Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 874
113
Az a jóqrvaédesanyját Falusnak ! Ahány megmondó embert hall az ember mind mást mond ! Ezért tartom számomra hiteltelennek az egész kommunikációt ! Mind úgy beszél ahogyan a pillanatnyi tetves kis érdeke igényli ! Ezek Falussal az élen mind sarlatánok és érdekek csahos kutyái !
Falus egy kretén. A vizes videója is megmutatta.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and OhioNurse
T

Törölt tag 2361

Guest
Összefüggés van az AstraZeneca brit-svéd gyógyszercég és az Oxfordi Egyetem által az új koronavírus ellen kifejlesztett vakcina és a vérrögképződéses esetek között - jelentette ki Marco Cavaleri, az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) vezető tisztségviselője egy kedden megjelent olasz lapinterjúban.
Forrás: https://kuruc.info/r/64/226766/


Na akkor most a mindeképp gondolkodás nélül nyomassátok akármi is az, nincs is összefüggés a vérrögök meg az oltás között oldal kicsit talán hümmöghetne valamit, hogy kicsit talán elvakultan nézik a dolgokat.
az angoloknal 17 milla beoltotbol 7 halot.
volt par ember is akinek elobb is megvolt ezzel a baja, megkaptak az astrat, es tovabb sem nincs semmi bajuk.

pfizernek, modernanak is volt egy tucat halotja amerikaban ez miat, tettem be a hirt is ide, de az miatt nem ordit senki.
 
M

molnibalage

Guest
Na, tegnap én is megkaptam az Astra Zenecát. Maga az oltási pont tök jól meg volt szervezbe, mindenki szépen sorban állt, a dokik is teljesen jó hangulatban voltak - sokkal elnyúzottabb orvosokra számítottam.

Maga az oltást nem is lehetett érezni, pókfonál vastagságú tűt használtak. Az immunreakciók kb 6 órával később jöttek, hirtelen felszökő lázzal este, és minden testrészem fáit, egy irgalmatlan fostos fejfájás kíséretében. De kb mozogni nem tudtam, annyira kiütött, szóval ha ez a gyenge vírus, milyen lehet a valódi? A tünetek mostanra kezdenek úgy eltűnni, ahogy jöttek, egy algoflex segített, de arra mindenki számítson, hogy kb fél-egy napig ki lesz ütbe.

Most kaptam Astra Zeneca-t.
“Na itt legalább van izom, látom, hogy hova kell adni!” - mondta a kedves doktornéni. És döfött. Semmit se lehetett érezni.
A barátnőm tesójának barátja 30 éves és ő is kapott oltást.
Jan elején regisztráltam és engem még nem keresett senki...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
A barátnőm tesójának barátja 30 éves és ő is kapott oltást.
Jan elején regisztráltam és engem még nem keresett senki...
Most nagyon beindult az oltás, szerintem hamarosan sorra kerülsz.
1 hét alatt 5 ismerősöm kapott oltást, mindenki 45 - 60 közötti. 4-en Spunik -ot kaptak, 1 pedig AZ -t.

Egyébként meg nem árt ha követed az orvosod Facebook -ját, mert közülük ketten úgy kaptak oltást, hogy az orvos felrakott egy posztot, hogy kapott 100 oltást, jelentkezzen aki kér belőle, és már regisztrált. :D De az sem rossz, ha felhívod az orvost, hogy mikor kerülsz sorra. Anyukám így kapott oltást. Hétfőn telefonált, lerázták azzal hogy majd szólnak, szerdán meg hívták hogy menjen oltásra.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
Most már ott tartunk, hogy "a gyerekek nyájimmunitása nélkül nem lehet leküzdeni a járványt"
Forrás: https://kuruc.info/r/2/226765/

Alapozzák szépen megfelé a további faszságot.

Az a jóqrvaédesanyját Falusnak ! Ahány megmondó embert hall az ember mind mást mond ! Ezért tartom számomra hiteltelennek az egész kommunikációt ! Mind úgy beszél ahogyan a pillanatnyi tetves kis érdeke igényli ! Ezek Falussal az élen mind sarlatánok és érdekek csahos kutyái !

Aédesapucitpöcörője az a legfontosabb ! Aki veszélyeztetett az oltassa magát , aki fosik az oltassa magát bánja a tököm ! De a gyerekektől el a kezekkel !

Ebből látszik, hogy mire megy ki a játék.
Folyamatosan adagolják az útközben megváltoztatott narratívát... :mad:

Tüdőgyógyász, egészségügyi menedzser, volt országos tisztifőorvos... szerintem ért a szakmájához. De a kedvetekért most akár el is tekinthetünk tőle.

A gyerekek napi szinten rengeteg társukkal vannak napi kapcsolatban. Simán össze-visszafertőzik egymást és nem csak osztályon belül. Hazamenve pedig már jöhetnek is a beoltatlan családtagok. Tudom, hogy miket gondoltok úgy általában a koronavírus elleni vakcinákról, de tetszik vagy sem, idővel szükséges lesz őket is oltani. Csupán egy kormányrendeletbe kerül, hogy az ő körükben kötelezővé tegyék. És semmit sem tehettek ellene.

Már a kezdetektől fogva az volt a terv, hogy mihelyt engedélyezik a körükben, őket is beoltják. A brit variánst már a gyerekek is jobban megszenvedik. Erre hoztam már nektek korábban példát.
Ha laikusként lenne gyerekem és választanom kéne, hogy beoltatom vagy egy kétséges kimenetelű betegségnek teszem ki, aminek a jelenleg terjedő variánsa már súlyosabb betegséget okoz a körükben, akkor nem sokat gondolkoznék, hogy melyik mellett tegyem le a voksom. Természetesen ez a Ti döntésetek.

Egy kérdés így zárásként, akkor mit tennétek, ha a gyereketek kérne Titeket, hogy oltassátok be?
 
M

molnibalage

Guest
Most nagyon beindult az oltás, szerintem hamarosan sorra kerülsz.
1 hét alatt 5 ismerősöm kapott oltást, mindenki 45 - 60 közötti. 4-en Spunik -ot kaptak, 1 pedig AZ -t.

Egyébként meg nem árt ha követed az orvosod Facebook -ját, mert közülük ketten úgy kaptak oltást, hogy az orvos felrakott egy posztot, hogy kapott 100 oltást, jelentkezzen aki kér belőle, és már regisztrált. :D De az sem rossz, ha felhívod az orvost, hogy mikor kerülsz sorra. Anyukám így kapott oltást. Hétfőn telefonált, lerázták azzal hogy majd szólnak, szerdán meg hívták hogy menjen oltásra.
Nincs az orvosomnak FB-je... Kb. 70 és a halál között lehet.
Összevissza egyszer jártam nála, mióta be vagyok jelentkezve. Kétlem, hogy hívogatás segítene, főleg, hogy nem is abban a kerületben van, ahol a tartózkodási helyem van...
 
M

molnibalage

Guest
Tüdőgyógyász, egészségügyi menedzser, volt országos tisztifőorvos... szerintem ért a szakmájához. De a kedvetekért most akár el is tekinthetünk tőle.

A gyerekek napi szinten rengeteg társukkal vannak napi kapcsolatban. Simán össze-visszafertőzik egymást és nem csak osztályon belül. Hazamenve pedig már jöhetnek is a beoltatlan családtagok. Tudom, hogy miket gondoltok úgy általában a koronavírus elleni vakcinákról, de tetszik vagy sem, idővel szükséges lesz őket is oltani. Csupán egy kormányrendeletbe kerül, hogy az ő körükben kötelezővé tegyék. És semmit sem tehettek ellene.

Már a kezdetektől fogva az volt a terv, hogy mihelyt engedélyezik a körükben, őket is beoltják. A brit variánst már a gyerekek is jobban megszenvedik. Erre hoztam már nektek korábban példát.
Ha laikusként lenne gyerekem és választanom kéne, hogy beoltatom vagy egy kétséges kimenetelű betegségnek teszem ki, aminek a jelenleg terjedő variánsa már súlyosabb betegséget okoz a körükben, akkor nem sokat gondolkoznék, hogy melyik mellett tegyem le a voksom. Természetesen ez a Ti döntésetek.

Egy kérdés így zárásként, akkor mit tennétek, ha a gyereketek kérné, hogy oltassátok be?
Nem értem az összes idézett hőbörgőt...
Még a gyengébb wuhani variáns ellen is 95% oltási hatékonysággal kb. 65-70%-ra saccolták a nyájimunitást.

A brit annyival fertőzőbb, hogy ez már 80-85% táján van főleg, hogy az oltások egy része nemhogy 95%-ot, de még 85%-is is alig éri el.
A demográfia ismert.

Ha nem oltják a gyerekek legalább egy részét, akkor egyesek a csodában vagy mi a frászban reménykednek...?
Azért mekkora lóvé ez a gyógyszergyártó cégeknek! El sem tudjuk képzelni! Mindig is ebben volt a legnagyobb biznisz!
Remélem ezt csak iróniának számtad. Egyes oltások gyártása konkrétan veszteséges és az állam dotálta, hogy legyen...
Az, hogy most a COVID kvázi kötelező és kb. annyit lehetne kérni érte, amit akarnak...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Segítsünk értelmezni a nyájimmunitás szót, vagy meg magától is...?
Ma már egyszer idéztem...
Szóval menni fog.

"Horvátországban a lakosság 25 százalékának szervezetében mutatható ki a koronavírus ellen termelődött antitest - derült ki a horvát közegészségügyi intézet (HZJZ) 1500 főn elvégzett szerológiai vizsgálatának eredményéből."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány