá -főleg hidegben - az orrán át lélegzik az ember , amíg teheti utána már a seggén is venné a levegőt csak álljon helyre az oxigén háztartása ! De látom ti sem vagytok barátok , vagy nem kellő szinten !
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Orbán lehet azért erőlteti a korai nyitást - még a saját szakértői ellenére is - mert a nyugati vakcinák nemsokára óriási mennyiségben kezdenek érkezni Európába és átoltottságban a többi ország hamar utolérhet. Akkor viszont már nem marad kommunikációs kártya a kezében.

Ez szerintem csak a te vágyálmod...
A grafikonra ránézve semmi ilyesmi nem látszik. A mai nap Szerbiát is befogtuk amúgy...
Amíg érkeznek ide a keleti vakcinák, addig mindig jobban fogunk oltani, mint ahova csak a nyugatiak érkeznek, hiszen a nyugatiakat mi is ugyanúgy kapjuk, a keletiek pont az előnyünket biztosítják. És ha ez az előny arra pont jó, hogy nálunk a harmadik hullám lecsengése után már ne legyen szignifikáns negyedik, míg nyugaton még nem nyithatnak majd, vagy ha nyitnak kapják a negyediket...
Ekkor bizony mind emberéletekben, mind €€€-ban mérhető gazdasági előny lesz, és ez az előny hónapokig fenn fog állni. Most kb. 3 hetes előnyünk van az EU élbolyához képest, ez mint mondtam, az utolsó keleti vakcina beérkezéséig várhatóan még nőni is fog.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 493
93 676
113
Szia,

Vakcinat fejleszteni nehez es kockazatos: joval tobb mint 100 fele vakcinat kezdtek el fejleszteni tavaly, es ezek kozul csak nehany volt olyan, ami mar tavaly nyaron kesz volt.
Marpedig egy (nyugati) vakcinanak bizonyitottan hatekonynak es biztonsagosnak kell lennie, ezert sok honapon at kell tesztelni.

Szerintem ebben nincs semmi nagypolitika, hanem elsodlegesen szerencse kerdese, hogy ebbol a nehanybol csak egy nemet fejlesztes (ami raadasul egy kicsi, bevandorlok altal alapitott "cegecske" - legalabbis abban a kategoriaban, ahol az evi gyartasmennyiseg mertekegysege a milliard darab, igencsak kicsinek szamit).

Az egyetlen dolog, amiben hibaztak egy kicsit az EU politikusok, hogy elso korben probaltak EU gyartasu vakcinat rendelni, es ezert a BioNTech-el keson kotottek szerzodest, es akkor sem olyat, amivel a gyartosorepitest tamogattak volna.
Az hiba volt, de a keleti vakcinák elutasítása, lassítása emberéletekbe kerül.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and BJani

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Egyébként az is figyelemreméltó, hogy a második oltás tekintetében is mennyire kezdünk elhúzni. Megint csak a keleti vakcinák hatása ugye, a feltörés pont 4 héttel az első oltások meglépési pontja után van...(február 26. vs. március 23.)
Felhívnám a figyelmet, hogy az UK itt fasorban sincs, ott még 6% kapta csak meg a második oltást, míg az elsőt már 45%.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
Még egy érdekes grafikon, leginkább azoknak küldöm, akik szerint Magyarországon terjed/terjedt leginkább a vírus:

Biweekly confirmed COVID-19 cases per million people

Mint látható, valóban magas nálunk a görbe futása (de talán mi itt tudhatunk tetőzni), de azért jelenleg sem vagyunk csúcstartók, mert pl. az észtek lakosságarányosan jobban beszívták ezt a hullámot, igaz, ők most már legalább kifele jönnek belőle. Korábbi hónapokban a csehek kétszer is produkáltak a mi mostani adatainknál lényegesen rosszabbat (nov. eleje, jan. eleje), de Szerbia is járt a mi magasságunkban, Montenegró 2x is, ráadásul elhúzódóan...
Az abszolút csúcstartók a belgák voltak november elején, akkor nekik másfélszer több új esetük volt egy millió főre, mint nekünk most.

Összefoglalva: szarul állunk, de azért semmilyen téren nem vagyunk csúcstartóak (és ez egy pillanatnyi állapot).
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Ez szerintem csak a te vágyálmod...
A grafikonra ránézve semmi ilyesmi nem látszik. A mai nap Szerbiát is befogtuk amúgy...
Amíg érkeznek ide a keleti vakcinák, addig mindig jobban fogunk oltani, mint ahova csak a nyugatiak érkeznek, hiszen a nyugatiakat mi is ugyanúgy kapjuk, a keletiek pont az előnyünket biztosítják. És ha ez az előny arra pont jó, hogy nálunk a harmadik hullám lecsengése után már ne legyen szignifikáns negyedik, míg nyugaton még nem nyithatnak majd, vagy ha nyitnak kapják a negyediket...
Ekkor bizony mind emberéletekben, mind €€€-ban mérhető gazdasági előny lesz, és ez az előny hónapokig fenn fog állni. Most kb. 3 hetes előnyünk van az EU élbolyához képest, ez mint mondtam, az utolsó keleti vakcina beérkezéséig várhatóan még nőni is fog.
ennyi ilyen egyszerű...mivel elosztás van ,mi mindig előrébb leszünk arányaiban...2.5 m-val...
 
W

Wilson

Guest
Értem én de nem erre fel írtam amit írtam ! Hanem arra , hogy marha büszkék egy olyan csoport 100%-nak kikiáltott védettségére akik amúgy is nehezen betegszenek meg benne !

Ennél a vírus variánsnál ami nálunk ezt a harmadik hullámot okozza ez a kijelentés már sajnos nem állja meg a helyét.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani