Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
A dokim szerint a Pfizer már a 2-3 nap után is ad védettséget.
1. valamiféle védelem az első oltás után 2 héttel lesz
2. teljes védelem a 2. otás után 2 héttel lesz. Anyám példájával: 2 hete kapott Pfizert, szóval valamennyire védett. A következőt 1 hónap múlva fogja kapni (off label) melnek a hatása 6 hét múlva ér be. Magyarán 2 hónappaé az első oltás után.
Lehet számháborúzni tovább, de van benne 6-8 hét késés a hatást illetően.
Ez jelenleg ugye május vége június eleje.
Két dolgoról beszélünk: nyitás és milyen védelmet ad. Ha be vagy oltva, az esetek 90%ában esélyed van arra, hogy ne kerülj kórházba. Mire nyitás lesz, meg lesz a regisztráltaknak legalább az első körös védelem, és mellé lesz cirka 800k - +akikről nem tudunk, de legyen akikről nem tudunk 150k - olyan ember, aki szintén átesett rajta. Ez azért már pont elég egy lassú nyitáshoz! Tök mindegy mit NEReznek a lyobbikosdékások, lényegtelen. Tények vannak. A környező országok közül a szerbek vannak még jó helyzetben, de szerintem csak papíron. Az a kupleráj ami a médiából onnan átjön, az utcán tesztre várakozó sorok, meg a többi, de ezt én innen nem tudom megítélni, viszont képnek jó, papíron ott akár elég is lehet. (Viszont tele vannak országjáró, ki tudja milyen betegségeket hordozó migrikkel, tehát nagy sikernek nem nevezném az ottani átoltottságot.) De a környező országok szigorítása abból fakad, hogy nincs keleti vakcinájuk, csak a nyugati, amit ugye kb. semmire se elég. és egyelőre még mindig nem hoztak eleget, csak ígérgetések vannak, nincsenek átoltva, így ők bezárkóznak. Ahol megpróbálták a keletit körülöttünk az EUban, ott már máshogy hívják a miniszterelnököt, mert politikai okokból elfelejtették neki, hogy tavaly bezzegszlotákiázott a full hazaáruló magyar ellenzék és a full EU.

Ma tartunk 2,15 millánál. Ebből 863k már második körön is túl van. Napi 150k oltás simán összejön vagy még több is. Mire nyitnak a sulik, simán lehet még optimistábban is nyitni, annak ellenére hogy rengetegen szarnak minden szabályra. Ők majd találkoznak az intenzíven!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and ogretankHU

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
jól gondolom, hogy ez egyben azt is jelentheti, hogy ennek beadatása jár a legkisebb rizikóval az esetleges szövődmények tekintetében?
A mellékhatások tekintetében szerintem igaz lehet. Legalábbis az én (egyáltalán nem reprezentatív) tudakozódásom során egyetlen-egy kínaival oltott embernél sem hallottam semmiféle mellékhatásról. Minden más vakcina esetén volt sokaknál kisebb-nagyobb tünet, de kínainál senkinek. Ami szerintem egyáltalán nem megnyugtató hír.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
Ahogy nyitnak fokozatosan, úgy lesz egyre több ilyen ember a közösségekben, de ők nem fognak járványt okozni. Szvsz. ez már az a minimalizást kockázat, amit vállalnunk kell. Elvileg lehetne még egy antitest szintet nézni valamikor az oltások után, csak hogy biztosra menjünk, de gyakorlatilag fölösleges.

Mintha csak egy sima emlékeztető oltás lenne, megemeli az antitestek szintjét és azzal tovább leszel védett.
Ámen!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Elhúznál innen végre te is a jó büdös francbna?
Kurvára elegem van abból, amit a NER propisok műveltnek ezzel az oldallal.
Másnak meg belőled és a libernyákokból van elege. :rolleyes:
Zeal faszikám, röhögés és NER propi helyett mi lenne, ha tényekkel jönnél? Izraelben 50% átoltottság után baj lett a nyitásból. Aztán te röhögsz azon, hogy itthon 25%-nál akarnak nyitni.
Stílus, tudod! Amíg nem tudsz kulturáltan beszélgetni, addig csak fölösleges időpazarlás a kérdéseiddel foglalkozni. Bár ha ez neked eddig nem esett le, akkor később sem fog.
Hát gratulálok ehhez a fantasztikus szellemi teljesítményhez...
Ja, mert a te permanens hisztid és a személyeskedő beszólásaid igazán példamutató szellemi teljesítményt jelentenek... Mégis miből gondolod, hogy az ilyen beszólások után majd bárki is hajlandó lesz veled értelmesen elbeszélgetni? Felétek lehet működik, de nálam ez eddig se jött be.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
Ami nem számít. Izraelben 50% feletti átoltottság volt és a számokon még akkor sem látszott semmi javulás.
Ja és ott tudtommal nem a brit változat volt. Itthon meg már szinte csak azt mutatják ki.
Erre itt nyitni akarnak úgy, hogy az ELSŐ átoltottság 30%-ot sem ér el?

Szóval "csudaszép" lesz ennek a vége.
  • Az emberek egy számottevő része most szarik arra, hogy mik a szabályok.
  • Erre még nyitni?
És akkor majd lehet nézni, amikor majd kapát és kaszát ragad az EÜ a végén. Ja persze, még nyilatkozniuk sem szabad, meg felmondani sem.

Elhúznál innen végre te is a jó büdös francbna?
Kurvára elegem van abból, amit a NER propisok műveltnek ezzel az oldallal.
Izrael kapcsán elfelejted azt, ami full Európában probléma!!! A vallásos orthodox zsidók nem viselnek se maszkot, se nem oltatják magukat. Mennyien is vannak? Na ezért nincs ott nagy lazítás még!!! Európában ezek megfelelője a kóborló migri. Ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
  • Az tény, hogy mekkora volt az átoltottság Izraelben...
  • Az is tény, hogy milyen változat volt jelen...
  • Az is tény, hogy 50%-nál részlegesen próbáltak nyitni...
  • És aztán az is, hogy visszacsinálták az egészet...
Itthon meg karnak nyitni részlegesen hogy:
  • 25% csak az első oltást kapnák meg
  • nulla nap telne el az oltás után
  • a brit variáns a dominás
Ez nem véleményes dolog.
Kb. mintha azon vitatkoznál, hogy akkor a 8. vagy a 10. emeletről jobb betonra esni, amikor a 1. emeletről sem jó ötlet.

Komolyan mondom...

És ezen a kér fő NER hittérítő itt csak nevetni tud.
Erre mit is kéne mondani? Simogassam meg a buksijukat vagy mi?
Te is beszállsz a sorba? Segítsek megérteni a 25% és 50% közötti relációt?
Ja, és a 25% feletti rész úgy jön ki, hogy aránytalanul sokan azok kapták meg, akik sehova nem mennek, idősek otthonok lakói és idősebbek.
Tehát úgy lesz részleges nyitás, hogy gyak. azok fognak így összecsődülni, akiknél az oltás talán még egy számjegyet sem ér el. A 40 alattiak, nem tanár és nem EÜ dolgozók közül mennyit oltottak be? Ehm...

Másnak meg belőled és a libernyákokból van elege. :rolleyes:
Nem vagyok libernyák, de ha az is lennék számítana? Nem. A számok egyértelműnek.
Stílus, tudod! Amíg nem tudsz kulturáltan beszélgetni, addig csak fölösleges időpazarlás a kérdéseiddel foglalkozni.
Ja értem, a szokásos. A stíluson lovagolsz és nem azon, hogy mi a tartalma a mondanivalója.
Ameddig az általános iskolai matek is magas neked, a 25% és 50% közötti reláció, addig nincs miről beszélni.
Ja, mert a te permanens hisztid és a személyeskedő beszólásaid igazán példamutató szellemi teljesítményt jelentenek... Mégis miből gondolod, hogy az ilyen beszólások után majd bárki is hajlandó lesz veled értelmesen elbeszélgetni? Felétek lehet működik, de nálam ez eddig se jött be.
Értelmesen? Amikor a tényekre egy röhögés volt a válaszod?
Neked fizet valaki azért, amit itt előadsz vagy magadtól vagy ennyire lelkes?

Vagy hajlandó lennél arra válaszolni, hogy miért jó ötlet a kvázi oltatlan réteg számára megnyitni dolgokat, amikor, ha igaznak vesszük a NER propit, akkor 1 hónap múlva be lenne oltva még kb. 1,5 millió ember és a 2. körös oltás is talán elérné a 1,5 milliót?

Te azon röhögsz, hogy ebbe a hülyeségbe sok ember fog belehalni.
Asszem itt már apám is pofánverne, csak nem tud, mert ő már halott.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and fulcrum11

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
Egyrészt ki beszélt április 19-ről és 3 millióról? Se én most, se Orbán reggel a rádióban, aki azt mondta, hogy Húsvét után egy-két nappal indulhat a nyitás, mert meglesz a 2,5 millió beoltott. (Zárójelben: A 2,5 millió beoltott idős ember nagy része otthon fog ülni továbbra is, nem ők fognak étterembe, meg a kinyitó boltokba menni, nem ők tolják a gazdaságot. Az aktív középkorú emberek nagy része továbbra is védtelen lesz!)

Másrészt miért beszél mindenki úgy, mint ha az oltás beadásának pillanatában meglenne a védettség? Nem arról volt szó a hivatalos kommunikációban, hogy a második oltás napjától számított két hét?




Értem, szóval Te kiemelsz egyetlen gondolatot a hozzászólásomból, arra írsz egy általad vélt cáfolatot, de mégis én tolom fullban... :cool:

u.i.:
Légyszi magyarázd meg a statisztikai adatoknak is, hogy most már jó lenne, ha bezuhannának, mert "április 19re 3 milla felett leszünk és lesz kb. 800k covidot elkapottunk védettséggel." ;)
2,5 milla legyen meg! Innentől nyitunk. Az 1-2 nap múlva pedig kb. annyit ér, mint amikor konzolozás közben azt mondja a gyerekem, hogy "mindjárt". Az lehet nála 1 perc is, meg 5 óra. Na ue van a nyitással is. Nem tudom mi igaz belőle, de elvileg kitolják a tavaszi szünetet, hogy tudják oltani 19ig a tanárokat anélkül, hogy a digitális oktatás elvonná a figyelmüket. De erről még hivatalosat nem láttam. Tehát 19. Én erre tippelek bármiféle nyitásra!!!
 

Janika22

Well-Known Member
2018. augusztus 19.
80
650
83
Mire nyitás lesz, meg lesz a regisztráltaknak legalább az első körös védelem, és mellé lesz cirka 800k - +akikről nem tudunk, de legyen akikről nem tudunk 150k - olyan ember, aki szintén átesett rajta. Ez azért már pont elég egy lassú nyitáshoz!

Ember, Te nem követed a híreket? A nyitás húsvét után egy-két nappal elkezdődik, amikor eléri az első (!) oltások száma a 2,5 milliót. Nyitnak a boltok, a teljes szolgáltatószektor!

Honnan veszed, hogy ekkorra meglesz a regisztráltaknak az első körös védelem? Eleve sacc/kb 3,7 millió ember regisztrált. Értelmetlen a fenti kijelentésed...
A mai 670 ezerből hogy lesz 800 ezer jövő hét közepére???
 
  • Tetszik
Reactions: bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 596
10 339
113
Megjegyzés: az aránylag sűtűn előfordul, hogy 1 (esetleg 2, bár az a néhány eléggé a végét járta amúgy is) oltás után esik be COVID-os hozzánk. Mondjuk legyen 5%. Ez nagyságrendileg nem különbözik az átoltottságtól. Az meg velem még nem fordult elő, hogy olyan COVID-os jött, aki már volt igazoltan az korábban (lehet, olyan enyhe panasza van az újrafertőzöttnek, hogy téli náthának tűnik és nem megy orvoshoz). Olyanról hallottam, hogy múlt tavasszal tünetmentesen pozitív volt, ősszel meg megbetegedett.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
Egyrészt ki beszélt április 19-ről és 3 millióról? Se én most, se Orbán reggel a rádióban, aki azt mondta, hogy Húsvét után egy-két nappal indulhat a nyitás, mert meglesz a 2,5 millió beoltott. (Zárójelben: A 2,5 millió beoltott idős ember nagy része otthon fog ülni továbbra is, nem ők fognak étterembe, meg a kinyitó boltokba menni, nem ők tolják a gazdaságot. Az aktív középkorú emberek nagy része továbbra is védtelen lesz!)

Másrészt miért beszél mindenki úgy, mint ha az oltás beadásának pillanatában meglenne a védettség? Nem arról volt szó a hivatalos kommunikációban, hogy a második oltás napjától számított két hét?




Értem, szóval Te kiemelsz egyetlen gondolatot a hozzászólásomból, arra írsz egy általad vélt cáfolatot, de mégis én tolom fullban... :cool:

u.i.:
Légyszi magyarázd meg a statisztikai adatoknak is, hogy most már jó lenne, ha bezuhannának, mert "április 19re 3 milla felett leszünk és lesz kb. 800k covidot elkapottunk védettséggel." ;)
Ne azzal törődj mi van most. Oltanak ezerrel. Nyitás kezdés minimum 2,5 milla után lesz, ami ilyen szinten haladva kb. jövő hét eleje. De nem Orbán dönt. Ha a szakemberek azt mondják, hogy várjunk 19ig, meg fogják várni a tanárokat a nyitással. Ezzel 3 milla felett leszünk, és tényleg lesz 800k ember aki már elkapta a vírust. Mellé számoljunk 150kt aki tavaly óta szintén elkapta, de nem vette észre, nem tesztelték, viszont vsz némi védettsége kialakult. Már a 16-18 évesek oltását tervezik Pfizerrel, ami azt jelzi, hogy áprilisban rakat Pfizer érkezik hazánkba is. De ha nem, akkor más vakcinából lesz elég. Több, mint ahányan regeltek. És igen, nem lesz csak 1 milla 2. körös oltott, viszont már az első vakcina is védettséget ad. Gondolj Merkely ruszki vakcinás posztjára, nála mennyivel növelte meg az antitestek számát az első oltás is úgy, hogy átesett rajta korábban!!!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Édes jó Istenem:):). És ennek van 1,2 millió követője van a Facebookon.Nem hiába Einsteinek tökéletesen igaza volt:)

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Albert Einstein aláírása



Schobert Norbi: A leheletünktől és a baktériumoktól fonalférgek keletkeznek a maszkban​


Telex

Schobert Norbi egy húsvét előtti élő videóban beszélt arról, hogy a maszkokban fonalférgek lehetnek, amik tüdőgyulladást okozhatnak.

A nemrég életre kelt összeesküvés-elmélet szerint a koronavírus ellen használt orvosi maszkokban apró férgek élnek. Az elmélet szerint ha valaki meleg víz alá helyezi az orvosi maszkokat, akkor erős zoommal vagy mikroszkóppal láthatja az előbújó férgeket. Mindez persze tévedés, ebben a cikkben le is írtuk, hogy miért, és hogy pontosan mit láthatunk a mikroszkóp alatt: egyszerű szövetszálakat, amelyek semmiféle gondot nem okoznak a szervezetünknek.

Ezek az elméletek azóta tovább fejlődtek, illetve más tévedésekkel is összekötötték őket, ahogy tette ezt Norbi is, szerinte a maszkokba a leheletünktől, illetve baktériumoktól kerülnek a fonalférgek, amiket forró vízzel, főzéssel el lehet onnan távolítani, ellenkezdő esetben „férges tüdőgyulladást” okozhatnak.
„Ami jó tanács és most láttam a neten 1-2 dolgot, és mindenképp azt javaslom nektek, hogy a maszkokat minden este tegyétek bele egy pohár lobogó, forró vízbe, és főzzétek ki, vagy akár a mikrosütő is alkalmas erre (…), egy pohárban három percet benn van a mikróban, mert

tudjátok jól, hogy a leheletünktől és a baktériumoktól ilyen fonalférgek keletkeznek,

aztán lehet hogy nem is a covidban patkolunk el, hanem egy maszkból visszalélegzett ilyen férges tüdőgyulladásban.”

- vélekedett a fitneszguru, akinek több mint 1,2 millió követője van a Facebookon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A számok egyértelműnek.
Azok, csak te máshogy számolsz.
Ja értem, a szokásos. A stíluson lovagolsz és nem azon, hogy mi a tartalma a mondanivalója.
Bizony, sokadik eset, és még mindig nem sikerült kulturált hangnemet megütnöd. Azt hiszem inkább elengedem a témát.
Te azon röhögsz, hogy ebbe a hülyeségbe sok ember fog belehalni.
Én rajtad röhögtem. (Az eddigi nagyszerű ötleteidbe is sok ember halt volna bele, szóval inkább bízzuk a szakikra a döntést.)
Asszem itt már apám is pofánverne, csak nem tud, mert ő már halott.
Tényleg nem érzed mennyire helytelen ez az érvelésed? Nagyobb a baj a fejedben, mint gondoltam.
Ja, és fateroddal lehetett kulturáltan beszélgetni, vagyis nem otthonról hoztad a tenyérbemászó stílusod. Ideje lenne erőt venned magadon és felnőni hozzá, mert még nagyon messze vagy tőle.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
Ember, Te nem követed a híreket? A nyitás húsvét után egy-két nappal elkezdődik, amikor eléri az első (!) oltások száma a 2,5 milliót. Nyitnak a boltok, a teljes szolgáltatószektor!

Honnan veszed, hogy ekkorra meglesz a regisztráltaknak az első körös védelem? Eleve sacc/kb 3,7 millió ember regisztrált. Értelmetlen a fenti kijelentésed...
A mai 670 ezerből hogy lesz 800 ezer jövő hét közepére???
Pont hogy követem a híreket, és ne vegyétek kpnek a jövő hét közepét. Kormányrendelet kb. 2,5 milla után lesz, és hivatalosan ált. egy hét kell a rendelet kihirdetését követően. Még Karácsony BuTapesti maszkviselési rendelete is csak egy hét után lépett életbe tavaly a BKV kapcsán! De persze nyilván lehet előrébb hozni, de a járványügyiek pont óvatosak, tehát nem feltétlenül az lesz, amit a politikusok kommunikálnak. Tavaly a sulik politikai döntés alapján zártak be, járványügyi szakemberek véleménye ellenére napi 30 fertőzöttre, míg szeptemberben többszázra - bár bejelentették, mégse zárták be őket, legalábbis az áltsulikat, a többit is csak idővel. Az első kör ad védettséget. Ha már csak elkapod, de kórházba nem kerülsz, rendben is leszünk.
 

Janika22

Well-Known Member
2018. augusztus 19.
80
650
83
Ne azzal törődj mi van most. Oltanak ezerrel. Nyitás kezdés minimum 2,5 milla után lesz, ami ilyen szinten haladva kb. jövő hét eleje.

Szerintem pedig elsőként igenis azzal kell törődni, hogy mi van most! Hogy az a mai napi kiindulási pont, van napi kb 10 ezer körüli új fertőzött, 250-300 halott és nem csökkennek a számok. Ezek után továbbra sem értem, hogy miért indokolja az összes üzlet és a teljes szolgáltatószektor kinyitását, ha beoltottak 2,5 millió - nagyrészt - otthonülő nyugdíjast?

Továbbra sem értem, hogy tegnap miért lehetett dugig az Auchan vagy a Tesco úgy, hogy mozdulni sem lehetett? És ezután miért csak 10 nm/fővel nyithat mindenki más? Nem úgy lett volna logikus, ha a nagy szupermarketeket korlátozzák le húsvét előtt 10 nm/főre???
 
M

molnibalage

Guest
Én rajtad röhögtem. (Az eddigi nagyszerű ötleteidbe is sok ember halt volna bele, szóval inkább bízzuk a szakikra a döntést.)
A szakemberek kurvára nem akarnak nyitni, csak nem hallgatnak rájuk.
Másegyéb?
Tényleg nem érzed mennyire helytelen ez az érvelésed? Nagyobb a baj a fejedben, mint gondoltam.
Te nem is érveltél.
Izrael, 50%, nem brit változat, fail.

Akkor 25%-nál, a kb. 4-6-szor fertőzőbb brit variánsnál te mire számítasz?
Csodára?
Úgy, hogy kb. az otthonülő réteg van nagyrészt beoltva, az EÜ-sök és egy kevés tanár és terhes nő. Abból, aki kint van az utcán, boltban kb. senki.

Ja, és fateroddal lehetett kulturáltan beszélgetni, vagyis nem otthonról hoztad a tenyérbemászó stílusod. Ideje lenne erőt venned magadon és felnőni hozzá, mert még nagyon messze vagy tőle.
Nagy szavak.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem pedig elsőként igenis azzal kell törődni, hogy mi van most! Hogy az a mai napi kiindulási pont, van napi kb 10 ezer körüli új fertőzött, 250-300 halott és nem csökkennek a számok. Ezek után továbbra sem értem, hogy miért indokolja az összes üzlet és a teljes szolgáltatószektor kinyitását, ha beoltottak 2,5 millió - nagyrészt - otthonülő nyugdíjast?

Továbbra sem értem, hogy tegnap miért lehetett dugig az Auchan vagy a Tesco úgy, hogy mozdulni sem lehetett? És ezután miért csak 10 nm/fővel nyithat mindenki más? Nem úgy lett volna logikus, ha a nagy szupermarketeket korlátozzák le húsvét előtt 10 nm/főre???
A Cseheknél korábban durvább volt a szint és még oltás se volt , annyi meg végkép amennyi nálunk ! És most mi van ? Szépen lépkednek lefelé és már alattunk vannak minden szinten !
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 127
88 279
113
A mellékhatás nálam az a tünetegyüttes ami az oltás beadása utáni napokban jelentkezik, a szövődmény ami később, hónapok vagy évek múlva.

Pl. mi van haa Pfizer mégis eljut a sejtmagba vagy ha a egy új mutáns - vagy új járvány - miatt kéne egyharmadik a vektor alapú vakcinákból, de ugye az csak újfajta vektorral működne, ami mondjuk nincs.
Ezen sokan filóznak. Olvastam erről annyi hülyeséget, mint az AZ kapcsán.

Rövidre zárom.

Izrael.

Ha bármi problémád van a Pfizerrel, mert ezt v. azt olvastad, gondolkozz el azon, hogy mennyi az esély arra, hogy a zsidók tömegesen, első körös Pfizer verzióval, vagyis olyannal oltatják be magukat, ami idővel kicsinálja a lakosságukat???

Ennyi.

Pfizert kaptam, oltás helyét érzem, nem fáj, kicsi levertség, bár főleg azért, mert éjjel alig aludtam más okból kifolyólag, de ennyi. Nejemnél dettó. Hogy mi lesz egy mutáns, vagy egy másik járvány kapcsán? Teljesen mindegy. Ma ma van, máskor meg máskor lesz, ha lesz.


Lapozzatok!
 
W

Wilson

Guest
Izrael kapcsán elfelejted azt, ami full Európában probléma!!! A vallásos orthodox zsidók nem viselnek se maszkot, se nem oltatják magukat. Mennyien is vannak? Na ezért nincs ott nagy lazítás még!!! Európában ezek megfelelője a kóborló migri. Ennyi.
Ez már nem igaz izraelben bizony az ortodox zsidók is beoltatták magukat miután az izraeli kormányzat elbeszélgetett a rabbikkal és bizony az az igazság,hogy a mi április 19-n várható átoltottsági szintünknél magasabb izraeli (50%) oltási színt se tette lehetővé a nyitást.Ha pedig nálunk április 19-n nyitnak a boltok és amit nagyobb problémának érzek az iskolák is, párosulva azzal,hogy az emberek egyre kevésbé tartják be a járvány ellenes biztonsági rendszabályokat,könnyen azt eredményezheti,hogy a nyitás után rövid idővel újra lezárásokat kell elrendelni.És ami ennél lényegesen nagyobb probléma,hogy az elhamarkodott nyitás emberéletekbe kerülhet.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Izrael kapcsán elfelejted azt, ami full Európában probléma!!! A vallásos orthodox zsidók nem viselnek se maszkot, se nem oltatják magukat. Mennyien is vannak? Na ezért nincs ott nagy lazítás még!!! Európában ezek megfelelője a kóborló migri. Ennyi.
Szóval ma bringázás közben álljak meg fotózni majd, hogy ki visel maszkot és ki nem főleg sportolás közben, amikor szórja szét vírust?
Challenge accepted?
A mérnök aki nem tud egy bicikli defektet megszerelni/javítani de mindenhez is ért ! Elméletileg ugyanakkor full ballib ! Tényleg megakarod érteni a lelkét ? Én nagyon jókat nevetek a nem haditechnikai írásain , a haditechnikai elméleti tudása felett meg kénytelen vagyok meghajolni !
Tudok, nem akarok.
Nem, nem vagyok.
Te is eltakarodhatnál ennyi személyeskedés után.