Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Hát aranyapám én még rohangáltam gázálarcba na nem Doberdónál csak kis hazánk egy utolsó laktanyájának udvarán illetve menetgyakorlaton csak sétáltunk . De mégis olyan 10% körülire teszem azokat akik a szimpla sétától is elájultak (kiképzőként a sajátomon kívül még 3 vonulás adatai alapján) . Ha szopatni kellett a nagyérdeműt elég volt egy 100-150m-t megfuttatni őket máris felszaladt vagy 30-40% köré az össze esők száma . Ha nem vették volna le a GÁ-ot simán ájultak lettek volna !
marhasagokat irsz ujbol. az elejen nekem is fajt mindig a fejem tolle, de aztan azt is meglehet szokni (mint a 100 eves nehez sisakot).

katonanket 2x lattam hogy valaki osszeeset.

1. veradas utan, kimentunk gyakorlatozni, es a csavo elajult, maszk sem volt rajta, ki a faszom talalta ki hogy mindgya utana menyuk a gyakorlatokra a fasz tudja, de kurva okos lehetett.
2. az egyik tokhulye tiszt kitalalta h maszkban 10+ km menyunk eros tempoban, volt ott hegy is, meg lefelemenet is, meg egy kibaszott 1000 eves kovesut amit szinte utaltam meg minden lofasz es ott is egesz ido alatt 1 katona eset ossze.

jah volt egy 3ik is, 2 het eso utan csupa sar volt minden, es szaladas kozzben az egyik okos kb 2 m tollem, felhuzta a maszkot hogy jobban lasson, mert a sok hulyesegtol csupa sar volt mar minden. nem latta mi van a labba elott es elbotlott es egy kurva nagy pocsolyaba landolt ugy, hogy fel napig nevettem rajta.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
661721 fertőzött (+9288)
12062 kórházban (-284)
1512 lélegeztetőgépen (+20)
230161 aktív eset (+5400)
410565 gyógyult (+3630)
20995 elhunyt (+258)
2065948 (787207) kapott oltást (+54919, +34020)
4649596 mintavétel (+40444)
55915 hatósági házi karanténban (+628)
69db9bbf2ca9d9843d93cc19dca796a4.png
Habár a kiugrás belefér a napi ingadozásba, ha elfogadjuk, hogy plato fázisban vagyunk, de nekem nem tetszik azért.
Eddig a napi esetszám lassan csökkenő volt, most viszont inkább stabilizálódni látszik.
A lélegeztető gépre kerülő immár trendszerűen +-20 azt jelezheti, hogy beállt a halottak és gépre kerülők közt az egyensúly, de azt is, hogy sajnos megtelt. Én az előbbire tippelek, de az utóbbi se kizárható.
A többi adatból még egyenlőre nem érdemes bármit is nézni.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
218.400 adag AstraZeneca vakcina érkezett ma.

Galgóczi Ágnes elmondta, hogy a koronavírus-fertőzöttek átlagéletkora 45,7 év.

  • A 40–49 éves korosztályba tartozott az új esetek 23 százaléka.
  • Az 50–59 éves korosztályba az új esetek 17 százaléka.
  • A 30–39 éves korosztályba tartozott az új esetek 15 százaléka.
  • Az új fertőzöttek 17 százaléka budapesti.
  • Az új fertőzöttek 15 százaléka Pest megyei.
  • Zala megyében csak 1,57 százalékos az új fertőzöttek aránya.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Te jó ég, az ilyen hülyeségektől olvad le az agyam. Megint egy fotelsportoló, aki előadja, hogy maszkban lehet futni. Már volt egy ilyen, aki előadta, hogy egyszerre volt marathon / 100m síkfutás / triatlon olimpiai bajnok és ultramaraton világbajnok és a maszkban futás még a rákot is gyógyítja. Közben ahhoz is hülye volt, hogy elolvassa a sportmaszkhoz mellékelt tájékoztatót, miszerint ha nem megfelelő edzettség mellett próbálsz meg maszkban futni, akkor el fogsz ájulni, mert a sportmaszk egy ÉLETTANILAG KEDVEZŐTLEN állapotot szimulál! A maszkban futást csak azért csinálják egyes élsportolók, hogy javítsák a szervezetük tűrőképességét az oxigénhiányos állapottal szemben. De maszkban futásnál leginkább csak megfulladni lehet. De mindjárt elő fog kerülni egy "profi" sportoló, aki csillagot is lehazudva az égről kifejti, hogy a maszkban futástól tovább élsz, nagyobb lesz a farkad és a hajad is kinő..
Atyaég... Ember,neked mégis hogyan sikerült a sportmaszkokat idekeverned? Nem hiszem,hogy aggódnod kellene az agyleolvadás miatt,az téged nem fenyeget...Nem tudod mi a különbség egy sportmaszk meg egy orvosimaszk között? Egyáltalán,hogy működnek és melyik mire is való? Akkor nem tudok mást feltételezni,mint hogy egy marék lepke értelmi képessége is a tiéd fölött áll... Nem vagyok élsportoló,de rendszeresen futok ORVOSI maszkban,valahogy eddig túléltem... Anyám meg ,aki hát nem túl fiatal,napi 10-12 órákat húz le covid osztályon ffp maszkban... De nyilván meglett férfiemberek picsogjanak csak,hogy fel kell venni amikor bemennek a boltba...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Leírja konkrétan, hogy Magyarországon jelenleg több mint 25 ezren várnak műtétre, sok a szív-és érrendszeri, daganatos beteg stb, stb.....amúgy ez egy nagyon érdekes dolog! Hogy ezek a betegek most alapból kikerültek a látókörből! A Covid jár egy rohadt csőlátással, saját tapasztalat! Azt hogy a betegnek tüdőembóliája van ezért légzési elégtelen azt nem vesszük észre! És hány ilyen van! Ennek a szarnak sokkal több halálos áldozata lesz és van már amiatt, hogy betegeket nem vizsgálnak meg és nem jutnak megfelelő ellátáshoz időben!!! El sem tudjuk képzelni!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
218.400 adag AstraZeneca vakcina érkezett ma.

Galgóczi Ágnes elmondta, hogy a koronavírus-fertőzöttek átlagéletkora 45,7 év.

  • A 40–49 éves korosztályba tartozott az új esetek 23 százaléka.
  • Az 50–59 éves korosztályba az új esetek 17 százaléka.
  • A 30–39 éves korosztályba tartozott az új esetek 15 százaléka.
  • Az új fertőzöttek 17 százaléka budapesti.
  • Az új fertőzöttek 15 százaléka Pest megyei.
  • Zala megyében csak 1,57 százalékos az új fertőzöttek aránya.

Karácsony-i ajándék, Én "meg fogom köszönni!"

"Butapest" majd eldönti( :rolleyes: ), Én szerintem kár, hogy beszámít! Ez van!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
Április végén Magyarországra látogatnak a WHO európai vezetői, hogy a kormánnyal tárgyaljanak a 2022-re kiépülő hazai koronavírus vakcina gyártó kapacitás nemzetközi ellátási láncba illesztésének részleteiről.

Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz szintén kiemelte az oltóanyagok helyi gyártásának a szükségességét, hozzátéve, hogy a WHO törekedni fog arra, hogy támogassa Magyarországot ennek megvalósulásában. A főigazgató elismerően nyilatkozott a magyarországi oltási kampány gyorsaságáról is. Az immáron 24 százalékos lefedettséget rendkívül meggyőzőnek nevezte, és arra biztatta Magyarországot, „tartsa meg ezt a lendületet”.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
Hát aranyapám én még rohangáltam gázálarcba na nem Doberdónál csak kis hazánk egy utolsó laktanyájának udvarán illetve menetgyakorlaton csak sétáltunk . De mégis olyan 10% körülire teszem azokat akik a szimpla sétától is elájultak (kiképzőként a sajátomon kívül még 3 vonulás adatai alapján) . Ha szopatni kellett a nagyérdeműt elég volt egy 100-150m-t megfuttatni őket máris felszaladt vagy 30-40% köré az össze esők száma . Ha nem vették volna le a GÁ-ot simán ájultak lettek volna !
Értjük,kemény vagy,mint a kád sarka... Amit amúgy minden további nélkül el is hiszek. De azért esetleg egy GÁ meg egy pár grammos szövet az arcod előtt talán meg mindig nem ugyan az,csak mert "lemaszkozzuk" mind a kettőt...
 
W

Wilson

Guest

Koronavírus: a kórházban kezelt betegek harmada újabb kórházi kezelésre szorul négy hónapon belül​


24.hu

A Covid-19 betegséggel brit kórházakban kezeltek mintegy egyharmada további kórházi kezelésre szorult hazaengedése után négy hónapon belül és minden nyolcadik beteg meghalt ugyanezen időszakban a British Medical Journal című orvostudományi folyóiratban megjelent tanulmány szerint.

A londoni Univerity College, a Leicesteri Egyetem és a Nemzeti Statisztikai Hivatal kutatói egybevetették mintegy 48 ezer Covid-19 miatt kórházi kezelésre szorult és 2020. augusztus 31-ig hazaengedett beteg orvosi adatlapjait egy általános lakossági kontrollcsoportéval. Az orvosi adatok tartalmazták az újabb kórházi kezelés szükségességének, az elhalálozásnak az arányát és a légzőszervi, szív-, vese-, máj- és anyagcserebetegségek, köztük a cukorbetegség súlyosságát.

Megállapították, hogy átlagosan 140 nap után az elemzésbe bevont 47 780 betegből 14 060-an szorultak újabb kórházi kezelésre mintegy 140 napon belül, és mintegy 5875 meghalt ugyanezen időszakban.
A Covid-19 miatt kórházban kezelteknél magasabb lehet a szervkárosodás (többszervi diszfunkció) aránya a kontrollcsoporthoz képest – állapították meg a kutatók.

A kockázat növekedése nem korlátozódik az idősekre és nem egyforma az etnikumokat illetően. A diagnózis, a kezelés és a poszt-Covid-szindróma megelőzése integrált és nem szervi vagy betegségspecifikus megközelítést igényel, és sürgős kutatások szükségesek a kockázati tényezők feltárására. Eredményeinek azt jelzik, hogy a Covid-19 hosszútávú terhe jelentős lehet a kórházakra és az egészségügyi rendszerre

– írták a tanulmányban.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
 
  • Tetszik
Reactions: bel

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Esett már szó ezeken a hasábokon a pulseoximéterről. Nem csak a mostani járványban lehet hasznos, de bármilyen tüdő probléma vagy légzési nehézség esetén hasznos segédeszköz. Az alábbi készüléket 2490,- Ft-ért kínálják. Úgy gondolom ez egy olyan ár amiért már nyugodtan odatehető a lázmérő mellé.
Azt se használjuk minden nap.

A cégtől vettem már eü. terméket, nem volt vele semmi baj. Ezt persze én se ismerem, de van ennyi bizodalmam a cégben.
pulzoximeter_05.jpg

Köszönöm!
Tegnap megrendeltem. Ma megérkezett. 3532 Ft volt szállítással együtt. Ennyit megér. Jelentem működik.