Ha ez vigasztal, gondolj arra, hogy ilyen immunreakció után nagyon jól működött és várhatóan elég hatásos lesz a Te esetedben az AZ.
Ennyi, el lehet viselni, csak meglepett hogy ennyire kiütött reggelre. Működik, az a lényeg.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ha ez vigasztal, gondolj arra, hogy ilyen immunreakció után nagyon jól működött és várhatóan elég hatásos lesz a Te esetedben az AZ.
Úgy általában mindegyik oltáshoz javasolt némi algopyrin szedése, ha az ember enyhébb tüneteket akar. Legalábbis orvosi körökben ez az általános nézetNa, tegnap én is megkaptam az Astra Zenecát. Maga az oltási pont tök jól meg volt szervezbe, mindenki szépen sorban állt, a dokik is teljesen jó hangulatban voltak - sokkal elnyúzottabb orvosokra számítottam.
Maga az oltást nem is lehetett érezni, pókfonál vastagságú tűt használtak. Az immunreakciók kb 6 órával később jöttek, hirtelen felszökő lázzal este, és minden testrészem fáit, egy irgalmatlan fostos fejfájás kíséretében. De kb mozogni nem tudtam, annyira kiütött, szóval ha ez a gyenge vírus, milyen lehet a valódi? A tünetek mostanra kezdenek úgy eltűnni, ahogy jöttek, egy algoflex segített, de arra mindenki számítson, hogy kb fél-egy napig ki lesz ütbe.
– írták. Ezek után az Egyesült Arab Emírségekből származó hírekre hivatkoztak:A kínai gyártmányú Sinopharm-vakcina esetében Szerbiában egyre jobban kirajzolódik, hogy sokaknál egyáltalán nem indítja be az antitest-termelést, mostanra pedig azt sejtik, hogy mely csoportok a leginkább érintettek.
Mi történt valójában? A hivatkozott TV-műsorban a szerb szakember, Marija Gnjatovic egyáltalán nem beszélt szerbiai tapasztalatokról. Általánosságban beszélt az oltások hatásáról, közöttük olyanokéról, amelyekkel Szerbiában nem is oltanak. Azt is mondta, hogy nem csak a Sinopharm, hanem a Pfizer vakcinájánál is tapasztalták az antitestek számának csökkenését egy idő után, de „az adatok nem árulnak el semmit a védelemről. Semmit sem tudunk erről az összefüggésről, amely nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevésbé lesz védve bárki, ha húszas és nem negyvenes értéke van.Több ember esetében is azt tapasztalták, hogy az első dózist a 21-28 nappal követően beadott második adag után huszonnyolc nappal egyáltalán nem indult még meg az érintetteknél az antitest-termelés, vagyis védettséget sem adott számukra a készítmény. Maga a gyártó China National Pharmaceutical Group március 28-án közölte, hogy bizonyos esetekben nem indul be a védettséget jelentő antitest-termelés, amit vizsgálnak is, a szomszédos Szerbiában az illetékes szervek elismerték, hogy találkoztak hasonló problémával.
"Mindig a győztes mellett álltunk,"Lássunk egy példát: A napi.hu április 1-én azzal jelentkezett, hogy sokaknál nem lesz elég két dózis a Sinopharm-vakcinából.
– írták. Ezek után az Egyesült Arab Emírségekből származó hírekre hivatkoztak:
Mi történt valójában? A hivatkozott TV-műsorban a szerb szakember, Marija Gnjatovic egyáltalán nem beszélt szerbiai tapasztalatokról. Általánosságban beszélt az oltások hatásáról, közöttük olyanokéról, amelyekkel Szerbiában nem is oltanak. Azt is mondta, hogy nem csak a Sinopharm, hanem a Pfizer vakcinájánál is tapasztalták az antitestek számának csökkenését egy idő után, de „az adatok nem árulnak el semmit a védelemről. Semmit sem tudunk erről az összefüggésről, amely nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevésbé lesz védve bárki, ha húszas és nem negyvenes értéke van.
Ezzel szemben egy másik, kifejezetten szerb kutatásról szóló interjúban a szakértő kijelentette, hogy a követett ötven embernél nem esett jelentős mértékben az antitestek száma, és a védettség legalább egy évig kitart. Az antitestek száma különben is csak az egyik tényező több közül – tette hozzá. Egy harmadik interjúban Gnjatovic kijelentette, hogy a Sinopharm vakcinával oltott emberekben az antitestek száma nagyon hasonló a Pfizer által kiváltott hatáshoz, amit a legjobbnak tartanak,száz beoltottból csak kettőnél nem keletkezett elég antitest.
Nem igaz, hogy a kínai gyártó a hivatkozott nyilatkozatában azt állította volna, hogy egyeseknél nem indul be az antitest-képződés. Annyit mondott, hogy a tengeren túli, harmadik fázisú kutatások eredménye fogja eldönteni, hogy a különböző új mutációk miatt szükség lesz-e harmadik oltásra, Szerbiában pedig az illetékes szervek nem találkoztak hasonló problémával, ez a szakember nyilatkozatának az elferdítése, viszont azt tervezik, hogy gyártani fogják a Sinopharm vakcináját.
Az igazi hír az, hogy a napi.hu felmelegítette az Emírségekben végzett kutatások ügyét, amit a Wall Street Journal úgy állított be, mintha a kínai vakcina alacsony hatékonysága miatt tömegesen kellene az embereknek harmadik adagot adni. Ez a WSJ-cikk nagy karriert futott be a magyar balliberális sajtóban,a napi.hu rendszeresen újra tálalja, például itt és itt is. Ezt a régi írást kiegészítették a szerb televízió egy adásának meghamisításával és a kínai gyártócég szintén meghamisított nyilatkozatával, így máris elkészültek az „új bizonyítékok” arról, hogy a kínai oltás nem elég hatékony.
Az emberben felvetődik a kérdés, hogy a napi.hu-nál rendszeresen hallgatják a belgrádi televízió szerb nyelvű adását? Mert az teljesen ki van zárva, hogy a tartótisztjük segített be ezzel az információval. A napi.hu írását felkapta a 444.hu is, a hamisításokat tovább terjesztve.
Mi az igazság? A legjobb oltások is „csak” kilencven százalék körüli hatékonyságúak, ezért az emberek tizedénél nem alakul ki kellő immunválasz, bármivel is oltják őket. Ez nem a kínai vakcina sajátossága, hanem az összes oltásé. A terjedő mutációkkal szembeni csökkent hatékonyság is felvetődik, az is szükségessé tehet harmadik, esetleg az előzőkétől eltérő összetételű adagot. Erről tudomást vesz a ballib sajtó is: a hvg.hu is megírta, hogy emiatt a Pfizerből is szükség lehet harmadik oltásra, de az AstraZeneca sem kivétel. A Sinopharm vakcinájával nincsen semmilyen baj, semmivel sem rosszabb vagy kevésbé hatékony, mint a nyugati vakcinák."
Tényleg oltásellenes a magyar baloldal? - PestiSrácok
Á, dehogy! Csak mindent megtesznek, hogy a Magyarországon rendelkezésre álló oltások többsége iránt bizalmatlanok legyenek az emberek, és emiatt lassabban folyjon a lakosság immunizálása, mintha mindenki elfogadná az éppen beérkező vakcinát. Mivel az ellenzék mindenbe beleköt, amit a kormány...pestisracok.hu
Hol kezdődik a nyájimmunitás virológusok és infektológusok szerint:
Magyarország: Rusvai Miklós virológus szerint nyolcvan százalék
A brit variáns miatt már kevés a 60 százalékos nyájimmunitás
Az agresszívan terjedő vírusmutációk miatt a lakosság 80 százalékát kellene beoltani a megfelelő szintű nyájimmunitáshoz – mondta az InfoRádiónak nyilatkozó virológus. Rusvai Miklós hozzátette: csak így lehet megállítani a járványt, és elérni azt, hogy a koronavírus ne okozzon súlyos...infostart.hu
Szlávik János infektológus szerint is nyolcvan százalék
Szlávik János: A 60 százalékos átoltottság kevés lehet a nyájimmunitáshoz
Szerinte a héten derül ki, hogy platózik-e a harmadik hullám.index.hu
Erdei Anna immunológus szerint nyolcvanöt-kilencven százalék
Erdei Anna immunológus: Az új mutánsok miatt legalább 85-90 százalékos nyájimmunitást kell elérni | 24.hu
A Széchenyi-díjas tudós szerint idén még nem tervezhetünk felszabadultan nyaralást.24.hu
Izrael: Daniel Cohen nyolcvan százaléktól számít nyájimmunitásra:
Elérhető-e nyájimmunitás vonakodó oltási kedvvel?
Magyarországon még legalább 2 millió embernek kellene oltási hajlandóságot mutatnia ahhoz, hogy alsó hangon közelítsük meg a nyájimmunitás elemi feltételét, a 60 százalékos védettséget. Összejöhet?hu.euronews.com
USA: Anthony Fauci kilencven százaléktól számít nyájimmunitásra
COVID-19: a nyájimmunitás eléréséhez mekkora az elég jó arány? - WEBBeteg
A lakosság legalább 90 százalékának vagy akár még ennél is nagyobb részének beoltottsága szükséges a nyájimmunitás kialakulásához. A vírus átadásának...www.webbeteg.hu
Uram!! Maga nem Astrat kapott ,hanem Stanazolt......Most kaptam Astra Zeneca-t.
“Na itt legalább van izom, látom, hogy hova kell adni!” - mondta a kedves doktornéni. És döfött. Semmit se lehetett érezni.
Nem kell ide ez az arrogancia. Tudnál mondani nekem egy olyan ázsiai országot, amelyet komolyabban érintett a járvány? Tavaly Japánban is hagyták úgymond szétterjedni, mégse lett belőle baj. Érdemes megnézni ezt a tavaly májusi cikket, ami erről szól:
Ezt kiemelném belőle:Nem értik, hogyan, de legyőzték a járványt
Japánban nem voltak kijárási korlátozások, sem tömeges tesztelés, mégis alacsony maradt a halálesetek száma. A kormány szerint a japán modell a siker titka, egyes szakértők szerint rejtély, mi történt.index.hu
"
Japánba már januárban megérkezett Kínából az új koronavírus, és a japán járványkezelés már februárban bírálatok középpontjába került, miután több mint hétszázan kapták el az azóta Covid-19 névre keresztelt betegséget a Jokohamában horgonyzó Diamond Princess nevű óceánjáró utasai közül. Később a rendkívül alacsony tesztelési adatok és a kormányzati intézkedések lazasága miatt jelentek meg vészjósló szakértői vélemények és beszámolók, sokan pedig azzal vádolták Tokiót, hogy az olimpiarendezés érdekében megpróbálja a szőnyeg alá söpörni a járványt.
Azóta az olimpiát elhalasztották, a tesztelés alig nőtt (csupán a lakosság 0,2 százalékától vettek mintát), nem rendeltek el kijárási korlátozásokat, az irodáktól kezdve az éttermeken át a fodrászatokig számos üzlet nyitva maradt, és Dél-Koreával ellentétben a kormány mobilos applikációkat sem vetett be a betegség nyomon követéséhez. A járvány viszont csak nem robbant be, az áprilisi tetőzés után május végére a 126 milliós országban néhány tucatra csökkent a napi új fertőzöttek száma."
Hogy miért van ekkora különbség a Dél-Kelet Ázsiai országok és Európa között, azt nem tudom, ezt vizsgálatok tárgyává kell tenni.
Igen jól tudod a fertőzésveszély miatt gyakorlatilag nem boncolják a covidban elhunytakat.
Csak az a probléma ezzel, hogy ez még kicsit sem védi meg az országot. Majd talán 4,5 millió felett érezni lehet már a hatását. Ha erre a 2,5 millióra (amiben már én is benne vagyok az első oltással) ha komoly lazítás lesz vagy a nép kezd el felrúgni mindent magától azt nagyon meg fogjuk szívni, hiába a 23% első körben átoltottság !!!!
Nyitás? A korlátozások egy másik formája.És Magyarországon 25%-nál nyitunk...
Ami ugye NEM 25%, de ezt neked felesleges ismét elmagyarázni, úgyse fogod megérteni. Fegyőröd 1 milla beoltott körül, kb. napi 8k+ fertőzöttnél nyitott volna. Szerencsére, egyelőre nem ti vagytok hatalmon!