Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Tény,hogy Milagro máshogy látja a dolgokat de a halálozási adatok kapcsán van igazság a mondanivalójában.
elolvastad a cikket amit betettem?

ha vki szarna a szamokkal akor nem lenne egy csomo orszagban ugyanaz.
mindenhol tobb a halott.

en sem hiszek mindenbe amit mondanak (nalunk szerbiaba a valsagstabb fo szerencsetlenye bevalotta hogy baj volt, es rafogta az informatikusokra h rosszul irtak a szamokat a kompjuterba) de ez ami van ez egy nemzetkozi tendencia.

kell hogy ra legyen normalis valasz, nem hokuszpokusz.
 
W

Wilson

Guest
elolvastad a cikket amit betettem?

ha vki szarna a szamokkal akor nem lenne egy csomo orszagban ugyanaz.
mindenhol tobb a halott.

en sem hiszek mindenbe amit mondanak (nalunk szerbiaba a valsagstabb fo szerencsetlenye bevalotta hogy baj volt, es rafogta az informatikusokra h rosszul irtak a szamokat a kompjuterba) de ez ami van ez egy nemzetkozi tendencia.

kell hogy ra legyen normalis valasz, nem hokuszpokusz.
Tisztázzuk én Milagro romániai halálozási adatai kapcsán tett hozzőászólására reflektáltam,ha pedig már szóba kerültek a halálozások szerintem csak a járvány elültével lehet pontosabb adatokhoz jutni, mivel jelenleg nincs egységes gyakorlat a különböző országokban a covid halálozás meghatározására ,a ezen a téren a legfontosabb egy nemzetközi konszenzussal létrehozott tudományos módszer kidolgozása amely figyelembe veszi (egy sor más szempont mellett) a különbözó országok eltérő gyakorlatát a covid okozta halálozás meghatározása kapcsán.Amúgy igen olvastam a cikket és egy igényesen megírt jól felépített.logikus cikk:).
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: BJani and OhioNurse

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
elolvastad a cikket amit betettem?

ha vki szarna a szamokkal akor nem lenne egy csomo orszagban ugyanaz.
mindenhol tobb a halott.

en sem hiszek mindenbe amit mondanak (nalunk szerbiaba a valsagstabb fo szerencsetlenye bevalotta hogy baj volt, es rafogta az informatikusokra h rosszul irtak a szamokat a kompjuterba) de ez ami van ez egy nemzetkozi tendencia.

kell hogy ra legyen normalis valasz, nem hokuszpokusz.
Én is jókat szoktam Milagroval vitázni az összeesküvés elméletek miatt, de ez pont nem az :)
Itt most annyit tesz, hogy iderakja a statisztikai hivatalok által összesített halálozást a korábbi évek ugyanezen adatai mellett, és ebből látszik, hogy amíg hivatalosan x halottat tüntettek fel koronás halottnak, addig az össz halálozások közti különbség rámutat, hogy sok országban akár többszöröse is az áldozatok száma a hivatalosnak.
És ez nem azért van feltétlenül, mert a hatóságok el akarják kenni, hanem azért is, mert sokan úgy halnak bele, hogy nincs tesztjük (tehát hivatalosan nem covidosak), illetve valószínűleg jelentős azoknak a száma is, akik a covid miatt egyéb bajaikkal nem jutnak ellátáshoz, mert nem tudnak eljutni az orvoshoz, vagy a kórházba.
Összességében ők is covid áldozatok, mert a járvány következtéban halnak meg, de a hivatalos koronás jelentésbe nem kerülnek bele.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Ha mindenki be van oltva a nézők közül, akkor teljesen lényegtelen. Ha nem, akkor legkésőbb jövő májusba ez is eszünkbe fog jutni, amikor szavazunk!
azt a kibaszottdurvaélet, ma reggel másoltam be harmadszor, ki számít védettnek, második oltás után minimum két hét, és hogyan viselkedjen nem teljesen átoltott-védett közösségben ... na abban k.ra nincs benne az EB meccs, teli stadionban,, NEM véletlenül
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick and Wilson
W

Wilson

Guest
Ja, amúgy 14 órája kaptam meg az astrát, lekopogom, eddig semmi különös. Kicsit érzem a karomat, de más egyelőre nem jött elő. Igaz, egy órával az oltás után bevettem egy algopyrint preventíve, lehet, hogy annak köszönhetem :)
Ez természetes,hogy eddig nem tapasztaltál semmilyen különösebb mellékhatást,mivel az oltással bejuttatott nano chipek csendben teszik a dolgukat,hiába na furmányosan firnnyákos ez a háttérhatalom:):)
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Én is jókat szoktam Milagroval vitázni az összeesküvés elméletek miatt, de ez pont nem az :)
Itt most annyit tesz, hogy iderakja a statisztikai hivatalok által összesített halálozást a korábbi évek ugyanezen adatai mellett, és ebből látszik, hogy amíg hivatalosan x halottat tüntettek fel koronás halottnak, addig az össz halálozások közti különbség rámutat, hogy sok országban akár többszöröse is az áldozatok száma a hivatalosnak.
És ez nem azért van feltétlenül, mert a hatóságok el akarják kenni, hanem azért is, mert sokan úgy halnak bele, hogy nincs tesztjük (tehát hivatalosan nem covidosak), illetve valószínűleg jelentős azoknak a száma is, akik a covid miatt egyéb bajaikkal nem jutnak ellátáshoz, mert nem tudnak eljutni az orvoshoz, vagy a kórházba.
Összességében ők is covid áldozatok, mert a járvány következtéban halnak meg, de a hivatalos koronás jelentésbe nem kerülnek bele.
nem mindenki covidba hal meg.

mitszolsz, a rakos stb komoly betegek, most amikor a korhazak tulterhelve vannak, kapnak e idoben es rendes kezelest?

amugy, meg ha mindenbol hulye konteot csinalunk, ako mi ertelme hireket nezni, adot fizetni, szavazni, stb amikor minden es mindenki ellenunk van, mert csak hazudik az egesz vilag? minek higyunk az eletben akarkinek is, ha minden szarra azt gondoljuk hogy az az igaz, amit a mi eszunk kiad?
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
És ez nem azért van feltétlenül, mert a hatóságok el akarják kenni, hanem azért is, mert sokan úgy halnak bele, hogy nincs tesztjük (tehát hivatalosan nem covidosak), illetve valószínűleg jelentős azoknak a száma is, akik a covid miatt egyéb bajaikkal nem jutnak ellátáshoz, mert nem tudnak eljutni az orvoshoz, vagy a kórházba.
Így van, kismillió oka lehet. Számítási eltérés, kórházi ellátás felborulása, vagy bármi. Trükközés is, persze. De tényleg sokminden!
Csak annyit akartam, hogy várjuk meg a végleges mortalitási adatokat, hogy valósabb képet alkothassunk.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
nem mindenki covidba hal meg.

mitszolsz, a rakos stb komoly betegek, most amikor a korhazak tulterhelve vannak, kapnak e idoben es rendes kezelest?

amugy, meg ha mindenbol hulye konteot csinalunk, ako mi ertelme hireket nezni, adot fizetni, szavazni, stb amikor minden es mindenki ellenunk van, mert csak hazudik az egesz vilag? minek higyunk az eletben akarkinek is, ha minden szarra azt gondoljuk hogy az az igaz, amit a mi eszunk kiad?
Jajj...
:(
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
nem mindenki covidba hal meg.

mitszolsz, a rakos stb komoly betegek, most amikor a korhazak tulterhelve vannak, kapnak e idoben es rendes kezelest?

amugy, meg ha mindenbol hulye konteot csinalunk, ako mi ertelme hireket nezni, adot fizetni, szavazni, stb amikor minden es mindenki ellenunk van, mert csak hazudik az egesz vilag? minek higyunk az eletben akarkinek is, ha minden szarra azt gondoljuk hogy az az igaz, amit a mi eszunk kiad?
Miért, szerinted én mit írtam? :)
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33

Szerintem érdemes elolvasni ezt az interjút. A lényeg: kormányközeli szakemberek gyakorlatilag lemodellezték, hogy az iskolák megnyitása mennyivel terhelné meg pluszban a kórházakat. Valószínűleg még több beteg lenne és még nagyobb lenne az egészségügy leterheltsége így ezzel, de a gazdaságnak működnie kell. Az átoltottság és az átfertőződés csak a nyár közepére hozná meg a nyájimmunitást, addig a lovak közé vetik a gyeplőt, illetve a tömeg közé a vírust. Persze elhullanak páran közben. Idézet a cikkből:

"A nagyvárosokban a zsúfolt tömegközlekedési eszközök, szűk tantermek, nagy osztálylétszámok miatt sok szülő aggódik az április 19-i nyitás miatt. Jól értem, hogy a járványmodell nem egyéni sorsokkal, hanem közösségi hatással számol?

– Igen, ez így van. Az elmúlt hetekben munkavégzés közben vagy bevásárlás során elkapott vírus okozta a legtöbb fertőzést, most majd az iskolai esetek száma nő meg, de az egészségügyi ellátórendszer terhelésének nagy lökést ez már nem fog adni.

– Nem kell nagy lökés, a lélegeztetőgépeken levőknél már a terhelhetőség határán vagyunk".
 
T

Törölt tag 2822

Guest

Szerintem érdemes elolvasni ezt az interjút. A lényeg: kormányközeli szakemberek gyakorlatilag lemodellezték, hogy az iskolák megnyitása mennyivel terhelné meg pluszban a kórházakat. Valószínűleg még több beteg lenne és még nagyobb lenne az egészségügy leterheltsége így ezzel, de a gazdaságnak működnie kell. Az átoltottság és az átfertőződés csak a nyár közepére hozná meg a nyájimmunitást, addig a lovak közé vetik a gyeplőt, illetve a tömeg közé a vírust. Persze elhullanak páran közben. Idézet a cikkből:

"A nagyvárosokban a zsúfolt tömegközlekedési eszközök, szűk tantermek, nagy osztálylétszámok miatt sok szülő aggódik az április 19-i nyitás miatt. Jól értem, hogy a járványmodell nem egyéni sorsokkal, hanem közösségi hatással számol?

– Igen, ez így van. Az elmúlt hetekben munkavégzés közben vagy bevásárlás során elkapott vírus okozta a legtöbb fertőzést, most majd az iskolai esetek száma nő meg, de az egészségügyi ellátórendszer terhelésének nagy lökést ez már nem fog adni.

– Nem kell nagy lökés, a lélegeztetőgépeken levőknél már a terhelhetőség határán vagyunk".

Nem értem, hogy az iskolák nyitása, zárása hogyan befolyásolja a gazdaságunkat. Nem teljesen mindegy, hogy a diákok és a pedagógusok otthon ülnek elszeparálva vagy tömegben a suliban? Mivel enyhíti ez a gazdaságon lévő terhelést?
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
46
141
33
Nem értem, hogy az iskolák nyitása, zárása hogyan befolyásolja a gazdaságunkat. Nem teljesen mindegy, hogy a diákok és a pedagógusok otthon ülnek elszeparálva vagy tömegben a suliban? Mivel enyhíti ez a gazdaságon lévő terhelést?
Ha a kisgyerek mehet iskolába, a szülő is mehet vissza dolgozni. Persze ha a gyerek hazaviszi a suliból a fertőzést, akkor a szülő beteg lesz, akár meg is halhat (igen, az angol mutáns szélesebb körben pusztít!), így a gazdaságon lévő terhelés nem enyhül. Abban mindenki egyetért, hogy tanárnak, diáknak a suli a legjobb oktatási helyszín, de ilyen vírushelyzetben 50 m2-en kb. 30 diák és 1 tanár maszk nélkül inkább emberkísérlet.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nem értem, hogy az iskolák nyitása, zárása hogyan befolyásolja a gazdaságunkat. Nem teljesen mindegy, hogy a diákok és a pedagógusok otthon ülnek elszeparálva vagy tömegben a suliban? Mivel enyhíti ez a gazdaságon lévő terhelést?
Annyiban befolyásolja, hogy a kisgyermekes szülőknek otthon kell a gyereket pesztrálni, az azért erősen hátráltatja a munkát. Hiába van home office-ban a szülő. Tapasztalatból mondom. Lányomnak, aki elsős, egy átlagos hétköznapon van 4-5 online órája + a feladatok, amelyekben segíteni kell neki. A húzósabb napokon, amikor sűrűbb a program, ez gyakorlatilag a szülőnek is majdnem teljes elfoglaltságot jelent kora délutánig. Még egy ilyen gyerek mellett sem lehet a normál munkamennyiség felét sem elvégezni normálisan. Ha 2-3 ilyen korú gyerek van otthon, azzal gyakorlatilag minimum az egyik szülő munkája kilőve.
Szóval ezért befolyásolja a suli a gazdaságot.

Ugyanakkor mi is erősen aggódunk, hogy április 19 után mi lesz, főleg, hogy ez a mutáns már a gyerekekre sem veszélytelen...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nem értem, hogy az iskolák nyitása, zárása hogyan befolyásolja a gazdaságunkat. Nem teljesen mindegy, hogy a diákok és a pedagógusok otthon ülnek elszeparálva vagy tömegben a suliban? Mivel enyhíti ez a gazdaságon lévő terhelést?

Szerintem érdemes elolvasni ezt az interjút. A lényeg: kormányközeli szakemberek gyakorlatilag lemodellezték, hogy az iskolák megnyitása mennyivel terhelné meg pluszban a kórházakat. Valószínűleg még több beteg lenne és még nagyobb lenne az egészségügy leterheltsége így ezzel, de a gazdaságnak működnie kell. Az átoltottság és az átfertőződés csak a nyár közepére hozná meg a nyájimmunitást, addig a lovak közé vetik a gyeplőt, illetve a tömeg közé a vírust. Persze elhullanak páran közben. Idézet a cikkből:

"A nagyvárosokban a zsúfolt tömegközlekedési eszközök, szűk tantermek, nagy osztálylétszámok miatt sok szülő aggódik az április 19-i nyitás miatt. Jól értem, hogy a járványmodell nem egyéni sorsokkal, hanem közösségi hatással számol?

– Igen, ez így van. Az elmúlt hetekben munkavégzés közben vagy bevásárlás során elkapott vírus okozta a legtöbb fertőzést, most majd az iskolai esetek száma nő meg, de az egészségügyi ellátórendszer terhelésének nagy lökést ez már nem fog adni.

– Nem kell nagy lökés, a lélegeztetőgépeken levőknél már a terhelhetőség határán vagyunk".
Értem, hogy mit csinálnak, és miért csinálnak. (térden a gazdaság, és az üres zsebű/hasú választópolgár dühös, és nem kormányszavazó)
Amivel nem értek egyet: amit csinálnak.
Azt mondják nem fog növekedni az egészségügy terhelése, mert kiszámolták, lehet. De ez a jelenlegi állapot nem a normál állapot, hanem egy olyan, hogy szinte teljesen leállt a majd teljes egészségügy, betegek vannak ellátatlanul, mert majd minden a covid ellátásnak meg oltásnak van alárendelve. Ez a hozzáállás akkor lenne elfogadható, ha egy orvosilag elfogadható mennyiségű kapacitás felszabadult volna az egyéb betegségek kezelésére, elméleti-ideálisan pedig az kellene legyen a cél, hogy az egészségügy rendes működését állítsuk vissza és mellette párhuzamosan legyünk képesek a covid-betegek kezelésére is.
Annakidején amikor megjelent a TBC idővel kiépültek a speciális intézmények és kapacitások a kezelésére. Most már több mint egy éve ideiglenes áthelyezésekkel próbáljuk a COVIDot kezelni. Intézményesíteni kell a COVID ellátást. A COVID nem fog eltűnni, csak tovább fog mutálódni. Nemsokára elérjük azt a plafont, akik hajlandóak beoltani magukat. Innen nincs tovább, ez nem lesz elegendő a nyájimmunitásra, és kétlem, hogy a vírustagadókat meg egyebek miatt vinnyogókat választások előtt kényszeroltásra vinnék. Értem, hogy a gazdaság már így is térden áll, de még rá kellett volna húzni az összes oktatási intézményre azt a pár hetet, hogy az EÜ bizonyos ellátókapacitásai felszabaduljanak, és ne csak a felső 10000 ellátására maradjon kapacitás. Felőlem csinálhatnak haver vezette speciális COVID ellátó/oltó intézményt "közalapítványosítással" is, de mivel a 80-90% átoltottság !kötelező oltás! nélkül csak álom, így meg kellene oldani az EÜ rendszer leterheltségének feloldását, a normál üzemű betegellátás visszaállítását, és e mellett kapacitást építeni COVID ellátásra. Az az igazság, hogy az átirányított dolgozók teljes szakmai átképzésére is lett volna már elég idő a COVID sztori kezdete óta (intenzíves szakápolókra gondolok itt) mégse csinált az EÜ szakma se semmmit, mintha ők is azt hitték volna ez elmegy majd magától. ( spanyolnáthánál elvileg pontosan ez történt, de itt úgy tűnik nem akar ilyesmi történni)

Jövő héten oltanak, ha minden jól megy. Örülök, hogy nem Astrával, vagy kínaival bár az öröm akkor lett volna teljes, ha Moderna vagy Pfizer, mert kétlem, hogy az oroszoktól a hosszú távú hatásairól annyi információt kapnánk. Persze ha nyugaton is bevásárolnak végre belőle, akkor szabad infoáramlási körülmények között is lesz hosszútávú tapasztalat vele, az utókezelésre is jobb esélyek lesznek, ha valami miatt kellene.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
A másik probléma pedig, hogy a társadalom fele oltáshívő, és nekik a 18 év alatti gyerekeiket oltás nélkül kell beküldeniük a kinyitott óvodákba, iskolákba, mivel még nincs engedélyezett oltóanyag, de már tudjuk, hogy itthon a brit variáns pusztít, ami már ugyanúgy veszélyes a kis, mint a nagykorúakra. Ezt sürgősen meg kell oldaniuk! OV rádióinterjújában azt mondta már dolgoznak rajta, de ezt már ugyanakkorra kellett volna megoldani/kidolgozni, mint amikor eldöntötték a nyitást.