Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Jajj de jó, úgyis "annyira imádom" a céklát... :D
Tisztán cékla az az ukrán borscs. Nekem nem jött be, habár az öreg katonatiszt meg extra jófej volt akinél laktunk. (Közölte, hogy szombaton lesz itthon, akkor majd csinál nekünk, mert a felessége ügyes, okos, tűzrőlpattant magyar menyecske, de mi magyar férfiak is megérthetjük, van amit nem bízunk asszonyra. Mi a pincepörköltet, ők a borscsot.
A grúzban amúgy hús is van.
Szocsiban meg inkább céklás zöldségleves.
Moszkva meg amilyen nemzetiségű a szakács.

De ha szerencséd van nem a borscs hanem a saslik táborba fognak tartozni. Az meg isteni finom
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113

"A Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) közleménye szerint kedd éjfélig, legkésőbb a szerda délelőtti órákban eléri a beoltottak száma a 2,5 milliót."
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

"A Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) közleménye szerint kedd éjfélig, legkésőbb a szerda délelőtti órákban eléri a beoltottak száma a 2,5 milliót."
Csak az a probléma ezzel, hogy ez még kicsit sem védi meg az országot. Majd talán 4,5 millió felett érezni lehet már a hatását. Ha erre a 2,5 millióra (amiben már én is benne vagyok az első oltással) ha komoly lazítás lesz vagy a nép kezd el felrúgni mindent magától azt nagyon meg fogjuk szívni, hiába a 23% első körben átoltottság !!!!

Más ! Mivel a család úgy döntött hogy kell nekik az oximéter és bizonytalan mikor lesz újra az a másik olcsó így kénytelen voltam nézni nekik valami elfogadhatót. Ez lesz megvéve. Kb. mindent tud amit kell, + egy 2 "euros bag-ot" is kérek hozzá + 1,95 euro nyomkövetéses posta = cirka 3200 HUF lesz és kb. max. 3 hét szállítás. Ha kértek linket akkor adok, aliexpres. Már több mint nyolcezret eladott a bolt belőle. Van persze olcsóbb is nála, szállítás is "free", azok már 1500-ből kijönnek. Ez többet tud kicsit, többszínű a kijelzés, elforgatható a kijelzett kép is, PI index, analóg szívritmus, szóval nem sok érte 3200 HUF. Megy 2500-ból is hordtáskával, csak úgy kb. 5-6 hét a szállítás.

Ez a linkje, megbízható 98,8%-os eladó. Ez még magasabb mint aki nyolcezret adott el. A kínálat annál ugyan ez. https://www.aliexpress.com/item/1005002181638039.html

Hcdaa7d353c7946e4bb0461e3443191c6b.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

",,,,
Erről írtunk január-februárban. Van itt ugyanis még egy dolog. A tanulás képessége. Kontrolláltan vírust szaporítani, RNS molekulákat lipidburokba csomagolni nagyon nehéz dolog, de az összes cég, amely ezzel foglalkozik, az elmúlt hónnapokban legalább annyit fejlesztett a gyártási eljáráson, mint amennyit az oltóanyag alapját képező tudományos ismereten. A dologhoz felfejlődik a logisztika is. Megtanulják, hogy mit, mekkora adagban érdemes rendelni, tárolni, szállítani, és ezen az alapon megtanulják a kapacitást bővíteni.
A magyar kormánykommunikáció üzenete az, hogy ez túl lassú. Lehet, hogy annak érezzük, de valójában az, hogy decembertől mostanáig eljutottunk oda, hogy csak Magyarországra heti többszázezer vakcina érkezik, óriási dolog."
 
  • Tetszik
Reactions: bel
T

Törölt tag 1711

Guest
Jó lenne tudni, mert ez így eszméletlen durva.

Megkérdeztem a mindent tudó javasasszonyt.

29 éves nő, asztmás, 2 éves gyerek maradt utána.
27 éves férfi, kocsivizsgáló, úgyhogy viszonylag jó kondi, hátát fájlalta egy ideje, borral, pálinkával kezelte, éjszakás meló után reggel elaludt és többé nem kelt fel.
29 éves férfi, sportos, alapbetegség nélkül, 10 nap alatt legyűrte.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 706
113
Csak az a probléma ezzel, hogy ez még kicsit sem védi meg az országot. Majd talán 4,5 millió felett érezni lehet már a hatását. Ha erre a 2,5 millióra (amiben már én is benne vagyok az első oltással) ha komoly lazítás lesz vagy a nép kezd el felrúgni mindent magától azt nagyon meg fogjuk szívni, hiába a 23% első körben átoltottság !!!!

Más ! Mivel a család úgy döntött hogy kell nekik az oximéter és bizonytalan mikor lesz újra az a másik olcsó így kénytelen voltam nézni nekik valami elfogadhatót. Ez lesz megvéve. Kb. mindent tud amit kell, + egy 2 "euros bag-ot" is kérek hozzá + 1,95 euro nyomkövetéses posta = cirka 3200 HUF lesz és kb. max. 3 hét szállítás. Ha kértek linket akkor adok, aliexpres. Már több mint nyolcezret eladott a bolt belőle. Van persze olcsóbb is nála, szállítás is "free", azok már 1500-ből kijönnek. Ez többet tud kicsit, többszínű a kijelzés, elforgatható a kijelzett kép is, PI index, analóg szívritmus, szóval nem sok érte 3200 HUF. Megy 2500-ból is hordtáskával, csak úgy kb. 5-6 hét a szállítás.

Ez a linkje, megbízható 98,8%-os eladó. Ez még magasabb mint aki nyolcezret adott el. A kínálat annál ugyan ez. https://www.aliexpress.com/item/1005002181638039.html

Hcdaa7d353c7946e4bb0461e3443191c6b.jpg

Sajna Kínából hiába ér Magyarországra a nyomkövetés szerint 10 nap alatt, utána még 2 hét volt, amíg átvettem a postán, legalábbis nekem a Posta egy e-mailt küldött, hogy átvehetem a központi postán. Semmi kézbesítés. Mondjuk nem baj, bementem érte.
Ja ezek FFP2 maszkok voltak. Talán már feleslegesek lesznek, mert a korábbiak sem fogytak el.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
Megkérdeztem a mindent tudó javasasszonyt.

29 éves nő, asztmás, 2 éves gyerek maradt utána.
27 éves férfi, kocsivizsgáló, úgyhogy viszonylag jó kondi, hátát fájlalta egy ideje, borral, pálinkával kezelte, éjszakás meló után reggel elaludt és többé nem kelt fel.
29 éves férfi, sportos, alapbetegség nélkül, 10 nap alatt legyűrte.
Kíváncsi vagyok, szegények benne lesznek-e a hivatalos statisztikában. Mivel most mindenhol a nyitás szó visszahangzik, a kormányzat nem fogja engedni, hogy disszonáns hangok belezavarjanak a kommunikációba. Az ilyesmit világgá kéne kiabálni.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sajna Kínából hiába ér Magyarországra a nyomkövetés szerint 10 nap alatt, utána még 2 hét volt, amíg átvettem a postán, legalábbis nekem a Posta egy e-mailt küldött, hogy átvehetem a központi postán. Semmi kézbesítés. Mondjuk nem baj, bementem érte.
Ja ezek FFP2 maszkok voltak. Talán már feleslegesek lesznek, mert a korábbiak sem fogytak el.
Több mint 10 éve rendelek apróságokat kínából, évek óta nem volt egyetlen gond sem. Nemrég hoztak egy könyv szerű okosteló tokot, 8 nap alatt itt volt, még a kézbesítés is futárral ment, csak néztem, mert nem írta előre hogy így jön. Szóval akit érdekel nyugodtan ajánlom azt az oximétert, áthidalja vele az európai hiányt és az árréseket.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 706
113
Kíváncsi vagyok, szegények benne lesznek-e a hivatalos statisztikában. Mivel most mindenhol a nyitás szó visszahangzik, a kormányzat nem fogja engedni, hogy disszonáns hangok belezavarjanak a kommunikációba. Az ilyesmit világgá kéne kiabálni.

Ha igaz, a 3-ból 2 ott van a listán, a harmadik valószínűleg nem lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: diab15260829

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 706
113
Csak az a probléma ezzel, hogy ez még kicsit sem védi meg az országot. Majd talán 4,5 millió felett érezni lehet már a hatását. Ha erre a 2,5 millióra (amiben már én is benne vagyok az első oltással) ha komoly lazítás lesz vagy a nép kezd el felrúgni mindent magától azt nagyon meg fogjuk szívni, hiába a 23% első körben átoltottság !!!!

A kijárási tilalom lerövidítése, az üzletek nyitva tartásának meghosszabbítása az amit itt is követelt régóta vki.
A négyzetméter alapú szabályok kíváncsi vagyok mennyire lesznek betartva.
A fodrászatok fogadhatnak vendéget. Az éttermek továbbra is elvitelre árulhatnak csak, vagy a teraszok is kinyithatnak?
A szállodák, wellnessek nem nyithatnak ki. Ez így együtt nem akkora lazítás azért.
Az iskolák és óvodák április 19-én nyitnának, ha addig nem vonják vissza, addig a tanárok, akik kérték remélhetőleg mind megkapták legalább az első pfizert már legalább 2 hete.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Kíváncsi vagyok, szegények benne lesznek-e a hivatalos statisztikában. Mivel most mindenhol a nyitás szó visszahangzik, a kormányzat nem fogja engedni, hogy disszonáns hangok belezavarjanak a kommunikációba. Az ilyesmit világgá kéne kiabálni.
Délután még az volt a baj, hogy beírnak mindenkit az áldozatok közé, még azt is, aki nem a covid miatt közvetlenül halt meg. Most meg az a baj, hogy még azokat sem írják be aki tényleg ebbe a sz.rba haltak bele?
Beszéljétek már meg a pártgyűlésen, hogy mi az irányadó doktrína, mert a közönséges olvasót (mint én) teljesen összezavarjátok! :D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Szlávik: egyelőre nem dőlhetünk hátra, nagyon gyorsan terjed a járvány Magyarországon​


Szlávik János ugyanakkor kiemelte:

ahhoz, hogy hátradőljünk, sokkal-sokkal több oltást kell beadni.

Na erről beszéltem. Szóval a 2,5 millió az csak egy lélektani határamit Orbán jelölt ki, de ettől még nem menekülünk meg, SŐŐŐT, akár az eddigi legmagasabb EÜ terhelés is tovább növekedhet. Nincs arra garancia (ahogy már pár nappal ezelőtt is mondtam) hogy most a tetőzést fogjuk elérni, de ha lazítanak az emberek a mostaninál is brutálisabbá válhat a túlterhelés. Szóval jó lenne ha a nép kezdene magához térni és nem a "hurrá-optimizmus" törne ki rajta 2,5 millió után, mert nem lehet semennyit lazítani egyenlőre. Ez van sajnos, én eddig is erre figyelmeztettem mindenkit. Ma már Orbán szájából is hallottam ezt a hírekben (de én korábban mondtam napokkal :rolleyes::)), úgy hogy felébredt... :p:cool: Remélem észnél lesznek, mert már sokat hibáztak augusztus óta, és "elfogyott a hibázási keretük"... :rolleyes::)

Ez itt a lényeg, erről van szó !!!
A járvány kezdetén úgy tartották, hogy a nyájimmunitáshoz a lakosság 60-70 százalékának átoltottsága megfelelő. Az új vírusmutánsok megjelenésével azonban - különösen a brit mutáns terjedésével -, a főorvos szerint ennél is magasabb,
AKÁR 70-80 SZÁZALÉKOS ÁTOLTOTTSÁGRA IS SZÜKSÉG LEHET AHHOZ, HOGY A JÁRVÁNYT MEGÁLLÍTSÁK.