Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A tanári gárda nagy része hozzá nem értő, ebben egyetértünk. Azzal már nem, hogy a vakvilágba balfaszozod a népeket, veled sem tette senki. Úgy látom itt sokakat erős trauma érhetett az iskolában, mert nem csak a tanárok ellen vannak általánosságban, de még önmaguk se tanult fők, viselkedni és kultúráltan beszélni sem tudsz/tudnak (lehet már akkor is kerültétek, mikor nem kellett volna?).
Szerintem abban is megállapodhatunk, hogy a tanárok döntő részére nem az a jellemző, hogy hajója van a Balcsin, vagy szóljatok, ha ez valahogy a 200k-s fizu mellé jár, ismerek néhány tanárt, örömmel feliratkoznának.
Egyébként meg kurva gyorsan le lehet állni, mert én látom itthon hogy, mit kell szenvedni a fideszes igazgatók miatt, meg az általános hozzánemértés-leszarom hozzállás miatt azoknak, akik meg normálisan akarják csinálni. Ugyhogy szerintem kapcsolj lentebbi fokozatba és gondolkodjál, mielőtt beszélsz.
Olvasnod sem sikerült egyébként, mert nem mondta senki, hogy az online oktatás a legjobb, ami történhet. Az lett leírva, hogy igenis oltsák be a tanárokat MIELŐTT kinyitják az iskolákat. Ha nem a focisták lettek volna a prioritás, hanem a tanárok, akkor lehet, hogy iskolázárásra sincs szükség ilyen hosszan. Egyébként nem értem, hogy miért a tanár hibája, hogy sok gyerek otthon nem hajlandó elővenni a tanulnivalót, és másokkal oldatja meg a dolgozatot. Vagy erről is a tanár tehet? Nevelje is fel helyetted?
Mi az, hogy elfogadja, hogy kockázata van? Orvosnak is ezt mondták, hogy menjen covid osztályra oltás meg felszerelés nélkül, mert ez a munkája, kockázata van, fogadja el? Amint lett oltás, nyomták ahogy a csövön kifér, ez volt a jó lépés, addig meg elárasztották őket védőfelszereléssel, amennyire lehetett. De van lehetőség már a tanárok megvédésée? Van. Akkor azzal élni kell. Leírtam szerintem kétszer már, hogy egy felnőtt embernek a raktárba el tudod magyarázni, hogy ne puszilgasson össze, ne köpködje a társait, ne rúgjon, harapjon, verekedjen. Egy serdülőnek meg nem. A boltban sem fog a pénztáros egyetlen vérző taknyos verekedő csoportot sem szétszedni. És legalább kaphat plexit.
Meg egyébként a tanári kar elöregszik, ha kinyitnak, és nagy részük ágynak dől, az szerinted mivel fog járni? Ki fogja tanítani a gyerekedet? Ki fog tanítani a következő 5-10 évben, ha nagyrészük kiesik? Mert annyi egy tanári képzés, ahol matek szakost vadászni kell egyébként is. Orrunknál tovább is tudunk nézni?

Nem utaltam át, mert nincsenek diákjaim, de nem te vagy az első aki személyeskedik és próbál túrkálni. Kezdek aggódni, most is itt vagytok valahol? Kövi 3 napban nem adok enni a kutyának, úgy vigyázzatok mikor leskelődtök :D
Jurgenbauer-nek címezve már leírtam mit gondolok, egész nyugodtan magadra veheted. Ha te a nagyszülő életét "kényszerülsz" veszélyeztetni, akkor a tanár azért veszélyeztesse a sajátját (meg mondjuk ha nagyszülők is vannak otthon, akkor őket is) a te gyereked miatt, meg mert neked a szabadságod ideje alatt a saját gyerekeddel is foglalkozni kell? Megint csak azt tudom kérdezni, a sajátjai mellett a tanár nevelje fel még a tieteket is?

Itt a bizonyíték, hogy jurgenbauer meg pöcshuszár nagy valószínűséggel a magyar órákon is már a gyárban volt, és a saját gyerekeit tanította ahelyett, hogy olvasni tanult volna.

Nem vettem figyelembe senki érdekeit. Ha sikerült hetekre bezárni az országot, megkésve, az iskolák zárásával egyetemben, akkor ezt igen is arra kellett felhasználni, hogy azokat minél előbb beoltsák, akik védettsége az újranyitáshoz szükséges. És ezek között vannak a tanárok is, de nem csak ők. És ha ezt nem sikerült megtenni, akkor a zárást tovább kellene tartani, amíg meg nem történik, mert annál rosszabbat nehéz elképzelni, hogy sokan a nyitás és az előtő nap megkapott oltás miatt felbuzdulva rave partyzzanak a Deákon, majd folytassák valamelyik kórházban, csak hogy két hétre rá ismét mindenkit hazatereljenek. Ne legyen igazam.

Szerintem a tankerület jelentette a dolgozóit, és ez alapján szűrték ki az iskolai dolgozókat. Nálunk pfizerrel oltottak.
Szerintem nem kellene a tanárokat egy kanál vízben megfojtani az oltás miatt,én személy szerint örülök neki,hogy a tanárokat beoltják mint írtam már korábban így eggyel kevesebb rizikó tényező lesz a koronavírus fertőzés szempontjából az iskolákban,és szerintem akinek van iskoláskorú gyereke annak ez egy pozitív fejlemény, amúgy ebben a vitában én kiérzek egy fajta ellenszenvet a tanárok irányában ami túl mutat az oltáson.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and winter
W

Wilson

Guest
Ha ez meg lesz és ha a pénteki tragédiát figyelembe veszem akkor nem fogom oltatni magam !

Ez így ígéretesnek hangzik de azt remélem tudod,hogy ez a gyógyszer nem mostanában fog a magyar patikákba kerülni,tekintve, hogy a klinikai tesztelés összevont I-II fázisa csak júliusban fog elkezdődni.
 
M

molnibalage

Guest
Nem volt külön reg, a tanárok külön oltását sokáig nem akarták meglépni, de akik sorra kerültek addig is kaptak. Szerintem csak leválogatták a regisztráltak közül a tanárokat. Ezt talán képesek voltak megcsinálni az adatbázisok alapján.

Mi ez a propaganda fos?
117 millió első oltott van már az USA-ban. Milyen 10 évig tartana?
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 392
27 569
113
Terjed az eddig legveszélyesebb verzió:
A brazil és a hozzá hasonló mutánsok miatt a természetes immunitás hamarosan semmit se ér és talán az oltások egy része sem:
Hosszú távon úgy is kinézhet a történet, hogy a természetes immunitás extrém módon minimalizálódik és csak az oltás fog tudni tartósabb immuitást biztosítani. Az pedig várható volt, hogy a vírus a fiatalok "felé fordul", hiszen az idősek egyre jobban védekeztek és egyre nagyobb számban lesznek beoltva is, így szükségszerű, hogy a fiatalokat is komolyan fertőző verziók kerülnek versenyelőnybe!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 392
27 569
113
Az elkövetkező tíz év kábé olyan elkeseredett küzdelem lehet, mint az elmúlt egy év volt. Csak azok a társadalmak számíthatnak sikerre, amelyek kötelező oltást vezetnek be és a legfrissebb mutánsokkal szemben ellenállást biztosító oltóanyagokkal legalább évente egyszer végigoltják a saját népességüket! A kormányzat alkalmatlansága miatt már így is egy év késésben lévő debreceni labort és gyárat arra kell felkészítenünk, hogy minimum évente új fajta oltóanyagokat kell kikisérleteznie és gyártásba vennie, hogy tartani tudjuk a tempót! Ilyen körülmények között külföldi forrás bármilyen oltásra vagy egészségügyi termékre elképzelhetetlen, rendelkeznünk kell megfelelő kapacitásokkal!​
Akik erre nem lesznek képesek, azoknak örök lezárás és konstans szopás jön. De semmi nem garantálja, hogy nálunk a negyedik hullám nem lesz ugyanolyan pusztító vagy még pusztítóbb az új mutánsok miatt, mint a harmadik volt, aminek a csúcsán épp csak túl vagyunk!​
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
543
1 538
93
A barátnő volt munkatársát hívták oltani.
23 éves.
Hát gyerekek, ez kabaré...
Gondolkodtam, hogy elfogadjam-e az Astrát, vagy várjak 2-3 hetet, és lesz Pfizer is, mert most már milliós tételben szállítják. Végül beoltattam magam Astrával.
Az döntött, hogy erősen pedzegetik már a gyerekek oltását is, nekik csak Pfizer lehet, úgyhogy a végén még ők is elém kerülnek. Mindenkinek van valami indoka, hogy pont őt miért kellene soron kívül oltani, így én egyre hátrébb kerülök a sorban. Most az Astra legalább már biztosan bennem van.
És arról is szó van sok helyen, hogy keverni kellene az oltásokat, mondjuk Astra után Pfizert, mert úgy sokkal hatékonyabb. Majdnem 3 hónapra jegyezték elő a 2. adagot, addig még bejöhet ez is.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and Blitz97

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 437
7 126
113
A kormányzat alkalmatlansága miatt már így is egy év késésben lévő debreceni labort és gyárat arra kell felkészítenünk​
az európai unió éppen 1.8 mrd pfizer megrendelésére készül
miközben a ruszkik németországban gyártanák a sputnikot, mert nekik gyártási kapacitás problémáik vannak
akármelyik verzió is valósul meg, nem látom tisztán kinek gyártana az a debreceni gyár mit is
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 392
27 569
113
az európai unió éppen 1.8 mrd pfizer megrendelésére készül
miközben a ruszkik németországban gyártanák a sputnikot, mert nekik gyártási kapacitás problémáik vannak
akármelyik verzió is valósul meg, nem látom tisztán kinek gyártana az a debreceni gyár mit is
Nekünk a saját szükségletünkre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 666
46 667
113
Ha te a nagyszülő életét "kényszerülsz" veszélyeztetni, akkor a tanár azért veszélyeztesse a sajátját (meg mondjuk ha nagyszülők is vannak otthon, akkor őket is) a te gyereked miatt, meg mert neked a szabadságod ideje alatt a saját gyerekeddel is foglalkozni kell?
Nem te föld alatti módosul szár!
Ha én a saját szabadságom terhére végzem a tanárok munkáját, akkor nem marad akkorra, amikor a gyerekeimet el tudnám vinni nyaralni. És ez elsősorban nem nekem probléma, hanem a gyerekeimnek, akiknek 2. éve nem lesz normális nyara.
Miközben a tanárok egész nyáron verik a seggüket a földhöz....
Meg tulajdonképpen az egész évben, mióta a Covid-os zárások vannak.
Megint csak azt tudom kérdezni, a sajátjai mellett a tanár nevelje fel még a tieteket is?
Már bocsánat, de azért kapja a fizetését, vagy rosszul tudom? o_O
Tudod, ha csempézni kell a lakásban, akkor hidegburkolót hívok, ha a gyerekeim oktatását, nevelését szeretném intézni, azt szerintem a tanárnak kellene csinálnia. Vagy rosszul tudom?
Egyébként nem értem, hogy miért a tanár hibája, hogy sok gyerek otthon nem hajlandó elővenni a tanulnivalót, és másokkal oldatja meg a dolgozatot. Vagy erről is a tanár tehet? Nevelje is fel helyetted?
???
Megmondod, hogy milyen tanulnivalót?
Te teljesen hülye vagy?
Egy elsős, másodikos gyereket hogyan tervezed egyedül online oktattatni?
Nálunk az elsőt mi fejeztük be a tanárok helyett. Tudod mi a furcsa az első osztályban? Az, hogy még NEM TUDNAK OLVASNI!!!
Hogyan képzeled, hogy egyedül fog egy ekkora gyerek önállóan tanulni? Vagy a szorzótáblát másodikban hogyan fogja egyedül tanulni? Elsőben a 2 tanárja év elején nem tartott egyáltalán online órát. Kiküldtek minden napra e-mailben egy halom oldalszámot meg feladatjelölést. Szerinted ezt egy elsős gyerek ki tudja keresni? Ha nem felügyelet mellett olvastatsz egy elsőst, akkor hogyan javítod a hibákat?
Még egyszer mondom még másodikban sem alapfeladat az értő olvasás. Csak az év második felére...

A felsősöm drága tanáraiból meg jó, ha a fele tart online órát. Akik tartanak, azok közül is van, amelyik arra nem képes, hogy a kitűzze az órát a Teams-ben.
Volt, hogy a gyerek pánikban rohant hozzám, hogy nincs mihez csatlakoznia. Emellett legalább 5-6 féle keretrendszert kell minden nap többször végigtúrni, hogy le ne maradjunk semmiről, mert ha nem küldünk vissza valamit időre, akkor karó.
Mi az, hogy elfogadja, hogy kockázata van? Orvosnak is ezt mondták, hogy menjen covid osztályra oltás meg felszerelés nélkül, mert ez a munkája, kockázata van, fogadja el? Amint lett oltás, nyomták ahogy a csövön kifér, ez volt a jó lépés, addig meg elárasztották őket védőfelszereléssel, amennyire lehetett.
Ööö, pontosan ez történt tavaly tavasszal! Nem, nem a felszereléssel való elárasztás. Hanem, mert normál felszerelés nélkül kellett ellátni a covid-os betegeket. Volt olyan terv, amikor a felszereléshiány miatt azt dolgozták ki, hogy hogyan lehet vörös zónában hordott felszereléseket úgy kezelni, hogy újra fel lehessen venni....

De csak jelzem neked, hogy a Covid esetén nem tudod még csak minimalizálni sem az orvosok kitettségét.
A feleségem múltkor 3 héten belül kétszer került olyan helyzetbe zöld zónában, amikor a látszólag tünetmentes betegről utólag derült ki, hogy Covidos. Negatív gyors teszt után sikerült pozitív PCR tesztet produkálniuk.

A tanárokat éppen most "árasztják el" a vakcinákkal....... Miközben csak kicsivel több mint a felük regisztrált az oltásra.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Septimus

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 666
46 667
113
Szerintem nem kellene a tanárokat egy kanál vízben megfojtani az oltás miatt,én személy szerint örülök neki,hogy a tanárokat beoltják mint írtam már korábban így eggyel kevesebb rizikó tényező lesz a koronavírus fertőzés szempontjából az iskolákban,és szerintem akinek van iskoláskorú gyereke annak ez egy pozitív fejlemény, amúgy ebben a vitában én kiérzek egy fajta ellenszenvet a tanárok irányában ami túl mutat az oltáson.
Óóó nincs azzal semmi probléma. Én egy másodpercig nem irigylem tőlük az oltást. Az viszont már probléma, hogy az oltások ellenére is picsognak a munka felvétele miatt - tisztelet a kivételnek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 666
46 667
113
A barátnő volt munkatársát hívták oltani.
23 éves.
Hát gyerekek, ez kabaré...
Ezt most minden egyes ilyen ismerősödnél tudatni fogod? o_O
Ha már remegsz az oltásért, akkor hívd a háziorvosodat. Ha meg nem akarod hívogatni, akkor bírj már ki még pár napot!
Fogd fel úgy, hogy a minden további beoltott ember a te esélyeidet is javítja.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 104
32 669
113
Óóó nincs azzal semmi probléma. Én egy másodpercig nem irigylem tőlük az oltást. Az viszont már probléma, hogy az oltások ellenére is picsognak a munka felvétele miatt - tisztelet a kivételnek.

USA-ban is a tanárszakszervezetek ellenzik az iskolák újranyitását, nem akarnak visszamenni dolgozni.