Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 966
8 468
113
Nekem két ismerősöm közeli ember, is meghalt pedig az egyik Pfizer két oltáson volt túl, a másik pedig egy másik talán kínai vakcinával. Az oltás egy újabb védelmi vonal, de nem biztos, hogy megvéd 100%-ig, még a haláltól sem. De sokkal jobbak az esélyek, mint oltás nélkül. És ez a fontos. Azonban a lakosság 70-80%-át át kéne oltani a tényleges nyitáshoz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Értjük,kemény vagy,mint a kád sarka... Amit amúgy minden további nélkül el is hiszek. De azért esetleg egy GÁ meg egy pár grammos szövet az arcod előtt talán meg mindig nem ugyan az,csak mert "lemaszkozzuk" mind a kettőt...
Ez szépen hangzik, de nem lehet mindenkivel összetartani.. Amikor emberek mások életét teszik kockára, mert egy nagyon, nagyon minimumot sem képesek betartani, lehet szó maszkviselésről, távolságtartásról, stb., akkor miféle összetartásról beszéljünk? Pár napja olvastam, hogy egy külföldi leköpött egy villamos vagy buszsofőrt mert az rá merészelt szólni a maszk hiánya miatt. Ezekkel összetartani? Pár generációval régebben még gyerekmunkások dolgoztak szénbányákba ezen a kontinensen is. Ezekhez képest mi milyen kényelemben és biztonságban élünk most? Egyszer kéne pár igazán icipici önfeláldozást tenni, hogy felteszem azt a kibaszott maszkot, nem megyek tömegbe, visszafogom magam, otthon maradok és még erre a kibaszott minimumra sem képes pár ember. A lövészárkokban nem fulladtak meg az emberek amikor gázálarcban kellett rohamozni aztán vissza le a földre? Most meg egy szövetmaszk problémát okoz...


Én erre válaszoltam megmondó ember ! Az értelmező olvasás sokat segít a fórumozóknak !
 
W

Wilson

Guest
Újabb aggasztó hírt közölt az Afrikai Unió (AU) betegségmegelőzési központjának (CDC) igazgatója, miszerint új mutációját azonosították a koronavírusnak, amelyet először Tanzániából Angolába utazók szervezetében mutattak ki. Ez a variáció a korábbi változatokhoz képest mintegy negyven mutációval rendelkezik.

John Nkengasong azt mondta, egyelőre nem tudják, hogy a rendelkezésre álló vakcinák milyen hatással lesznek az újabb mutációra. Egyelőre az új vírustörzset dél-afrikai laborokba küldték elemzésre, és a Tanzániával szomszédos országokban megfigyelőrendszert építettek ki.

A CDC közlése szerint az afrikai kontinens 18 országában jelent meg a korábbinál fertőzőbb brit, B.1.1.7 jelű vírusvariáns, és 18 országban a dél-afrikai, B.1.3.5.1. jelű mutáció.

A járvány kitörése óta Afrikában mintegy 4,2 millió fertőzöttet regisztráltak, a globális esetek 3,3 százalékát. A fertőzöttek 89 százaléka meggyógyult. A kór eddig 112 ezer halálos áldozatot követelt a kontinensen. A legsúlyosabban érintett ország Dél-Afrika több mint másfél millió fertőzöttel. Szakértők szerint az 1,3 milliárd lakosú kontinensen nagyon magas lehet a nem azonosított fertőzöttek száma.

John Magufuli, Tanzánia vírus- és oltásszkeptikus elnöke 61 éves korában halt meg, március 17-én. A hivatalos közlés szerint szívprobléma miatt, amelyet azonban nem kizárt, hogy koronavírus-fertőzés okozott, mint azt ahogy az MTI megjegyzi, a korábbi elnök túl későn, viszonylag enyhe korlátozásokat vezetett be.

Index
 
  • Hűha
Reactions: milagro

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 898
87 102
113

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Én meghallgattam a teljes interjút. És? Azért lenne igaz, mert a sikerpropaganda ezt mondta?

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara adatai szerint tavaly szeptemberben 2005 intenzívterápiás szakápoló volt.
A Magyar Orvosi Kamara nyilvántartása szerint tavaly szeptember 17-én volt 2022 intezívterápiás, aneszteziológus szakorvos.
Tudjuk, hogy az új egészségügyi jogviszony miatt felmondott bő 4000 ember. Feltehetően volt köztük intenzíves is.

Tudom, hogy itt sokaknak böki a csőrét a MOK. De véleményem szerint hitelesebb képet festenek a valóságról, mint a hivatalos tájékoztatás.
A számok ismeretében meséld el nekem, hogy szerinted ennyi szakember hány lélegeztetett beteget tud úgy ellátni, hogy közben van köztük szabadnapos, esetlege gyesen is vannak néhányan, stb.
A gyorstalpalós képzéseket pedig kár belekeverni, mert senkit nem fogsz megtanítani a kezelésére 10 óra/1 hét/1 hónap alatt.
Ne feledjük a számokhoz hozzátartozó emberek kb a fele részállásos dolgozó mint ahogyan én is az vagyok! És mivel kormányunk az új Egészségügyi Jogviszony bevezetésével megtiltotta vagy legalább is korlátozta a részállásos munka vállalását, meg amúgy a Covid miatt is kevesebben válanak plusz munkát, mivel terheltek....a számok már máshogy alakulnak! Békeidőben sincsenek elegen!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
Ne feledjük a számokhoz hozzátartozó emberek kb a fele részállásos dolgozó mint ahogyan én is az vagyok! És mivel kormányunk az új Egészségügyi Jogviszony bevezetésével megtiltotta vagy legalább is korlátozta a részállásos munka vállalását, meg amúgy a Covid miatt is kevesebben válanak plusz munkát, mivel terheltek....a számok már máshogy alakulnak! Békeidőben sincsenek elegen!
Ezt nem nekem kell elmagyarázni... :(
 
W

Wilson

Guest
Ezt a két gyöngyszemet egy ismerősöm küldte át nekem valamilyen vírustagadó Facebook post alatti kommentek között találta őket:).

Volt egyszer egy kisfiú, úgy hívták John. Minden osztálytársa utálta mert hülye volt, de a tanára különösen, mindig ordibált vele hogy “Megőrjítesz, olyan hülye vagy!” Szóval egy nap John anyja elment a suliba beszélni a tanárokkal, hogy miként teljesít a fia, a tanárnő őszintén elmondta, hogy a fia egy katasztrófa, hülye mint egy darab tégla.

Az anya ezt nem fogadta el, és kivette John-t az iskolából, elköltöztek egy másik városba…..25 évvel később a tanárnő szívrohamot kapott amit túlélt, az orvosok egy nyitott szívműtétet javasoltak, amit csak egy orvos tudott elérhető távon belül megcsinálni.

Szóval a nő beleegyezett, a híres szívsebész sikeresen megoperálta…amikor a tanárnő kinyitotta a szemeit, egy jóképű doktor mosolygott rá. A nő meg akarta köszönni az orvosnak a műtétet, de még mindig a gyógyszerek hatása alatt lévén, nem tudott beszélni.

Az orvos csak azt látta hogy a nő arca lassan elkékül, kinyújtja a kezét és küzd, hogy valamit elmondjon, de aztán hirtelen keze leesett, szeme lecsukódott, és meghalt.

A doktor teljesen le volt sokkolva és nem értette mi történt, amíg meg nem fordult és látta, hogy John, aki takarítóként dolgozott a kórházban, kihúzta a lélegeztetőt, hogy bedugja a porszívóját…
Ugye nem hitted hogy Johnból szívsebész lett?


Az élet kemény ! Te például barátom amikor nyolcadikban év végén megkaptad mentő kérdésnek a porzót meg a bibét... a kettesért. Nem gondoltad volna, hogy majd ezzel a tudással felvértezve kell majd kritizálnod a világ vezető víruskutatóit 2021-n a saját szakterületükön.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Ezt a két gyöngyszemet egy ismerősöm küldte át nekem valamilyen vírustagadó Facebook post alatti kommentek között találta őket:).

Volt egyszer egy kisfiú, úgy hívták John. Minden osztálytársa utálta mert hülye volt, de a tanára különösen, mindig ordibált vele hogy “Megőrjítesz, olyan hülye vagy!” Szóval egy nap John anyja elment a suliba beszélni a tanárokkal, hogy miként teljesít a fia, a tanárnő őszintén elmondta, hogy a fia egy katasztrófa, hülye mint egy darab tégla.

Az anya ezt nem fogadta el, és kivette John-t az iskolából, elköltöztek egy másik városba…..25 évvel később a tanárnő szívrohamot kapott amit túlélt, az orvosok egy nyitott szívműtétet javasoltak, amit csak egy orvos tudott elérhető távon belül megcsinálni.

Szóval a nő beleegyezett, a híres szívsebész sikeresen megoperálta…amikor a tanárnő kinyitotta a szemeit, egy jóképű doktor mosolygott rá. A nő meg akarta köszönni az orvosnak a műtétet, de még mindig a gyógyszerek hatása alatt lévén, nem tudott beszélni.

Az orvos csak azt látta hogy a nő arca lassan elkékül, kinyújtja a kezét és küzd, hogy valamit elmondjon, de aztán hirtelen keze leesett, szeme lecsukódott, és meghalt.

A doktor teljesen le volt sokkolva és nem értette mi történt, amíg meg nem fordult és látta, hogy John, aki takarítóként dolgozott a kórházban, kihúzta a lélegeztetőt, hogy bedugja a porszívóját…
Ugye nem hitted hogy Johnból szívsebész lett?


Az élet kemény ! Te például barátom amikor nyolcadikban év végén megkaptad mentő kérdésnek a porzót meg a bibét... a kettesért. Nem gondoltad volna, hogy majd ezzel a tudással felvértezve kell majd kritizálnod a világ vezető víruskutatóit 2021-n a saját szakterületükön.
Amikor ugyan ezt látod, hogy lilul a beteg feje a gépen és tudod, hogy John az orvos!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Nem titok! Főállásban az Országos Mentőszolgálatnál vagyok mentőápoló, félállásban ITO-n a helyi Kórházban egyéni vállalkozóként! De dolgoztam SBO-n, ügyeleten és volt, hogy mind a 3 helyen egyeszerre!

Akkor te a frontvonalban vagy érdekelne (de szerintem mást is),hogy ,'hogy látod a járványhelyzetet a kórházak illetve az ott dolgozók leterheltségét és azt, hogy hogyan éled meg ezt az időszakot?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én meghallgattam a teljes interjút. És? Azért lenne igaz, mert a sikerpropaganda ezt mondta?

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara adatai szerint tavaly szeptemberben 2005 intenzívterápiás szakápoló volt.
A Magyar Orvosi Kamara nyilvántartása szerint tavaly szeptember 17-én volt 2022 intezívterápiás, aneszteziológus szakorvos.
Tudjuk, hogy az új egészségügyi jogviszony miatt felmondott bő 4000 ember. Feltehetően volt köztük intenzíves is.

Tudom, hogy itt sokaknak böki a csőrét a MOK. De véleményem szerint hitelesebb képet festenek a valóságról, mint a hivatalos tájékoztatás.
A számok ismeretében meséld el nekem, hogy szerinted ennyi szakember hány lélegeztetett beteget tud úgy ellátni, hogy közben van köztük szabadnapos, esetlege gyesen is vannak néhányan, stb.
A gyorstalpalós képzéseket pedig kár belekeverni, mert senkit nem fogsz megtanítani a kezelésére 10 óra/1 hét/1 hónap alatt.
ja és ha nem megy senki senki sehovová,pihenőnaőra se, oszd el a műszakok számával. Mindjárt kapsz egy számot, hány gépre jut egy ember...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
Biztos vagy benne?

A teljes elölt vírus miatt úgy tudom elvileg a Sinopharmos vakcinajobban védhet a mutációkellen és talán a jövőbeli szövődmények terén is kisebb a kockázat.
A mutációs rész várakozásaim szerint teljesen igaz, képes jobban lekövetni a mutációkat a teljes elölt vírust tartalmazó vakcina. Azonban a Szputnyik V hatékonysága felülmúlja jelenleg a Sinopharmét.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
Romániában a héten derült ki, hogy vezetnek statisztikát az oltás utáni megfertőződésekről. Valeriu Gheorghita katonaorvos, az oltási kampány koordinátora elárulta, hogy az eddig beoltott kétmillió ember közül 13.416-an megfertőződtek, miután megkapták az első adag vakcinát. Azok közül pedig, akik mindkét oltást megkapták, 1859-en kapták el a fertőzést.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Akkor te a frontvonalban vagy érdekelne (de szerintem mást is),hogy ,'hogy látod a járványhelyzetet a kórházak illetve az ott dolgozók leterheltségét és azt, hogy hogyan éled meg ezt az időszakot?
Nem egyszerű mindent összefoglalni pár mondatban! Az első hullám szerintem nagyon gyenge volt, kevés beteggel! Ez a felkészülés ideje volt kb mindenhol, az OMSZ-nál is ekkor jöttek ki az új eljárásrendek, ITO-n Covidos beteget nem láttunk! A második már betyárabb volt sokkal több munkával, de ez a 3. most nagyon durva! Rengetek a fiatal, már nem a 70-80 évesek fekszenek lélegeztetve hanem a 30-40-50 éves korosztály! Ezt már nehezen viseljük, elfáradtunk! 3-4 órát beöltözve izzadva a műanyag ruha alatt! 100-150 kilós betegeket hasraforgatni miközben a gépen pufognak, a szart takaritani úgy hogy órákig nem eszel-iszol, nincs wc se semmi! Hát nem egyezerű! A Mentőnél ugyan ez amelett ami eddig is meg volt, közlekedési, szülés miegymás! Tartjuk magunkat! Nem a pénzért mert sz kevés, hanem hivatástudatért, szeretetért! Es mert tudom a gyermekeim szemében Apa egy hős!
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Nem egyszerű mindent összefoglalni pár mondatban! Az első hullám szerintem nagyon gyenge volt, kevés beteggel! Ez a felkészülés ideje volt kb mindenhol, az OMSZ-nál is ekkor jöttek ki az új eljárásrendek, ITO-n Covidos beteget nem láttunk! A második már betyárabb volt sokkal több munkával, de ez a 3. most nagyon durva! Rengetek a fiatal, már nem a 70-80 évesek fekszenek lélegeztetve hanem a 30-40-50 éves korosztály! Ezt már nehezen viseljük, elfáradtunk! 3-4 órát beöltözve izzadva a műanyag ruha alatt! 100-150 kilós betegeket hasraforgatni miközben a gépen pufognak, a szart takaritani úgy hogy órákig nem eszel-iszol, nincs wc se semmi! Hát nem egyezerű! A Mentőnél ugyan ez amelett ami eddig is meg volt, közlekedési, szülés miegymás! Tartjuk magunkat! Nem a pénzért mert sz kevés, hanem hivatástudatért, szeretetért! Es mert tudom a gyermekeim szemében Apa egy hős!

Uram!!!! Le akalappal előttetek...ugyanezeket hallom én is ,azoktól az ismerőseinktől akik hasonló helyzetekben állják a sarat!!!.:eek::eek:..A sok vírustagadó pedig szégyelje magát.....:(:(