Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 4082

Guest
Nagyon semmi. Működik. Hoz egy derék 80%ot, és igazaból semmi különös.(
Technológiai szempontból valószínűleg ez a legkisebb kockázat, mert ezt most is csináljuk. Van vele tapasztalat.
Ez a baj vele. Idehozunk egy technológiát, amit ismerünk, használunk évtizedek óta, és megveregetjük a válunk, hogy lám-lám mi ezt is tudjuk, pipa. Pedig itt lenne a lehetőség egy technológiai ugrásra. Az ogyéinek jók a referenciái a fda felé, akár azért is lehetne kalapozni. A ruszkikkal meg hagyományosan jó a magyar gyógyszeripar kapcsolata, a szputnyik know-howjáért is be lehetne jelentkezni. Mert tetszik nem tetszik ez az út a jövő.

hanem a vírus burkán található többféle, kevésbé változékony fehérjék ellen is.
Juj-juj-juj. Ez elég erősen juj-juj-juj. Egyrészt pont azért választottuk azokat a régiókat, mert az a legkonzervatívabb, másrészt azért az antigén prezentálás nem egészen úgy megy, nem lesz mindenre epitóp.
Ettől még persze. És minden feleslegesen behozott antigén egy potenciális keresztreakciót hordoz.
Másrészt pedig a mutánsok lekövetése nagyon egyszerű, lévén hogy semmit nem kell változtatni a technológián, pusztán csak a mutáns változatot szaporítani és elölni.
Na pont, hogy nem. A mutáns változat másik vírus, nem cserélgeted csak úgy. Az már egy másik kérdés, hogy ettől még gyorsan ki lehet cserélni a törzseket, és hozzáigazítani a paramétereket, csak na. A másik kettőnél maga az ag váltás sokkal egyszerűbb.

Harmadik előnye, hogy a vektor vakcinák problémája, a hordozó vektorral szembeni immunitás kialakulása sem fenyeget.
Kapsz helyette aktívvá váló, ad abszurdum fertőzőképes immunizáló ágenst, és a kockázatát a fertőzésen kívüli egyéb patogenitásnak.


Arra pedig vagy az mRNS technológia jó
Egyrészt a lipid burok is lehet ag, másrészt ez így azért erős torzitás.
Több teljes elölt vírusos oltóanyag áll fejlesztés alatt, mint mRNS típusú és több is van engedélyezve.
Mert egyszerűbb fejleszteni, mert kvázi három csimpánz is képes megalkotni.
hogy ha egy technológiát hosszabb ideje használnak, az csak elavult, vagy rossz lehet.
Ez így tévhit valóban, és valóban az elölt kórokozó nem rossz, csak elavult. Ettől még használjuk, és nem baj, ha tudunk vele bánni, de itt és most lett volna lehetőség technológiai ugrásra. Na ezt mi kihagyjuk.

Nem kell tökkelütöttnek nézni a magyar szakembereket!
Valóban nem kell, de a licenc vásárlásról nem ők döntenek. És akik döntöttek megint a múltban ragadtak. Csak ennek had ne tapsoljak.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 529
8 863
113
Ember szakadj már le rólam elég tágas ez a fórum biztos találsz olyan témát ahol kiteljesedhetsz, azt pedig majd a moderáció dönti el mi a provokáció és nem te,ez az önkéntes rendőr viselkedés a részedről pedig szánalmas van itt nem egy fidesz szimpatizáns ember a fórumon mégis intelligens módon meg lehet beszélni velük a dolgokat egyedül te vagy az aki időről időre ezzel a két bites libernyákozós árokásással jössz, ha nem vetted még észre ez nem a te külön
bejáratú fórumod itt a tiedtől teljesen más világnézetű emberek is kifejtik a véleményüket tehát ezzel a "vallási fundamentalizmussal" átitatott gyűlölettől csöpögő vita stílusoddal itt nem fogsz elérni semmit.
"Ez is tipikus reakció, vádold meg a másikat azzal amit te követsz el." ;)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hosszabb ideig vannak nyitva a boltok és jééééééééééé, eltűnt a tömeg.
Nahát...
Miről is pofáztunk egyesek november óta...?
Esetleg nézz kicsit jobban körül...

Meg néha majd nézd meg a játszótereket, dunapartot, mechwart ligetet meg ilyeneket is, hogy megtaláld a tömeget. Lehetőleg ilyenkor este.
Mert én már tegnap beléjük futottam. Kivi vagyok ma este is ott lesznek-e. Sanszosan amúgy igen.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
De szép egy forma alak vagy te is, mert képes vagy ilyen nyílvánvaló bullshitet kirakni, mindezt persze, hogy persze nem is használsz idézőjelet, (mert nem szokásod) aztán még végén valaki elhiszi te vagy itten ekkora bölcs, miközben csak egy újabb libernyák árokásás.

Iszol rendesen?
Rendszeresen posztol cikkeket, hogy neked véletlenül se kelljen a libernyák, árokásó weboldalakra tévedned.
Minek tegyen idézőjelet, amikor ott van lent, hogy honnan hozta?
Szerintem azért fel lehet ismerni Wilson hozzászólásaiból azokat, amik saját vélemények meg azokat, amik hozott cikkek. Ehhez nagy intelligencia nem kell.

A cikk meg amúgy kb ugyanaz, mint amit tegnap jurgenbauer berakott és amire én reagáltam még tegnap.Ez a félelmetes libernyák veszedelem már két napja itt van köreinkben. Ez veszélyes! Keresem is a számsort, ami ellensúlyozza az okozott kárt....
 
W

Wilson

Guest
"Ez is tipikus reakció, vádold meg a másikat azzal amit te követsz el." ;)
Én semmit nem követtem el,te vagy az aki nem bírja elviselni,hogy nem a vadhajtások színvonalú kommenteket látsz a topikokban, semmi kamu nem volt a cikkben csupán csak a te "kényes ízlésednek" nem felelt meg a két bittes árokásó libernyákozós szöveg pedig lassan a védjegyeddé válik úgy,hogy ezzel engem nem lehet "megvádolni", ha egy cikkhez csak libernyákolós árokásós személyeskedéstől túlfűtött kommentekkel tudsz hozzászólni akkor feleslegesen koptatod a billentyűzetet mert ez engem abszolút nem érdekel és jobb ha felkészülsz arra,hogy a te kommented hatására az én kommentelési stílusom abszolút nem fog megváltozni ahogy az sem,hogy milyen cikkeket fogok ide kirakni.Tehát leírhatod százszor v ezerszer is a "libernyákolós árokásós" szövegedet attól az égadta világon semmi sem fog változni,max a moderáció egy idő után megunja és belpol miatt elküld pihenőre.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 200
113
Nem tudom, hogy melyik országban élsz, de a te problémád engem miben vigasztal?
Ez mire akar érv lenni? Most a mérce már az, hogy melyik banda a nagyobb balfasz?


Egy állandóan pattógó emberkének egy fasz se tud megfelelni, ezt fogd fel kérlek! Mindent azonnal akarsz, de legalábbis rögtön, miközben baromira elfelejted, hogy még itt se tartanánk, ha a másik balfasz banda lenne.
Ez történik amikor valaki "kivívja" a rokonszenvet sokak mellett a házi-dokinál is.

Mindemellett az is lehet, hogy hogy egy szimpla érdeklődő-"telefonos-kérés" (a dokinak) megoldaná a dolgot, ő is "emberből van", feledékeny, van jó válasz a(lehet, hogy rosszul kezelt) kérdésre...

Nem kell mindig beleképzelni vmit egy történetbe.
 
M

molnibalage

Guest
Esetleg nézz kicsit jobban körül...

Meg néha majd nézd meg a játszótereket, dunapartot, mechwart ligetet meg ilyeneket is, hogy megtaláld a tömeget. Lehetőleg ilyenkor este.
Mert én már tegnap beléjük futottam. Kivi vagyok ma este is ott lesznek-e. Sanszosan amúgy igen.
Bár tény, hogy ma hűvösebb volt az idő, de kb. sehol senki. Üres volt a Népliget, üres volt az NKE. A Sparban ahol máskor 15 perc sorbanállás volt az önkiszolgáló kasszára vártam 2 perces összevissza...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 425
3 741
113
Ez történik amikor valaki "kivívja" a rokonszenvet sokak mellett a házi-dokinál is.

Mindemellett az is lehet, hogy hogy egy szimpla érdeklődő-"telefonos-kérés" (a dokinak) megoldaná a dolgot, ő is "emberből van", feledékeny, van jó válasz a(lehet, hogy rosszul kezelt) kérdésre...

Nem kell mindig beleképzelni vmit egy történetbe.

Igen, egy kedves telefon biztosan nem árt.

Egyébként lehet pont úgy gondolkodik a háziorvos, hogy aki évekig felé sem nézett, az biztos makk egészséges, és inkább azokat oltja, akikről tudja, hogy egy/több alap kórsággal meg vannak áldva... És ha valakinek ez fontos, akkor úgy is telefonál.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Iszom e rendesen?
Hozzátok kellene, de én speciel pia nélkül is bírok veletek. ;)

Na szóval.
Igen, meg lehet ismerni Wili posztjait, mert sose rak forrást. Most is kerestem egy árva linket, valamit amire klikkelni lehet de csak annyi volt/van kiírva, Házipatika. (ezzel az erővel az is ki lehetne írni, hogy kutyaszar)

Szóval úgy érzed megtaláltad a rést a pajzson és akkor most megírtad nekem a tutit.
Értem.

Akkor nem a nyílvánvaló hatalmas betűs hazugság zavar, hanem az hogy én erre adtam egy csípős de igaz választ.
Értem.

Most erre nekem mit kellene reagálnom?
Az ilyen kis megjegyzésekre most ki sem térek "Ehhez nagy intelligencia nem kell." Talán mert egy ilyen re poszthoz tényleg nem. ;)

Zárszónak pedig. Ha OV aki a big boss, ha ő használhatta a libernyák kifejezést a libernyákokra - nagyon pontosan és helyesen - akkor ti itt és most be akarjátok tiltani?
Ne akarjátok már fijjjuk! ;)
Ember felmész a házipatika oldalára és ott van a cikk de gondolom te ilyen oldalakra még véletlenül sem mész fel,úgy,hogy neked nagyjából teljesen felesleges bármilyen liinket feltenni egy olyan cikkel kapcsolatban amiben bármilyen kormány kritika van,ja és annyiszor libernyákozol ahányszor csak akarsz maximum mosolygok egyet rajta és ezzel el van intézve a dolog,mondom maximum a moderátor unja meg egy idő után a folyamatos belpolt és elküld pihenőre.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 529
8 863
113
Én semmit nem követtem el,te vagy az aki nem bírja elviselni,hogy nem a vadhajtások színvonalú kommenteket látsz a topikokban, semmi kamu nem volt a cikkben csupán csak a te "kényes ízlésednek" nem felelt meg a két bittes árokásó libernyákozós szöveg pedig lassan a védjegyeddé válik úgy,hogy ezzel engem nem lehet "megvádolni", ha egy cikkhez csak libernyákolós árokásós személyeskedéstől túlfűtött kommentekkel tudsz hozzászólni akkor feleslegesen koptatod a billentyűzetet mert ez engem abszolút nem érdekel és jobb ha felkészülsz arra,hogy a te kommented hatására az én kommentelési stílusom abszolút nem fog megváltozni ahogy az sem,hogy milyen cikkeket fogok ide kirakni.Tehát leírhatod százszor v ezerszer is a "libernyákolós árokásós" szövegedet attól az égadta világon semmi sem fog változni,max a moderáció egy idő után megunja és belpol miatt elküld pihenőre.
Idézet következik: "Semmi kamu nem volt a cikkben."

"Koronavírus: a diákok nem támogatják az iskolanyitást"​

:-DDDDD

Ahogy látom a libernyák kiveri nálad a biztit.
Tudod ami úgy gágog mint egy kacsa... az bíz bedig az lesz.;):cool::D:oops::rolleyes:

ui.: kerestem a személyeskedés részt, de már megint csak olyan árulkodóst találtam ahol moderátorért könyörögsz. ;)


De a téma részemről ezzel lezárva.

Csak ezt még egyszer leírom:

Idézet következik: "Semmi kamu nem volt a cikkben."

"Koronavírus: a diákok nem támogatják az iskolanyitást"

:-DDDDD

Csáó
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 602
11 230
113
Zárszónak pedig. Ha OV aki a big boss, ha ő használhatta a libernyák kifejezést a libernyákokra - nagyon pontosan és helyesen - akkor ti itt és most be akarjátok tiltani?
Ne akarjátok már fijjjuk! ;)
OFF....
Mondta ezt úgy, hogy a Liberális Internacionálé alelnöke volt 1992-2000 között. :)
Tudom, hogy ezt itt sokan kitörölnék a történelemből, de hát “a tények makacs dolgok”. :p
On
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Wilson and zeal
T

Törölt tag 1711

Guest
Idézet következik: "Semmi kamu nem volt a cikkben."

"Koronavírus: a diákok nem támogatják az iskolanyitást"​



Szakadj már le erről, berakott egy cikket, kiemelte a fontosabb részeket ha valaki nem akarja az egészet elolvasni, megjelölte a forrást.
Innentől mindenki eldöntheti hogyan értékeli a produktumot.
Én pl. el se olvastam, mert cím alapján qva egyértelmű, miről szól :D
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 251
33 182
113
Pislogok.
Tehát volt 9+ hónap összerakni egy rendszert, hogy ne az legyen, hogy az utcáról vadásszanak ember, amikor b*meg itt ülök és várom az oltásra hívást.


Pontosan erről beszélek. Ez a szervezetlenség elég meredek.

Az, hogy egy értesítő és behívó rendszert adott kapacitásra megtervezz ahhoz nulla darab vakcina kell. Azért hívják TERVEZÉSNEK.
Tudod én is tudok F-16 hatósugarat számolni úgy, hogy nincs F-16-osom, csak manualom hozzá.
Mire a vakcina megjött, addigra kellett volna egy rendszer, amit akár tesztelni is lehetett volna.

Azt látod mi van...

Persze, csak ha teszem azt csináltak volna ilyen rendszert, az is lefagyogatott volna a túlterheléstől időnként (az állami internetes felületeket ismerve), vagy egyéb gondok lettek volna, az idősek nem tudták volna hogyan kell használni stb. szóval amiatt is menne az óbégatás folyamatosan.
Pl. lehetett volna persze okos rendszert, online oltási időpont foglalással, vakcinaválasztással, aztán számtalan lehetőség lenne a hibára, kavarodásra, meg hisztire, hogy Mari néni nem tudja használni stb.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Persze, csak ha teszem azt csináltak volna ilyen rendszert, az is lefagyogatott volna a túlterheléstől időnként (az állami internetes felületeket ismerve), vagy egyéb gondok lettek volna, az idősek nem tudták volna hogyan kell használni stb. szóval amiatt is menne az óbégatás folyamatosan.
Pl. lehetett volna persze okos rendszert, online oltási időpont foglalással, vakcinaválasztással, aztán számtalan lehetőség lenne a hibára, kavarodásra, meg hogy Mari néni nem tudja használni stb.
Mari néniék nem papír alapon regisztráltak?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 200
113
Mi baj van vele? Már nem csak az a probléma, ha Kínában gyártják, de az is ha itthon gyártják, csak kínai fejlesztésű technológiával? Hangsúlyozottan csak a technológia kínai, maga az oltóanyag magyar fejlesztés lesz.
Egyelőre a Kínában gyártott Sinopharm oltóanyaggal sincsenek rossz tapasztalatok.

A Fluart hazai gyártású influenza oltása is ilyen típusú. Technológiai szempontból valószínűleg ez a legkisebb kockázat, mert ezt most is csináljuk. Van vele tapasztalat.

Ráadásul a teljes elölt vírust tartalmazó oltóanyag előnye egyrészt, hogy az immunitás nem csak a tüskefehérje egy adott változata ellen alakul ki, hanem a vírus burkán található többféle, kevésbé változékony fehérjék ellen is. Másrészt pedig a mutánsok lekövetése nagyon egyszerű, lévén hogy semmit nem kell változtatni a technológián, pusztán csak a mutáns változatot szaporítani és elölni. Harmadik előnye, hogy a vektor vakcinák problémája, a hordozó vektorral szembeni immunitás kialakulása sem fenyeget. Ezen kívül nem érzékeny a tárolási körülményekre. Nem kíván meg különleges kezelést.

Ezt úgyis csak rendszeres emlékeztető oltásnak, vagy szezonális oltásnak szánják. Arra pedig vagy az mRNS technológia jó, vagy ez a teljes vírusos. Távlatilag gondolkodnak és nem a következő pár hónapban, hiszen a következő pár hónapban a leendő magyar gyár még nem fog termelni, de még egy éven belül sem valószínű. Az alap immunizációt import oltóanyagokkal oldjuk meg.



Ez nem igaz. Sokan fejlesztenek elölt vírusos COVID oltóanyagot. Legutóbb például a franciák kezdték el egy ilyen tesztelését. Több teljes elölt vírusos oltóanyag áll fejlesztés alatt, mint mRNS típusú és több is van engedélyezve.

El kellene már engedi azt a tévhitet, hogy ha egy technológiát hosszabb ideje használnak, az csak elavult, vagy rossz lehet. Semmivel sem rosszabb. Csak más. Megvannak a hátrányai, de az előnyei is. Az mRNS technológiának sem csak előnyei vannak.
Egyes jól körülhatárolható sajtótermékek körül rajongják az mRNS technológiát és azt a látszatot keltik, hogy az most menő és divatos. De ezt főleg azért teszik, mert az első két ilyen oltás amerikai. Azonban ettől még nem ez lesz az egyetlen üdvözítő megoldás.
Nem kell tökkelütöttnek nézni a magyar szakembereket! Némileg megalapozottabb ismeretek alapján hoznak döntést, mint a sajtóból kiokosodott jónép.

Nagyon semmi. Működik. Hoz egy derék 80%ot, és igazaból semmi különös.(

Ez a baj vele. Idehozunk egy technológiát, amit ismerünk, használunk évtizedek óta, és megveregetjük a válunk, hogy lám-lám mi ezt is tudjuk, pipa. Pedig itt lenne a lehetőség egy technológiai ugrásra. Az ogyéinek jók a referenciái a fda felé, akár azért is lehetne kalapozni. A ruszkikkal meg hagyományosan jó a magyar gyógyszeripar kapcsolata, a szputnyik know-howjáért is be lehetne jelentkezni. Mert tetszik nem tetszik ez az út a jövő.


Juj-juj-juj. Ez elég erősen juj-juj-juj. Egyrészt pont azért választottuk azokat a régiókat, mert az a legkonzervatívabb, másrészt azért az antigén prezentálás nem egészen úgy megy, nem lesz mindenre epitóp.
Ettől még persze. És minden feleslegesen behozott antigén egy potenciális keresztreakciót hordoz.

Na pont, hogy nem. A mutáns változat másik vírus, nem cserélgeted csak úgy. Az már egy másik kérdés, hogy ettől még gyorsan ki lehet cserélni a törzseket, és hozzáigazítani a paramétereket, csak na. A másik kettőnél maga az ag váltás sokkal egyszerűbb.


Kapsz helyette aktívvá váló, ad abszurdum fertőzőképes immunizáló ágenst, és a kockázatát a fertőzésen kívüli egyéb patogenitásnak.



Egyrészt a lipid burok is lehet ag, másrészt ez így azért erős torzitás.

Mert egyszerűbb fejleszteni, mert kvázi három csimpánz is képes megalkotni.

Ez így tévhit valóban, és valóban az elölt kórokozó nem rossz, csak elavult. Ettől még használjuk, és nem baj, ha tudunk vele bánni, de itt és most lett volna lehetőség technológiai ugrásra. Na ezt mi kihagyjuk.


Valóban nem kell, de a licenc vásárlásról nem ők döntenek. És akik döntöttek megint a múltban ragadtak. Csak ennek had ne tapsoljak.


Azért ez a géntechnológiás oltás inkább hordoz kockázatot, mint a hagyományos, kb. száz éve, "pár-milliárd" esetben tesztelt "teljes-előlt"-technológia, ami --leegyszerűsítve-- egy "kölcsönvett elv" az Evoluciótól, felgyorsítva a természetes immunitás kialakulását.

A kettő közötti elvi különbség másutt is megvan, Pl: a hidrogénezett zsírokkal sem volt sokáig baj, amíg a szükség (és a profit) elfedte a kockázatot.
A természet(es zsír) nyerte a(zárt körű), egészségért folytatott versenyt !

Ha nincs rá szükség, és lehet választani, akkor a pár-száz millió éves folyamatos referencia ismeretében én az Evolúciós referenciával rendelkező természet-közeli megoldást tartom jobbnak.

A vetőmagok esetében is egyre több probléma kerül elő, amit most még a profit sikeresen halkít, de szakmai fórumokban kezdenek gyűlni a problémákat jelentő/előrejelző bejelentések(Monsanto, Bayer, és "társaik" egyéb GMO-s --Gén Módosított Vetőmagjaik/élelmiszereik ...) területén.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 529
8 863
113
OFF....
Mondta ezt úgy, hogy a Liberális Internacionálé alelnöke volt 1992-2000 között. :)
On
Az megvan ugye, hogy mindenki rendőrnek születik, de van aki tovább tanul. ;)
Szakadj már le erről, berakott egy cikket, kiemelte a fontosabb részeket ha valaki nem akarja az egészet elolvasni, megjelölte a forrást.
Innentől mindenki eldöntheti hogyan értékeli a produktumot.
Én pl. el se olvastam, mert cím alapján qva egyértelmű, miről szól :D
Okksa hé!
Csigalom és nyugavér, az már az ok okzatának okozata volt amit lereagáltál.
Tőlem azt rak ki amit akar, mint ahogy én is azt rakok ki amit akarok.