Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Ennek a cikknek fals a kiindulási pontja, aztán fals következtetésekkel igyekszik a tévedését alátámasztani!
Év végére ki fog derülni, hogy 2020. után 2021-ben is a legkisebb embervesztességet elszenvedő európai országok között leszünk népességarányosan! Ebben biztosak lehettek, mert már jelenleg is ez kezd körvonalazódni a nemzetközi adatokkal való összevetések tükrében!
A helyzet a következő:
..
Magyarország esetében 2021. január 4. és március 21. között összesen 33.539-en hunytak el!
(3.209 + 3.186 + 3.013 + 2.815 + 2.812 + 2.797 + 2.823 + 3.025 + 2.995 + 3.325 + 3.539 = 33.539)
..
Az ezzel közel teljesen megegyező előző évi, azaz 2020. január 6. és március 22. közötti időszakban pedig 29.424-en haláloztak el!
(2.586 + 2.582 + 2.720 + 2.800 + 2.635 + 2.750 + 2.586 + 2.782 + 2.605 + 2.577 + 2.801 = 29.424)
..
Vagyis idén 2021-ben a tavasz kezdetéig mintegy négyezer fővel haltak csupán meg többen, mint 2020. ugyanezen időszaka folyamán!
Ugyanakkor viszont idén koronovírus-halottként lejelentettek 8.378 fő elhunytat január 4. - március 21. között.
..
Ez ugye további négy és fél ezres különbséget feltételezne az idei többlethalálozásban, ami viszont nincsen! Hogyan lehetséges hát mindez? (Mert az nyilvánvaló gondolom, hogy ennyivel nem lett jobb a magyarság mortalitási statisztikája egy év röpke leforgása alatt, bezárások ide vagy oda!)
..
Ergó adódik a világos következtetés, hogy amíg nálunk "erősen felfelé számolják" a koronavírus halottakat, addig Szlovákia esetében pedig (lásd alább), "erősen lefelé számolják" azokat! Más magyarázat aligha lehetséges szerintem. De várom az ötleteket!
..
Szlovákia!
2021. januárjában a lejelentett adatok szerint 2.504-en haltak meg a koronavírusban:
(Január 31-én 4.642 az áldozatok száma, 2020. december 31-én 2.138, a különbség a januári érték.)
..
Viszont ehhez képest 2021. Január hónapjában 4.185 fővel hunytak el többen (összesen 8.650-en), mint az azt megelőző évben! Vagyis kirívóan sok, további 1.681 ember halálozott el valamiben, ami ugyanakkor nem szerepelt a koronavírus halálozási statisztikájában! Földrengés, háború nem volt az északi szomszédban, így nyilvánvalóan logikus a feltételezés, hogy ez a halálozási többlet ugyanakkor a koronavírus-járvány közvetett vagy közvetlen következménye! De mindenképpen azé, és nem más tényezőé!
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Slovakia
  • Number of deaths in January 2020 =
    Positive decrease
    4,465
  • Number of deaths in January 2021 =
    Negative increase
    8,650

Az a helyzet, hogy a többlethalálozás mint mutatóval is rengeteg gond van ám...

Egyrészt a 2020 egészében nézett többlet halálozás remekül elfedi azt, hogy miközben a 2015-2019 átlagához viszonyított többlet halálozás 2020-ban Mo-on 10400 fő volt, addig a 36. héttől (ez szeptember eleje - a 2. hullám indulása) nézve viszont 13800 fő volt a többlet halálozás (és akkor még nagyon jó fej voltam, mivel a halálozási számokat inkább a 40. héttől lenne indokolt nézni a fertőzés "átfutási" ideje miatt)
és ha már pont a szlovák adatokat hoztad fel példának: Szlovákiában szeptember 1 és 2020 vége között a Covid halottak száma 2100 fő volt, míg a többlet halálozás 5900 fő. Nálunk ez 9000 hivatalos covid halott és 13800 többlet halálozás...ez nálunk népesség arányosan 500/millió fő, a szlovákoknál 700/millió fő eltérést jelent....azért ez nem az ég és föld kategória, amit ne lehetne akár egy csomó mindennel magyarázni, többek között a többlethalálozási mutató következő problémájával:

Norvégiában a fenti számítás alapján 2, azaz összesen 2-vel többen haltak meg tavaly a 36. héttől kezdve mint az előző évek átlagában. UK-ban meg konkrétan 5300-al kevesebben, miközben UK-ban pl. ez idő alatt volt 33ezer Covid halott...vagyis amikor többlet halálozásról beszélünk rohadtul elfelejtjük, hogy a korlátozások miatt viszont nincsen mondjuk közlekedési baleset, nincsen hagyományos influenza szezon stb...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
azért ez nem az ég és föld kategória, amit ne lehetne akár egy csomó mindennel magyarázni,

Igazából szerintem sem milagro, sem én nem azt akarjuk megmagyarázni, hogy nálunk nem is volt semmi járvány az ég világon, meg mindenki adatai rosszabbak nálunk.
Itt csak arról van szó, hogy szerintem kb. hozzuk azt az átlagos halott számot, ami sajnos várható, és nemzetközi viszonylatban is a hasonlóan védekező országok, hasonló járványgörbével hoznak.

Engem az irritál nagyon, hogy néhányan itt olyan szinten nyomják a mivagyunkalegszarabbak, debénákamagyarok, mégarománokisjobbak, atelextudajaatutit, az unióakirály mantrákat, hogy nekem az már sok. Nehezen bírom azt, amikor igaztalanul gyalázzák a Hazámat, akár politikai számításból, akár csőlátásból.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Az a helyzet, hogy a többlethalálozás mint mutatóval is rengeteg gond van ám...

Egyrészt a 2020 egészében nézett többlet halálozás remekül elfedi azt, hogy miközben a 2015-2019 átlagához viszonyított többlet halálozás 2020-ban Mo-on 10400 fő volt, addig a 36. héttől (ez szeptember eleje - a 2. hullám indulása) nézve viszont 13800 fő volt a többlet halálozás (és akkor még nagyon jó fej voltam, mivel a halálozási számokat inkább a 40. héttől lenne indokolt nézni a fertőzés "átfutási" ideje miatt)
és ha már pont a szlovák adatokat hoztad fel példának: Szlovákiában szeptember 1 és 2020 vége között a Covid halottak száma 2100 fő volt, míg a többlet halálozás 5900 fő. Nálunk ez 9000 hivatalos covid halott és 13800 többlet halálozás...ez nálunk népesség arányosan 500/millió fő, a szlovákoknál 700/millió fő eltérést jelent....azért ez nem az ég és föld kategória, amit ne lehetne akár egy csomó mindennel magyarázni, többek között a többlethalálozási mutató következő problémájával:

Norvégiában a fenti számítás alapján 2, azaz összesen 2-vel többen haltak meg tavaly a 36. héttől kezdve mint az előző évek átlagában. UK-ban meg konkrétan 5300-al kevesebben, miközben UK-ban pl. ez idő alatt volt 33ezer Covid halott...vagyis amikor többlet halálozásról beszélünk rohadtul elfelejtjük, hogy a korlátozások miatt viszont nincsen mondjuk közlekedési baleset, nincsen hagyományos influenza szezon stb...
Persze, nehéz is visszafejteni teljes körűen, hogy mi befolyásolja még a mortalitást. Hosszabb idő elteltével egyébként a magyar adatok esetében látható lesz, hogy pl. a balesetek elmaradása milyen mértékben járulhatott hozzá az anomáliához.
..
Viszont nincsen fönt a KSH honlapján még a tavalyi év sem. 2019-ben ~3.600 baleseti halál volt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
Igazából szerintem sem milagro, sem én nem azt akarjuk megmagyarázni, hogy nálunk nem is volt semmi járvány az ég világon, meg mindenki adatai rosszabbak nálunk.
Itt csak arról van szó, hogy szerintem kb. hozzuk azt az átlagos halott számot, ami sajnos várható, és nemzetközi viszonylatban is a hasonlóan védekező országok, hasonló járványgörbével hoznak.

Engem az irritál nagyon, hogy néhányan itt olyan szinten nyomják a mivagyunkalegszarabbak, debénákamagyarok, mégarománokisjobbak, atelextudajaatutit, az unióakirály mantrákat, hogy nekem az már sok. Nehezen bírom azt, amikor igaztalanul gyalázzák a Hazámat, akár politikai számításból, akár csőlátásból.
Ennyi. Én is csak arra akartam rámutatni, hogy megrajzolnak színes-szagos szalagdiagramokat hamis adatok alapján (mivel nincs egységes metódus!), majd megy a sírás-rívás és rugózás azon, hogy bezzeg ott, meg amott! Holott, miután letisztul a kép kiderül, hogy nem egészen úgy vannak a dolgok...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Természetesen vannak kivételek, de általában a védőoltásokkal többszörösére nő az immunválasz erőssége, a természetes immunitáshoz képest.
Ok elhiszem ! De ha legközelebb én állítok hülyeséget akkor te is ! Amúgy mitől nőne többszörösére ? Amikor az újabb oltások simán csak becsapják a szervezetet ! Ismered az édesítő szer és a cukor betegség összefüggését ?
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Amúgy mitől nőne többszörösére ? Amikor az újabb oltások simán csak becsapják a szervezetet !
Az adjuvánsokat nem véletlenül alkalmazzuk olyan buzgón a legtöbb oltóanyagban. Segítenek többszörösére növelni az immunválasz erősségét.
Ha úgy vesszük minden oltás becsapja a szervezetet.
Ismered az édesítő szer és a cukor betegség összefüggését ?
Voltak olyan tanulmányok, amelyek szerint az édesítőszerek túlzott használata növelheti a cukorbetegség előfordulási gyakoriságát.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and bel

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
10%-os találati arány talán február elején volt utoljára.
Ez jó hír! Viszont még mindig van, ahol emelkedik a szennyvízben a koronavírus koncentráció (5 nagyváros, bár igaz 5-ben csökken), ráadásul pont itt nálunk Vas megyében is...A többi megye stagnál elég magas szinten,a mai adatokból ami még meglepő, hogy sok halott mellet szinte nem is csökkent a lélegeztetőn lévők száma, tehát sokan kerültek ismét gépre...A kórházban kezeltek száma csökken, mert amint picit jobban van már jöhet is haza, hogy csökkenjen a terhelés. A holnapi nap reméljük folytatódik az aktív fertőzöttek csökkenése és nem csak egy kiugró nap volt a mai(ha volt negatív hatása pl a Húsvétnak annak kb most kell majd érződni, a szennyvízadatok 7-10 napra mutatnak előre)...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
A 14. héten a szennyvízminták átlagos SARS-CoV-2 koncentrációja országosan továbbra is magas szinten ingadozik, az elmúlt öt hét összesített tendenciája alapján azonban enyhén csökken. Jelentős a területi eltérés a vizsgált települések között, amíg Egerben, Salgótarjánban, Szombathelyen, Veszprémben és kisebb mértékben Pécs esetében emelkedő a tendencia, addig Békéscsabán, Győrben, Székesfehérváron, Zalaegerszegen, és kisebb mértékben Kecskeméten csökkenő koncentrációt mértek. A magas aktív fertőzött szám miatt továbbra is fontos a járványügyi szabályok szigorú betartása.
COVID_SZENNYV%C3%8DZ_14._h%C3%A9t.jpg
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Elsőként mint újonnan regisztrált fórumozó nagy tisztelettel köszöntöm a fórum tagjait . A bejegyzésre reagálva csodálkozom a háziorvosod reagálásán , családomban 80 és 18 év között heten kaptunk oltást két háziorvosi körzetben . Jeleztük az oltáshajlandóságunkat , s amint hozzáférhetővé vált a vakcina egyből hívtak oltásra illetve irányítottak oltópontra bennünket .
Háziorvos és háziorvos. Mindennek tetejében kartelleznek, úgyhogy nálunk úgy megy, ha háziorvost akarsz váltani akkor másik kerületbe kell menj, kerületen belül nem vesznek át egymástól. Már kerestem egyet egy másik kerületben, azt mondta majd május végén beszéljünk újra. Ez kb az utolsó csepp volt a régi háziorvosnál.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Az a helyzet, hogy a többlethalálozás mint mutatóval is rengeteg gond van ám...

Egyrészt a 2020 egészében nézett többlet halálozás remekül elfedi azt, hogy miközben a 2015-2019 átlagához viszonyított többlet halálozás 2020-ban Mo-on 10400 fő volt, addig a 36. héttől (ez szeptember eleje - a 2. hullám indulása) nézve viszont 13800 fő volt a többlet halálozás (és akkor még nagyon jó fej voltam, mivel a halálozási számokat inkább a 40. héttől lenne indokolt nézni a fertőzés "átfutási" ideje miatt)
és ha már pont a szlovák adatokat hoztad fel példának: Szlovákiában szeptember 1 és 2020 vége között a Covid halottak száma 2100 fő volt, míg a többlet halálozás 5900 fő. Nálunk ez 9000 hivatalos covid halott és 13800 többlet halálozás...ez nálunk népesség arányosan 500/millió fő, a szlovákoknál 700/millió fő eltérést jelent....azért ez nem az ég és föld kategória, amit ne lehetne akár egy csomó mindennel magyarázni, többek között a többlethalálozási mutató következő problémájával:

Norvégiában a fenti számítás alapján 2, azaz összesen 2-vel többen haltak meg tavaly a 36. héttől kezdve mint az előző évek átlagában. UK-ban meg konkrétan 5300-al kevesebben, miközben UK-ban pl. ez idő alatt volt 33ezer Covid halott...vagyis amikor többlet halálozásról beszélünk rohadtul elfelejtjük, hogy a korlátozások miatt viszont nincsen mondjuk közlekedési baleset, nincsen hagyományos influenza szezon stb...
szeptember 1 és 2020 vége között a Covid halottak száma 2100 fő volt, míg a többlet halálozás 5900 fő. Nálunk ez 9000 hivatalos covid halott és 13800 többlet halálozás..

Itt valami nem kerek mert 2020 ban Magyarországon 8800 volt a többlet halálozás.

A Covid halottak száma Magyarországon magasabb mint a többlethalálozás.

Szlovákiàban pedig a többlethalálozás 36% a Covid halottak száma. A 64% os különbözetet nincs magyarázat.

Olvastam hogy őszre ki akarnak dolgozni valami olyan számítási módot amit minden országban alkalmazni kell hogy összehasonlíthatóak legyenek az adatok
 
S

speziale

Guest
szeptember 1 és 2020 vége között a Covid halottak száma 2100 fő volt, míg a többlet halálozás 5900 fő. Nálunk ez 9000 hivatalos covid halott és 13800 többlet halálozás..

Itt valami nem kerek mert 2020 ban Magyarországon 8800 volt a többlet halálozás.

A Covid halottak száma Magyarországon magasabb mint a többlethalálozás.

Szlovákiàban pedig a többlethalálozás 36% a Covid halottak száma. A 64% os különbözetet nincs magyarázat.

Olvastam hogy őszre ki akarnak dolgozni valami olyan számítási módot amit minden országban alkalmazni kell hogy összehasonlíthatóak legyenek az adatok

1) nem követed a híreket. A 8800-as többlet halálozás egy előzetes adatközlés szerint volt. Azóta már revideálták a számokat. A jelenlegi legfrissebb adatok szerint 2020-ban 143129 halálozás volt, 2019-ben meg 129275.
Másrészt ahogyan írtam én a többlet halálozást nem 2019-hez hanem 2015-2019 átlagához néztem

2) szerintem elég világosan leírtam, hogy mit és hogyan számoltam. %-ban mérve az eltérést meg egyáltalán nincs értelme nézni, csak millió főre vetítve. Nálunk a TÖBBLET halálozásból 500/millió főt nem magyaráz szeptember 1 és december 31 között a Covid halálozás, a Szlovákoknál meg 700/ millió főt.