Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 106
113
Te sem mozogtál még sosem maszkban... :)
Szia,

A sok poros-olmos zart loter miatt nemegyszer elofordult mar 10 eve is, hogy orakat toltottem maszkban egyhuzamban.

Nem vettem eszre, hogy kevesebb levegot tudok venni a maszkban (az elofordulhat, hogy lassabb vagyok, csak nem tunik fel).

Egyedul az zavaro szamomra, hogy sokkal jobban parasodik a szemuveg, ha lihegek.

Az is volt mar vagy 10 eve, hogy az egyik ismerosom gazalarcban tartotta a futo edzeseit (termeszetesen a szurobetet is benne volt), mert igy erezte kihivasnak. :) Es egy FFP2-es maszknak elenyeszo az ellenallasa egy gazalarchoz kepest.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szia,

A sok poros-olmos zart loter miatt nemegyszer elofordult mar 10 eve is, hogy orakat toltottem maszkban egyhuzamban.

Nem vettem eszre, hogy kevesebb levegot tudok venni a maszkban (az elofordulhat, hogy lassabb vagyok, csak nem tunik fel).

Egyedul az zavaro szamomra, hogy sokkal jobban parasodik a szemuveg, ha lihegek.

Az is volt mar vagy 10 eve, hogy az egyik ismerosom gazalarcban tartotta a futo edzeseit (termeszetesen a szurobetet is benne volt), mert igy erezte kihivasnak. :) Es egy FFP2-es maszknak elenyeszo az ellenallasa egy gazalarchoz kepest.
Egy pörgős sok pályás kombat után azért megnéznélek téged is meg az eredményeidet is ! ;) :cool:
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: merleg and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Ez nem feltétlenül igaz. Van aki észre sem veszi magán, hogy beteg, de másokat még attól fertőzhet.
Egy gyerek esetleg.
Túlmisztifikáljátok ezt az egész maszkfétist.
Nagyon nem biztos, hogy úgy vannak ezek a dolgok a terjedéssel, ahogy hisszük.
De mindegy is, nem akarok megint előhozakodni olyan dolgokkal, amiket bizonyítani nem tudok, s csak feltételezések.
Túl sok viszont az ordító ellentmondás, amit személyesen is megtapasztaltam ezzel a vírussal kapcsolatban.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Egy valamit mondok! Ez a rohadt vírusos mizéria csak egymás ellen fordítja az embereket! Az élet minden területén! Megy a mutogatás, anyázás! Nem jó ez! Össze kell tartsunk!
És az oltásigazolvány még el se terjedt...
Majd amikor gyanakodva méregetik egymást az addigi barátok/rokonok/családtagok...
Ejjhh. :(
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Egy valamit mondok! Ez a rohadt vírusos mizéria csak egymás ellen fordítja az embereket! Az élet minden területén! Megy a mutogatás, anyázás! Nem jó ez! Össze kell tartsunk!
Ez szépen hangzik, de nem lehet mindenkivel összetartani.. Amikor emberek mások életét teszik kockára, mert egy nagyon, nagyon minimumot sem képesek betartani, lehet szó maszkviselésről, távolságtartásról, stb., akkor miféle összetartásról beszéljünk? Pár napja olvastam, hogy egy külföldi leköpött egy villamos vagy buszsofőrt mert az rá merészelt szólni a maszk hiánya miatt. Ezekkel összetartani? Pár generációval régebben még gyerekmunkások dolgoztak szénbányákba ezen a kontinensen is. Ezekhez képest mi milyen kényelemben és biztonságban élünk most? Egyszer kéne pár igazán icipici önfeláldozást tenni, hogy felteszem azt a kibaszott maszkot, nem megyek tömegbe, visszafogom magam, otthon maradok és még erre a kibaszott minimumra sem képes pár ember. A lövészárkokban nem fulladtak meg az emberek amikor gázálarcban kellett rohamozni aztán vissza le a földre? Most meg egy szövetmaszk problémát okoz...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Szia,

A sok poros-olmos zart loter miatt nemegyszer elofordult mar 10 eve is, hogy orakat toltottem maszkban egyhuzamban.

Nem vettem eszre, hogy kevesebb levegot tudok venni a maszkban (az elofordulhat, hogy lassabb vagyok, csak nem tunik fel).

Egyedul az zavaro szamomra, hogy sokkal jobban parasodik a szemuveg, ha lihegek.

Az is volt mar vagy 10 eve, hogy az egyik ismerosom gazalarcban tartotta a futo edzeseit (termeszetesen a szurobetet is benne volt), mert igy erezte kihivasnak. :) Es egy FFP2-es maszknak elenyeszo az ellenallasa egy gazalarchoz kepest.
A fő probléma nem is elsősorban a kevesebb levegő (persze az sem faja). Azt viszonylag meg lehet szokni. Inkább az, ami miatt a kisgyerekeknél is probléma a maszkviselés: a túlmelegedés.
Munkámnál fogva én is rendszeresen viselek maszkot ha ügyfélnél kell lehúzni akár órákat is. Van, hogy ez intenzív mozgással is együtt jár.
Ki lehet bírni. Csakhát itt arról van szó, hogy egy alternatív közlekedési formáról van szó. Nem önkínzásról.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ogretankHU

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Ez szépen hangzik, de nem lehet mindenkivel összetartani.. Amikor emberek mások életét teszik kockára, mert egy nagyon, nagyon minimumot sem képesek betartani, lehet szó maszkviselésről, távolságtartásról, stb., akkor miféle összetartásról beszéljünk? Pár napja olvastam, hogy egy külföldi leköpött egy villamos vagy buszsofőrt mert az rá merészelt szólni a maszk hiánya miatt. Ezekkel összetartani? Pár generációval régebben még gyerekmunkások dolgoztak szénbányákba ezen a kontinensen is. Ezekhez képest mi milyen kényelemben és biztonságban élünk most? Egyszer kéne pár igazán icipici önfeláldozást tenni, hogy felteszem azt a kibaszott maszkot, nem megyek tömegbe, visszafogom magam, otthon maradok és még erre a kibaszott minimumra sem képes pár ember. A lövészárkokban nem fulladtak meg az emberek amikor gázálarcban kellett rohamozni aztán vissza le a földre? Most meg egy szövetmaszk problémát okoz...
Megérett a világ a pusztulásra! Nézhetjük innen meg onnan ezt tudjuk sajnos így van! Próbálok pozitívan gondolkodni, nem vagyok vészmadár típus, de háború lesz meglátjátok! Én naponta látom pusztul a nép! Egyre fiatalabbak halnak meg, pufognak gépen az ITO-n! Mikor elkezdtem mentőzni 15 éve akkor 70-80-90 évesek haltak, most meg megyek a 30-45 évesekhez! Ez borzalmas! Velem egykorúak!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez szépen hangzik, de nem lehet mindenkivel összetartani.. Amikor emberek mások életét teszik kockára, mert egy nagyon, nagyon minimumot sem képesek betartani, lehet szó maszkviselésről, távolságtartásról, stb., akkor miféle összetartásról beszéljünk? Pár napja olvastam, hogy egy külföldi leköpött egy villamos vagy buszsofőrt mert az rá merészelt szólni a maszk hiánya miatt. Ezekkel összetartani? Pár generációval régebben még gyerekmunkások dolgoztak szénbányákba ezen a kontinensen is. Ezekhez képest mi milyen kényelemben és biztonságban élünk most? Egyszer kéne pár igazán icipici önfeláldozást tenni, hogy felteszem azt a kibaszott maszkot, nem megyek tömegbe, visszafogom magam, otthon maradok és még erre a kibaszott minimumra sem képes pár ember. A lövészárkokban nem fulladtak meg az emberek amikor gázálarcban kellett rohamozni aztán vissza le a földre? Most meg egy szövetmaszk problémát okoz...
Hát aranyapám én még rohangáltam gázálarcba na nem Doberdónál csak kis hazánk egy utolsó laktanyájának udvarán illetve menetgyakorlaton csak sétáltunk . De mégis olyan 10% körülire teszem azokat akik a szimpla sétától is elájultak (kiképzőként a sajátomon kívül még 3 vonulás adatai alapján) . Ha szopatni kellett a nagyérdeműt elég volt egy 100-150m-t megfuttatni őket máris felszaladt vagy 30-40% köré az össze esők száma . Ha nem vették volna le a GÁ-ot simán ájultak lettek volna !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg