Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nah, felhívtam az háziorvost. Lövésük nincs arról, hogy mikor kerülhetek sorra. 38 évesen....
Amikor Kispesten 30 alattiakat is oltottak már ismerősi körben.
Az IKERTESÓMAT jövő héten oltják. De a bátyám és engem meg nem.

Csudálatosan meg van ez szervezve...
Aki negyvenes évei közelébe nem tud egy kis túlsúlyt összeszedni, legalább egy valamire való emfizémát, magas vérnyomást, vagy legalább egy nyomorult allergiát, az ne reklamáljon! :hadonaszos: :cool:
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"Csudálatosan" meg van ez szervezve...
Ja, nem..
molni mit vársz?
de tényleg nem egészen értem. Nektek valószínűleg becsületes háziorvosotok van, aki nem oltogatott mindenkit random, így mindig megkapja a frissített listát.

Bevallom ez engem is eszméletlenül frusztrál, de amikor ezt az egészet kiadták a háziorvosoknak, borítékolva volt, hogy ez lesz. Ebben amúgy igazad van, hogy nem lett volna szabad oltóközpontokon kívül máshol oltani.
Szóval egyetértek amúgy, hogy rohadt idegesítő. Gyakorlatilag mindenki be lett oltva körülöttem úgy, hogy a regisztráció megnyitása után kb 4 órával regeltem.
 
M

molnibalage

Guest
Aki negyvenes évei közelébe nem tud egy kis túlsúlyt összeszedni, legalább egy valamire való emfizémát, magas vérnyomást, vagy legalább egy nyomorult allergiát, az ne reklamáljon! :hadonaszos: :cool:
Melyik részét nem érted te nagyon te, hogy az IKERTESÓMAT oltják? Engem meg nem?
Csokoládé allergiája van, de kétlem, hogy amiatt kap oltást jövő héten...
Semmiféle krónikus betegsége nincs...
Ja és úgy, hogy 1 héttel ezelőttig még háziorvosa sem volt...

molni mit vársz?
de tényleg nem egészen értem. Nektek valószínűleg becsületes háziorvosotok van, aki nem oltogatott mindenkit random, így mindig megkapja a frissített listát.

Bevallom ez engem is eszméletlenül frusztrál, de amikor ezt az egészet kiadták a háziorvosoknak, borítékolva volt, hogy ez lesz. Ebben amúgy igazad van, hogy nem lett volna szabad oltóközpontokon kívül máshol oltani.
Szóval egyetértek amúgy, hogy rohadt idegesítő. Gyakorlatilag mindenki be lett oltva körülöttem úgy, hogy a regisztráció megnyitása után kb 4 órával regeltem.
Az mégis hogyan lehet, hogy én rajta vagyok a listán, de a barátnő meg nem? Amikor az szutyok összeomlós ellenőrző oldal meg azt köpte ki, hogy igen, sikeres a reg és azóta is jön a hurrá üzenet az oltóközponttól, hogy már mennyi embert oltottak be...

Miféle adatvezetés van itt?
Akkor regeltem, amikor 1,5M ember sem volt. Most 2,7M van már beoltva elsőre és 1,1M másodikra és csak jön és jön az oltóanyag.
De valahogy nem kerülök sorra, de máshol meg 30 alatti korosztályból már hívtak oltani két embert, akik után regeltek az oltásra

Ez mi, ha nem kupleráj a köbön?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nah, felhívtam az háziorvost. Lövésük nincs arról, hogy mikor kerülhetek sorra. 38 évesen....
Amikor Kispesten 30 alattiakat is oltottak már ismerősi körben.
Az IKERTESÓMAT jövő héten oltják. De a bátyám és engem meg nem.

Ja, és vicces, hogy ugyanott vagyok háziorvosnál, mint a barátnő, de én rajta vagyok a listán, ő meg nem. Mikor egyszerre regeltünk.
Miközben utcáról hívnak be embereket.

"Csudálatosan" meg van ez szervezve...
Ja, nem..
Anyám 68 éves,tegnap kapott levelet!!!! hofy regisztráljon...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Annak nincs szüksége oltásra, mert erős immunrendszerű & életerős!
Akkor is kisebb a kockázata az oltásnak, mint a vírusnak.
Melyik részét nem érted te nagyon te, hogy az IKERTESÓMAT oltják? Engem meg nem?
Csokoládé allergiája van, de kétlem, hogy amiatt kap oltást jövő héten...
Semmiféle krónikus betegsége nincs...
Ja és úgy, hogy 1 héttel ezelőttig még háziorvosa sem volt...
Nem szabad veled viccelni, mert komolyan veszed.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 631
5 396
113
Mint már írtam, ez egész egyszerűen nem igaz. Hiába ismétled meg minimálisan finomítva a kijelentést.
Jelenleg engedélyezve és használatban 2 db amerikai mRNS COVID oltóanyag van és velük szemben ugyancsak engedélyezve és használatban 3 db kínai és 1 db indiai teljes elölt vírusos vakcina áll. A fentiekben felsoroltam, hogy melyikek. A 4 már használatban lévőn kívül különböző tesztelési fázisokban vannak további teljes elölt vírusos COVID oltóanyagok: a francia Valneva VLA2001; a kazah Kazakhstan RIBSP QazCovid-in; a kínai Chinese Academy of Medical Sciences Inactivated (Vero Cells); az iráni Shifa Pharmed Industrial Co COVID-19 Inactivated Vaccine; a török Health Institutes of Turkey ERUCOV-VAC; az orosz Chumakov Center: KoviVac; a kínai Minhai Biotechnology Co: SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cells); az iráni Organization of Defensive Innovation and Research: FAKHRAVAC (MIVAC)
Ez ugye a használatban lévőkkel együtt máris 12 ilyen típusú COVID oltóanyag 7 országban, ami már legalább valamelyik teszt fázisig eljutott. A fejlesztés alatt állókat (például a leendő, és a konkrét magyar gyárban majd gyártásra kerülő magyar oltóanyagot) nem számítva.
Kezdheted sorolni a legalább már tesztfázisig eljutott mRNS oltóanyagokat! Csak hogy te is legalább annyira konkrétumokról beszélj, mint én és ne csak ex-katedra kijelentésekkel próbáld alátámasztani a véleményed.
Én a Pfizer és a Moderna mellett 8 másik tesztfázisú mRNS COVID vakcinát találtam. Tehát 4 db teljes vírusos használatban lévő áll szemben 2 db mRNS használatban lévővel és 12 db legláb tesztfázisig eljutott teljes vírusos áll szemben 10 db tesztfázisig eljutott mRNS technológiájúval. A 10 db legalább tesztfázisig eljutott mRNS technológiájúból 4 amerikai, 1 német, 1 kínai, 1 szingapúri, 1 thai, 1 japán, és 1 kanadai. Azaz ugyanúgy 7 országról van szó, mint a teljes elölt vírusosnál.
Sajnos nincs időm hosszasan keresgélni a neten, ezért nem tudok ilyen részletesen válaszolni. :( Viszont én azt látom, hogy a fejlett országok nagy gyártói, akik az élvonalat képviselik, vagy mRNS vagy vektor vakcinát gyártanak. Kína és India gyárt nagy mennyiségben teljes vírust tartalmazó vakcinát.+ sok ország most próbál valamilyen vakcinát fejleszteni és gyártani, mert rájött, hogy enélkül kiszolgáltatott egy járvány esetén.

Egyébként meg több forrásból olvastam, hogy az mRNS és vektor vakcinák nagy előnye a könnyebb gyárthatóság. A vakcina típusok száma helyett érdemesebb lenne a legyártott vakcinák számát összehasonlítani. Kerestem rá forrást, de csak régi adatot találtam. Ha van erre adatod, az érdekelne.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Melyik részét nem érted te nagyon te, hogy az IKERTESÓMAT oltják? Engem meg nem?
Csokoládé allergiája van, de kétlem, hogy amiatt kap oltást jövő héten...
Semmiféle krónikus betegsége nincs...
Ja és úgy, hogy 1 héttel ezelőttig még háziorvosa sem volt...


Az mégis hogyan lehet, hogy én rajta vagyok a listán, de a barátnő meg nem? Amikor az szutyok összeomlós ellenőrző oldal meg azt köpte ki, hogy igen, sikeres a reg és azóta is jön a hurrá üzenet az oltóközponttól, hogy már mennyi embert oltottak be...

Miféle adatvezetés van itt?
Akkor regeltem, amikor 1,5M ember sem volt. Most 2,7M van már beoltva elsőre és 1,1M másodikra és csak jön és jön az oltóanyag.
De valahogy nem kerülök sorra, de máshol meg 30 alatti korosztályból már hívtak oltani két embert, akik után regeltek az oltásra

Ez mi, ha nem kupleráj a köbön?
Írj gyorsan egy cikket, hogy ELENGEDHETETLENÜL szükséges a 6, generációs MAGYAR, NEMZETI vadászgép kifejlesztése,másnap már hívni fognak:)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezen mit kell viccelni? Értem én, hogy viccel próbálnád a szart hárítani...
Az a szar a történetben, hogy te makk egészségesen nem kaptad még meg az oltásodat? Komolyan mondod? Azért szar a rendszer, mert te nem fértél bele az első 2,7 millió oltásba? Csak hipertóniás emberből van 3.5 millió az országban? Miért kellene neked előttük megkapnod az oltást? A viccel azt próbáltam jelezni, hogy fölöslegesen reklamálsz. Igen, vannak olyan egészséges fiatalok akik beleesnek az oltási gyakorlat természetes szórásába, (másik meg emiatt kicsit később kapják meg,) de ezzel nem érvelhetsz, hogy már neked is jár a vakcina. Vakcinairigységnek nevezik azt amit most tolsz.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Erről van konkrét forrásod, vagy csak Te gondolod? Ha igen, érdekelne egyébként, hogy miért ezt a technológiát választották.

Te most tényleg teljesen komolyan azt hiszed, hogy a politikusok mondták meg, hogy milyen technológián alapulóan és hogyan kell elkezdeni a COVID oltóanyag fejlesztést Magyarországon?

A hazai COVID oltóanyag fejlesztést már 2020 márciusában megkezdeményezte a Nemzeti Népegészségügyi Központ és a Debreceni Egyetem együttműködve. Ők azért eléggé szakemberek. Mellettük az influenza oltást jelenleg is gyártó Fluart is részt vesz a fejlesztésben.
Velük párhuzamosan a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont virológiai kutatócsoportja és a Cebina osztrák biotechnológiai cég is dolgozik a koronavírus elleni vakcina fejlesztésén. A magyar kutatási csoportot dr. Jakab Ferenc vezeti.

Egyébként dr. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora is megerősítette, hogy a mutációkhoz is gyorsan tudnak majd alkalmazkodni. A leendő gyártással egy hónap alatt tudják majd követni az új mutációkat. Továbbá a nálunk terjedő mindenkori vírus változatok képzik majd a mindenkori vakcina alapját.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 788
113
Biztonságos az AstraZeneca vakcinája, vagy sem?

Quibit

Úgy tűnik, időről időre mindig másik vakcina kerül éppen az érdeklődés középpontjába. Az mRNS-oltások (Pfizer/BioNTech, Moderna) forradalmi technológiájuk, míg a kínai (Sinopharm) és orosz (Szputnyik V) vakcinák az Európán belüli magyar exkluzivitásuk és az ebből fakadó kérdések miatt élvezték a kitüntetett figyelmet egy ideig, most pedig az AstraZenecán a sor: a brit-svéd vakcina használatát egy ritka mellékhatása miatt világszerte korlátozni kezdték, miközben felmérésünk szerint a Qubit olvasói is ebből kaptak a legnagyobb arányban. Az EU-ban jelenleg négy uniószerte engedélyezett oltás van: az AstraZeneca, a Pfizer/BioNTech, a Moderna és a Johnson & Johnson vakcinája.

Az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca brit-svéd gyógyszermulti közösen fejlesztett vakcinája, a Vaxzevria vektoralapú oltóanyag, amely egy (emberi szervezetben nem szaporodó, tehát arra veszélytelen) csimpánz-adenovírust használ hordozóként arra, hogy bevigye a szervezetbe a SARS-CoV-2 koronavírus tüskefehérjéjének genetikai információját, elindítva az immunizációs folyamatot. Miután a klinikai vizsgálatok során két különböző adagolási rend mellett 62 és 90 százalékos hatásosságot állapítottak meg, Nagy-Britannia 2020. december 30-án elsőként engedélyezte a vakcina használatát, januárban pedig a magyar hatóság, az OGYÉI egyoldalú jóváhagyása után az európai gyógyszerügynökség. az EMA is zöld utat adott az oltásnak.

A gondok akkor kezdődtek, amikor 2021 márciusában először Dánia, majd több európai, ázsiai és afrikai ország is felfüggesztette az AstraZeneca-oltásokat, miután arról érkeztek hírek, hogy több esetben veszélyes vérrögképződést (trombózis) figyeltek meg azoknál, akiket a brit-svéd vakcinával oltottak be. A gyógyszergyár akkor azt közölte, hogy a március 8-ig beérkezett adatok szerint több mint 17 millió beoltottból 15 mélyvénás trombózisos és 22 tüdőembóliás esemény fordult elő, és nincs bizonyíték arra, hogy a vérrögképződés összefüggésben áll a védőoltással, sőt a természetes előfordulásánál még kisebb arányban is jegyeztek fel trombózist a beoltottak között.

Az elmúlt hetekben azonban az EMA tovább vizsgálta az eseteket, és szerdán megállapította, hogy a vérrögképződés az AstraZeneca vakcinájának nagyon ritka mellékhatása, de a hatóság egyben azt is hangsúlyozta, hogy a vakcina által nyújtott védelem még mindig felülírja a trombózis kockázatát – az EU és Nagy-Britannia területén összesen 25 millióan kapták meg ezt a vakcinát, és ebből 86 esetben figyeltek meg vérrögképződést. Egyes országok ezután korlátozni kezdték a vakcina használatát, de azzal a dilemmával mindenkinek szembe kell néznie, hogy mi lesz, ha a statisztikailag elhanyagolható mértékű mellékhatás miatt túlbüntetik az AstraZenecát, és ez az oltásellenesek malmára hajtja a vizet.

Miért csak most derült ki ez a mellékhatás? Mekkora az esély arra, hogy nálam is jelentkezik?

De hogy lehet az, hogy csak most, több hónapnyi éles oltás után értesülünk az egyik legszélesebb körben elterjedt vakcina mellékhatásáról? Mivel az előzetes klinikai vizsgálatok legvégső fázisában is csak legfeljebb tízezreken tesztelik az oltóanyagokat, a limitált létszám miatt ekkor csak a leggyakoribb, valamint a legveszélyesebb mellékhatásokra tudnak rámutatni. „Bár kevés trombózisos eset előfordult a klinikai vizsgálatok során, ezek száma a vakcinát kapott csoportban kisebb volt, mint a kontrollcsoportban. A vizsgálatokban részt vevő hatvanezer önkéntesnél viszont nem fordult elő egyetlen vérzékenységgel járó szövődmény sem” – írták az AstraZeneca korábbi közleményében.

...
A bezzeg Brazília vélemények margójára:(.


Súlyos a brazil koronavírus-járvány​


Portfolió

Brazíliában újabb rekordot döntött a koronavírus-járvány egy nap alatt regisztrált halálos áldozatainak száma az ország egészségügyi minisztériumának csütörtöki közlése szerint.

A tárca 4249 új halottat jelentett be és további mintegy 90 ezer igazolt fertőzést. A keddi adatokkal együtt a járvány regisztrált halálos áldozatainak a száma több mint 345 000, a napi fertőzéses adat pedig csúcsközeli, tehát egyelőre nem látszik a járvány érdemi enyhülése.

A világjárvány kezdete óta a legtöbb egy nap alatt regisztrált halálos áldozatot az Egyesült Államokból jelentették január 20-án (4405), ettől már nincsenek messze a brazil adatok a két ország közötti jelentős lakosságszámbeli eltérés ellenére.

A pandémia az Egyesült Államok után Brazíliát sújtja a legjobban, és a 212 milliós latin-amerikai országban hetek óta dőlnek a fertőzöttségi és halálozási rekordok. Maria Van Kerkhove, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egyik szakértője csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy Brazília rendkívül súlyos járványügyi helyzetnek néz elébe. Több brazil államban válságos a helyzet, a kórházak túlterheltek, több egészségügyi intézmény telítettsége már meghaladja a 90 százalékot.
Megkérlek, hogy ne másoljál be ide komplett cikkeket se kubitról, se portfólióról se máshonnan.
Ha mindenki ezt tenné az pont tönkretenné a fórumot.
1-2 soros tájékoztató, hogy miről szól és a link éppen elég. Akit érdekel az majd odamegy és elolvassa.
 
M

molnibalage

Guest
Az a szar a történetben, hogy te makk egészségesen nem kaptad még meg az oltásodat? Komolyan mondod? Azért szar a rendszer, mert te nem fértél bele az első 2,7 millió oltásba? Csak hipertóniás emberből van 3.5 millió az országban? Miért kellene neked előttük megkapnod az oltást? A viccel azt próbáltam jelezni, hogy fölöslegesen reklamálsz. Igen, vannak olyan egészséges fiatalok akik beleesnek az oltási gyakorlat természetes szórásába, (másik meg emiatt kicsit később kapják meg,) de ezzel nem érvelhetsz, hogy már neked is jár a vakcina. Vakcinairigységnek nevezik azt amit most tolsz.
Nehéz a felfogásod?
  • A egészséges IKERTESÓM kaja az oltást a jövő héten. Felfogod? Velem egykorú. Egészséges.
  • A barátnőm húga 30 alatti és hívták oltásra a hét elején.
  • A húgának pasija 30 éves, múlt hét szombaton oltották. Makkegészséges ő és a barátnő húga is.
De mégis, az idősebb bátyámat és engem nem oltanak úgy, hogy a fentiek előtt regisztráltunk jan elején.
Vagy akkor őket miért oltották be, ha 3,5 millió hipertóniás van...?

Nem érzed itten a gigantikus ellentmondás aközött, amit mondasz és aközött, ami történik...?

Nekem meg annyit tudtak kinyögni, hogy fogalmuk sincs, hogy engem mikor.
A barátnő 30-as és röhögött a telefon végén az illetékes, hogy ő hol lenne oltva, amikor ilyen fiatal.
Amikor csak a szűk ismerősi körből Bp-n, ahol lakom már oltottak ilyeneket. Neme egyet.

Vagy akkor magyarázd már meg, hogy akik többet itt kapták a 35-50-es korosztályból és nem tűnnek a komment alapján semmilyen krónikus betegnek, akkor miért is járnak ennyivel előttem...?

Bocsánat, de megtennéd végre azt a szívességet, hogy nem mosdatod tovább a hülyeséget?
Hogy a jelek szerint kb. összevissza oltogatnak aztán, ha meg nincs ember, akkor utcáról rángatnak be.
Mikor csak egy telefon kéne, hogy "tud jönni"? 30 perc alatt 10 km-re is eltekerek, csak oltsanak már be...
De nem, random guy az utcáról előbb kap.
Ez a "szervezettség".

Az nem tudom, hogy ez vakcinairigység-e, de hogy amt te itt tolsz az a teljesen agyatlan mosdatás és folyamatos NER propi, amit tolsz, az tudjuk.
Várom azt a napot, amikor egyszer HT vonalon látlak, mert te láthatólag csak egy dolog miatt jársz ide...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Megkérlek, hogy ne másoljál be ide komplett cikkeket se kubitról, se portfólióról se máshonnan.
Ha mindenki ezt tenné az pont tönkretenné a fórumot.
1-2 soros tájékoztató, hogy miről szól és a link éppen elég. Akit érdekel az majd odamegy és elolvassa.
De röntgenképeket.....:confused:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nehéz a felfogásod?
  • A egészséges IKERTESÓM kaja az oltást a jövő héten. Felfogod? Velem egykorú. Egészséges.
  • A barátnőm húga 30 alatti és hívták oltásra a hét elején.
  • A húgának pasija 30 éves, múlt hét szombaton oltották. Makkegészséges ő és a barátnő húga is.
De mégis, az idősebb bátyámat és engem nem oltanak úgy, hogy a fentiek előtt regisztráltunk jan elején.
Vagy akkor őket miért oltották be, ha 3,5 millió hipertóniás van...?

Nem érzed itten a gigantikus ellentmondás aközött, amit mondasz és aközött, ami történik...?

Nekem meg annyit tudtak kinyögni, hogy fogalmuk sincs, hogy engem mikor.
A barátnő 30-as és röhögött a telefon végén az illetékes, hogy ő hol lenne oltva, amikor ilyen fiatal.
Amikor csak a szűk ismerősi körből Bp-n, ahol lakom már oltottak ilyeneket. Neme egyet.

Vagy akkor magyarázd már meg, hogy akik többet itt kapták a 35-50-es korosztályból és nem tűnnek a komment alapján semmilyen krónikus betegnek, akkor miért is járnak ennyivel előttem...?

Bocsánat, de megtennéd végre azt a szívességet, hogy nem mosdatod tovább a hülyeséget?
Hogy a jelek szerint kb. összevissza oltogatnak aztán, ha meg nincs ember, akkor utcáról rángatnak be.
Mikor csak egy telefon kéne, hogy "tud jönni"? 30 perc alatt 10 km-re is eltekerek, csak oltsanak már be...
De nem, random guy az utcáról előbb kap.
Ez a "szervezettség".

Az nem tudom, hogy ez vakcinairigység-e, de hogy amt te itt tolsz az a teljesen agyatlan mosdatás és folyamatos NER propi, amit tolsz, az tudjuk.
Várom azt a napot, amikor egyszer HT vonalon látlak, mert te láthatólag csak egy dolog miatt jársz ide...
Jézusom! Ikertesód is van? :)