Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Óóó nincs azzal semmi probléma. Én egy másodpercig nem irigylem tőlük az oltást. Az viszont már probléma, hogy az oltások ellenére is picsognak a munka felvétele miatt - tisztelet a kivételnek.

ja csak azt kellene már megérteni, hogy a fertőzési csatornák szempontjából nem az a lényeg, hogy a tanár be van-e oltva, mert a gyerekek fogják mindenfelé szétvinni.
másrészről meg pont az mutatja az óriási fejetlenséget az egész járványkezelés kapcsán, hogy egyik nap még azt mondják, hogy április 19-én nyitnak az iskolák, és akkor soron kívül oltják a tanárokat...utána meg 1 hétre kitalálják, hogy a középiskola esetében mégsem április 19...

másrészről te meg miért picsogsz, hogy otthon van a gyereked, ha már a tanárok szerinted picsognak? nekem 2 óvodás gyerekem van itthon, akiknek nincs napközben semmilyen foglalkozás./tanítás...k*rva nehéz így dolgozni nem mondom, meg sokszor agyf*szt kapok én is már..de én nem picsogok, hogy miért nincsen ovi...inkább jöjjön még egy negyedik hullám is, ugye?
 
S

speziale

Guest
Már bocsánat, de azért kapja a fizetését, vagy rosszul tudom? o_O
Tudod, ha csempézni kell a lakásban, akkor hidegburkolót hívok, ha a gyerekeim oktatását, nevelését szeretném intézni, azt szerintem a tanárnak kellene csinálnia. Vagy rosszul tudom?

igen rosszul tudod. A tanár dolga a tanítás és nem a nevelés...a 2 nagyon nem ugyanaz...
 
M

molnibalage

Guest
Hívd fel a haziorvosodat... Csodákra képeseegy telefon, azonnal behivnanak ez tuti, neked valami felrement a regednél ez tuti...
Olvass már vissza kérlek...
Felhívtam még pénteken.
Lövése sincs mikor oltanak be.
A 30 éves barátnőre rákérdezve meg csak röhögött.
Szerinted viccből mondom, hogy kabaré az egész?

Már bocsánat, de azért kapja a fizetését, vagy rosszul tudom? o_O
Tudod, ha csempézni kell a lakásban, akkor hidegburkolót hívok, ha a gyerekeim oktatását, nevelését szeretném intézni, azt szerintem a tanárnak kellene csinálnia. Vagy rosszul tudom?
Rosszul tudod. A szülőnek kéne nevelnie. Csak úgy látszik te is abba bagázsba tartozol, aki még ezt is tanárra tolná...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Olvass már vissza kérlek...
Felhívtam még pénteken.
Lövése sincs mikor oltanak be.
A 30 éves barátnőre rákérdezve meg csak röhögött.
Szerinted viccből mondom, hogy kabaré az egész?


Rosszul tudod. A szülőnek kéne nevelnie. Csak úgy látszik te is abba bagázsba tartozol, aki még ezt is tanárra tolná...
Akkor nem tudom. Itt nálunk is volt egy kis gubanc de miután tisztáztuk már hívtak is be... Flottul ment utána és nem tünt káosznak...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
ja csak azt kellene már megérteni, hogy a fertőzési csatornák szempontjából nem az a lényeg, hogy a tanár be van-e oltva, mert a gyerekek fogják mindenfelé szétvinni.
másrészről meg pont az mutatja az óriási fejetlenséget az egész járványkezelés kapcsán, hogy egyik nap még azt mondják, hogy április 19-én nyitnak az iskolák, és akkor soron kívül oltják a tanárokat...utána meg 1 hétre kitalálják, hogy a középiskola esetében mégsem április 19...

másrészről te meg miért picsogsz, hogy otthon van a gyereked, ha már a tanárok szerinted picsognak? nekem 2 óvodás gyerekem van itthon, akiknek nincs napközben semmilyen foglalkozás./tanítás...k*rva nehéz így dolgozni nem mondom, meg sokszor agyf*szt kapok én is már..de én nem picsogok, hogy miért nincsen ovi...inkább jöjjön még egy negyedik hullám is, ugye?
Nagyokos! :D
Nekem 3 gyerekem van. Egy kiscsoportos óvodás, egy másodikos, meg egy ötödikes! Meg van egy Covid kórházban dolgozó feleségem, aki havi 3-at ügyel.
Tehát a 2 nagyobbat úgy kell "oktatnunk", hogy mellette egy kiscsoportost kell folyamatosan abajgatni.

Mégegyszer mondom, hogy az iskolai oktatás egyáltalán nem fogja megdobni a fertőzéseket, mivel jelenleg is együtt játszótereznek a kölykök. A tanárok már oltva lesznek addigra. Már aki hajlandó volt regisztrálni!
Tegnap kint voltunk a hajógyári szigeten. Mond az valamit, hogy nem nagyon volt parkolóhely?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Rosszul tudod. A szülőnek kéne nevelnie. Csak úgy látszik te is abba bagázsba tartozol, aki még ezt is tanárra tolná...
Rosszul tudod! Kérdezd meg erről a drága mamát! :rolleyes:
Gondolom, hogy nálatok a suliban lehetett az asztalra köpni, meg szipuzni, esetleg egymás fejét radiátorba verni? Nálatok a tanár ezt a viselkedést támogatta?

De azt eddig is tudtuk, hogy te meg abba bagázsba tartozol, amelyik a partvonalról ugat bele olyan dolgokba, amihez semmi köze, tapasztalata. Tessék szépen unokákat "készíteni" a drága mamának. 'Osztán majd elfogadom hiteles okoskodásodat a témában! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and Ocses

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 706
113
Olvass már vissza kérlek...
Felhívtam még pénteken.
Lövése sincs mikor oltanak be.

Most már látják elvileg az összes "betegüket", akik regisztráltak, rajtuk múlik, mikor hívják be őket... persze gondolom ki van adva, hogy előbb az időseket, krónikus betegeket. De úgy tűnik ezt is meg tudják kerülni, vagy egyes praxisoknál olyan kevés volt a regisztrált, hogy gyorsan a végére jutottak.
 
W

Wilson

Guest
Óóó nincs azzal semmi probléma. Én egy másodpercig nem irigylem tőlük az oltást. Az viszont már probléma, hogy az oltások ellenére is picsognak a munka felvétele miatt - tisztelet a kivételnek.

Ti aztán jól megtaláltátok egymást:).Ahogy én látom mind a kettőtöknek igaza van, teljes joggal meg lehet érteni a tanárokat, hogy oltás nélkul nem akarják veszélyeztetni az egészséguket egy olyan munkahelyen ahol nincs maszk használat, távolságtartás , és az is tény, hogy azok a családok ahol kisiskolások vannak (pl:nálatok) sokkal jobban megérzik az iskola bezárásokat, és a problémát "növeli" ha mind a két szülő dolgozik és csak úgy tudják megoldani a dolgot ha az egyikük szabadságot vesz ki.Gondolom a feleséged a kib@szott covid miatt látástól vakulásig bent van így neked kell otthon lenned a gyerekekkel és ha ehhez még hozzájön a " nem törődöm" tanári kar is, akkor aztán megértem, hogy egy ilyen helyzetben feszültebb az ember,de szerintem még ezekben a feszult pillanatokban sem szabad elfelejteni, hogy ezt a nehéz helyzetet ez a rohadt vírus okozza nem a különböző társadalmi csoportok.Mondjuk hozzá kell tennem, hogy a kormány reakciója sem javított a tanárok "soron kívüli" oltása körül kialakult helyzeten.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and winter

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Nem te föld alatti módosul szár!
Ha én a saját szabadságom terhére végzem a tanárok munkáját, akkor nem marad akkorra, amikor a gyerekeimet el tudnám vinni nyaralni. És ez elsősorban nem nekem probléma, hanem a gyerekeimnek, akiknek 2. éve nem lesz normális nyara.
Miközben a tanárok egész nyáron verik a seggüket a földhöz....
Meg tulajdonképpen az egész évben, mióta a Covid-os zárások vannak.
Még mindig nem értem, miért kell személyeskedni, ha veled sem tették, de lelked rajta, te jól nevelt, magas szintű vitalkultúrával rendelkező, félig se analfabéta, nem föld alatti, és nem is módosult szár.
Már bocsánat, de azért kapja a fizetését, vagy rosszul tudom? o_O
Tudod, ha csempézni kell a lakásban, akkor hidegburkolót hívok, ha a gyerekeim oktatását, nevelését szeretném intézni, azt szerintem a tanárnak kellene csinálnia. Vagy rosszul tudom?
Igen, ezt teljes mértékben rosszul tudod. A tanár nem a házi bejárónő, meg a dajka, de ha annak szánod, fizesd ki az óránkénti 10 ezret, mint egy dajkának szokás. A gyereket a szüleje neveli, a tanár tanítja, mert az a munkája.
???
Megmondod, hogy milyen tanulnivalót?
Te teljesen hülye vagy?
Egy elsős, másodikos gyereket hogyan tervezed egyedül online oktattatni?
Nálunk az elsőt mi fejeztük be a tanárok helyett. Tudod mi a furcsa az első osztályban? Az, hogy még NEM TUDNAK OLVASNI!!!
Hogyan képzeled, hogy egyedül fog egy ekkora gyerek önállóan tanulni? Vagy a szorzótáblát másodikban hogyan fogja egyedül tanulni? Elsőben a 2 tanárja év elején nem tartott egyáltalán online órát. Kiküldtek minden napra e-mailben egy halom oldalszámot meg feladatjelölést. Szerinted ezt egy elsős gyerek ki tudja keresni? Ha nem felügyelet mellett olvastatsz egy elsőst, akkor hogyan javítod a hibákat?
Még egyszer mondom még másodikban sem alapfeladat az értő olvasás. Csak az év második felére...
Nem, még nem vagyok teljesen hülye, köszönöm kérdésed:)
Engem első osztály előtt otthon tanítottak meg olvasni. Nem hiszem, hogy elképesztő zseni lennék, vagy lettem volna, hogy ezt meg lehetett velem csinálni anyámnak és apámnak. Pedig mindketten dolgoztak, képzeld. És mégis meg tudtak tanítani valahogy, mert fontosnak tartották. Sőt, a szorzótáblában is segítettek, ha nem ment, munka után. Vagy neked már az is fáj, ha délután 4től a saját gyerekeddel neked kéne foglalkozni?
Egyébként még mindig nem értem, hol írtam, hogy az online oktatás jó, és nem termel rengeteg hiányosságot a diákokban. Idézzétek már légyszi.
A felsősöm drága tanáraiból meg jó, ha a fele tart online órát. Akik tartanak, azok közül is van, amelyik arra nem képes, hogy a kitűzze az órát a Teams-ben.
Volt, hogy a gyerek pánikban rohant hozzám, hogy nincs mihez csatlakoznia. Emellett legalább 5-6 féle keretrendszert kell minden nap többször végigtúrni, hogy le ne maradjunk semmiről, mert ha nem küldünk vissza valamit időre, akkor karó.
Arról a legkisebb mértékben sem a tanár tehet, hogy az alulfinanszírozott szarkupac oktatásban nem sikerült egy egységes, normális rendszert készíteni/megvásárolni. A felsőoktatásban sikerült, nagyrészt Teams fut mindenhol. Általános és középiskolákban nem, gondolom ott már sajnálták rá a pénzt, ezért zoom, google meet stb. fut. Szerinted egy tanárnak, aki 40-50 fölötti, és egész életében táblánál tanított, sosem volt szüksége ilyen eszközök használatára, max az okostáblába bedugta az iskolai notebookot, az majd hip-hop megtanulja ezeket a dolgokat, holott a többségük még oroszul tanult, és angolul nem is beszél? Te használod a fejedet néha? A normális keretrendszer hiánya épp annyira sújtja őket is, és erről a vezetőség tehet.
Ennek ellenére igen, én is tudom, hogy vannak tanárok, akik azt csinálják, hogy nekik ez nem megy, nem tartanak semmit, visszaélnek a lehetőséggel, és 0 energiát tesznek az egészbe. Ez probléma. De a végtelen általánosításod és habzó szájú vergődésed szintén egy nagy probléma, amivel az egészet csak mélyíted.
Ööö, pontosan ez történt tavaly tavasszal! Nem, nem a felszereléssel való elárasztás. Hanem, mert normál felszerelés nélkül kellett ellátni a covid-os betegeket. Volt olyan terv, amikor a felszereléshiány miatt azt dolgozták ki, hogy hogyan lehet vörös zónában hordott felszereléseket úgy kezelni, hogy újra fel lehessen venni....

De csak jelzem neked, hogy a Covid esetén nem tudod még csak minimalizálni sem az orvosok kitettségét.
A feleségem múltkor 3 héten belül kétszer került olyan helyzetbe zöld zónában, amikor a látszólag tünetmentes betegről utólag derült ki, hogy Covidos. Negatív gyors teszt után sikerült pozitív PCR tesztet produkálniuk.

A tanárokat éppen most "árasztják el" a vakcinákkal....... Miközben csak kicsivel több mint a felük regisztrált az oltásra.
És akkor miért is nem lehet a felüket beoltani, mielőtt újranyitnak az iskolák? Vagy akkor ha elszúrták az orvosok esetén, most szúrják el megint, holott meg van a lehetőség normálisan csinálni? Ha korábban meg lett volna a lehetőség, hogy megfelelően védjék az orvosokat, akkor azt is mindenáron meg kellett volna tenni (márpedig az alapján amit írsz, megvolt, mert megfelelő mennyiségű védőfelszerelés beérkezését meg kellett volna várni a gyeplő bedobásával), és pont akkora seggfej marhák voltak, hogy nem tették, mint most. Tehát nem értem, hogy miért is azt erőlteted, hogy lőjünk bakot.

Azt a részt szépen átugortad, ahol leírtam, hogy a tanárok nagy része elég veszélyeztetett korú a mostanában hallott hírek alapján, tehát ha nagy részük kidől, ki is fogja tovább tanítani a gyerekedet? Csak mert az egészségügyben lehetett vezényelni más osztályokról dolgozókat, amivel megbénítottak minden más ellátást, de az oktatásban mi lesz? Honnan vezényelsz át tanárokat majd? A 25 éves rajztanár majd tanít matematikát és fizikát ahelyett, aki most 50, és ágynak dől? Vagy majd ott is egyetemistákkal pótóljuk a sorokat? Kár, hogy orvostanhallgatóból sokszoros mennyiség van pedagógushallgatóhoz képest (és ezzel nem azt mondom, hogy egy kicsit és elfogadható mozzanat volt a diákok vezénylése...). Akkor majd a felső tagozatos gyerekedet kap normális házi feladot, és nem éri hátrány majd a reál tárgyak területén? Az orvosok és ápolók kiesését mindenáron megakadályozták az azonnali oltással, az oktatás pedig mehet a levesbe? És mielőtt belekötnél, az egészségügyi dolgozók elsődlegessé tétele teljes mértékben racionális lépés volt.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Ti aztán jól megtaláltátok egymást:).Ahogy én látom mind a kettőtöknek igaza van, teljes joggal meg lehet érteni a tanárokat, hogy oltás nélkul nem akarják veszélyeztetni az egészséguket egy olyan munkahelyen ahol nincs maszk használat, távolságtartás , és az is tény, hogy azok a családok ahol kisiskolások vannak (pl:nálatok) sokkal jobban megérzik az iskola bezárásokat, és a problémát "növeli" ha mind a két szülő dolgozik és csak úgy tudják megoldani a dolgot ha az egyikük szabadságot vesz ki.Gondolom a feleséged a kib@szott covid miatt látástól vakulásig bent van így neked kell otthon lenned a gyerekekkel és ha ehhez még hozzájön a " nem törődöm" tanári kar is, akkor aztán megértem, hogy egy ilyen helyzetben feszültebb az ember,de szerintem még ezekben a feszult pillanatokban sem szabad elfelejteni, hogy ezt a nehéz helyzetet ez a rohadt vírus okozza nem a különböző társadalmi csoportok.Mondjuk hozzá kell tennem, hogy a kormány reakciója sem javított a tanárok "soron kívüli" oltása körül kialakult helyzeten.
A feszültséget teljes mértékben megértem, ugyan úgy bosszant azoknak a hozzállása a helyzethez, akik ebből hasznot próbálnak húzni. Én is ismerek ápolónőt, akit átvezényeltek covid osztályra, szerintem már nincs is olyan egészségügyi dolgozó, akivel ezt ne tették volna meg.
A tanárokkal szembeni frusztrációt is megértem, sajnos nagyon sok nem megfelelő ember van köztük, és a tanárok legnagyobb problémája az, hogy nem képesek összezárni, hogy az ilyen elemeket kiszórják maguk közül, és szerintem sosem fognak tudni. Az állami kéz bemerülése pedig csak rosszabbá tette az egészet évekkel ezelőtt. Egyébként orvosok között is vannak ilyenek, ahogy mindenhol.
Azt sem kétlem, hogy mennyire kimerítő és megerőltető jelenleg az egészségügyben, ahol megállás nélkül 6 napozni kell a helyzet miatt reggeltől estig, és hogy ez nem mérhető össze az alsós tesitanár elfoglaltságával. De ez nem feltétlenül igaz egy lelkiismeretesen matek érettségire/felvételire felkészítő tanár esetében, aki 6 osztályt (180 gyerek) próbál így is a lehető legjobbat nyújtva tanítani. És pöcshuszár az általánosításával őket gyalázza.
A megoldást ellenben akkor sem abban látom, hogy küldjünk vissza mindenkit a helyére, ahol eddig is volt. Még mindig rengetegen halnak meg minden nap a vírus miatt, és a lehetőségekhez képest mindent meg kellene tenni ennek visszaszorítására. A lehetőségeink pedig jobbak annál, hogy megnyitjuk az oktatást (na meg reggel-délután a rohanásban a gyereket vivő szülők nem lesznek kitéve veszélynek?)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Rosszul tudod. A szülőnek kéne nevelnie. Csak úgy látszik te is abba bagázsba tartozol, aki még ezt is tanárra tolná...
Már esment olyanról nyilatkozol amiről fogalmad sincs ! Igen az alap nevelést a család adja de a tanári pálya azért egy hivatás mert az ember a legféltettebb kincsét a gyerekét bízza rájuk abban az időben amíg a suliban vannak . Tehát ha a kölök uszkve 7-8 órát a suliban tölt akkor nyilván a tanár is fogja nevelni , ez elkerülhetetlen ezért a tanár felelőssége az , hogy abban az időben amikor rá van bízva a gyerek miket lát/tanul tőle amitől igenis nevelődik a gyerek ! Majd ha egyszer lesz sajátod majd akkor vitázunk róla ! Én igenis érzem és vallom , hogy a szüleimen kívül a tanáraim/iskoláim is meghatározták milyen ember is lettem .
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
A barátnő volt munkatársát hívták oltani.
23 éves.
Hát gyerekek, ez kabaré...

Sok oka lehet ennek szerintem:
  • abban a körzetben kevés a páciens
  • abban a körzetben kis arányban regisztráltak
  • az a háziorvos szorgalmas, és sokat olt/küld oltópontra
  • abban a körzetben kevés volt az öreg
  • abban a körzetben sokan válogatnak a vakcinák között, és örül a doki, ha talál valakit, aki elfogadja ami épp van
  • abban a körzetben sokan voltak/vannak 3 hónapon belül covidosak
  • a munkatárs valamilyen szempontból krónikus, csak nem hirdeti magáról

Természetesen ezen fentiek tetszőleges kombinációja is előfordulhat, plusz még olyan okok is lehetnek, amit nem tudok (most ennyi jutott eszembe).
Valami oka biztosan van!

Továbbra is azt javaslom, légy türelmes, és heti 1x nyugodtan érdeklődhetsz kedvesen a háziorvosodnál.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Lassan csak kiborul az a bizonyos bili :



 
  • Tetszik
Reactions: merleg

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Sok oka lehet ennek szerintem:
  • abban a körzetben kevés a páciens
  • abban a körzetben kis arányban regisztráltak
  • az a háziorvos szorgalmas, és sokat olt/küld oltópontra
  • abban a körzetben kevés volt az öreg
  • abban a körzetben sokan válogatnak a vakcinák között, és örül a doki, ha talál valakit, aki elfogadja ami épp van

Természetesen ezen fentiek tetszőleges kombinációja is előfordulhat, plusz még olyan okok is lehetnek, amit nem tudok (most ennyi jutott eszembe).
Valami oka biztosan van!

Továbbra is azt javaslom, légy türelmes, és heti 1x nyugodtan érdeklődhetsz kedvesen a háziorvosodnál.
Engem is keresett a háziorvos, szintén annyi vagyok. Kérdezte hogy orosz vagy astra, oroszt kértem. Előbb írt, hogy azt nem ad végül, csak astrát. Apát még nem hívták, ugyan az a háziorvos, ellenben felhívták egy másik körzetből, hogy őt elkeverték.
Máshol pedig még egyáltalán nem is értesítették a fiatalabbakat ahogy tudom, pl 11. ker, vagy Margit-híd budai oldalán. Nagymamám pár napja kapta a másodikat, ő 70. Nekem úgy tűnik, hogy felgyorsultak a dolgok talán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Vagy neked már az is fáj, ha délután 4től a saját gyerekeddel neked kéne foglalkozni?
Na látod ez a személyeskedés! Nyilván ezt is jobban tudod. Nyilván a diagnosztizált enyhe figyelemzavaros, és diszlexiás gyerekem magától és a drága iskolai rendszer miatt 4-5-ös tanuló.... Nem attól, hogy minden nap külön volt foglalkozva vele.
Tudod mit Havas John? Nem tudsz te semmi! :)

Arról a legkisebb mértékben sem a tanár tehet, hogy az alulfinanszírozott szarkupac oktatásban nem sikerült egy egységes, normális rendszert készíteni/megvásárolni.
Mivel ezzel sem vagy tisztában, ezért megsúgom neked, hogy minden tanár ingyenesen jut hozzá a MS Office-hoz. Aminek alap része a Teams is, ami egy tök elfogadható keret rendszer. Csak használni kellett volna megtanulni 1,5 év alatt....

Ennek ellenére igen, én is tudom, hogy vannak tanárok, akik azt csinálják, hogy nekik ez nem megy, nem tartanak semmit, visszaélnek a lehetőséggel, és 0 energiát tesznek az egészbe. Ez probléma. De a végtelen általánosításod és habzó szájú vergődésed szintén egy nagy probléma, amivel az egészet csak mélyíted.
Ollé!

És akkor miért is nem lehet a felüket beoltani, mielőtt újranyitnak az iskolák? Vagy akkor ha elszúrták az orvosok esetén, most szúrják el megint, holott meg van a lehetőség normálisan csinálni?
Minden regisztrált és érintett tanár be lesz oltva minimum 12 nappal a 19-ei iskolakezdés előtt. Akkor mégis mire várjunk? Június közepére?


Azt a részt szépen átugortad, ahol leírtam, hogy a tanárok nagy része elég veszélyeztetett korú a mostanában hallott hírek alapján, tehát ha nagy részük kidől, ki is fogja tovább tanítani a gyerekedet?
Értem, tehát innentől ha be is van oltva, gyerek közelébe sem mehet, csak mert idősebb?
Te honnan veszed azt a blődséget, hogy a Covid el fog tünni? Mert ha nem tűnik el, akkor innentől minden 50 feletti tanár elmegy horgolgatni otthon? Vagy ezt hogyan képzelted?

A 25 éves rajztanár majd tanít matematikát és fizikát ahelyett, aki most 50, és ágynak dől?
Csak szólok, hogy jelenleg szemészek, és pszichiáterek visznek komplett Covid részlegeket ügyeletben.

Vagy majd ott is egyetemistákkal pótóljuk a sorokat? Kár, hogy orvostanhallgatóból sokszoros mennyiség van pedagógushallgatóhoz képest (és ezzel nem azt mondom, hogy egy kicsit és elfogadható mozzanat volt a diákok vezénylése...). Akkor majd a felső tagozatos gyerekedet kap normális házi feladot, és nem éri hátrány majd a reál tárgyak területén? Az orvosok és ápolók kiesését mindenáron megakadályozták az azonnali oltással, az oktatás pedig mehet a levesbe? És mielőtt belekötnél, az egészségügyi dolgozók elsődlegessé tétele teljes mértékben racionális lépés volt.
Most per pillanat a szülőkkel pótolják a "sorokat".
Ha mehetne a levesbe, akkor eddig vajon miért kellett többször komplett lezárni az iskolarendszert? A középiskolástól felfelé vajon miért kellett mindenkinek ezt az évet távoktatásban letudni?
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 204
5 146
113
Lassan csak kiborul az a bizonyos bili :



Hát azért csínján ezekkel.

Tényszerűen:

COVID-19-VAKCINÁK HATÁSOSSÁGA

Pfizer/BioNTech - 95%
Moderna - 94,5%
Szputnyik V - 91,6%
Sinopharm - 79,4%
Johnson & Johnson - 67%
Convidecia (CanSino) - 65,3%
AstraZeneca/Oxford, Covishield - 62%

Szóval ha Kunetz Zsombor szerint a Sinopharmmal oltottakat ne tekintsük védettnek mi legyen az Astrát kapottakkal?