Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Oltás = védettségi igazolvány ! Hát ide is eljutottunk ! De inkább tuti feltörték a fiókját !
Amúgy kb. az a véleményem, hogy azok, ahol sokat árt a kór, ott minél hatásosabb oltás kell. Ahol csak azért oltanak szinte, hogy a nyájimmunitás meglegyen, ott bármelyik jó. Mondjuk ma láttam egy 28 éveset, 80% tüdőérintettsége volt. Enyhén szólva szörnyen néz ki a tüdeje még mindig. Kíváncsi lennék 1 év múlva a légzésfunkciójára, hány százaléka is maradt a normálisnak...
 
  • Szomorú
Reactions: bel

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
1) nem követed a híreket. A 8800-as többlet halálozás egy előzetes adatközlés szerint volt. Azóta már revideálták a számokat. A jelenlegi legfrissebb adatok szerint 2020-ban 143129 halálozás volt, 2019-ben meg 129275.
Másrészt ahogyan írtam én a többlet halálozást nem 2019-hez hanem 2015-2019 átlagához néztem

2) szerintem elég világosan leírtam, hogy mit és hogyan számoltam. %-ban mérve az eltérést meg egyáltalán nincs értelme nézni, csak millió főre vetítve. Nálunk a TÖBBLET halálozásból 500/millió főt nem magyaráz szeptember 1 és december 31 között a Covid halálozás, a Szlovákoknál meg 700/ millió főt.
Ne vedd kötözködésnek de biztos ami biztos alapon a pontos számokat megnéztem a hivatalosan elérhető oldalakon. A 2020-as 143129-es halálozási értéket nem találtam meg.
A ksh oldalán 2019-re 129.603 2020-ra 139.549 értéket találtam.


139549 összhalálozás (forrás: https://www.ksh.hu/stadat_files/nep/hu/nep0069.html letöltés ideje: április 14. 22.00)
130814 a 2015-19-es átlaghalálozás évente ( forrás: https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh001.html )

8735 fő a különbség

9667 covid halott 2021. jan 1. (forrás: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/)

Igy 932 fővel több halottat számoltak el COVID halottnak mint a többlethalálozás igényelne.


Ez szerintem reális mert csökkent a közlekedési balesetek száma, infulenzajárvány is gyengébb volt.




2250 covid halott 2021. jan. 1. ( forrás: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/ )

5500 töblethalálozás 2020 évben a 2015-19 átlaghoz képest ( forrás: https://spectator.sme.sk/c/22594536...ts-worst-death-toll-since-the-end-of-ww2.html)

Igy a COVID áldozatok a többlethalálozás 40%-át magyarázzák,
ha lakosságra viszonyítjuk (5,45 millió Szlovákia lakossága) 596 fő/millió amire nincs magyarázat
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
S

speziale

Guest
Ne vedd kötözködésnek de biztos ami biztos alapon a pontos számokat megnéztem a hivatalosan elérhető oldalakon. A 2020-as 143129-es halálozási értéket nem találtam meg.
A ksh oldalán 2019-re 129.603 2020-ra 139.549 értéket találtam.


139549 összhalálozás (forrás: https://www.ksh.hu/stadat_files/nep/hu/nep0069.html letöltés ideje: április 14. 22.00)
130814 a 2015-19-es átlaghalálozás évente ( forrás: https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_wnh001.html )

8735 fő a különbség

9667 covid halott 2021. jan 1. (forrás: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/)

Igy 932 fővel több halottat számoltak el COVID halottnak mint a többlethalálozás igényelne.


Ez szerintem reális mert csökkent a közlekedési balesetek száma, infulenzajárvány is gyengébb volt.




2250 covid halott 2021. jan. 1. ( forrás: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/ )

5500 töblethalálozás 2020 évben a 2015-19 átlaghoz képest ( forrás: https://spectator.sme.sk/c/22594536...ts-worst-death-toll-since-the-end-of-ww2.html)

Igy a COVID áldozatok a többlethalálozás 40%-át magyarázzák,
ha lakosságra viszonyítjuk (5,45 millió Szlovákia lakossága) 596 fő/millió amire nincs magyarázat

A korábbi hsz-embe beraktam a forrást. Azon ráadásul az összes EU-s ország heti adatai elérhetőek, ha valaki nagyon neki akar állni számolgatni

A KSH oldalán meg nem véletlenül van kékkel színezve még a 2020-as év, mint ahogy ha az éves táblákban keresed a 2020-as évet ott még nincsen fent. A megoldás: azok egyelőre csak előzetes adatok (és hát a halálozási adatok elég ritkán változnak lefelé)

másrészt ismét elmondom: én 2020. szeptember 1- december 31 között néztem a többlet halálozási adatokat. Mo esetében az ebben az időszakban lévő többlet halálozás több, mint az egész éves többlet halálozás

harmadrészt: azt azért kijelenthetjük, hogy akármilyen számmal is jöttök itt többen, az nem 8800-al több, mint 2019, ahonnan az eredeti állítás elindult
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
A korábbi hsz-embe beraktam a forrást. Azon ráadásul az összes EU-s ország heti adatai elérhetőek, ha valaki nagyon neki akar állni számolgatni

A KSH oldalán meg nem véletlenül van kékkel színezve még a 2020-as év, mint ahogy ha az éves táblákban keresed a 2020-as évet ott még nincsen fent. A megoldás: azok egyelőre csak előzetes adatok (és hát a halálozási adatok elég ritkán változnak lefelé)

másrészt ismét elmondom: én 2020. szeptember 1- december 31 között néztem a többlet halálozási adatokat. Mo esetében az ebben az időszakban lévő többlet halálozás több, mint az egész éves többlet halálozás

harmadrészt: azt azért kijelenthetjük, hogy akármilyen számmal is jöttök itt többen, az nem 8800-al több, mint 2019, ahonnan az eredeti állítás elindult
Szerintem az EU magasabb számai egyszerűen abból adódnak, hogy állampolgárságra számol, függetlenül az elhalálozás helyszínétől, azaz hogy az melyik tagállamban következett be. (Élveszületés esetében is magasabb számokat közöl az EU.)
..
Hmm...??
 
S

speziale

Guest
Szerintem az EU magasabb számai egyszerűen abból adódnak, hogy állampolgárságra számol, függetlenül az elhalálozás helyszínétől, azaz hogy az melyik tagállamban következett be. (Élveszületés esetében is magasabb számokat közöl az EU.)
..
Hmm...??

Figyelembe véve, hogy a 2019-es adatok megegyeznek a KSH-sal, ezért Occan borotvája alapján egyszerűen csak az Eurostat-os adatok már frissebbek...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Figyelembe véve, hogy a 2019-es adatok megegyeznek a KSH-sal, ezért Occan borotvája alapján egyszerűen csak az Eurostat-os adatok már frissebbek...
De ha a nemzeti statisztikai hivataloknak van tájékoztatási kötelezettsége az Eurostat felé, akkor ez hogyan lehetséges? o_O
 
S

speziale

Guest
De ha a nemzeti statisztikai hivataloknak van tájékoztatási kötelezettsége az Eurostat felé, akkor ez hogyan lehetséges? o_O

Ne tőlem kérdezd

de ahogy említettem az éves táblákban sincsen még fent a 2020-as szám, vagyis amit eddig közöltek számokat még csak előzetes adatnak minősülnek...
de akár azt is kérdezhetnéd, hogy hogyan lehet, hogy a havi adatközlésből a KSH szerint 140XXX a halálozás, amit @ssgtzlan linkelnt negyedéves tábla, abban meg 139500 van....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
De ha a nemzeti statisztikai hivataloknak van tájékoztatási kötelezettsége az Eurostat felé, akkor ez hogyan lehetséges? o_O
Gondolom úgy lehetséges, hogy van valami határidejük, amikorra az EU felé el kell küldeni az adatokat, amikkel ők csinálnak valamit, a ksh meg frissíti a honlapját, ahogy van rá érkezése.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Ok elhiszem ! De ha legközelebb én állítok hülyeséget akkor te is ! Amúgy mitől nőne többszörösére ? Amikor az újabb oltások simán csak becsapják a szervezetet ! Ismered az édesítő szer és a cukor betegség összefüggését ?
Feljebb írtam, hogy csináltunk ellenanyag tesztet nekem is még oltás előtt, illetve a feleségemnek is, aki megkapta az oltását már jó két hónapja. Nekem 1,65 volt a teszt eredményem (negatív), neki 7800 körül.
Amit nem írtam, hogy egy (táv)munkatársam is megcsinálta a teljes családjára hetekkel ezelőtt, róla tudni kell, hogy az egész család covidos volt ősszel, ő maga kb. egy hétig teljesen kész volt tőle, de kb. egy hónapig tartott, amíg azt mondhatta, hogy jól van nagyjából, és már mondjuk úgy fel tud menni az emeletre, hogy nem kell leülnie utána pihenni.
Ő azt mondta, hogy nekik a tesztek 50-100-as érték között ingadoztak a családban.
Én ugyan laikus vagyok, de elég jelentős különbségnek tűnik.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Ne tőlem kérdezd

de ahogy említettem az éves táblákban sincsen még fent a 2020-as szám, vagyis amit eddig közöltek számokat még csak előzetes adatnak minősülnek...
de akár azt is kérdezhetnéd, hogy hogyan lehet, hogy a havi adatközlésből a KSH szerint 140XXX a halálozás, amit @ssgtzlan linkelnt negyedéves tábla, abban meg 139500 van....
Azt hiszem megvan az oka a sok eltérő számnak:

Ha a heti adatokat adod össze akkor 2019dec 30 és 2021 jan 4 közötti időszakot kapod meg. Ekkor 143161 fő halott jön ki. 387 fő/nap
Az 5 plusz nap miatt átlaggal számolva 1935 főt kapsz. Ezt levonva 141226-ot kapsz.
Ha pontosabb akarsz lenni akkor nem az egész éves hanem az első és az utolsó heti halálozást számolod 2 illetve 3 nappal akkor 744+1479fővel kell csökkenteni 140938 a végeredmény.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
De hogy miért nem lehet még összehasonlítani különböző országokat:

 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Érdekesség:

Spanyolország: 81.000 fővel halt meg több 2020 ban mint 2019 ben. Covidos 51000 fő.

Olaszország: 100525 többlet halott 74621 covid halott.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Igen, jól emlékeztem. Emberkísérlet zajlik? Az izraeli eredmények kiegészítése? Az izraeli tesztprogram pont csak őket hagyta ki... pont inverz megközelítés, nesze neked orvostudomány.
Korrekció: a részletes cikk pont mást ír: Ez nem egy klinikai kísérlet volt, amiben többek között cisztás fibrózisosak lettek beoltva. A különbség csak annyi, hogy nálunk csak őket oltják.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Nagyon kíváncsi vagyok a következő hetek számaira és központi kommunikációjára.

Az tűnne logikusnak, hogy a derekas oltási kampány hatása meglátszik az esetszámokon, különösen a halálozás adatain. Őszintén szólva már most csökkenést kellene látnunk, hiszen a különösen veszélyeztetett csoportok már kaptak oltást, igen sokan már a másodikat is. Ehhez képest nagyon szomorú halálozási adatok jönnek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nagyon kíváncsi vagyok a következő hetek számaira és központi kommunikációjára.

Az tűnne logikusnak, hogy a derekas oltási kampány hatása meglátszik az esetszámokon, különösen a halálozás adatain. Őszintén szólva már most csökkenést kellene látnunk, hiszen a különösen veszélyeztetett csoportok már kaptak oltást, igen sokan már a másodikat is. Ehhez képest nagyon szomorú halálozási adatok jönnek.

Mert azt nem kommunikálják le, hogy a pahasztja saját pénzen csináltasson egy ellenanyag tesztet, mert ha magas, akkor jó eséllyel megy a covid intenzívre az oltás után 1-2 héttel...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Mert azt nem kommunikálják le, hogy a pahasztja saját pénzen csináltasson egy ellenanyag tesztet, mert ha magas, akkor jó eséllyel megy a covid intenzívre az oltás után 1-2 héttel...
Ezt nem értem... Nem követem az idevágó konteókat, de sztem ha oltás után (oltástól?) sokan kerülnének intenzívre, annak már híre ment volna. Ez kis ország, az ilyesmi kiderül.