Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Nem is szabadna a járvány kellős közepén oltani!
Megint emlékeztetnék a rokonságban bekövetkezett esetekre!
..
Vajon a háromszáz halottból, hányat oltottak be az elmúlt hetekben?
Na ez az, amit soha nem fognak bevallani!

..
/Egyébként a cikk a vércsoportokkal indít!/
---
"A víruskutató a vakcinákkal kapcsolatban arról is beszélt, hogy nem szerencsés, ha valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp megfertőződött a koronavírussal is. Bár ez előre megjósolhatatlan, az esetek bizonyos részében, de nem száz százalékában ugyanis ilyenkor AZ IMMUNRENDSZER FIGYELME AZ OLTÓANYAGRA IRÁNYUL, KÖSZÖNHETŐEN AZ ABBAN TALÁLHATÓ STIMULÁLÓ (ADJUVÁNS) SZEREKNEK, ÍGY KEVÉSBÉ TUDJA FÉKEN TARTANI MAGÁT A FERTŐZÉST.
..
Ennek következtében a betegség vagy kialakul, amit egyébként esetlegesen tünetmentesen vészelt volna át az illető, vagy adott esetben súlyosabb formában jelentkezhet – tette hozzá Rusvai Miklós, kiemelve, hogy olyanról nincs tudomása, hogy valakit beoltanak olyan esetben, amikor már fertőződött, és ez mondjuk halálhoz vezetne."

Megint értetlenkedsz gyermekded módon!
Értelmezd is a kimondottakat!
..
(Az megvan, hogy influenza ellen is kora ősszel oltanak, s nem a járvány kellős közepén? Megvan az oka, amit ki is mondott! És továbbra is várom a statisztikát és a pontos kimutatást, hogy a beoltottak közül hányan veszthették életüket! Nem a "nincs tudomásom róla"-típusú kijelentésekre gondolok, hanem a pontos adatokra! A rokonságban megúszták, de kialakult bizony a súlyos, kórházi ellátást igénylő tüdőgyulladás, csak szólok! Természetesen eldönthetetlen így utólag, hogy "ráoltás" történt-e egy lappangó fázisú, de már bekövetkezett megfertőződésre vagy nem és másban keresendő a magyarázat.)

Nekem két ismerősöm közeli ember, is meghalt pedig az egyik Pfizer két oltáson volt túl, a másik pedig egy másik talán kínai vakcinával. Az oltás egy újabb védelmi vonal, de nem biztos, hogy megvéd 100%-ig, még a haláltól sem. De sokkal jobbak az esélyek, mint oltás nélkül. És ez a fontos. Azonban a lakosság 70-80%-át át kéne oltani a tényleges nyitáshoz.
A fentiek tükrében kérdezem a hozzáértő szakember olvasótársaktól: vizsgálják/tesztelik-e felelős módon, minden esetben a beoltandókat jelenleg Magyarországon a tekintetben, hogy az oltás időpontjában fertőzöttek-e már a koronavírustól? Vagy ész nélkül "ráoltanak" boldog-boldogtalanra, aztán csak telnek a kórházak, meg a temetők? :mad: :mad: :mad:
..
Érdekel, mert én ugyan nem, de ismerősi körben van aki elkezdett lamentálni, hogy mégis beoltatja magát. Szóval?
Vagy magánerőből indokolt-e pótolni eme rendszerhiányosságot, ha és amennyiben nincs előtte szűrés?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Januárban 2. körös Pfizer oltáson átesett kapcsán mennyi az esély, hogy hordozhatja a vírust?

Upd: tavaly okt-nov átesett a covidon is!

Egy percig sem aggódnék miatta.

Igaz: A Pfizer az egyén egészségi állapotától függően (mint mindegyik) ad kb. 80-90% körüli védettséget ad.
Erre is igaz, ami mindegyikre, hogy ha az adott oltásra megadott "védettség-kialakulási-idő" letelt(kicsit "bővebben"), akkor ha valaki el is kapja, (5-6-7% esély), akkor is jóval enyhébb, --legtöbbször-- észre sem vehető tünetekkel esik át a betegségen, dokumentáltan itt még nem olvastam(másutt sem) igazolt súlyos esetet oltás után, az előírt kivárás után!

Konteosokat a tények nem befolyásolják!
 
  • Tetszik
Reactions: bel

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Nem egyszerű mindent összefoglalni pár mondatban! Az első hullám szerintem nagyon gyenge volt, kevés beteggel! Ez a felkészülés ideje volt kb mindenhol, az OMSZ-nál is ekkor jöttek ki az új eljárásrendek, ITO-n Covidos beteget nem láttunk! A második már betyárabb volt sokkal több munkával, de ez a 3. most nagyon durva! Rengetek a fiatal, már nem a 70-80 évesek fekszenek lélegeztetve hanem a 30-40-50 éves korosztály! Ezt már nehezen viseljük, elfáradtunk! 3-4 órát beöltözve izzadva a műanyag ruha alatt! 100-150 kilós betegeket hasraforgatni miközben a gépen pufognak, a szart takaritani úgy hogy órákig nem eszel-iszol, nincs wc se semmi! Hát nem egyezerű! A Mentőnél ugyan ez amelett ami eddig is meg volt, közlekedési, szülés miegymás! Tartjuk magunkat! Nem a pénzért mert sz kevés, hanem hivatástudatért, szeretetért! Es mert tudom a gyermekeim szemében Apa egy hős!
Köszönjük szépen!

Nagy pacsi!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 128
15 746
113
A fentiek tükrében kérdezem a hozzáértő szakember olvasótársaktól: vizsgálják/tesztelik-e felelős módon, minden esetben a beoltandókat jelenleg Magyarországon a tekintetben, hogy az oltás időpontjában fertőzöttek-e már a koronavírustól? Vagy ész nélkül "ráoltanak" boldog-boldogtalanra, aztán csak telnek a kórházak, meg a temetők? :mad: :mad: :mad:

Jogos kérdés.
 
W

Wilson

Guest
Nem egyszerű mindent összefoglalni pár mondatban! Az első hullám szerintem nagyon gyenge volt, kevés beteggel! Ez a felkészülés ideje volt kb mindenhol, az OMSZ-nál is ekkor jöttek ki az új eljárásrendek, ITO-n Covidos beteget nem láttunk! A második már betyárabb volt sokkal több munkával, de ez a 3. most nagyon durva! Rengetek a fiatal, már nem a 70-80 évesek fekszenek lélegeztetve hanem a 30-40-50 éves korosztály! Ezt már nehezen viseljük, elfáradtunk! 3-4 órát beöltözve izzadva a műanyag ruha alatt! 100-150 kilós betegeket hasraforgatni miközben a gépen pufognak, a szart takaritani úgy hogy órákig nem eszel-iszol, nincs wc se semmi! Hát nem egyezerű! A Mentőnél ugyan ez amelett ami eddig is meg volt, közlekedési, szülés miegymás! Tartjuk magunkat! Nem a pénzért mert sz kevés, hanem hivatástudatért, szeretetért! Es mert tudom a gyermekeim szemében Apa egy hős!
Köszönöm,hogy pár mondatban leírtad ez a pár sort, itt a fórumon ez a lehető leghitelesebb összefoglalása a jelenlegi járványhelyzetnek,le a kalappal előtettek előtted tényleg minden tiszteletet megérdemeltek,megérdemelsz.Ahogy megérdemel minden tiszteletet és elismerést minden az egészségügyben nap mint nap helytálló ember!!!!!!!
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Köszönöm,hogy pár mondatban leírtad ez a pár sort, itt a fórumon ez a lehető leghitelesebb összefoglalása a jelenlegi járványhelyzetnek,le a kalappal előtettek előtted tényleg minden tiszteletet megérdemeltek,megérdemelsz.Ahogy megérdemel minden tiszteletet és elismerést minden az egészségügyben nap mint nap helytálló ember!!!!!!!
Nagyon szépen köszönjük mindenki nevében! Ez egy csapatmunka, nincs orvos, ápoló, diagnosztikus itt egy nagy család van egy csapat! És akkor tudunk jól működni, ha így is gondolkozunk! Sajnos nem mindig sikerül! Vigyázzatok magatokra, oltassátok magatokat tartoztok ennyivel saját magatoknak, gyermekeiteknek és családotoknak egyaránt! Pusz
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem is szabadna a járvány kellős közepén oltani!
Megint emlékeztetnék a rokonságban bekövetkezett esetekre!
..
Vajon a háromszáz halottból, hányat oltottak be az elmúlt hetekben?
Na ez az, amit soha nem fognak bevallani!

..
/Egyébként a cikk a vércsoportokkal indít!/
---
"A víruskutató a vakcinákkal kapcsolatban arról is beszélt, hogy nem szerencsés, ha valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp megfertőződött a koronavírussal is. Bár ez előre megjósolhatatlan, az esetek bizonyos részében, de nem száz százalékában ugyanis ilyenkor AZ IMMUNRENDSZER FIGYELME AZ OLTÓANYAGRA IRÁNYUL, KÖSZÖNHETŐEN AZ ABBAN TALÁLHATÓ STIMULÁLÓ (ADJUVÁNS) SZEREKNEK, ÍGY KEVÉSBÉ TUDJA FÉKEN TARTANI MAGÁT A FERTŐZÉST.
..
Ennek következtében a betegség vagy kialakul, amit egyébként esetlegesen tünetmentesen vészelt volna át az illető, vagy adott esetben súlyosabb formában jelentkezhet – tette hozzá Rusvai Miklós, kiemelve, hogy olyanról nincs tudomása, hogy valakit beoltanak olyan esetben, amikor már fertőződött, és ez mondjuk halálhoz vezetne."
Namost én vagyok egy ellenpélda ! A-s a vércsoportom, már régóta tudom hogy ez a legveszélyesebb. Szinte 100% biztonsággal kijelenthető hogy 3x is elkaptam ezt a vírust, mégsem kerültem súlyos állapotba, sőt koronavírussal kórházba sem. Pedig pont érrendszerrel kapcsolatos problémám van, ami valószínűleg genetikai adottság, de csak 1 ágat érint a nagyszülői családfa szinten. Amúgy nálunk ennek ellenére döntően nagyon hosszú az átlagéletkor. Valamiért jó ellenálló képességgel rendelkezünk, példának itt vagyok én elsőnek, de az egész családfában igen ritka a korai elhalálozás. Persze ez szerencse kérdése, amit senki nem választhat magának előre, a sors dönti el ki milyen géneket kap. Ma még az orvostudomány sem képes egy határozott válogatásra ebben, csak kevés öröklött génhibát ismernek alaposan. Persze idővel egyre növekedni fog a felderített hibák száma, ami a gyógyításban előrelépést fog hozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 616
11 288
113
Romániában a héten derült ki, hogy vezetnek statisztikát az oltás utáni megfertőződésekről. Valeriu Gheorghita katonaorvos, az oltási kampány koordinátora elárulta, hogy az eddig beoltott kétmillió ember közül 13.416-an megfertőződtek, miután megkapták az első adag vakcinát. Azok közül pedig, akik mindkét oltást megkapták, 1859-en kapták el a fertőzést.

A fentiek tükrében kérdezem a hozzáértő szakember olvasótársaktól: vizsgálják/tesztelik-e felelős módon, minden esetben a beoltandókat jelenleg Magyarországon a tekintetben, hogy az oltás időpontjában fertőzöttek-e már a koronavírustól? Vagy ész nélkül "ráoltanak" boldog-boldogtalanra, aztán csak telnek a kórházak, meg a temetők? :mad: :mad: :mad:
..
Érdekel, mert én ugyan nem, de ismerősi körben van aki elkezdett lamentálni, hogy mégis beoltatja magát. Szóval?
Vagy magánerőből indokolt-e pótolni eme rendszerhiányosságot, ha és amennyiben nincs előtte szűrés?
Fent olvashatod, hogy Romániában milyen statisztikával rendelkeznek.

Jelenleg tudtommal nem tesztelik a beoltandó embereket. Mindazonáltal nem, nem kell és nem is szabad leállítani az oltókampányt. (Tudom, hogy ez lett volna/ez lesz a reakciód. :p ;)) Eddig még nem olvastam olyan cikket, ami érdemben foglalkozott volna ezzel a helyzettel, így sajnos nem tudok sok támponttal szolgálni neked.
A kórházak és a temetők a fertőzöttekkel telnek meg, nem a beoltottakkal, ők a román statisztikából kiindulva eleve nagyon kevesen vannak, és valószínűsíthetően még kevesebben vannak köztük olyanok, akik kórházi kezelésre szorulnak.
Még ha magánúton le is tesztelteted magad, az sem garancia arra, hogy nem fertőződsz meg mondjuk az oltóponton vagy egy-két nappal az első oltás után a sarki pékségben. A kettő között pedig nem igazán van különbség a végkifejlet szempontjából.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Köszönjük szépen meg egyezer! :)
Én ahányszor megfordulok EÜ intézményben (szerencsére ritkán), ezt szóban is elmondom, s azt kell mondjam 2x voltam a Honvédban, mindenki maximális jóindulattal állt a TÖMEGHEZ. Jó volt ezt látni. Flottul - gördülékenyen, segítőkészen sokszor mosolygósan állták a sarat az útba igazító kadétoktól egész a főorvos főtisztekig mindenki, olyan szituban is ahol én már fix nem tudtam volna nevetni a tömeg miatt.

Pozitívabb volt az összkép részemre mint vártam, pedig általában véve is jó véleménnyel szoktam lenni az EÜsökről.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
A fentiek tükrében kérdezem a hozzáértő szakember olvasótársaktól: vizsgálják/tesztelik-e felelős módon, minden esetben a beoltandókat jelenleg Magyarországon a tekintetben, hogy az oltás időpontjában fertőzöttek-e már a koronavírustól? Vagy ész nélkül "ráoltanak" boldog-boldogtalanra, aztán csak telnek a kórházak, meg a temetők? :mad: :mad: :mad:
..
Érdekel, mert én ugyan nem, de ismerősi körben van aki elkezdett lamentálni, hogy mégis beoltatja magát. Szóval?
Vagy magánerőből indokolt-e pótolni eme rendszerhiányosságot, ha és amennyiben nincs előtte szűrés?
Ne. De van egy hozzajarulasi nyilatkozat ahol rakerdeznek mindenre plussz van lazmeres. /egyebkent igen volt mar olyan hogy kapunal hoemelkedes majd oltas helyett covid testre ment illeto pozitiv lett olyan is volt hogy hoemelkedes nem volt de az oltoorvos biztonsag kedvejert tesztrekuldte /valamilyen tunetet produkalt./ kronikus beteg eseteben vagy fertozttel erinkezve haziorvos szokott tesztet kerni vagy csinalni. Az oltopontra a haziorvos kuldi az embereket o azert sok mindennel tisztaba van. /a tobbseg azert nem jon el oltasra mert kiderult hogy covidos a haziorvos rajott./tobbek kozott ezert is van lista a haziorvosoknal.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 645
18 969
113
Én ahányszor megfordulok EÜ intézményben (szerencsére ritkán), ezt szóban is elmondom, s azt kell mondjam 2x voltam a Honvédban, mindenki maximális jóindulattal állt a TÖMEGHEZ. Jó volt ezt látni. Flottul - gördülékenyen, segítőkészen sokszor mosolygósan állták a sarat az útba igazító kadétoktól egész a főorvos főtisztekig mindenki, olyan szituban is ahol én már fix nem tudtam volna nevetni a tömeg miatt.

Pozitívabb volt az összkép részemre mint vártam, pedig általában véve is jó véleménnyel szoktam lenni az EÜsökről.
Ott is dolgoztam 4 évet a Honvéd Sürgősségin! Honvéd Közalkalmazottként mint ápoló! Életem meghatározó 4 éve volt, nagyon szerettem jó kis csapat volt nagyon!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Ott is dolgoztam 4 évet a Honvéd Sürgősségin! Honvéd Közalkalmazottként mint ápoló! Életem meghatározó 4 éve volt, nagyon szerettem jó kis csapat volt nagyon!
Még az is lehet hogy találkoztunk akkor :D! Egyszer egy fasza sportbaleset miatt húzták vissza a csontomat jó helyre, meg gipszeltek is. Akkor is full korrekt, profi volt mindenki. Még a kis VIP váróban is voltam, isten áldja meg azt aki kitalálta :D!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
14 ország szignózta azt a közös állásfoglalást, amely rögzíti, hogy – bár az aláírók továbbra is elkötelezettek a közös munka mellett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértőivel – a szervezet friss jelentését a Covid–19-vírus eredetéről erős fenntartásokkal kezelik, és új vizsgálatot kérnek.

Az Index is megírta, hogy a WHO legújabb összegző tanulmánya szerint a koronavírus szinte bizonyosan nem egy vuhani laboratóriumból szabadult el, hanem közvetítő fajokon keresztül terjedt át denevérekről emberre.


A laborszökevény vírus elméletét

ugyanakkor nem tartja kizárhatónak a nagy presztízsű Amerikai Járványügyi Központ (CDC) volt vezetője és maga a WHO elnöke sem.

Magyarország nincs a listán

Az aláíró 14 ország:



■Egyesült Államok
■Ausztrália
■Kanada
■Csehország
■Dánia
■Észtország
■Izrael
■Japán
■Lettország
■Litvánia
■Norvégia
■Dél-Korea
■Szlovénia
■Egyesült Királyság

Ők közösen azt szeretnék, hogy átlátható és független vizsgálat állapítsa meg a Covid–19-vírus tényleges eredetét, elsősorban azért, hogy a jövőben el tudja kerülni a világ a hasonló járványokat, vagy legalábbis jobban felkészülhessen rájuk.

Az aláírók részéről többen nyilatkoztak már arról, hogy meggyőződésük szerint

a kínai hatóságok blokkolták és késleltették

a szakmailag alapos feltáró munkát a vuhani helyszíneken.

Index


Halkan jegyzem meg az aláíró országok (értelemszerűen a listán szereplő USA kivételével) az USA szövetségesei közzé tartoznak ami valamennyire árnyalja a képet.
Ilyen bizonytalan dolgok esetén mint a vírus eredete mindig a politikai / katonai szövetségeseik felé húznak az országok. Ebben semmi új nincs, régen is így volt ez.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Jelenleg tudtommal nem tesztelik a beoltandó embereket.
Akkor ez egy nagyon-nagyon szomorú és felelőtlen eljárás!
Nem az a bemondás, hogy fél órácska egy PCR-gyorsteszt csak??? o_O
---
"A víruskutató a vakcinákkal kapcsolatban arról is beszélt, hogy nem szerencsés, ha valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp megfertőződött a koronavírussal is. Bár ez előre megjósolhatatlan, az esetek bizonyos részében, de nem száz százalékában ugyanis ilyenkor AZ IMMUNRENDSZER FIGYELME AZ OLTÓANYAGRA IRÁNYUL, KÖSZÖNHETŐEN AZ ABBAN TALÁLHATÓ STIMULÁLÓ (ADJUVÁNS) SZEREKNEK, ÍGY KEVÉSBÉ TUDJA FÉKEN TARTANI MAGÁT A FERTŐZÉST.
..
Ennek következtében a betegség vagy kialakul, amit egyébként esetlegesen tünetmentesen vészelt volna át az illető, vagy adott esetben súlyosabb formában jelentkezhet – tette hozzá Rusvai Miklós."
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Biztos vagy benne?

A teljes elölt vírus miatt úgy tudom elvileg a Sinopharmos vakcinajobban védhet a mutációkellen és talán a jövőbeli szövődmények terén is kisebb a kockázat.
Igen. Teljesen. Egyszerűen akkora eltérés van a kettő között, hogy a teológia és a geológia rokon tantárgyak hozzá képest.
A szputnyik egy minden terében modern vakcina, a sino meg egy nagyon régi cucc. Elvileg persze lehet, hogy jobban véd a mutációk ellen, de ez nem bizonyított. Viszont a jelenlegi vírustörzsekben egy laza 15% eltéres van a szputnyik javára
Ugyanakkor azt szögezzük le, mindkettő biztonságos, hasznos vakcina.
Ez meg itt a kisördög. A keletiek közül ugyanakkor én személyesen jobban bízom az oroszokban. De ez nem kell, hogy befolyásoljon, nem erről szól. Csak magánvélemény.
Amúgy a vírusvektor vakcinákra általánosan igaz, hogy vagy 3. Vektort találnak, vagy x idő után adható frissítő oltás. Hogy az orosz hátrányai is itt legyenek
A kínainál meg az, hogy kis eséllyel, de elvi szinten okozhat hosszú covid szindrómát.
Szerintem egyik se veszélyeztet, de azért próbáltam mindent leírni amit gondolok.
Hangsúlyosan saját vélemény:
Jelenleg szerintem a szputnyik a nyerő ebből a párosból.
 
W

Wilson

Guest

Egyre többen vannak a koronavírusban elhunytak között azok, akinek semmilyen alapbetegségük nem volt​

24.hu

Szerdán 258 újabb áldozata volt a járványnak, és már nem csak az idős, beteg emberek vannak veszélyben. Az RTL Híradó gyűjtése szerint az elhunytak között is egyre többen vannak azok, akiknek nem volt semmilyen alapbetegségük. Míg a járvány első két hullámában csak nagyon ritkán jelentettek ilyen elhunytakat, most márciusban átlagosan már majdnem hét egészséges ember esett áldozatul a koronavírusnak naponta.

Csak a múlt hónapban többen haltak meg alapbetegség nélkül, mint a járvány előző egy éve alatt összesen. A MOK Győr-Moson-Sopron megyei elnöke szerint egyenletesen kellene elosztani az országban a koronavírusos betegeket, hogy jobbak legyenek a túlélési esélyeik.
 
  • Szomorú
Reactions: Árpicsek and bel

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Anyám Astrával oltották pár hete. 2 napig volt enyhe hőemelkedése, izomfájdalma, szóval talán ért valamit. Apám Szputnyikot kapott 2 hete, neki semmiféle tünete nem volt. Ez azért engem jobban aggaszt, de hátha majd a másodikat megérzi.
Engem is Astrával oltottak, gyakorlatilag semmilyen reakciót nem tapasztaltam. Ez már 2 hete volt. Nem kaptam mást, mert kértem volna. Ezt ugye a körzeti orvosom intézte, akivel nem vagyok rózsás viszonyban. De amikor kellett azért támogattam őket infokkal. Mindegy, most Astrás vagyok, majd a második etapban az ősszel/télen már reklamálni fogok, hogy én most egy másik lovat akarok !!!!! :rolleyes::D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Igen. Teljesen. Egyszerűen akkora eltérés van a kettő között, hogy a teológia és a geológia rokon tantárgyak hozzá képest.
A szputnyik egy minden terében modern vakcina, a sino meg egy nagyon régi cucc. Elvileg persze lehet, hogy jobban véd a mutációk ellen, de ez nem bizonyított. Viszont a jelenlegi vírustörzsekben egy laza 15% eltéres van a szputnyik javára
Ugyanakkor azt szögezzük le, mindkettő biztonságos, hasznos vakcina.
Ez meg itt a kisördög. A keletiek közül ugyanakkor én személyesen jobban bízom az oroszokban. De ez nem kell, hogy befolyásoljon, nem erről szól. Csak magánvélemény.
Amúgy a vírusvektor vakcinákra általánosan igaz, hogy vagy 3. Vektort találnak, vagy x idő után adható frissítő oltás. Hogy az orosz hátrányai is itt legyenek
A kínainál meg az, hogy kis eséllyel, de elvi szinten okozhat hosszú covid szindrómát.
Szerintem egyik se veszélyeztet, de azért próbáltam mindent leírni amit gondolok.
Hangsúlyosan saját vélemény:
Jelenleg szerintem a szputnyik a nyerő ebből a párosból.
Csak óvatosan a kínai vakcinával mert a végén még megkapod,hogy bújtatott dékás/ellenzéki kampányt folytatsz a kínai oltóanyag ellen:).