Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 390
113
Mondjuk kíváncsi lennék a szerbiai adatokra. Ott bárkinek beadták kortól függetlenül. Ha jól tudom a magyar járványügy megkapja ezeket az adatokat, szerintem ha rossz tapasztalataik lettek volna mi sem az öregek nem adjuk.

A tapasztalatok alapján a 70 év feletti férfiaknál van hogy nem lesz antitest termelés. Egyszerüen le kell tesztelni és akinek nincs annak adni egy harmadikat
A 60%-os vakcina is jobb, mint a fertőzés. Egyébként pedig ezek a százalékok a betegség enyhe eseteire vonatkoznak. A súlyos betegséget sokkal nagyobb arányban akadályozzák meg. Az AstraZeneca szerint a súlyos betegséget közel 100 %-ban megakadályozza a vakcinájuk.

A szerb tapasztalatokra én is nagyon kíváncsi vagyok. :)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ha ezt kellő időben és gyorsan --másokhoz képest-- tesszük meg, jelentős előnyt tudnánk kovácsolni a "keresztbe-oltás".
Ha hagynák "egyesek" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: (+ :mad::mad::mad: részemről)


"keresztbe-oltás": különböző hatásmechanizmusú vakcinák egymás utáni alkalmazása --némi biztonsági idővel-- , ahol a kedvező hatások összeadódnak és az eredetihez közeli mutációk esetében is jelentősen nagyobb védelmet ad --a több féle jellemző alapján ami az emberi immunrendszernek átadásra kerül-- !!! A mutáció ugyanis fokozatos, eleinte kis eltérés van.

Valószínűleg a kedvezőtlenek is amik százalékos aránya ezred-töredék százalék az eddigi statisztikai adatok alapján.
...kivéve az ellenzékek és a piaci konkurensek szemében.
...ahogy az itteni "lenyomaton" is látható!
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 204
5 144
113
A 60%-os vakcina is jobb, mint a fertőzés. Egyébként pedig ezek a százalékok a betegség enyhe eseteire vonatkoznak. A súlyos betegséget sokkal nagyobb arányban akadályozzák meg. Az AstraZeneca szerint a súlyos betegséget közel 100 %-ban megakadályozza a vakcinájuk.

A szerb tapasztalatokra én is nagyon kíváncsi vagyok. :)
Ennyit találtam:

 

winter

Active Member
2011. november 19.
109
198
43
Háát ezt is rosszul tudod. MINDEN iskolásnak és tanárnak ingyen jár az intézményi Microsoft csomag. Illetve nem ingyen, de az állam veszi meg helyettük.
Rendben, akkor mi tartott eddig vissza attól, hogy ezt jelezd például a téged érintő intézmény felé, kérve, hogy egységesítsék a felületeket? Mert gondolom van valami oka annak, hogy egyik tanár ezt a platformot, a másik a másikat használja, a széleskörű inkompetencián túl is, amit úgy látszik, én rosszul tudtam.
Szerintem ne nagyon akard nekem elmagyarázni, hogy ki mire képes a gépével az életkorától függően.
A munkámból kifolyólag napi szinten nyújtok desktop user supportot. És érdekes módon sok 60-70+-os embernek is. Van amelyik adatbázist épít, van amelyik facebookon videotelefonál, van aki maga vágja a saját videóit. A Teams alap szintű használatának (az ehhez elég!) elsajátítása a legkomolyabb digitális analfabétának is maximum fél-egy óra.
Igen, egy 60-70+os, akinek már nem feltétlenül kell dolgoznia, és a szabadidejét felhasználhatja. Egy tanárnak a munkaidőn túl tantervet kell készítenie, az idióta védésekre és vizsgákra kell készülnie, adminisztrációt végez és javít (ha 6 osztály ír 2 oldalas dolgozatot, akkor 6*30*2 = 360 oldalt kell végignyálaznia 2-3 hét alatt), mindezt munkaidőn túl. És akkor még a saját családjával semennyit sem foglalkozott. Majd ezek után persze felüti a google-t és elolvasgatja, hogy aznap épp miért nem tudta megosztani a képernyőjét teamsen. És tudod az a szomorú, hogy van, aki elolvassa, és próbál tenni, de ha a szülői oldal ennyit enged át ebből, akkor minek?
Nem akarom pátyolgatni őket, de sajnos kezdem azt hinni, hogy azokhoz hasonlóan gondolkodsz, akik a tanári pályával kapcsolatban elhiszik, hogy fizetett nyári szünetekből áll.
Ez szép és jó, azonban itt olyan szoftverekről beszélünk, mint a Word. Ha valami nem megy, akkor azzal nem kell a komplett fejlesztői gárdát követelni a Microsofttól. Szimplán csak meg kell tanulni használni - meg a hibáival együtt élni.
Egyetértek, meg lehet tanulni használni. De mit ér önmagában a Teams? Mit oszt meg rajta? Kellenek más online anyagok is, amelyekkel feladatot tud megoldani órán, amelyekkel házi feladatot tud ellenőrizni és kiadni. Vagy legyen mindenkinek otthon 4k-s videokamerája és whiteboard-ja, amire ír, és közben magyaráz? Meg nyomtató és szkenner, amivel az átküldött dolgozatok százait nyomtatja saját költségén? Vagy ha az nincs, akkor 32"-os monitor, amin nem kell hunyorogni javításkor? Én ezeket a dolgokat hazahozhattam melóból, a tankerület viszont ilyenekkel nem szólgál. Az online anyagot is a tanárnak kell generálni? Végülis ő tudja, hogy mit kell leadnia órán. De akkor már tudjon programot írni, meg fejlesztőeszközöket is használni? És mikor készítse el ezeket a feladatokat? Munkaidőn túl? Mert készen ilyen eszközök nem állottak a rendelkezésükre. Használhat pl. redmentát. Hányan ismerik, vagy akarják használni? Ennek a hiányáról ők tehetnek? Nem feltétlenül a teams-el, vagy bármelyik platformmal van a baj, mert ez egy jóval összetetteb dolog, amit az első lezárás után rohamtempóban kellett volna megoldani magasabb szinten.
És mikor regisztrált?
Amint lehetett.
Ne menjünk már el amellett sem, hogy a tanárok SOS oltása mellett azért folyik a pór nép oltása is. Ráadásul az iskolák nem egy össznépi cuppanós puszival fognak indulni, hanem a szigorú higiéniás intézkedések továbbra is érvényben lesznek a sulikban.
Abban az iskolában, ahol az igazgató egy tahó, a frissen nyírt fűre löki a csikket az udvaron, 50 éves a tornaterem, és sosem volt szappan a mosdókban? Ki fogja azokat a szabályokat betartatni a gyerekekkel? Lehet, hogy a te gyerekeid speciel szófogadók és kezelhetők, de nem mindegyik olyan.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Rendben, akkor mi tartott eddig vissza attól, hogy ezt jelezd például a téged érintő intézmény felé, kérve, hogy egységesítsék a felületeket? Mert gondolom van valami oka annak, hogy egyik tanár ezt a platformot, a másik a másikat használja, a széleskörű inkompetencián túl is, amit úgy látszik, én rosszul tudtam.
Megtörtént. Letojták. Annyit értünk el vala tavaly tavasszal, hogy kicsit türelmesebbek lettek a tanárok. Kb. nem délután 4-re kellett mindent befényképezve visszaküldeni, hanem csak 6-ra...
Valamennyire egységesedni látszik a rendszer mostanra, mert őszre megtanulták a másodikosom tanítónői is kezelni a Teams-et, de ettől még simán előfordul, hogy 1-1 tanár valamilyen kóbor ötlettől vezérelve az üzeneteit mondjuk kizárólag csak a Kréta egyik eldugott almenüjében küldi el.

Pedig csak annyit kellett volna csinálni, hogy iskolai szinten kiválasztanak egy módszert/programot. És megmondani minden tanárnak, hogy azt használja.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Sajnálom, ha személyeskedésnek vetted, szerintem egy kérdést tettem fel, és nem minősítgettelek.

Igen, a tanár ingyen jut hozzá. És a diák is? Mert az egyetemistáknak ingyen jár a teljes Office csomag, általános iskolában pedig nem hiszem. Afölött még mindig elsiklasz, hogy 50+os emberekkel szeretnéd megtaníttatni, ami nem feltétlen úgy megy, ahogy te azt elgondolod. Persze nekik support sem jár, mert az iskola nem egy multi, ahol telefonálsz, hogy a fizetett szoftvered nem úgy megy, ahogy te azt elvárod, és egy hetük van megoldani. Az iskolai informatikus pedig legtöbbször olyan is, mint az oktatásügy.
Egyébként az online felületeken vekengés helyett sokkal nagyobb probléma szerintem sok helyen a normális hálózat és a számítógépek hiánya, mert most az van feltételezve, hogy minden személynek saját PC-je van, ami nyilván nem biztos, hogy 3 kisgyerekes családban megvalósul.

Tényleg? Mesélj még. Ismerek tanárt, aki ma kapta meg az 1., azaz az első adagját. 8 nap múlva 19-e. Május 14-re van kiírva 2. adagra. Tehát majdnem jól mondtad, június elejére kellene várni, hogy meglegyen a kellő védelem.

Nem, nem fog eltűnni, még mindig annyit írtam, hogy idő előtt fognak nyitni, mert egyértelműen nem lesz meg azon embereknek a védettsége, akiknek szüksége van rá. Meg amúgy mi értelme van beoltani soron kívül nagyon sok embert, majd úgy nyitni, hogy nincs ideje kialakulni a védettségnek? Nagyon visszás, hogy harsog a net attól, hogy az oltottak is vigyázzanak, meg 2 adag kell, plusz 2 hét míg kialakul, sőt, inkább 3 adag, majd hugyoznak egyet széllel szemben, és az ellenkezőjét teszik.

És ez jó így, ismételjük meg az élet más területén is, ha nem muszáj, akkor is?

Amennyire a tanárok soha nem voltak prioritásai a rendszernek, ki is lett mondva, úgy kétlem, hogy az iskolarendszer védelmében lett bezárva elsősorban. Szerintem azzal, hogy akit csak lehetett, házi őrizetbe száműztek, azzal az egészségügyre való tömeges rázuhanást próbálták (igazából a harmadik hullámig viszonylag hatásosan) megakadályozni. De lehet, hogy egyszer figyelembe vették az ő félelmeiket is. Ez baj? Vagy mennie kellett volna a show-nak, és most a tanárok a gimnazistákkal egyetemben feküdnének a kórházi folyosókon, és a vírus miatt összezuhan az oktatás is, meg néhány 14-18-as évfolyam is megritkul? Csak mert már onnan is betegek az emberek, ha a feleséged látja is, akkor te is tudod.
Az OM-azonosító birtokában minden diák jogosult az ingyenes Microsoft Office csomagra.

 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Biztos vagyok benne, hogy a PCR- tesztekkel is így lesz. Először még csak az alternatív oldalak közlik le, de aztán előbb-utóbb kiesik az a bizonyos csontváz a szekrényből, és eljut a nagyközönséghez is az igazság.
Na akkor légy szíves meséld már el nekem, hogy szerinted miért hülyeség az, amit tanultam a PCR-ről, láttam működés közben és néhányszor végeztem is. :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ezt hívják protekciónak.. Ha tényleg a doki dönt, szerinted kit fog behívni előbb oltásra? Aki nyalja a s...ét és jól ismer, vagy akit kb 2 éve látott utoljára? Nálunk vidéken vannak olyanok, akik még takarítani is jártak a doki házába, nem is kellett várniuk semmilyen vizsgálatra... :D
Vannak orvosok, akik kifejezetten megsértve érzik magukat akkor, ha valaki ilyesmivel próbálkozik (ajándék, boríték, egyéb), van aki ha hoznak elteszi, de nem hagyja, hogy a döntését ez befolyásolja, és vannak, akiknek ez vezeti a kezét, és bizony előnyöket adnak azoknak, akik élnek ezekkel, sőt a szerint rangsorol, hogy ki mennyit tett a borítékba, sőt még meg is sértődik, ha az ő mércéjével "kevés a borítékbélés", aminek vagy hangot ad, vagy csak leszar hiába adtál borítékot, mert mit képzeltél, hogy ilyen kevéssel akarod kiszúrni a szemét. Mindhárom fajtával találkoztam sajnos, igazából 4, mert a boríték alapján mérlegelőnek van két alfaja, aki feedbackel róla és aki nem. Az egésztől hányni tudnék, mert az alapesküjükkel annyira nem összeegyeztethető, de a világ nem egy tökéletes hely... Hippokrátesz egy elméleti idealista volt úgy látom, és nem minden orvos osztja a "nézeteit"
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
720164 fertőzött (+6296)
10484 kórházban (-437)
1290 lélegeztetőgépen (-54)
270353 aktív eset (+3062)
426394 gyógyult (+3028)
23417 elhunyt (+206)
2835894 (1197685) kapott oltást (+74956, +26210)
4934786 mintavétel (+36864)
44370 hatósági házi karanténban (-2671)
40a99aa0a9d46f219eeaa3b163e8e2a7.png
725.241 fertőzött (+5.077)
10.740 kórházban (+256)
1.249 lélegeztetőgépen (-41)
272.459 aktív eset (+2.106)
429.074 gyógyult (+2.680)
23.708 elhunyt (+291)
2.900.383 (1.217.258) kapott oltást (+64.489, +19.573)
4.961.146 mintavétel (+26.360)
43.002 hatósági házi karanténban (-1.368)
ae9d522920cc1ad62703d9efde6cbe5a.png
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
Lassan csak kiborul az a bizonyos bili :



Mióta mondom hogy a kínai és az orosz vakcináknak az árukhoz képest nincs annyi haszna.
Billentyűzetek tucatjait koptattam el, de sokak részéről csak elvakultságot láttam felfedezni a negatív válaszok között.
Hát tessék, itt van én megmondtam hogy a falnak ment neki a kormány és vitt minket velük együtt.
 
W

Wilson

Guest
725.241 fertőzött (+5.077)
10.740 kórházban (+256)
1.249 lélegeztetőgépen (-41)
272.459 aktív eset (+2.106)
429.074 gyógyult (+2.680)
23.708 elhunyt (+291)
2.900.383 (1.217.258) kapott oltást (+64.489, +19.573)
4.961.146 mintavétel (+26.360)
43.002 hatósági házi karanténban (-1.368)
ae9d522920cc1ad62703d9efde6cbe5a.png

Az biztató, hogy csökken a lélegeztetőgépen lévők száma, viszont a halottak száma nagyon magas és a csaknem
20%-s találati arány az új fertőzöttek esetében azt mutatja, hogy a covid fertőzés akadálytalanul terjed és még messze vagyunk attól (max 5%), hogy azt mondhassuk, hogy az ellenőrzésunk alatt tartjuk a járványt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
725.241 fertőzött (+5.077)
10.740 kórházban (+256)
1.249 lélegeztetőgépen (-41)
272.459 aktív eset (+2.106)
429.074 gyógyult (+2.680)
23.708 elhunyt (+291)
2.900.383 (1.217.258) kapott oltást (+64.489, +19.573)
4.961.146 mintavétel (+26.360)
43.002 hatósági házi karanténban (-1.368)
Szerintem elég ha space-t ütsz, máris jól láthatóak a számok:

725 241 fertőzött (+5 077)
10 740 kórházban (+256)
1 249 lélegeztetőgépen (-41)
272 459 aktív eset (+2 106)
429 074 gyógyult (+2 680)
23 708 elhunyt (+291)
2 900 383 (1 217 258) kapott oltást (+64 489, +19 573)
4 961 146 mintavétel (+26 360)
43 002 hatósági házi karanténban (-1 368)
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Mióta mondom hogy a kínai és az orosz vakcináknak az árukhoz képest nincs annyi haszna.
Billentyűzetek tucatjait koptattam el, de sokak részéről csak elvakultságot láttam felfedezni a negatív válaszok között.
Hát tessék, itt van én megmondtam hogy a falnak ment neki a kormány és vitt minket velük együtt.
Azóta szólt a fószer, hogy kiforgatták a szavait. Vakcinabiznisz, politika stb... Haladjunk!!!
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 204
5 144
113
Mióta mondom hogy a kínai és az orosz vakcináknak az árukhoz képest nincs annyi haszna.
Billentyűzetek tucatjait koptattam el, de sokak részéről csak elvakultságot láttam felfedezni a negatív válaszok között.
Hát tessék, itt van én megmondtam hogy a falnak ment neki a kormány és vitt minket velük együtt.
Ezzel annyi gondom van amit nem említ Kunetz Zsombor:


1. nincs elegendő nyugati vakcina és úgytűnik jódarabig nem is lesz.
a. Ami jön azt se korrektül osztják el az osztrákok és még vagy 5 uniós ország szerint
b. az orosz oltóanyag még a nyugati szakirodalom szerint is hatékony.

2. az Astra kevésébé hatékony mint a kínai vagy az orosz.

3. ha számolunk: sokkal olcsóbb 10-20-30 euróval többet fizetni egy oltásért mint lezárni az országot, ellátni a betegeket, bedönteni a gazdaságot.

Összegezve:

minden beadott oltás jobb mint a semmi
 
M

molnibalage

Guest
Mióta mondom hogy a kínai és az orosz vakcináknak az árukhoz képest nincs annyi haszna.
Billentyűzetek tucatjait koptattam el, de sokak részéről csak elvakultságot láttam felfedezni a negatív válaszok között.
Hát tessék, itt van én megmondtam hogy a falnak ment neki a kormány és vitt minket velük együtt.
Nos, ezek himihumi oldalak. A popó magazint is linkelhetted volna...
Egyik "hírben" sincs orosz vakcina...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mióta mondom hogy a kínai és az orosz vakcináknak az árukhoz képest nincs annyi haszna.
Billentyűzetek tucatjait koptattam el, de sokak részéről csak elvakultságot láttam felfedezni a negatív válaszok között.
Hát tessék, itt van én megmondtam hogy a falnak ment neki a kormány és vitt minket velük együtt.
De hiába mondod. Jelenleg ezek a hatékony vakcinák, amiknek eredményével valamilyen mértékben a jövőbeni mutánsok ellen is számolhatunk talán hosszú távon:
  • Pfizer/BioNTech
  • Moderna
  • Szputnyik V
  • Sinopharm
Két nyugati és két keleti. Ezt tudta az emberiség felmutatni rövid idő alatt és ez eléggé jó! Én például a Szputnyikot fogom kérni, mert annak a második dózisát beadják időben és meglesz a teljes kilencven százalék fölötti védettségem valamivel több mint egy hónap után! Minden más politika és csak ostobák csinálnak politikát a saját biztonságukból!
Bike-Fall.jpg
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 390
113
Én például a Szputnyikot fogom kérni, mert annak a második dózisát beadják időben és meglesz a teljes kilencven százalék fölötti védettségem valamivel több mint egy hónap után!
Ha eddig nem kaptad meg, akkor elég kicsi rá az esélyed. A lekötött mennyiség 80 % -a már beérkezett, és nagy részét már be is adták. Húsvét környékén az ismerőseim közül rengetegen kaptak Szputnyikot.

Valamiért a két keleti vakcina közül a jobb és olcsóbb vakcinából vettünk kevesebbet. :(
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Az biztató, hogy csökken a lélegeztetőgépen lévők száma, viszont a halottak száma nagyon magas és a csaknem
20%-s találati arány az új fertőzöttek esetében azt mutatja, hogy a covid fertőzés akadálytalanul terjed és még messze vagyunk attól (max 5%), hogy azt mondhassuk, hogy az ellenőrzésunk alatt tartjuk a járványt.
A szennyvíz adatok is azt mutatják, hogy stagnál az örökítőanyag, tehát a következő 7-10 napban nem várható csökkenés...Ehhez hozzájön, hogy a mai pozitív esetszám is az elmúlt napokhoz képest jóval kevesebb tesztszám mellett jött ki. A Húsvéti családlátogatások eredménye kb majd most kezd megmutatkozni, plusz ehhez jön hozzá majd az iskola nyitás is...A napi aktív esetek száma még mindig bőven meghaladja a gyógyultak számát, tehát folyamatosan emelkedik, így a potenciálisan kórházba kerülők száma is magas még mindig, amíg itt nem lesz fordulat és nem kezd el csökkenni az aktív esetek száma addig messze nem lélegezhetünk fel! Ráadásul az is érdekes, hogy megyénként micsoda eltérések vannak a napok között, Vas megye 2 napja kis híján rekordot döntött, tegnap is sok új beteg volt, most meg "alig" van új fertőzött", de több megyében is így van, nagyon hullámzóak a napi új eset adatok, ez a tesztelés miatt lehet?