Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Te élsz tévedésben drága padawan! :rolleyes:

Mégpedig abban, hogy nem állandó/végleges immunitás alakul ki. Az általad elmondottak igazak lennének, ha akit beoltanak és immunissá válik, akkor az örökre az is marad.
MINDEN szakértő elmondta, hogy teljesen változó, hogy az emberek hogyan reagálnak a vakcinára. Van akinél nem is alakul ki védettség, van akinél rövid ideig tartó védettség alakul ki, de senkinél nem alakul ki állandó védettség.
Te magad írtad le, hogy a védettségi igazolás is csak időleges érvényű. Nem véletlenül!!!
1000-szer leírtam már, hogy a Covidot is az Influenza stratégiája szerint kell majd kezelni. Mivel a védettség időleges, így folyamatosan újra és újra oltani kell ellene (Mindig az aktuális mutációt figyelembe véve). A gyártók meghatároznak egy olyan minimális időintervallumot, ami ideje alatt még az oltott populáció jelentős részét megvédi. És ennyi.
A Pfizer is nem véletlenül mérte/és hozta nyilvánosságra a továbbfertőzési valószínűséget. Ez nem egy automatikus folyamat.
Igaz ugyan, hogy a jelenlegi vakcinákkal NEM biztosítható a hosszútávú védelem, ennek ellenére a WHO és nagyon sok más ország célja a SARS-CoV-2 végleges kiirtása, ahogy az más veszélyes vírusok esetében is cél. Ez egy hosszútávú program, aminek most a kezdetén vagyunk. A SARS-CoV-2 veszélyességét korábban sokan megkérdőjelezték, hozzáteszem teljesen indokolatlanul, mellőzve minden szakmai érvet, korábbi világméretű pandémiákat. (pld. az un. "spanyolnátha járvány", amely kezdetben szintén nem volt tömeges vérengző és minden esetben halálos, aztán idővel egyre durvábbá vált !!!!!!!) Én is már korábban többször figyelmeztettem (pld. már a nyáron is), hogy bármikor eldurvulhat a járvány súlyosabb mutánsok megjelenésével. Az ezt megkérdőjelezők egy része pld. rendszeresen hivatkozott a vírusok elvolúciójára, amelyben azt fejtegették (szakemberekre hivatkozva), hogy a járvány idővel egyre kevésbé lesz veszélyes, mert ez a vírus hosszútávú érdeke. EZ ELVILEG VALÓBAN ÍGY VAN !!! Csakhogy a vírussal és a mutánsaival EZT SENKI NEM BESZÉLTE MEG !!!!! :eek::D:D Elfelejtették azt a nem mellékes tényt is, HOGY EZ EGY OROSZ RULETT, ebben, a vírus evolúciójában NINCS SEMMILYEN "LOGIKA". Bármikor kialakulhat egy "öngyilkos mutáns vírus" is ! Aki után alig marad túlélő ! Nos igen, akkor születhet meg az az emberi ellenálló képesség, ami számára a vírus már csak egy garantáltan enyhe lefolyású vírusos fertőzéssé válik ! Akarjuk mi ezt ? Mert az evolúciós válasz többféle lehet ! Pld. nem okvetlenül a vírus válik kevésbé öldöklővé, hanem a túlélő lakosság szerez (a túlélők kiválasztódásával) nagyobb ellenállást a vírussal szemben. Persze ennek rengeteg halott lenne az ára ! Akarjuk mi ezt ? Nem ?

Példának hoznám az AIDS vírust. Nos vannak olyan emberek, akik kromoszómáiban teljes védettség van kódolva az AIDS ellen, és vannak akik számára ez a védettség 50%-os. Mindenki más számára az AIDS egy lassan ölő halálos vírus. De szerintem SENKI nem akarja kipróbálni, ő vajon melyik kategóriába tartozik a háromból. Ezt a stratégiát ajánlanám mindenkinek a SARS-CoV-2 esetében is. :) Persze hosszas kutatások után ma már azonosíthatók genetikai vizsgálatokkal, kik azok, akik teljesen ellenállóak az AIDS-el szemben. Később várhatóan ez a SARS-CoV-2 esetében is megtörténik. Addig viszont a teljes társadalmat oltani kell sajnos ellene. Ez van. A hosszútávú védekezési stratégia részletes kidolgozása még odébb van. Addig is elsődleges a gyógyszerek / vakcinák fejlesztése, a védőeszközök / tesztek gyártásának kiépítése, a vakcinagyártás kiépítése, persze mindezeket országon belül. Lassan már körvonalazódnak ezek. Az én javaslatom még az volt 1 évvel ezelőtt (itt a fórumban !), hogy a környező országokkal összeállva kellene egy kb. 30 milliós térségre megoldanunk ezeket, hogy rentábilis legyen a szakember ellátás / alapanyag gyártás. A környező szomszédos kisebb országokat kellene összeszednünk mint Horvátország, Szlovénia, Szerbia, Ausztria, Szlovákia. Közös szakember képzés (egyetemeken), és súlyos szerződések az együttműködésre , hogy senki ne tudjon kibújni akármilyen kormánya kerül hatalomra.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Ha nem lesz állami ellenőrző vizsgálat, mi itt a családban akkor is megcsináltatjuk magunknak.
Feleségemnek már megvan, ő ugye már az első egészségügyis körben kapott pfizert, neki rendesen beindult az ellenanyag tesztelés. Referenciának ott voltam én még oltás előtt, nekem ugyanaz a teszt gyakorlatilag nem jelzett ellenanyagot (1,65 volt emlékeim szerint), úgyhogy látható volt a különbség (neki 7800 körüli volt ugyanez a szám).
Ellenanyag termelés indult be természetesen, csak elírtam :D
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 013
113
Ha te érted amit magyarázol (azaz, hogy a halottakat mindenütt ugyanazon protokoll szerint számolják, tehát összehasonlíthatóak), akkor mivel magyarázod azt, hogy pl. a franciáknál napi 30-35 ezer új fertőzöttet jelentenek, és csak 300 körüli napi halottat?

Miért van az, hogy a svédeknél nagyságrendileg ugyanannyi az új fertőzött, mint nálunk (7 napos mozgóátlag ~5ezer), és napi 10 alatt van most már a halálozási adatuk? Erre mondj valami okosat, mert nagyon kíváncsi vagyok...
 
  • Hűha
Reactions: Bleroka
T

Törölt tag 1711

Guest

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ez a hívogasd a háziorvosod kampószöveg egyesektől mondjuk úgy, hogy túl van már az irritáló szinten...
Elhiszem ezt neked, sőt nem kételkedek abban sem, hogy az oltások szervezésében a korábban általad leírtad szerint eléggé nagy gáz van. Nem vitatom hogy ebben igazad van. Amikor anno beszéltem velük telefonon (tájékoztató vonal), én nagyon sok aggályt vetettem fel, hogy ez a regisztrációs rendszer így nagyon nem lesz jó. Azért mert pld nincs benne megfelelő visszaigazolás, az előjegyzési rendszert tökéletesnek minősítették, így a hibák javítására semmilyen kétoldalú rendszer NINCS ! Ez már akkor világosan látszott ! Én felhívtam a rendszersúlyos hibáira a figyelmet. Azt mondták nekem továbbítják a rendszer szervezői felé. Ennyit tudtam tenni. Sokan (a legtöbben) semmit nem tettek.

Amúgy nincs más megoldás (tudtommal) jelenleg, mint az, hogy a háziorvost piszkálják a regisztráltak. Politikusok szervezték a rendszert, ennyire telik tőlük. :) A legtöbb országban hasonló a helyzet szintén. Például az olasz oltási botrány az elmúlt napokban. Ráadásul ott a 75 év felettieket bolondították tömegesen az oltópontokra. A semmiért, mert a legtöbben oltást azt nem kaptak !!! :mad::mad:

Szóval igazad van ! Minisztérium és Operatív törzs szinten lehetne reklamálni, na meg a kormánynál. Sajtó van még, de ha nem tömegesen lépnek fel az semmit nem fog érni. Szóval értem a problémádat, csak megoldást nem tudok. Ugyanis ezt nem hozták létre a regisztrációs hálózathoz. Soha nem is volt létrehozva.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
M

molnibalage

Guest
Elhiszem ezt neked, sőt nem kételkedek abban sem, hogy az oltások szervezésében a korábban általad leírtad szerint eléggé nagy gáz van. Nem vitatom hogy ebben igazad van. Amikor anno beszéltem velük telefonon (tájékoztató vonal), én nagyon sok aggályt vetettem fel, hogy ez a regisztrációs rendszer így nagyon nem lesz jó. Azért mert pld nincs benne megfelelő visszaigazolás, az előjegyzési rendszert tökéletesnek minősítették, így a hibák javítására semmilyen kétoldalú rendszer NINCS ! Ez már akkor világosan látszott ! Én felhívtam a rendszersúlyos hibáira a figyelmet. Azt mondták nekem továbbítják a rendszer szervezői felé. Ennyit tudtam tenni. Sokan (a legtöbben) semmit nem tettek.

Amúgy nincs más megoldás (tudtommal) jelenleg, mint az, hogy a háziorvost piszkálják a regisztráltak. Politikusok szervezték a rendszert, ennyire telik tőlük. :) A legtöbb országban hasonló a helyzet szintén. Például az olasz oltási botrány az elmúlt napokban. Ráadásul ott a 75 év felettieket bolondították tömegesen az oltópontokra. A semmiért, mert a legtöbben oltást azt nem kaptak !!! :mad::mad:

Szóval igazad van ! Minisztérium és Operatív törzs szinten lehetne reklamálni, na meg a kormánynál. Sajtó van még, de ha nem tömegesen lépnek fel az semmit nem fog érni. Szóval értem a problémádat, csak megoldást nem tudok. Ugyanis ezt nem hozták létre a regisztrációs hálózathoz. Soha nem is volt létrehozva.
Ha engem mérnökként anno a cég összes főnöke hívott volna, hogy mikor lesz kész valami, akkor igen hamar kikapcsoltam volna a telefont. Mert úgy nem lehet dolgozni.

Na képzeld el egy háziorvosi rendelőben, ahol van akár sokezer bejelentkezett ember. Ha csak minden huszadik naponta egyszer telefonálna, akkor mikor dolgozna a szerencsétlenje...?

De a mai levél is azért jött a központtól, no nem az oltásra hívásra...

G2HOtiR.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ennek a cikknek fals a kiindulási pontja, aztán fals következtetésekkel igyekszik a tévedését alátámasztani!
Év végére ki fog derülni, hogy 2020. után 2021-ben is a legkisebb embervesztességet elszenvedő európai országok között leszünk népességarányosan! Ebben biztosak lehettek, mert már jelenleg is ez kezd körvonalazódni a nemzetközi adatokkal való összevetések tükrében!
A helyzet a következő:
..
Magyarország esetében 2021. január 4. és március 21. között összesen 33.539-en hunytak el!
(3.209 + 3.186 + 3.013 + 2.815 + 2.812 + 2.797 + 2.823 + 3.025 + 2.995 + 3.325 + 3.539 = 33.539)
..
Az ezzel közel teljesen megegyező előző évi, azaz 2020. január 6. és március 22. közötti időszakban pedig 29.424-en haláloztak el!
(2.586 + 2.582 + 2.720 + 2.800 + 2.635 + 2.750 + 2.586 + 2.782 + 2.605 + 2.577 + 2.801 = 29.424)
..
Vagyis idén 2021-ben a tavasz kezdetéig mintegy négyezer fővel haltak csupán meg többen, mint 2020. ugyanezen időszaka folyamán!
Ugyanakkor viszont idén koronovírus-halottként lejelentettek 8.378 fő elhunytat január 4. - március 21. között.
..
Ez ugye további négy és fél ezres különbséget feltételezne az idei többlethalálozásban, ami viszont nincsen! Hogyan lehetséges hát mindez? (Mert az nyilvánvaló gondolom, hogy ennyivel nem lett jobb a magyarság mortalitási statisztikája egy év röpke leforgása alatt, bezárások ide vagy oda!)
..
Ergó adódik a világos következtetés, hogy amíg nálunk "erősen felfelé számolják" a koronavírus halottakat, addig Szlovákia esetében pedig (lásd alább), "erősen lefelé számolják" azokat! Más magyarázat aligha lehetséges szerintem. De várom az ötleteket!
..
Szlovákia!
2021. januárjában a lejelentett adatok szerint 2.504-en haltak meg a koronavírusban:
(Január 31-én 4.642 az áldozatok száma, 2020. december 31-én 2.138, a különbség a januári érték.)
..
Viszont ehhez képest 2021. Január hónapjában 4.185 fővel hunytak el többen (összesen 8.650-en), mint az azt megelőző évben! Vagyis kirívóan sok, további 1.681 ember halálozott el valamiben, ami ugyanakkor nem szerepelt a koronavírus halálozási statisztikájában! Földrengés, háború nem volt az északi szomszédban, így nyilvánvalóan logikus a feltételezés, hogy ez a halálozási többlet ugyanakkor a koronavírus-járvány közvetett vagy közvetlen következménye! De mindenképpen azé, és nem más tényezőé!
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovakia
  • Number of deaths in January 2020 =
    Positive decrease
    4,465
  • Number of deaths in January 2021 =
    Negative increase
    8,650
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 410
3 672
113

Aha, tehát a franciáknál 6-szor, a svédeknél 30-szor élünk egészségtelenebbül?! Ha 2-3x-os különbség lenne, azt még talán elhinném, de ennyire csak az a válaszom, hogy persze... De én vagyok az irritáló, hogy ezeket nem kajálom be...

A cikkben lévő grafikon címe alatti kétsorost elolvastad?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Aha, tehát a franciáknál 6-szor, a svédeknél 30-szor élünk egészségtelenebbül?! Ha 2-3x-os különbség lenne, azt még talán elhinném, de ennyire csak az a válaszom, hogy persze... De én vagyok az irritáló, hogy ezeket nem kajálom be...

A cikkben lévő grafikon címe alatti kétsorost elolvastad?
Ilyen alapon akkor, mint az látható fentebb, a szlovákok pedig még plusz 30-szor, összesen 60-szor egészségtelenebbek mint a svédek! :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha engem mérnökként anno a cég összes főnöke hívott volna, hogy mikor lesz kész valami, akkor igen hamar kikapcsoltam volna a telefont. Mert úgy nem lehet dolgozni.

Na képzeld el egy háziorvosi rendelőben, ahol van akár sokezer bejelentkezett ember. Ha csak minden huszadik naponta egyszer telefonálna, akkor mikor dolgozna a szerencsétlenje...?

De a mai levél is azért jött a központtól, no nem az oltásra hívásra...

G2HOtiR.png
:D Van benne valami furcsa ? Tájékoztasd őket, hogy a visszacsatolás részét nem építették ki jelentkezési rendszernek ! Pld. azokra a hibákra amik az adatbázisaikban vannak nincs ügyfelek által használható javítási visszacsatolási rendszer ! Se telefonos, se e-mailes. :) Más rendszerszervezőket keressenek, ha kell akkor másik programozókat, akik rendes adatbázis kezelést tudnak létrehozni. Sok szerencsét ! :D Ez most gáz, hogy leírtam mit gondolok az egészről ? :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nem akarok vitatkozni, de ez nem bizonyíték. Kinyomom a fecsit, szívok bele fiz.sót (vagy akár Pfizert) és voila :) De vitatni nem akarom, mit kapott, nem azért írtam.
Feltörték gafzhu fiókját ! Tiszta oltás szleptikus lett ! LOL
Nem feltétlenül. Ha egy idős, beteg ember aggódik, hogy túl alacsony az ő esetében a kínai hatásossága és ha elfogadja, nem kap hatásosabbat jóideig, az miért idióta? 20 éves egészséges esetében már nem sokat oszt-szoroz a hatékonyság, jár vele a védetségi igazolvány. Szvsz.
Oltás = védettségi igazolvány ! Hát ide is eljutottunk ! De inkább tuti feltörték a fiókját !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Megint ott vagyunk, hogy a természetes védettség lényegében szart sem ér: ez egyre kevésbé gyanú, hanem inkább tényszerű.
Le kellene állítani a gyógyult koronavírusos betegeknek a védettségi igazolványok postázását. Nincs értelme, a természetes védettség lepkefing, az oltáson kívül más lehetőség úgy tűnik nincs.
Értitek ? Ha a szervezet a saját sok 10000 éve működő immunrendszerével leküzdi ezt a faszságot az semmi ! Nem ad védelmet de ha valamilyen mesterséges ló húgyot fecskendeznek az emberbe az tuti ! Hát úgy röhögök folyik a könnyem ! Hajrá blogen irány a standup szakma !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 431
46 324
113
Az ezt megkérdőjelezők egy része pld. rendszeresen hivatkozott a vírusok elvolúciójára, amelyben azt fejtegették (szakemberekre hivatkozva), hogy a járvány idővel egyre kevésbé lesz veszélyes, mert ez a vírus hosszútávú érdeke. EZ ELVILEG VALÓBAN ÍGY VAN !!! Csakhogy a vírussal és a mutánsaival EZT SENKI NEM BESZÉLTE MEG !!!!!
Dehogy van így!
A vírusnak nincsen ilyen jellegű érdeke.
A vírusnak egyetlen célja van: az örökítőanyag továbbadása.
Hogy az egyes mutációk milyen tulajdonságokkal rendelkeznek, az teljesen véletlenszerű.
Nagyon sok mutáció keletkezik. Csak az életképesek maradnak meg, és ezek egymással versenyeznek a terjedésben. A kevésbé veszélyes (alacsony mortalitású) vírusmutációk a modern világban azért hatékonyabbak, mert ha nem okoz komoly gondot, akkor nem fejlesztenek ellene se gyógyszert, se oltást, mert nem érdekel senkit sem. Egyszerűen átmegy a betegeken és kész.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Árpicsek

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Értitek ? Ha a szervezet a saját sok 10000 éve működő immunrendszerével leküzdi ezt a faszságot az semmi ! Nem ad védelmet de ha valamilyen mesterséges ló húgyot fecskendeznek az emberbe az tuti ! Hát úgy röhögök folyik a könnyem ! Hajrá blogen irány a standup szakma !
Természetesen vannak kivételek, de általában a védőoltásokkal többszörösére nő az immunválasz erőssége, a természetes immunitáshoz képest.