Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
:D:D:D
És te beszélsz ex has benyögésekről...
Életedben nem voltál még gyerekkel játszótéren!
Szerinted, amikor a gyerek az egyik pillanatban még az orrát túrja, a másikban meg ugyan azzal a kezével kapaszkodik a mászókára, akkor odaugrik egy fertőtlenítő alkalmazott, és lefufuzza a mászókát??? :cool:
Vagy amikor a modern biztonságossá (zárttá) tett csúzdák tetején a kölykök bandáznak, egymástól 15 cm távolságra, akkor az ott a higiénia csúcsa?
Egyébként igaz. Nekünk két kis gyerekünk van, utoljára szeptemberben voltunk játszótéren. És a környékünkön a kisgyerekesek fele hasonlóképp van. Igaz, mi családi házas övezetben lakunk, itt könnyebb megoldani mindezt, mint a város közepén, ahol az egyetlen lehetőség a kinti időtöltésre a gyereknek a játszótér.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Hát tanár kartárs ez így eléggé kontraproduktív!
De gondolom, hogy az elmúlt 1 évben az online oktatás idejére vonatkozó fizetésed már átutaltad a diákjaid szüleinek számlájára?!? o_O
Mert jelenleg számomra annyi haszna van a komplett tanári karnak, mint csecsnek a kandisznón.
Én tanítom a saját gyerekeimet, a saját munkaidőmben (miközben a saját fizetésemért is dolgozom), meg a szabadságom ideje alatt.
Az elkerülhetetlen felügyeleti idő alatt, meg a nagyszülők vigyáznak a gyerekekre.
70+-osan, amikor a tanár kartárs 40-50 évesen meg otthon héderel. Miközben fizut kap. És 1 év alatt odáig jutottunk el, hogy nem képesek rendesen megtartani egy normális online órát.
És miért kényszerülök veszélyeztetni a nagyszülő életét? (Bár már vagy 2 hete megkapta az első oltását!)
Mert:
  • A. vagy én veszítem el az állásomat,
  • B. vagy a feleségemnek kell otthagyni a munkahelyét. De szerintem ennek te magad sem örülnél nagyon, mert ha kis kényes tested mégis elkapná a Covidot (mondjuk, amikor éppen bevásárolsz a diákjaidtól igen távol), akkor egyel kevesebb orvos fog tudni odaállni lélegeztető gépedhez!

Nyilván csak a döntéshozó politikusok szopnak az ilyen elhivatott pedagógusok miatt. És kizárólag olyan gondja van mindenkinek, hogy a gyerektől nem tud napközben jönni a szerető....:hadonaszos:
Így, így.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 640
113
Nem tudom érdekel-e valakit, tegnap megkaptam az Opel AstraZenecát, örülök neki, nagy mázlim volt! De azóta olyan fosul vagyok hogy hihetetlen, egész éjjel 39.4 fokos láz aztán most is folytatódik :D
Lehet érdemes lenne az olajat lecserélni 5W40-re, vagy ha az nem működik a fagyállót glikollal feltölteni. Ha az se segít akkor nincs más, túlmelegedés ellen cserélni kell a klímahűtőt, igaz anno a 94-es családi F Astrában a klímának nyoma sem volt :D
 
W

Wilson

Guest
Pedig a sok "nem tudom hogy kaptam el" emberke bizony fogdosás által hozta haza a kórt!

A CDC szerint ennek a valószínűsége gyakorlatilag nulla.

 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Nem tudom érdekel-e valakit, tegnap megkaptam az Opel AstraZenecát, örülök neki, nagy mázlim volt! De azóta olyan fosul vagyok hogy hihetetlen, egész éjjel 39.4 fokos láz aztán most is folytatódik :D

Kitartás! Nem vagyok orvos, de 39 felett azért én már elgondolkoznék a lázcsillapítón... állítólag semmit nem von le az oltás hatékonyságából, hiszen nem élő fertőzésed van.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Hát ennél jobban nem is lőhettél volna jobban mellé...2 óvodás gyerekem van...
egyébként meg valszeg nem követed a híreket...bebizonyosodott ugyanis, hogy a felületek tapicskolásával való fertőzésnek elég kicsi az esélye....ellenben pl. az esküvők a fertőzések melegágyai voltak...
egyébként meg ahogy @szzsolt81 is írta a játszótereket is be kellett volna zárni
A zsoltit is be kellet volna zárni!
...vagy ki.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
látom megint szövegértelmezési gondjaid vannak, tehát próbáljuk meg a kedvedért Bogyó és Babóca szinten,

Valaki itt mint okleveles karosszék-nethuszár beakadt papagájként hajtogatja a kormánynarratívát, miszerint "beoltottunk 20-25 százalékot, lehet mindent nyitni, aki mást mondd libsigyurcsány, etc

Bebazsunk ide válaszul x+1 nemzetközi statisztikát, szakcikket, tanulmányt, hogy miért NE rohanjunk mint a hülye a kocsmában.

Baztdmeg, nézz rá az ausztriai stisztikákra, csak, ha már az a labor. Eddig kevesebb mint 10 000 halott napi halálozás most kb 20, kétmilló oltás 3000 új beteg naponta. zárások, x milló teszt elvégezve, ingyenes tesztek, szigorított szabályok,

Erre az okosmeber elkezd nepofázzanak a tanárok, mind naplopó -ez mondjuk igaz lehet, mert nem tanították meg értő olvasásra, bár lehet erre alkatilag képtelen...
Utána elkezdi hajtogatni, hogy a az iskolanyitás az kevésbé veszélyes mint hogy most idióta szülők egy része kinn bandázik a játszótereken a a gyerekkel.
Szólunk hogy kurvára nem az, erre vagy nem érted, vagy nem akarod érteni-azaz csak trollkodni jársz ide, de beleállsz te is ezerrel.

Epic...
A trollkodás része különösen vicces a TE szádból... Mikor téged ezért ha jól tudom a korábbi regeddel már egyszer kitiltottak. :rolleyes:
Mikor is fognak kinyitni az iskolák, kispajtás? Melyik része is?

Hol hallottál olyat, hogy "Lehet mindent nyitni"?
A 2,5M-ós oltási küszöb után milyen olyan konkrét intézkedés is került bevezetésre, ami emelte a reprodukciós rátát?
Csak mert ha az üzletek nyitására gondolsz, akkor az pont, hogy a zsúfoltságot csökkenti.
A valódi részleges nyitás az majd a köznevelési intézmények nyitásával kezdődik, leghamarabb ápr. 19-én. Azaz még mostantól számított 8 nap múlva. Miközben már egy hete megy a tanárok oltása. Minden most regisztrált pedagógust Pfizerrel oltanak. Annál már 12 napon belül kialakul a védelem, de ugye azt tudjuk, hogy nem a 12. napon fog beütni a védelem, hogy BAANG!
Arról nem is beszélve, hogy az eddig már a fertőzésen átesett emberekben akár jóval gyorsabban, és teljes védettség is kialakul, már az első oltás után.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy a középiskolák csak később fognak kezdeni.

De, hogy folyamatos hisztid alapját is vizsgáljuk már meg:
Az vajon neked az mit mond, hogy a közoktatásban dolgozók csak mintegy 55%-a regisztrált az oltásra az akcióig. Miközben a PDSZ meg folyamatosan veri a tam-tamot, hogy mennyire fontos az oktatasi dolgozók védettsége?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akkor meg magának a zöld kártyának sincs semmi értelme, és nem lehet majd az oltottakkal kivételező rendeleteket és szabályokat sem hozni és betartatni.
Azt nem fogja betartani, hogy nagyítóval nézegesse ott a kártyát! Aki felmutat egy védettségi igazolványnak kinéző kártyát annak intenek, hogy mehet. Kábé így fog ez működni a gyakorlatban. Ezért lenne fontos, hogy legalább a felmutatott kártyán messziről leolvasható legyen az érvényesség dátuma! Mert akkor már teljesen jól működne a rendszer. Így egy csomóan a lejárt kártyájukkal fognak szolgáltatlásokat sikerrel igénybevenni. Ez különösen a fertőzésen átesettekre lesz igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ezért lenne fontos, hogy legalább a felmutatott kártyán messziről leolvasható legyen az érvényesség dátuma! Mert akkor már teljesen jól

De mit ér az egész, ha a Kis Józsi a Nagy Bélától kölcsönkért kártyát mutogatja, hiszen úgysincs ID check?

Ha már legalább papíron ellenőrizni kéne hozzá az ID-t minden ilyen helyen, már akkor kevesebb trükköző lenne, mert meglenne a lebukás esélye.
De ha még elő sincs írva a személyazonosság-ellenőrzés, akkor boldog-boldogtalan trükközni fog, a lebukás legkisebb esélye nélkül. Értelmetlen lesz az egész!
 
M

molnibalage

Guest
Vajon erre molni mit írna? :rolleyes:
Mégszarabb az eü, mint eddig gondoltam? :confused:
Az, hogy a helyszínen flottul megy, aki oda megy, azt mindenkitől hallottam, aki ott volt.
De annak semmi köze ahhoz, hogy kit hívnak be oltani...

Kispersten 8+ napja oltanak 30 alattiakat, a legfiatalabb, akit ismerek 28 éves. Makkegészséges.
Én meg 38 évemmel "majd valamikor".
Érdekes egy oltási stratégia...


Csak mert ha az üzletek nyitására gondolsz, akkor az pont, hogy a zsúfoltságot csökkenti.
Tehát, akkor eleve be sem szabadott volna vezetni. Az élelmiszerüzleteknek pont úgy nyitva kellett volna tartani, mint normál esetben.
A valódi részleges nyitás az majd a köznevelési intézmények nyitásával kezdődik, leghamarabb ápr. 19-én. Azaz még mostantól számított 8 nap múlva. Miközben már egy hete megy a tanárok oltása. Minden most regisztrált pedagógust Pfizerrel oltanak.
Ezt az állítást sem értem.
Mi az, hogy "regisztrált tanár"?
Édesanyám tanítónő, regisztráláskor senki sem kérdezte mi a foglalkozása.
A második oltását kapta húsvét hétfőn. Szputnyikot kapott.

Ezek szerint akkor tök jó, hogy van még egy külön reg. mód és akkor össze vissza dobálják a regeket?
Mert ezek után kezdem érteni miért lehet azt, hogy összevissza oltanak.
(Amúgy az összes ismerős, aki kapott azt kapta.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
De mit ér az egész, ha a Kis Józsi a Nagy Bélától kölcsönkért kártyát mutogatja, hiszen úgysincs ID check?
Kérdezd a kormányt, akik már a maszkviselést se tartatták be és olyan nevetséges büntetési tételeket szabtak és feltételeket, hogy lényegében semmi értelme nem volt! Nem is hordott maszkot aki nem akarta, a vasúti szerelvényekből ebédlőt csináltak (korábban alig ettek a vonaton, most viszont tömegek kezdtek el zabálni) ésatöbbi, mert senkinek nem volt joga az amúgy is nevetséges szabályokat betartatni.
Ha már legalább papíron ellenőrizni kéne hozzá az ID-t minden ilyen helyen, már akkor kevesebb trükköző lenne, mert meglenne a lebukás esélye.
De ha még elő sincs írva a személyazonosság-ellenőrzés, akkor boldog-boldogtalan trükközni fog, a lebukás legkisebb esélye nélkül. Értelmetlen lesz az egész!
Persze, hogy az lesz. Magyaroszágon vagyunk, a teljes Btk teljesen értelmetlen bohóctréfa, nemhogy a szabálysértési részek! Ne hülyéskedjünk már, a büntetési tételek itt senkit nem tartanak vissza, mert a bűncselekményeknél háromszor ekkorák kellenének, a szabálysértéseknél meg tízszer úgy, hogy a legkisebb tétel kezdődjön százezer forintnál és mondjuk egy maszkviselés elmulasztásának kezdőösszege legyen kétszázötvenezer Forint alapból.

A magyar szélsőségesen liberális magyar "büntető"politika arról szól, hogyan tud az országgyűlés nevetségesen alacsony büntetési tételeket kitalálni és még azokat is felfüggeszteni, mindenféle kérleléssel, könyörgéssel semmissé téve őket.

A normális az lenne, hogyha az üzleteknél a négyzetméterszabály megsértését minden pluszban benntlévő vásárló után egymillió Forintos bírással és egy éves azonnali bezáratással büntetnék és napi szinten ellenőriznék a plázákat és legforgalmasabb boltokat. Vagy éppen ha majd működik a védettségi igazolvány, akkor a jogosulatlan jelenlévők (teraszon is!) után ugyanez és szintén egy éves bezáratás.

A törvény elrettentő ereje ott kezdődik, amikor a normális, átlagos állampolgár iszonyodva hőköl vissza, hogy Jézusom, ez nagyon durva! Minden más bohóctréfa, ami csak a kormányzatot és az igazságszolgáltatást teszi nevetségessé.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Nyilván így van. Nyilván ahhoz sincs köze a picsogásnak, hogy B Á R M I É R T képest folyamatosan picsogni a teljes BALf.sz tanári gárda. Csak picsoghasson. A la kockás inges BALf.asz.

Az is érdekes, akiről tudom, hogy nem buta szaGszervezeti BALf.sz, esetleg még hajója sincs a Balcsin, mint egy dékás tanárnak a lányom sulijában ahová szívesen lejárt és már tavaly is és onnan nyomta online heti 3x (kedd, szerda, csütörtök reggel 9 óra), az nem picsog, hanem tanít. Akár napi többször is ugyanazt és ugyanazt.

Az is nyilván érdekes, hogy jobb otthon napi egy-egy órát lenyomni online, mint bemenni, és délelőtt 11től is van mit tenni. stb. stb.

Aki N O R M Á L I S tanár, az bemegy és tanít, mert nem normális az, hogy egy generációnak már a második éve esik szét és válik benne majdnem analfabétává. Egy normális tanár bemegy, csinálja, teszi a dolgát, és elfogadja, hogy kockázata van annak is, aki raktárban melózik, vagy egészségügyis, futár, bolti eladó, bármi, akik szintén bejárnak, és őket még oltani sem oltatja be soron kívül az állam. (Az egészségügyiseket tudom, hogy elsőként oltották be, de a kockázat náluk a legmagasabb.)

Én úgy tudom, hogy egyébként a BKVsek oltása lezajlott. Első körön a többségük, aki pont nem volt covidos, megkapta. Szóval, talán őket se hasonlítsuk a jövőben azokhoz, akik még nem kapták meg.
A tanári gárda nagy része hozzá nem értő, ebben egyetértünk. Azzal már nem, hogy a vakvilágba balfaszozod a népeket, veled sem tette senki. Úgy látom itt sokakat erős trauma érhetett az iskolában, mert nem csak a tanárok ellen vannak általánosságban, de még önmaguk se tanult fők, viselkedni és kultúráltan beszélni sem tudsz/tudnak (lehet már akkor is kerültétek, mikor nem kellett volna?).
Szerintem abban is megállapodhatunk, hogy a tanárok döntő részére nem az a jellemző, hogy hajója van a Balcsin, vagy szóljatok, ha ez valahogy a 200k-s fizu mellé jár, ismerek néhány tanárt, örömmel feliratkoznának.
Egyébként meg kurva gyorsan le lehet állni, mert én látom itthon hogy, mit kell szenvedni a fideszes igazgatók miatt, meg az általános hozzánemértés-leszarom hozzállás miatt azoknak, akik meg normálisan akarják csinálni. Ugyhogy szerintem kapcsolj lentebbi fokozatba és gondolkodjál, mielőtt beszélsz.
Olvasnod sem sikerült egyébként, mert nem mondta senki, hogy az online oktatás a legjobb, ami történhet. Az lett leírva, hogy igenis oltsák be a tanárokat MIELŐTT kinyitják az iskolákat. Ha nem a focisták lettek volna a prioritás, hanem a tanárok, akkor lehet, hogy iskolázárásra sincs szükség ilyen hosszan. Egyébként nem értem, hogy miért a tanár hibája, hogy sok gyerek otthon nem hajlandó elővenni a tanulnivalót, és másokkal oldatja meg a dolgozatot. Vagy erről is a tanár tehet? Nevelje is fel helyetted?
Mi az, hogy elfogadja, hogy kockázata van? Orvosnak is ezt mondták, hogy menjen covid osztályra oltás meg felszerelés nélkül, mert ez a munkája, kockázata van, fogadja el? Amint lett oltás, nyomták ahogy a csövön kifér, ez volt a jó lépés, addig meg elárasztották őket védőfelszereléssel, amennyire lehetett. De van lehetőség már a tanárok megvédésée? Van. Akkor azzal élni kell. Leírtam szerintem kétszer már, hogy egy felnőtt embernek a raktárba el tudod magyarázni, hogy ne puszilgasson össze, ne köpködje a társait, ne rúgjon, harapjon, verekedjen. Egy serdülőnek meg nem. A boltban sem fog a pénztáros egyetlen vérző taknyos verekedő csoportot sem szétszedni. És legalább kaphat plexit.
Meg egyébként a tanári kar elöregszik, ha kinyitnak, és nagy részük ágynak dől, az szerinted mivel fog járni? Ki fogja tanítani a gyerekedet? Ki fog tanítani a következő 5-10 évben, ha nagyrészük kiesik? Mert annyi egy tanári képzés, ahol matek szakost vadászni kell egyébként is. Orrunknál tovább is tudunk nézni?
Hát tanár kartárs ez így eléggé kontraproduktív!
De gondolom, hogy az elmúlt 1 évben az online oktatás idejére vonatkozó fizetésed már átutaltad a diákjaid szüleinek számlájára?!? o_O
Mert jelenleg számomra annyi haszna van a komplett tanári karnak, mint csecsnek a kandisznón.
Én tanítom a saját gyerekeimet, a saját munkaidőmben (miközben a saját fizetésemért is dolgozom), meg a szabadságom ideje alatt.
Az elkerülhetetlen felügyeleti idő alatt, meg a nagyszülők vigyáznak a gyerekekre.
70+-osan, amikor a tanár kartárs 40-50 évesen meg otthon héderel. Miközben fizut kap. És 1 év alatt odáig jutottunk el, hogy nem képesek rendesen megtartani egy normális online órát.
És miért kényszerülök veszélyeztetni a nagyszülő életét? (Bár már vagy 2 hete megkapta az első oltását!)
Mert:
  • A. vagy én veszítem el az állásomat,
  • B. vagy a feleségemnek kell otthagyni a munkahelyét. De szerintem ennek te magad sem örülnél nagyon, mert ha kis kényes tested mégis elkapná a Covidot (mondjuk, amikor éppen bevásárolsz a diákjaidtól igen távol), akkor egyel kevesebb orvos fog tudni odaállni lélegeztető gépedhez!

Nyilván csak a döntéshozó politikusok szopnak az ilyen elhivatott pedagógusok miatt. És kizárólag olyan gondja van mindenkinek, hogy a gyerektől nem tud napközben jönni a szerető....:hadonaszos:
Nem utaltam át, mert nincsenek diákjaim, de nem te vagy az első aki személyeskedik és próbál túrkálni. Kezdek aggódni, most is itt vagytok valahol? Kövi 3 napban nem adok enni a kutyának, úgy vigyázzatok mikor leskelődtök :D
Jurgenbauer-nek címezve már leírtam mit gondolok, egész nyugodtan magadra veheted. Ha te a nagyszülő életét "kényszerülsz" veszélyeztetni, akkor a tanár azért veszélyeztesse a sajátját (meg mondjuk ha nagyszülők is vannak otthon, akkor őket is) a te gyereked miatt, meg mert neked a szabadságod ideje alatt a saját gyerekeddel is foglalkozni kell? Megint csak azt tudom kérdezni, a sajátjai mellett a tanár nevelje fel még a tieteket is?
Csak halkan jegyzem meg winter nem tanár írta fentebb a hozzászólásában:).
Itt a bizonyíték, hogy jurgenbauer meg pöcshuszár nagy valószínűséggel a magyar órákon is már a gyárban volt, és a saját gyerekeit tanította ahelyett, hogy olvasni tanult volna.
Az oldalbordája az ha jól vettem ki tehát az ő érdekeit figyelembe véve kommentelt !
Nem vettem figyelembe senki érdekeit. Ha sikerült hetekre bezárni az országot, megkésve, az iskolák zárásával egyetemben, akkor ezt igen is arra kellett felhasználni, hogy azokat minél előbb beoltsák, akik védettsége az újranyitáshoz szükséges. És ezek között vannak a tanárok is, de nem csak ők. És ha ezt nem sikerült megtenni, akkor a zárást tovább kellene tartani, amíg meg nem történik, mert annál rosszabbat nehéz elképzelni, hogy sokan a nyitás és az előtő nap megkapott oltás miatt felbuzdulva rave partyzzanak a Deákon, majd folytassák valamelyik kórházban, csak hogy két hétre rá ismét mindenkit hazatereljenek. Ne legyen igazam.
Az, hogy a helyszínen flottul megy, aki oda megy, azt mindenkitől hallottam, aki ott volt.
De annak semmi köze ahhoz, hogy kit hívnak be oltani...

Kispersten 8+ napja oltanak 30 alattiakat, a legfiatalabb, akit ismerek 28 éves. Makkegészséges.
Én meg 38 évemmel "majd valamikor".
Érdekes egy oltási stratégia...



Tehát, akkor eleve be sem szabadott volna vezetni. Az élelmiszerüzleteknek pont úgy nyitva kellett volna tartani, mint normál esetben.

Ezt az állítást sem értem.
Mi az, hogy "regisztrált tanár"?
Édesanyám tanítónő, regisztráláskor senki sem kérdezte mi a foglalkozása.
A második oltását kapta húsvét hétfőn. Szputnyikot kapott.

Ezek szerint akkor tök jó, hogy van még egy külön reg. mód és akkor össze vissza dobálják a regeket?
Mert ezek után kezdem érteni miért lehet azt, hogy összevissza oltanak.
(Amúgy az összes ismerős, aki kapott azt kapta.
Szerintem a tankerület jelentette a dolgozóit, és ez alapján szűrték ki az iskolai dolgozókat. Nálunk pfizerrel oltottak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 711
113
Az, hogy a helyszínen flottul megy, aki oda megy, azt mindenkitől hallottam, aki ott volt.
De annak semmi köze ahhoz, hogy kit hívnak be oltani...

Kispersten 8+ napja oltanak 30 alattiakat, a legfiatalabb, akit ismerek 28 éves. Makkegészséges.
Én meg 38 évemmel "majd valamikor".
Érdekes egy oltási stratégia...



Tehát, akkor eleve be sem szabadott volna vezetni. Az élelmiszerüzleteknek pont úgy nyitva kellett volna tartani, mint normál esetben.

Ezt az állítást sem értem.
Mi az, hogy "regisztrált tanár"?
Édesanyám tanítónő, regisztráláskor senki sem kérdezte mi a foglalkozása.
A második oltását kapta húsvét hétfőn. Szputnyikot kapott.

Ezek szerint akkor tök jó, hogy van még egy külön reg. mód és akkor össze vissza dobálják a regeket?
Mert ezek után kezdem érteni miért lehet azt, hogy összevissza oltanak.
(Amúgy az összes ismerős, aki kapott azt kapta.

Nem volt külön reg, a tanárok külön oltását sokáig nem akarták meglépni, de akik sorra kerültek addig is kaptak. Szerintem csak leválogatták a regisztráltak közül a tanárokat. Ezt talán képesek voltak megcsinálni az adatbázisok alapján.

Gondolom nem vigasztal senkit, de máshol is vannak mindenféle anomáliák, az olaszok most készítenek új oltási tervet, hogy legalább az időseket oltsák be előbb, miközben 2 millióan megkapták soron kívül.



Vagy Olaszország, persze náluk aligha meglepő:

Olaszországban a beoltottak egyhatoda soron kívül oltatta be magát, Szardíniát ismét lezárták

A több mint tizenkét millió beoltott olaszból több mint két millióan "másokat megelőzve" jutottak vakcinához az egészségügyi minisztérium pénteki adatai szerint. Szardínia szigete a járványkorlátozások több hetes oldása után ismét zárlat alá kerül.

Könyvelők, ügyvédek, újságírók és betegekkel nem érintkező egészségügyi dolgozók is vannak azok között, akik soron kívül kaptak oltást. Megelőzték a védett kategóriaként elsőbbséget élvező időseket és krónikus betegeket. Sajtótájékoztatóján Mario Draghi miniszterelnök elítélte azokat, akik különböző kibúvókkal megkerülik a korosztályok szerint zajló oltást, és másokat megelőzve jutnak vakcinához. A pénteken közzétett adatok szerint számuk meghaladja a kétmilliót. Többségük a déli Szicíliában, Calabriában, Puglia és Campania tartományban "intézte el" magának a soron kívüli oltást, de Toszkánában is magas az arányuk.

A kormányfő elsőrendűnek a nyolcvan és hetven év felettiek oltását nevezte. Az oltási programozásért felelős járványbiztos, Francesco Paolo Figliuolo tábornok, az olasz hadsereg logisztikai parancsnoka bejelentette, hogy a nyolcvan év feletti korosztály oltását április végéig be akarják fejezni. A régióknak ehhez alkalmazkodva mostantól először az idősebbeket kell oltaniuk, és csak utána a fiatalabb életkorúakat. Korábban párhuzamosan zajlott a nyolcvan év felettiek és a hatvan év alatti pedagógusok, rendőrök oltása. Forrás
 
W

Wilson

Guest
Nem volt külön reg, a tanárok külön oltását sokáig nem akarták meglépni, de akik sorra kerültek addig is kaptak. Szerintem csak leválogatták a regisztráltak közül a tanárokat. Ezt talán képesek voltak megcsinálni az adatbázisok alapján.



Vagy Olaszország, persze náluk aligha meglepő:

Olaszországban a beoltottak egyhatoda soron kívül oltatta be magát, Szardíniát ismét lezárták

A több mint tizenkét millió beoltott olaszból több mint két millióan "másokat megelőzve" jutottak vakcinához az egészségügyi minisztérium pénteki adatai szerint. Szardínia szigete a járványkorlátozások több hetes oldása után ismét zárlat alá kerül.

Könyvelők, ügyvédek, újságírók és betegekkel nem érintkező egészségügyi dolgozók is vannak azok között, akik soron kívül kaptak oltást. Megelőzték a védett kategóriaként elsőbbséget élvező időseket és krónikus betegeket. Sajtótájékoztatóján Mario Draghi miniszterelnök elítélte azokat, akik különböző kibúvókkal megkerülik a korosztályok szerint zajló oltást, és másokat megelőzve jutnak vakcinához. A pénteken közzétett adatok szerint számuk meghaladja a kétmilliót. Többségük a déli Szicíliában, Calabriában, Puglia és Campania tartományban "intézte el" magának a soron kívüli oltást, de Toszkánában is magas az arányuk.

A kormányfő elsőrendűnek a nyolcvan és hetven év felettiek oltását nevezte. Az oltási programozásért felelős járványbiztos, Francesco Paolo Figliuolo tábornok, az olasz hadsereg logisztikai parancsnoka bejelentette, hogy a nyolcvan év feletti korosztály oltását április végéig be akarják fejezni. A régióknak ehhez alkalmazkodva mostantól először az idősebbeket kell oltaniuk, és csak utána a fiatalabb életkorúakat. Korábban párhuzamosan zajlott a nyolcvan év felettiek és a hatvan év alatti pedagógusok, rendőrök oltása.


A Sinopharmot nem is említik, csak a Sinovac-t, amiről már hónapokkal ezelőtt is ismert volt, hogy alacsony hatékonyságot tapasztaltak, akkor 60% körülit mondtak rá.
Én már találkoztam olyan híradással amelyben a kínai emberke már többes számban beszél a kínai vakcinákról.úgy,hogy lehet inkább az eredeti forrást kellene "tanulmányozni":).